Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Terra 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    derbi terrayı bayiye gidip göremezsiniz.çünkü ferco uzun zamandır getirmiyor.yani sıfırı yok.hatta şu an 2.eli bile yok etrafta.
    almak amaçlı inceleme fırsatım olmuştu yaz başında.son derece kaliteli malzemelerle ve işçilikle yapılmış.üzerinde piaggio 15hp motor var.6 vites güzeldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Şu güzelim makineyi türkiyeye getirmiyorlar getirsinler ilk müşterisi benim.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Esrarengiz motorlar adında bir konu açılsa Terra 125 ilk sırada olur.

Görüntüsü çok hoş ama akıllardaki soru işaretlerini giderebilicek hiç yazı bulamadım.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün Ferco Motor'u aradım Terra 125 Türkiye'de satıştan kaldırılmış.

Çok üzgünüm ama acı gerçeği söyleyeyim dedim.

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Çok yazık olmuş mükemmel bir tasarımı var..motor özellikleride oldukça iyi görünüyordu..Ferco motor'a gidip incelemeyi düşünüyordum..

Konuyu hortlatayim
    Bende cok yakin bir zamanda terra 125 sahibi oldum kullanan varsa koruma demiri nereden yaptirilir ya da an bir koruma demiri var midir

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Alıntı Emrarda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatayim
    Bende cok yakin bir zamanda terra 125 sahibi oldum kullanan varsa koruma demiri nereden yaptirilir ya da an bir koruma demiri var midir
    Merhaba bugün istanbulda bi tane terra deneme fırsatı buldum, ama ben böyle titreşimli bir alet görmedim hem düşük devirde hem yüksek devirde alet titreşim manyağı bir iki deneme turu yaptım ama kesinlikle sorunlu ve yolculuk sıkıntılı zevk vermedi bana aşırı titreşim var sizin aldığınızda da böyle bi problem varmı acaba?
    GidemediğiN YeR SeniN DeğildiR...

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    MERHABA ARKADAŞLAR,

ISTANBULDA TERRA 125 den çok iyi anlayan bir servis varmı?Yada deneyimlerinize dayanarak sizce hangi servise götürmeliyim?

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Çok sevdiğim DERBI TERRA ADVENTURE motosikletimi satıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-derbi-terra-adventure-sinirsiz-macera-288359972/detay/

Motosikleti
    Derbi Terra 125
    Merhaba, 12 yıl olmuş ama belki hala merak eden veya merak edicek olur diye deneyimlerimi yazmak istedim. Bende 2012 model yeni kasa derbi terra 125 var çok memnunum şehir içinde aralarda araba aynalarına takılmıyor gidon, çok hafif ve kıvrak bir motosiklet, titreşim konusunda tek silindir olmasına rağmen yok denilecek kadar az titriyor, ben bursadan samsuna iki kişi çantalı seyahat ettim bana mısın demedi 125 cc için fazlasıyla yeterliydi, hız olarak 0-120 hızlanması gayet iyi son hızı da 135, iki kişi 135 gördüm tek kişi de 135 gördüm üstünü yokuşta yapar mı bilemiyorum; selesi, oturuş pozisyonu, süspansiyonları konforlu. Süspansiyon sert kullanımlarda virajlarda korkutmuyor kararlı giriyor viraja. sele yüksekliği 85 cm kısa boylular da sürebilir hafif bir motor yaklaşık 130 kg yanlış bilmiyosam, benim boyum 193 bana da bir sorun çıkarmıyor. Başlangıç endurosu veya başlangıç motoru için kesinlikle tercih edilebilir bence. Yakıt tüketimi olarak normal kullanımda 3 litre ama genelde 3.5 litre yakıyor 100 kmde, yakıt kapasitesi 12 litre. motor karakteri olarak üstten çift egzantrikli üst devirleri seven bir karakteri var 11-12 bin devir çeviriyor, araba sollarken falan üzmüyor 125 ccye göre çekişi fazlasıyla yeterli zaten 125 cc en fazla 15 hp olabiliyor a1 ehliyete uysun diye bu motorda 15 hp, 11 nm torku var. Dışarıdan bakanlar genelde büyük cc zannediyor. Frenleri güzel özellikle tek kişi sürerken keyif veriyor korkutmuyor. Kullanımı kolay her şey yerli yerinde. Yaklaşık 10-15 bin km oldu ben alalı şehir içinde, uzun yolda, arazide, her yolda çok tatmin ediyor klasmanına göre, parçası biraz pahalı kaçıyor rakiplerine göre ama bulunuyor türkiyede ve yurtdışında var. Ustasını bulma konusunda sorun yaşıcağınızı zannetmiyorum çoğu şeyini kendiniz bile yaparsınız basit. 125 cc klasmanında mt125 cbr125 r125 duke125 kadar iyi gidip hepsinden daha iri ve konforlu bir motor rx1 evo gibi çin malı değil wr125 gibi sert seleli konforsuz değil her şeyi bu klasmanda veren en iyi motor olduğunu düşünüyorum katılırsınız katılmazsınız bilemem. bakımları konusunda kitapçıkta 6.000 kmde bir yağ değişimi yazıyordu yanlış hatırlamıyosam, ben 4-5 bin kmde bir değişiyorum sıkıntı çıkarmıyor başıma. çin malı motorlar gibi sürekli sübab ayarı veya yağ değişimi isteyen bir motor değil. aprilianın 125 ccde kullanıdığı blok var üstünde internetten bakabilirsiniz rs4 125 ve tuono 125de aynı blok var(aprilia üretmiş bloğu, derbi değil) . derbinin eski kasasını hiç görmedim sürmedim onun hakkında bişe bilmiyorum ama blok aynı sanırım. Motorun eksilerinden bahsedim, abs olmaması her zaman eksi ama 2012 model olduğu için normal, parçaları pahalı her ne kadar ihtiyaç duyulmasa da, türkiyede motorun az olması da bir eksi ikinci el satışı az oluyor bu sebeple, dörtlü tuşu koymamışlar bazen ihtiyaç oluyor bu bir eksi, uzun ve kısa farı gece pek yeterli değil sis farı ya da bir far güncellemesi iyi olur, son olarak eksi mi bilmiyorum ama benzin göstergesi yerine benzin lambası koymuşlar depo yarım olunca yanıyo aynı bmw f650 gslerdeki gibi. Günümüzde bile hala çok iyi bir başlangıç motoru fikrimce, 125cc klasmanının en iyisi, eminim 2018de falan türkiyeye getirilmeye devam edilseydi çok satardı.
    Tekpiston ve Yayan bunu beğendiler.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Çok güzel motosikleti kıymeti bilinmedi.Ben kıymetini bildim .. ama o zaman ben de para yoktu.: mrgreen:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler