Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serden Hocam geçmiş olsun siz daha basit şekilde hallettiniz bu işi =)

Merak edenler varsa Statör ve şarj sorununu ne kadara mal ettiğim söyleyim. 85 TL konjektör + 200 TL Yamaha XT660 statörü + 15 TL yan kapağın contası + 25 TL motor yağı(kapak açılınca yağın bir bölmü yere döküldü) + 30 TL işçilik. Yaklaşık 350 TL lik bir masrafı buldu.Burda teselli noktam artık motorumun statörünün japon olması
    hayırlı olsun ancak bu stator sıfır mı yoksa ikinci el mi ? ve kablolar uydu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Arkadaşlar , ben bu stator problemini açtım ve benim dışımda bir çok arkadaşın da böyle bir sıkıntısı olduğu ortaya çıktı. neyse ki çözümler üretildi fakat ben henüz bir çözüm bulmuş değilim ve motor hala kapı önünde yatıyor. koredeki firmadan uygun fiyata parça temin edebiliriz diye bir cevap geldi ama telafi yoluna gitmek istemediler . peki uygun fiyat dedikleri nedir diye sordum fakat bir daha cevap çıkmadı.
    neyse şimdi diğer bir kronik sorundan bahs etmek istiyorum. daha öncede yazmıştım ve cevaplar da almıştım. motor rolantıdayken vurma sesi geliyor ve debriyajı sıkınca geçiyor demiştim. benim sorun motor ısınıncada geçmiyor şimdi ustam debriyaj balatasının çıkarılıp tornacıda yaptırılması gerek diyor.
    bu konuda işlem yapan oldu mu ve çıkan olumlu bir sonuç var mı ? çözüm önerisi doğru mu ?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Sevgili nurettin, statör konusunu ikidir siz açtığınızdan bahsediyorsunuz ama Emrahın geçen seneydi yanlış hatırlamıyorsam BMW konjektörü taktığı dönemde ben servisteki ustamdan araştırmalarımız sonucunda statörlerimizin hatalı ve kalitesiz olduğunu yazmıştım. Arızalar her gv650 de yaşanacaktı ve tesadüftür ki üst üste gelmiş oldu.
    Koreden medet ummaktansa uzun uğraşı,araştırmalar ve emekler sonrası paylaştığımız kazanımları sizde değerlendirebilirsiniz. Forumda bunun için var zaten.
    Orjinal gv650 statörü yaktığınızla aynı kalitesizlikte ve 270 ytl (yamahadan tuzlu) Emrahın yaptığı gibi konjektör+statör değişimini yaptığınız taktirde (orjinali ile birebir uyumlu) arızayı unutursunuz. Yada benim yaptırdığım gibi mevcut statörü sanatı olan bir bobinajcıya sardırmakta diğer seçenektir. Saygılarımla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili nurettin, statör konusunu ikidir siz açtığınızdan bahsediyorsunuz ama Emrahın geçen seneydi yanlış hatırlamıyorsam BMW konjektörü taktığı dönemde ben servisteki ustamdan araştırmalarımız sonucunda statörlerimizin hatalı ve kalitesiz olduğunu yazmıştım. Arızalar her gv650 de yaşanacaktı ve tesadüftür ki üst üste gelmiş oldu.
    Koreden medet ummaktansa uzun uğraşı,araştırmalar ve emekler sonrası paylaştığımız kazanımları sizde değerlendirebilirsiniz. Forumda bunun için var zaten.
    Orjinal gv650 statörü yaktığınızla aynı kalitesizlikte ve 270 ytl (yamahadan tuzlu) Emrahın yaptığı gibi konjektör+statör değişimini yaptığınız taktirde (orjinali ile birebir uyumlu) arızayı unutursunuz. Yada benim yaptırdığım gibi mevcut statörü sanatı olan bir bobinajcıya sardırmakta diğer seçenektir. Saygılarımla.
    Paylaşımlar güzel,sonuçlarda
    peki bu debriyaj konusunda yapılan bir girişim var mı ? daha öncde bahs ettik ama kimse bir şey yapıp yapmaığını yazmadı daha.
    statoru nerede sardırdın ?ve aynı voltajda mı sarılmalı yoksa daha güçülü voltaj üretecek bir sargı daha mı iyi olur ? tabii devreleri yakmayacak şekilde? senin ustanın ve ya bobinajcının önerisi var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , ben bu stator problemini açtım ve benim dışımda bir çok arkadaşın da böyle bir sıkıntısı olduğu ortaya çıktı. neyse ki çözümler üretildi fakat ben henüz bir çözüm bulmuş değilim ve motor hala kapı önünde yatıyor. koredeki firmadan uygun fiyata parça temin edebiliriz diye bir cevap geldi ama telafi yoluna gitmek istemediler . peki uygun fiyat dedikleri nedir diye sordum fakat bir daha cevap çıkmadı.
    neyse şimdi diğer bir kronik sorundan bahs etmek istiyorum. daha öncede yazmıştım ve cevaplar da almıştım. motor rolantıdayken vurma sesi geliyor ve debriyajı sıkınca geçiyor demiştim. benim sorun motor ısınıncada geçmiyor şimdi ustam debriyaj balatasının çıkarılıp tornacıda yaptırılması gerek diyor.
    bu konuda işlem yapan oldu mu ve çıkan olumlu bir sonuç var mı ? çözüm önerisi doğru mu ?
    nurettin kardeşim startör için uygun şekilde parça gönderecekler ama kaça henüz bişey yok birde gelende aynı kalitede olursa yine ugraşacaksın derim en iyisi iyi bir bobinajcıya sardır derim en uygunu o bence vuruntuya gelince motor ısınıp rolanti yükselince kesmiyormu neden debriyajdan şüpheleniyorsunuz eksantirik zinciride yapabilir iyi bir ustamı sesi tanıyormu ona göre debriyajdan olursa balatadan değil debriyaj tasından olabilir iyice anlamadan elletme derim ben kolay gelsin bu arada yarın kısmetse yine beylikdüzündeyim müsait olursan görüşelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam abilerim kardeşlerim...ben nihayet döndüm afganistandan..ama hiç izin yapamadan hemen mesaiye başladım..bir uğrayıp selam edeyim dedim size yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler.ben gv250 ciyim ama fahri gv650 ci sayılrım serden abi ve emrah kardeşim.sorunları halletmenize çok sevindim.artık ikinizin motorunda da inşallah uzun süre problem yaşanmayacak..
    benden şimdilik bu kadar.hepinize saygılar ve sevgiler..görüşmek dileğiyle..
    memlekete hoş geldin yörük kardeşim bizde hoşbulduk inşallah sende gv 650 yükseltirsin motorunu kısmet olursa görüşürüz sevgiler

Motosikleti
    Statörü Mersin sanayisinde bobinaj ustası sardı. Eskisine göre biraz daha kalın sargı kullandı.Ama tur sayısı aynı. Detayları mesleğine ortak oluruz diye anlatmadı.
    Ölçümleri yaptığımızda rölanti ve devirli halde standart değerleri yakaladığımızı gördük. Daha öncede söyledim; tek ihtiyacım olan zaman son sözü söylemek için. Kalitesizliğini onayladığımız orjinal statörüde alıp 270 tl den taktığınızda kaç km sonra tekrar yanmıyacağının garantisini kimse veremez. Sonuçta parça kalitesiz ve zayıf. Emrahın aldığı Yamaha statörü orjinal ve sıfır,ölçüleri ise bizimkiyle birebir uyumlu. Kendiside yazılanları görünce bilgi verecektir.
    Debriyaj balatası ile ilgili bir sıkıntı şimdilik yok. Bir dönem cemal yortanlı bey (ilk gv650 sahiplerinden) bununla ilgili sorun yaşamıştı. En kolay bulunan ve her motorda zamanla aşınıp değişen bir parçadır.

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nurettin kardeşim startör için uygun şekilde parça gönderecekler ama kaça henüz bişey yok birde gelende aynı kalitede olursa yine ugraşacaksın derim en iyisi iyi bir bobinajcıya sardır derim en uygunu o bence vuruntuya gelince motor ısınıp rolanti yükselince kesmiyormu neden debriyajdan şüpheleniyorsunuz eksantirik zinciride yapabilir iyi bir ustamı sesi tanıyormu ona göre debriyajdan olursa balatadan değil debriyaj tasından olabilir iyice anlamadan elletme derim ben kolay gelsin bu arada yarın kısmetse yine beylikdüzündeyim müsait olursan görüşelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

memlekete hoş geldin yörük kardeşim bizde hoşbulduk inşallah sende gv 650 yükseltirsin motorunu kısmet olursa görüşürüz sevgiler
    arkadaşım yarın saat 17:00'ye kadar müsaidim. kısmetse tanışalım.
    stator konusunu her kes adına takip ediyordum ama cevap gelmedi zaten ve bu arada her kes kendi çözümünü üretti , öyle ki bende yaptırmayı düşünmeye başladım ancak nerede bobinajcı bulurum ve kalitesinden nasıl emin olurum bilemiyorum. yani ikinci bir masraftan korkuyorum ve tabii zaman kaybından.
    debriyaj konusunda dediğin doğru ,ben yanlış anlattım .ustada debriyaj tasından bahs etmişti ve tornacıda tıraşlanması gerektiğini söylemişdi ama ustanın nasıl olduğunu nasıl bilebilirsin ki motoru alıyorsun ve hep aynı ustayla çalışıyorsun ama bu güne kadar hep çözüm üretmiştir. bilemiyorum.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Viceroy ve Emrah,

İnşallah sorunlarınız çözülmüştür. Viceroy senin arasıra stop etme durumu ne oldu? Motorlarınız kaç km'de? Ve değişim esnasında orjinal stator'da yanma belirtileri tespit etti mi ustalarınız?

Aramızda en çok km yapmış gv650 ler kimlerde acaba? Onların da statorlerinin durumunu incelettirmeleri hem kendileri için hem de bizim için referans olabilir.

Yani aslında merak ettiğim hem çok km. yapıp hem de motoruyla hiç sıkıntısı olmayan birisi var mı Belki de bu sorun her motorda yaşanmıyordur. Üretim yılı da önemlidir belki...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Teşekkürler kaplan
    Statör halledilince zaten motorun susma işi bitmiş oldu,derdi buymuş.( yüksek devirde gerilim düşmesi)
    Motosiklet karburatörlü ise Globalden kalmadır. Global ise 2006 sonu ve 2007 ilk yarısında ithal ettiği gv650 leri çekmiş oldu. Motosiklet şasisindeki kodu okumayı bilenler fabrika üretim yılını tespit edebilirler. Yoksa 2007 de ithal edilmiş,trafiğe 2008 de çıkmış dolayısıyla motosiklet şu modeldir yaklaşımları yanlışlık sebebi. Hepsi takipçini yazdığı ve memurun gözünden kaçtığına bağlı ruhsattaki yazılan yıl.
    Yabancı sitelerde incelediğinizde adamlarda yaşanan sorunlar ile bizde yaşananlar paralel ve yaşadıklarımızla sınırlı görülüyor. Zamanla başka süpriz beklenmiyor hayırlısı olsun.
    Benim gv650 2007 model 2008 nisan trafik çıkışlı,sıfır aldım,motosikletlerim ikişer tanenin altına düşmediğinden 4500 km yi geçmedim gv650 de. En fazla km yapanlardan birisi Emrah hem gv250 ile hemde gv650 ile. Dolayısıyla özellikle benzin deposunda yaşanacak sıkıntı ve statör yapacağınız km den bağımsız peydahlanıyor. Önceden gerekli geliştirmeleri,tedbirleri almak uzun vadede maduriyet yaşamamanız adına önemlidir.

Ustalarınız gerekli ölçümleri yapacak potansiyele ve imkana sahipse mevcut durumu önceden mutlaka test yaptırın.

http://www.ragingparts.com/Stator-Hy...p/500-2304.htm

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Şimdi şunu sormak lazım, o zaman statör sorunu yaşamayanlar da en azından konjektörü yakmadan kurtarabilmek adına statörlerine müdahale etsin mi diyosunuz

Bir de haftasonu motorumla gezerken özellikle 1. vites ve düşük devirde kesiklikler yaptığını farkettim ayrıca jikleyi tamamen kapatırsam rölantide stop ediyordu. Karbüratörden silindire giden borulara baktım ilk olarak, minik çatlaklar var ama hava sızdıracak kadar derin değillerdir gibi geliyor. Benzini de hep güvenilir yerlerden aldım. Başka kontrol etmem gereken yer var mı sizce?

Bonus soru: soğutma suyunun seviyesi ne olmalı?

Motosikleti
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şunu sormak lazım, o zaman statör sorunu yaşamayanlar da en azından konjektörü yakmadan kurtarabilmek adına statörlerine müdahale etsin mi diyosunuz

Bir de haftasonu motorumla gezerken özellikle 1. vites ve düşük devirde kesiklikler yaptığını farkettim ayrıca jikleyi tamamen kapatırsam rölantide stop ediyordu.
    Evet Serdarrr mesajı tam olarak almışsınız. Yaşadığınız sıkıntı statör kaynaklı deviri değiştirdiğinizde uygun elektrik akımını üretemiyor,aküye yükleniyor ve aküde yetersiz kalıyor. Önlemini şimdiden alınız.

Merak eden ve ingilizcesi olanlar için 4 sayfa tartışılmış gv650 ile ilgili yabancı site örneği...
    http://www.alternativecruisers.com/i...topic=12300.30

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Benim canavar 8.000 kilometrede. 1. viteste giderken çok hafif kesintiler yaptığını hissediyorum bende. Ama gazı açtığımda sorun kalmıyor. Yüksek devirlerde de sorun yaşamadım. Sadece daha öncede yazmıştım debriyaja basıp ani gaz verdiğimde ( ara gazı diyelim ) tık diye bir ses geliyor ve stop ediyor. Ama bunu sadece 1. vitesteyken yapıyor oda bazen her zaman değil.

Şimdi bu yazılanlardan sonra bende diyorum ki birini bulup şu statörü bir kontrol ettireyim ama kimi ? Bu motoru bilen ve bu ölçümleri yapabilecek donanıma sahip bir usta ( usta gibi usta ) nerede var. Tabi İstanbul' da

Usta demişken artçı ayaklığında çatlak vardı hafta sonu onu kaynattırmak için göztepe sanayi ye gittim. Ender adında bir usta ile tanıştım. Ustanın işçiliği muhteşem ve tam bir iki teker sevdalısı. Kaynak yaptığı ayaklık karardığı için gidip boyacıda birde boya yaptırdı ayaklığa.Halbu ki benim böyle bir talebimde olmadı kendisinden. Senin makinan çok güzel, bu güzellik rezil edilemez bir kaynak yüzünden dedi. İşte dedim hepimize böyle ustalar lazım. Adam işini seviyor en önemlisi de motorsikleti seviyor.

İhtiyacı olanlar için telefon numarası :0532 766 68 14 ( Ender usta )

Motosikleti
    işte buna erken final diyelim. Hastalığın adı konulunca tüm dostlar şikayet nedenlerini anlıyor. Bu sözettiğimiz sorunları sırasıyla atlattığınız zaman motosikletin tadına doyum olmayacaktır. Alternatifsiz bir motosiklet olduğunu kabul etmek lazım.
    Hyosung'un forumdaki tüm başlıklarını izliyorum, ama ilginçtir diğer modellerde bu sorun yok. Yada var keşfedilmeyi bekliyor.Sonuçta gt650 ve gt650r aynı malzemeyi kullanıyor.Kullanıcı az olunca pek duyulmamış olsa gerek.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar haftasonu problemin çözülmesiyle beraber 5-6 motor gece 00.00 da dönecek kadar şehirden uzaklaşıp bolca km yaptık.Gece farlarım hep açıktı,şarj üretimi ve akünün beslenmesinde hiç bir sıkıntı yoktu.Uzun süredirde motoru tempolu kullanmamıştım hazır keyfimde yerindeyken ve rüzgarın çok olmadığı anlarda arada bir 210 km/h sınırını aştım.Şükürler olsun gayet güzel

Yaşadığım bir kaç kronik soruna rağmen namussuz alet 2 gezide kendini affettiriyor.

Carizma motoru arayarak statör konusunda yardımları için teşekkür ettim.Sağolsunlar çok ilgilendi.Motordan çıkan arızalı numuneyi carizma motordan Muharrem Beye göndererek birebir aynı model olan(fakat sargısı biraz daha fazla) Yamaha ürününü buldular ve tavsiye ettiler.Geri takmak kalmıştı.Konjektörüm aslında GV650 konjektörü,Alternatörden çıkan kırmızı artı kablosuna ufak bir direnç atılarak tam olarak voltajı ayarlayamayan(biraz yüksek çıkartan) GV650 konjektörüne daha düşük volatjı getirterek rolanatide 13.2 yüksek devirde 14.0 voltajı tutturup başarılı sonucu elde ettik.

Geriye motordan çıkan bozuk statörü odamın duvarına asmak kaldı
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Bozuk statörü sardırmadan duvara asma Emrah
    Büyük geçmiş olsun,keyfini çıkar bu aletten vazgeçilmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de haftasonu motorumla gezerken özellikle 1. vites ve düşük devirde kesiklikler yaptığını farkettim ayrıca jikleyi tamamen kapatırsam rölantide stop ediyordu. Karbüratörden silindire giden borulara baktım ilk olarak, minik çatlaklar var ama hava sızdıracak kadar derin değillerdir gibi geliyor. Benzini de hep güvenilir yerlerden aldım. Başka kontrol etmem gereken yer var mı sizce?

Bonus soru: soğutma suyunun seviyesi ne olmalı?

serdar kardeşim sogutma suyu seviyesi akunun altındaki beyaz plastik su kabında maksimum yazan yere kadar doldur ancak arda bir radyatör kapagını açıp kontrol etmek gerekir bazen hava yapıp yedek depodan suyu çekemez radyatör kapagını açıp iyice sıfır doldurmak gerekir radyatör kapagı deponun sag kenarında ki üçgen grenajın altındadır suyu antifirizle yarı yarıya karıştırp koymak gerekir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Şimdi bu yazılanlardan sonra bende diyorum ki birini bulup şu statörü bir kontrol ettireyim ama kimi ? Bu motoru bilen ve bu ölçümleri yapabilecek donanıma sahip bir usta ( usta gibi usta ) nerede var. Tabi İstanbul' da

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

ahmet kardeşim bir gün ugrarsan ölçümlerini yapabilirim kısa devre var yok anlayabiliriz ama sıkıntı çıkmaz inşallah

Motosikleti
    Hyosung GV650
    selam herkese, uzun süredir yazamıyordum. baya yoğunduk iş tarafından. konu baya ilerlemiş, statör problemlerine falan geçmişiz benim motor 11000'de ama henüz bi statör problemi çıkarmadı. en yakın zamanda göstereyim ben bi ustaya. gerçi edirne taraflarında da pek birine göstermek istemiyorum, geçen bi ustaya gösterdim motoru, egzosta gaz kesince pat pat ses geliyor diye, adamın bana verdiği cevap şu: "böyle makinalarda hep olur o, takma kafana." "hmm... anladım sağol" diyip kaçtım hemen. istanbul tarafına şöyle uzun soluklu bir gezim olursa sağlam bi ustaya gösteririm artık.

bu arada, 23 nisan cuma günü sabahı, yoğun iş temposunun bitmesini fırsat bilerek meriç'ten bi kaçayım dedim. atladım motoruma, attım kendimi adapazarı'na. uzun yolda karşılaştığımız motorcu kardeşlerimizle selamlaştık sürekli. tekirdağ'da bir grup motoru sahil yolunda park halinde görünce bi selam vermeden geçmeyim dedim ve yanaştım yanlarına. anatolian tigers diye bir klüpmüş kendileri. ayak üstü muhabbet ettik biraz. motorları da şahane makinalardı hani, shadow'lar, harley'ler, intruder'lar vardı. bizim makinalardan göremedim ama. sonra devam ettim yola, istanbul'da hiç duraklama yapmadan adapazarı'na ilerledim. ertesi gün de, adapazarı'ndan bursa'ya geçtim. iznik üzerinden gittiğim dağ yolu tek kelimeyle muhteşemdi. zorlu virajlar ve bozuk yol sayesinde motosiklet becerilerimi geliştirdiğimi hissettim açıkça yol boyunca muhteşem bir doğa ve göl manzarası eşliğinde ilerledim. ne yazık ki fotoğraf makinam yoktu (çok büyük bir eksiklik...) olsaydı, büyün o güzellikleri çeker burada paylaşırdım. iznik yolu bitip de orhangazi-bursa yol ayrımına varıp, bursa tarafına döndüm. gemlik körfezinin manzarasını doya doya izledim ve bursa'ya vardım. iki gün de bursa'da takıldıktan sonra yalova üzerinden istanbul'a geçip meriç'e döndüm. dönüş yolu baya rüzgarlıydı, hani bizim motorları bile yatıracak seviyedeydi. tekirdağ sonrasında rüzgar kesildi ve ben de bunu fırsat bilerek gazı kökledim 160'tan aşağı inmedim, hatta bir ara 220'leri bile gördüm. motorun performansı harika. özellikle yüksek süratlerde geziye doyum olmuyor. sonuç olarak, 1100 km civarında bir geziydi ve bu süre içinde bir kez olsun sıkıntı yaratmadı motor. çok şükür diyorum.

bu arada, nurettin_ arkadaşın bahsettiği vurma problemini ben bi 20-25 sayfa önce dile getirmiştim. çoğu arkadaşın vuruntusu motor ısınınca geçiyordu ama benimkisi de sürekli devam ediyor. debriyaj çanağını açtırdım, bağlantısını biraz sıktırdım. ilk başta ses kesilmişti fakat bi 100 km yaptıktan sonra aynı sesin biraz daha yumuşağını çıkarmaya devam etti. şimdi de yapıyor yine aynı sesi. çanağın değişmesi gerekebilir bana kalırsa. bu konuyu da adam gibi bi ustaya göstermekte fayda var.

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serden Hocam geçmiş olsun siz daha basit şekilde hallettiniz bu işi =)

Merak edenler varsa Statör ve şarj sorununu ne kadara mal ettiğim söyleyim. 85 TL konjektör + 200 TL Yamaha XT660 statörü + 15 TL yan kapağın contası + 25 TL motor yağı(kapak açılınca yağın bir bölmü yere döküldü) + 30 TL işçilik. Yaklaşık 350 TL lik bir masrafı buldu.Burda teselli noktam artık motorumun statörünün japon olması
    Arkadaşım sana geçmiş olsun ve gözün aydın . Malum bir çok arkadaş gibi bende statorla kafayı yemekteyim. gözünü sevim nereden aldın bir adres? bir telefon?

Motosikleti
    hyusong gv 650
    arkadaşlar içinizde hava filitresi taktıranınız var mı?
    bu gün hava filitresini açtım sadece kafes şeklinde çerçeve kalmış ve filitre un ufak olup,kafesin içine dökülmüş. carizma motordan sordum yokmuş ve problemli olduğunu söyledi. st kanuni 150 Tl fiyat çekti.
    filitrenizi kontrol edin. yanisini taktıran varsa kaça ve nerede taktırmış?
    Ayrıca bu gün benim statoru açtık , devreler tamamiyle normaldi ancak statordan çıkan kablolar çıkış bölgesinde kayışa dokunarak gömlekleri yırtılmış ve kısa devre yaparak konjektörü yakmış olabiir denildi. kablolar onarılarak kapatıldı ve şimdilik bir sorun yok.
    bilgilerinize. Acaba herkesin sorunu benzer olabilir mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar içinizde hava filitresi taktıranınız var mı?
    bu gün hava filitresini açtım sadece kafes şeklinde çerçeve kalmış ve filitre un ufak olup,kafesin içine dökülmüş. carizma motordan sordum yokmuş ve problemli olduğunu söyledi. st kanuni 150 Tl fiyat çekti.
    filitrenizi kontrol edin. yanisini taktıran varsa kaça ve nerede taktırmış?
    Ayrıca bu gün benim statoru açtık , devreler tamamiyle normaldi ancak statordan çıkan kablolar çıkış bölgesinde kayışa dokunarak gömlekleri yırtılmış ve kısa devre yaparak konjektörü yakmış olabiir denildi. kablolar onarılarak kapatıldı ve şimdilik bir sorun yok.
    bilgilerinize. Acaba herkesin sorunu benzer olabilir mi?
    geçmiş olsun startörü kurtarmışın belkide genelde kayış sürtüp kısa devre ile kavrulmaya sebeb oluyor acele kapagı açıp bende kontrol edeceğim.2 tip hava filitresi var enjeksiyonlu modellerinki dikdörtgen geniş ve 115 tl karbüratörlülerinki dikdörtgen kutu gbi derin 25 -30 tl civarında merkez yedek parçada vardı 3 gün önce sormuştum ordan bakabilirsin bulamazsan beni ara araştırayım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

nurettin kardeşim ben senin yerinde olsam bakımını yaptırdıgım servisi bir güzel haşlardım filitre o hale gelinceye kadar değişmezmi nasıl bakıyorlar bence iyi bir servis bul birde kayış nasıl sürtüyor kablolara kayısın gerdirmemişlermi bolmu yoksa onuda kontrol et bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler