Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Viceroy, ozelden bir mesaj attim sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Dostum okudum ve cevapladım.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

GV 650 ilk motorum olabilir mi ?

Arkadaslar Kucuklugumden beri chopper hayraniyim ama hic elime bu zamana kadar motor kullanma firsati bile gecmedi. Su an elimde bir gv650 alma firsati var. Ama tahmin edebileceginiz gibi hic motor deneyimim yokBuyuzden ozel ders almayi planliyorum. Sizce baslangic icin gv 650 cok agir mi gelir yoksa farketmezmi ?

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı GOokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Kucuklugumden beri chopper hayraniyim ama hic elime bu zamana kadar motor kullanma firsati bile gecmedi. Su an elimde bir gv650 alma firsati var. Ama tahmin edebileceginiz gibi hic motor deneyimim yokBuyuzden ozel ders almayi planliyorum. Sizce baslangic icin gv 650 cok agir mi gelir yoksa farketmezmi ?
    motor kesinlikle çok şık, ama kesinlikle başlangıç motoru değil. +200kg ağırlık, 72BG ve 200km/h son hız.... son motorun olabilir....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    235 km/h hız ve 220 kg (72 bg) kesinlikle başlangıç motosikleti değil.
    Amacımıza uygun doğru motosikleti seçmek önemlidir. Bunu yaparken henüz bu konuda yeni olduğunuzu unutmayın, küçük hacimli sakin motosikletleri tercih edin. At sporunda refleksleri zayıf atla başlar gibi.
    Yeni başlayanlar, genelde çevrelerindeki motorculardan etkilenirler. Seçim doğruysa mesele yoktur, ama 4 silindirli 600 cc lik bir cadde motosikletini başlangıç motosikleti olarak seçilirse ciddi hatadır. İlk motosiklet en fazla 2 silindir olmalı ve 250 cc yi geçmemelidir. Ülkemizde ithal edilmiş tek silindir iki ve dört zamanlı 125 cc motosikletler olduğu gibi iki silindirli dört zamanlı 250 cc motosikletler de vardır. Üzerindeyken ayaklar yere basabilmelidir.
    Motosikletin kişinin ruhsal ve fiziksel yapısına uygun olması gerekir.
    Kendinize uygun motosikleti seçerken mutlaka boy ve kilonuzu da hesaba katmalısınız.Motosiklet fiziksel güce dayalı bir hobidir.
    Bu nedenle seçeceginiz motorun boyunuza ve kilonuza uygun olması gerekir. Özellikle motosiklete başlayacak olan bayan sürücü adaylarının mümkün olduğu kadar düşük cc ve ağırlıkta bir motosiklet ile başlaması daha sağlıklı olmaktadır.

İlk motosiklet olarak chopper/cruiser tarzı motosikletler önerilmez. Commuter tabir edilen naked bike (çıplak motosiklet) yeni binecek bir insan için çok daha uygundur.
    115 BG olsa çok rahat tek teker yapacakmış!

[URL=http://imageshack.us][IMG]

Motosikleti
    7 sayfa gerilemiş,maksat güncelleme.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    kesinlikle almayı düşündüğüm tek motor. boyum 188cm ve bana uygun şu ana kadar denediğim tek rahat motor diyebilirim. bakalım artık....
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Motosikleti
    Hayırlısı olsun.Alırsan memnun kalacağına eminim.

Motosikleti
    Aramıza yeni katılan hiç olmadımı?

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    belki 1 sene sonra hayalimdeki mtor

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vıceroy merhaba; bu forumu okuduktan sonra gv 650 almaya karar vermiştim...2.el en ucuz kaça bulabilirim acaba?

Motosikleti
    Sıfırı sahibinden de 12.000 ytl diyordu ama hala varmı bilemiyorum. İkinci el olarak 9.000 ytl civarı satanlarda oldu,11.000 civarı satan da oldu. Piyasa değerini motosikletin aksesuarı etkiliyor. Sonuçta koruma camı,sisibar,koruma demiri orjinali 820 ytl değerindedir. 15.000 ytl altında satılıyor olma sebebi iki firmanın çekişmesinden kaynaklıdır. Dünyanın hiç bir yerinde hiç bir forumda bu modelin eleştirilene veya müzmin sorununa denk gelmedim.

Motosikleti
    Haluka28 ve regal sizler için özet olarak bilgi aktarıyorum.
    100km de 5-5.5 litre civarında yakıyor.Alternatifleri civarında bir değer bu.Performansta kasıt hızlanma ise,1.vites hiç ağlamadan 60km/h hıza çok seri çıkıyor.Kayış aktarması ile boşluk vermiyor.son hızı 235.En önemli özelliği çift kaliperli geniş disk frenleridir.Motosiklet boyun kırmadan ve kıç atmadan durabiliyor bu alternatiflerine fark attığı önemli hususlardan birisidir.Amortisörlerindeki sertlik ayarı özelliğide kullanımı kararlı,rahat ve keyifli hale getiriyor.2006 yılı Amerikanın en çok satan motosiklet modeli olması tesadüf değil.Tavsiye ederim.Dolardaki anormal artış fiyatlara yansımadan değerlendirilmeli.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haluka28 ve regal sizler için özet olarak bilgi aktarıyorum.
    100km de 5-5.5 litre civarında yakıyor.Alternatifleri civarında bir değer bu.Performansta kasıt hızlanma ise,1.vites hiç ağlamadan 60km/h hıza çok seri çıkıyor.Kayış aktarması ile boşluk vermiyor.son hızı 235.En önemli özelliği çift kaliperli geniş disk frenleridir.Motosiklet boyun kırmadan ve kıç atmadan durabiliyor bu alternatiflerine fark attığı önemli hususlardan birisidir.Amortisörlerindeki sertlik ayarı özelliğide kullanımı kararlı,rahat ve keyifli hale getiriyor.2006 yılı Amerikanın en çok satan motosiklet modeli olması tesadüf değil.Tavsiye ederim.Dolardaki anormal artış fiyatlara yansımadan değerlendirilmeli.
    Konunun basini kacirdiysam kusura bakma ama son hiz 235 km/h derken GV 650'den mi bahsediyorsun?
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    Evet alp dostum gv 650 son hız 235 artçılı yaptım.Arkadaşta mavisi vardı şehir dışına sattı o da 230 yapıyordu son hız olarak.

Önümüzdeki süreçte ciddi parça sıkıntısı çekeceğini düşündüğüm modellerden biri..
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet alp dostum gv 650 son hız 235 artçılı yaptım.Arkadaşta mavisi vardı şehir dışına sattı o da 230 yapıyordu son hız olarak.
    Evet, cruiser modeller son süratinin ne olduğuna göre değerlendirilmez tabii...

Ama kişisel tercihler de önemli.

Ben cruiser motorları seviyorum ama diğer yandan 120 den sonra ufak ufak şişmeye başlayan ve bu sürate ulaşırken de insanın uykusun getiren bir çok 1000 cc altı modeli kullanırken zevk alamıyorum.

Ben de 230 u gördüm daha da vardı fakat gaz kestim. Onun dışında TEM'e çıktığımda genelde 190-210 arası süratlere sık sık çıkıyorum.

110 kg ( 0.11 ton ) olduğumu da düşünürsek, daha hafif ve kısa sürücüler daha da sürat yapabilir.

Tekrar ediyorum. Bu bir zevk meselesidir. İsteyen bu motoru küçük kızına almasın. Ben bu sürat işini seviyorum. İstersem yavaş giderim, istersem ya da ihtiyacım olursa süratle ivmelenirim.

Bu opsiyonu istemeyenler, zaten bu motoru tercih etmezler.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Doğru söze ne denir Katılıyorum.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    güzel motor güzel

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    evet arkadaşlar son katılan da benim sanırım. adanada 2 tane gv 650 var birisi benim. 1 hafta önce alper (aidikurt) kardeşimin de desteğiyle bir gv 650 sahibi oldum. şu ana koruma demiri ve cam işine bakıyorum. yalnız orjinalleri çok pahallı geliyor. iyi bir usa var tanıdığım ona yaptırmaya çalışacağım. bakalım artık. önerileriniz varsa değerlendiririm.

2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler