Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 2. sınıf bir markası olan bir motor.

Benim motorum ne idüğü belirsiz bir model. Yani Cruiser falan değil.

Benim motorum Japon ve Amerikan markalı motorlar ile kıyaslanamaz, ancak Çin, Tayvan ve Hint malı olanlar ile kıyaslanabilir.

Yukarıda yazdıklarımda eksik bir şey varsa onları da ekleyebilirim.

Ama bu başlık bu 2. sınıf bu motor ile bilgi paylaşımında bulunduğumuz bir yer. Burada yazan insanlar bırakın da kendi aralarında yazışsın, bilgi paylaşsın. Eğer istiyorlarsa da bu 2. sınıf ve Cruiser olarak adlandırılamayacak motorları için çok kaliteli olduğunu söylesinler.

Size ne ?

Buradaki insanların herhangi bir kompleksi yok. Ben benzer motorların sayfalarını okumuyorum bile...

Siz, neden okuyorsunuz ? Hatta ikide birde yazılar yazıyorsunuz ?

Hazmedemediğiniz nedir ?

Bakın yukarıda istediğiniz beyanları yaptım. Diğer arkadaşlardan da rica ediyorum, onlar da yapsınlar lütfen.

Sizler de düşün artık bu sayfalardan !

Biniyonus 2. sınıf motorlara, kızdırıyonuz adamı, bir de üstüne laf söylüyorsunuz. Aşkolsun abi, arkadaş sizi engin öneri ve bilgileriyle yönlendiriyor. İş güç sahibi, en az normal zeka seviyesindeki insanlar yapabilirler mi kendi seçimlerini. Siz de dinlemiyorsunuz önerilerini, ben olsam yerinde kırılır gücenirdim valla.

Şaka bir yana nasılsın abi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı lautreamont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana nasılsın abi?
    Nazımcım ben iyiyim de esas seni sormak lazım.

Seni buralarda görmek ne güzel !

Arkadaşlar,

Nazım kardeşim bu sitede (ve benim tanıdığım) ilk GV650 sahibidir.
    Ben 2. oluyorum.
    O benden yaklaşık 1 ay önce almıştı motorunu...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Nazım bey hoşgeldiniz.
    Emrah, çanta uygulaması sportif çizgileri siler düşüncesi hakim bende.

Aşağıdaki adreste Hyosung,performansını artırma kararı alarak enjeksiyonlu versiyonlarında beygir gücünü 10 hp artırdığını yazmış.(10 hp de az sayılmaz yani )
    http://www.hyosung.co.uk/detail.php?id=20
    Hyosung decided to up the ante and improve performance again, with a fuel injected version of their tried and tested 650cc engine having a full 10hp more than the carburettor version.Price
    £5,299: $6,299.00
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet.bakıyorumda kimsenin sesi soluğu çıktığı yok..emrah çantalar güzel görünüyor.bazen bende gv250 ye böyle çanta taktırsam nası olur diye düşünüyorum.

ha bu arada haluk abi'yi sanırım bugün sabah izmire girerken gördüm tekrar..
    eğer haluk abinin imal ettiği çantaları seri üretime geçirmemişse bugün nişanlımla kuşadasına giderken aydın-izmir otobanında karşımdan geldiler.2 motor olarak geliyorlardı ben de dikkatimi çekince bakayım dedim.aradaki banketlerden motorları göremedim ama arabadan gördüğüm tek şey turuncu haluk abinin sissy bar çantası idi
    evet bendim o ilkercim. eşim gelmişti bide onunla 4-5 günlük geziye çıktık. ben hala evime dönemedim inşallah pazartesi adanaya döneceğim. çantalı resimleride yükleyeceğim. kappanın aşağıda linkini verdiğim çantaları çok kullanışlı. ben bir arkadaşımdan ödünç aldım ve bence çok kullanışlı en azından herhangi bir aparat gerektirmiyor.

http://www.kappamoto.com/tabid/55/Product/98/TK731.aspx

Nazımcım ben iyiyim de esas seni sormak lazım.

Seni buralarda görmek ne güzel !

Arkadaşlar,

Nazım kardeşim bu sitede (ve benim tanıdığım) ilk GV650 sahibidir.
    Ben 2. oluyorum.
    O benden yaklaşık 1 ay önce almıştı motorunu...

Saolasın abi, şükür yaramaz bir şey yok. Çocuklar büyüsün diye uğraşıyoruz işte. Ha bir de rüyalarımda hala 2 teker görmeye de devam Bir süre daha dişimi sıkacağım bakalım, hayırlısı.

Hoşbulduk Viceroy, boyan asfalt görmesin.

Motosikleti
    MCT 250
    harıka bi cooper tıpkı hayallerımdekı gibi cokta dayanıklı ve zaten bı cooperdan gaza bastıgında tepkı verme ve dıkkat cekmesınden baska daha ne ıstenebılınırkı kullananlara hayırlı olsun bırgun bende alırım ınsallah...

nastyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS

Herkese merhabalar , uzun süredir forumu takip eden ve buradaki güzel sohbetler ve paylaşımlar ile GV650'ye ilgisi dahada artan , hedefe ulaşmak için az zamanı kalan ikiteker sevdalısıyım. İnsallah en kısa sürede bende GV650'me kavuşacağım. Bende bu makinayı çıplak aksesuarsız daha beğeniyorum ama ihtiyaçlar zorunluluk yaratıyor.National Cycle'ın ön cam sistemleri bizim makinelere ( bizim diyorum inşallah aranıza katılabilirim ) uygulanabilirmi ? bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum sevgi ve saygılarımla...

Motosikleti
    salih06 ve nastyboy aramıza hoş geldiniz. Allah, gönlünüze göre olanı en kısa zamanda kavuşturması dileğiyle..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar,bizim azgın makine ısınınca stop ediyor(rolanti yüksek bile olsa) ve ardından marşa basınca sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Normal gidişinde hiçbir sıkıntı yok taaki ışıklarda vs. debriyaja bastığım zaman stop ediyor.Karbüratör hava-benz. ayarı lazım galiba...burada bilgisayarlı bir ayar yapılmıyor.E.şehirdede yokmuş.Bursaya yolu gözüktü galiba bana gitmişken makineyi bilgisayara bağlatıp karbüratör-avans ve subap ayarı yaptıracağım.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,bizim azgın makine ısınınca stop ediyor(rolanti yüksek bile olsa) ve ardından marşa basınca sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Normal gidişinde hiçbir sıkıntı yok taaki ışıklarda vs. debriyaja bastığım zaman stop ediyor.Karbüratör hava-benz. ayarı lazım galiba...burada bilgisayarlı bir ayar yapılmıyor.E.şehirdede yokmuş.Bursaya yolu gözüktü galiba bana gitmişken makineyi bilgisayara bağlatıp karbüratör-avans ve subap ayarı yaptıracağım.

Debriyaja bastığın zaman değil, debriyaja basıp hafif gaz verdiğinde stop ediyordur daha çok sanırım. Bujilerini kontrol ettir %90 nemli kalıyorlar. Ve boşta iken ateşleyemiyor. Motorun su tahliye delikleri tıkanmıştır bir şiş ile onları da aç. Son olarak ta deponda bir benzin jonta sı var o jonta ölmüş ya onu değiştirt ya da tamammen iptal ettir, en fazla hafif bir tıkırtı yapar o kadar, göreceksin sorun çözülecek. Boşuna hassas ayarlarla oynatma makinandaki. 3 yıl önce yaşadığım bir sorundu ve servis ile 3 ayda zor çözmüştük sorunu. Karbüratörünle falan oynatma. Ben hepsi ile oynatmıştım çözülmemişti. Sorun yukarıda saydıklarımı yapınca çözülmüştü. Eğer çözmezsen sorunu git gide daha kötü bir hal alacak, yolda süratli giderken birle hafif debriyaja dokunduğunda stop etmeye başlayacak ve trafikte sorunlar yaşayabilirsin. İhmal etme. Sonrasında da radyatör fanını kontrol et sürekli, bir sonraki arızan yüksek ihtimal radyatör fanında olacak.

Bursada bu sorunla karşılaşmamış olan var ise servis çözemeyebilir, İstanbul da Yücel Motor çözmüştü sorunu, ya makinayı oraya getir bir gezi olur sana yada ara telefon ile ara yardımcı olacaklardır sana (0212) 2762187

Motosikleti
    Deneyim denilen işte bu olsa gerek Nazım bey
    sudaki kireçmi tıkıyor tahliyeyi desem kullanılan saf su aslında

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    İstanbul da Yücel Motor çözmüştü sorunu

Tamam. Doğru ama yukardaki gibi yazınca öyle bir anlaşılıyor ki, sanki aylarca kimse çözemedi de en sonunda Yücel Motora gittin ve onlar da hemen çözdü
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Debriyaja bastığın zaman değil, debriyaja basıp hafif gaz verdiğinde stop ediyordur daha çok sanırım. Bujilerini kontrol ettir %90 nemli kalıyorlar. Ve boşta iken ateşleyemiyor. Motorun su tahliye delikleri tıkanmıştır bir şiş ile onları da aç. Son olarak ta deponda bir benzin jonta sı var o jonta ölmüş ya onu değiştirt ya da tamammen iptal ettir, en fazla hafif bir tıkırtı yapar o kadar, göreceksin sorun çözülecek. Boşuna hassas ayarlarla oynatma makinandaki. 3 yıl önce yaşadığım bir sorundu ve servis ile 3 ayda zor çözmüştük sorunu. Karbüratörünle falan oynatma. Ben hepsi ile oynatmıştım çözülmemişti. Sorun yukarıda saydıklarımı yapınca çözülmüştü. Eğer çözmezsen sorunu git gide daha kötü bir hal alacak, yolda süratli giderken birle hafif debriyaja dokunduğunda stop etmeye başlayacak ve trafikte sorunlar yaşayabilirsin. İhmal etme. Sonrasında da radyatör fanını kontrol et sürekli, bir sonraki arızan yüksek ihtimal radyatör fanında olacak.

Bursada bu sorunla karşılaşmamış olan var ise servis çözemeyebilir, İstanbul da Yücel Motor çözmüştü sorunu, ya makinayı oraya getir bir gezi olur sana yada ara telefon ile ara yardımcı olacaklardır sana (0212) 2762187

yardımınız için teşşekkür ederim.iridyum buji ve hava filtre sipaişir verdim,dediğiniz su tahliye deilkleriini ne olduğunu anlayamadım ama....

saygılar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    8 numara NGK ırıdyum buji bu motorun olmazsa olmazı. 30 ytl civarı alırsın. Aydıncık dönüşünde bugün Haluk hocama denk geldim. Geziyi tamamlıyordu 12.000 km demiş maaşallah

yedek parça fiyatları
    http://www.ragingparts.com/category-s/54.htm

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyim denilen işte bu olsa gerek Nazım bey
    sudaki kireçmi tıkıyor tahliyeyi desem kullanılan saf su aslında
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımınız için teşşekkür ederim.iridyum buji ve hava filtre sipaişir verdim,dediğiniz su tahliye deilkleriini ne olduğunu anlayamadım ama....

saygılar...

Su tahliye delikleri diye bahsettiğim yer motorun dışında bulunan ve çoğumuzun ne bu delikler yahu diye anlam veremediğimiz deliklerdir. Yağmur çamur kullanımlarda biriken toz kir çamur bu delikleri tıkıyor ve yukarıdan giren su aşağıdan tahliye olamadığı için buji yuvalarına sızıyor. V motorum önünde ve arkasında dikkatli bakarsan görebilirsin delikleri.

Tamam. Doğru ama yukardaki gibi yazınca öyle bir anlaşılıyor ki, sanki aylarca kimse çözemedi de en sonunda Yücel Motora gittin ve onlar da hemen çözdü
    Haklısın abi ben servis olarak son zamanlara kadar hep Yücel motoru kullandım motoru satana kadar, hatta sattığımdan beri de Fevzi ustaya uğrayamadım bir türlü, küçük bir bakiye de borcum vardı bir ara fırsat bulup uğrasam da o nu da ödesem. :D

Motosikleti
    k&n filtresi için mail attım. Gelen cevap bizim gv650 ye uygun ürünleri olmadığı yönünde..
    Dear Sir,

Thank you for your interest in K&N.

Unfortunately we do not have any product available for your vehicle at the moment.

Best regards,

Karent Reyes Cobos

Customer Care Agent

SRM (Europe) B.V.
    a Subsidiary of K&N Engineering, Inc.
    Verdunplein 6
    5627 SZ Eindhoven
    The Netherlands

+31(0)40 2568678 Office
    +31(0)40 2567687 Fax

Eindhoven.Sales@knfilters.com
    www.knfilters.com

Motosikleti
    Mersindeki bir motorcu abimizin, Almanya bağlantısını yoklamak amaçlı gv650 orjinal aktarma kayışını getirebilirmisin soruma karşılık bugün 2 adet getirmiş. Tanesi 400 euro dan. Birisini kendime ayırdım diğeri satılıktır. Bu motorun malum olmazsa olmaz parçası olup,zamana karşı yıpranma payı olan kısmıdır.Fiyatıda TR pazarının altında olup orjinaldir.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv650 orjinal aktarma kayışını getirebilirmisin soruma karşılık bugün 2 adet getirmiş. Tanesi 400 euro dan. Birisini kendime ayırdım diğeri satılıktır.
    viceroy dostum bu kayışın en -boy ölçüsünü ve diş sayısını buradan yazabilirmisin..

yakından incelediğim bir başka kayışın triger kayışı ile farkı olmadığını görmüştüm.

ne kadar gereksiz yüksek bir fiyatı var...markası ne bu kayışın..
    conti , daico, geitz bunlardan birimi acaba..

uzak doğu grubuna yönelik daico üretim yapar.
    ve kayışın üzerinde diş sayısını ve genişliğini belirtir..

Motosikleti
    Sevgili kaldera, z-motor da vn900 kayışını sorduğumda telefonda 900 ytl dediler. Globalin elinde bir tane varmış o da merkez bankası kur açıklaması misali 900 ytl diyor. Bildiğim kadar s&t de 1050 ytl kadardı. 400 euro yaklaşık 800 ytl yapıyor olsa tr pazarına göre fiyat daha makul. Yalnız kar yüzdesi z-motora göre düşünürsek 900 ytl de 100 ytl kadar.Almanyadan getirince ancak o kadar fark etti. Resmi işyerinde çektim ama orjinal ambalajı bozmadım. Eve getirsem şimdi dişlileri sayar kalınlığı ölçerdim.sarı etiketin üzerinde yazan 108 L dişli sayısı olabilirmi bilmiyorum.
    Telefonda dişli sayısını saydırdım 179 oluyor. 108 L ise büyük olasılıkla uzunluğudur.
    Race motosiklette 30.000 km de değişen bir çift lastik fiyatı gibi

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    merhaba arkadaşlar 5000 km den sonra tekrar evimdeyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 PM ----------

yakında seçme fotolardan koyarım.

buarada geçen gün antalyadan dönerken tesadüf serden hocamla aydıncıkta karşılaştım. dünya küçük. 10 ayda 13000 km yi tamamlamışbulunmaktayım. darısı süremeyenlerin başına.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler