Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z750/S Z1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baronpaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nispeten yeni z750/s kullanıcıları izlenimlerini yazsalar, eyz, L.SAHİN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

z 1000 vs. z 750 / r

arkadaslar cok kararsızım z 1000 ve z 750 yada z 750 r arasında kalıorum bu makınaları ii tanıyan warsa yardımcı olsun .. güneş i gorunce kaşınmaya basladım almam artık lazım
    )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

arkadaşlar z 750. z 750r. z 1000 bunları yakından deneme fırsatı olan ve ya bilgi sahibi olan warsa hangisini tawsıye eder gonlum z 1000 den yana hatta anlaşmasını bıle yapmısım ama olumlusuz olarak on cam ın olmayısı sıkıntı yapıomus ya kısa mesafede sehır ıcınde tawsıye edılıor ama uzun yolda sıkıntı ????? kararszm ..

Motosikleti
    Kawasaki Z1000
    Merhaba Dejavu kardeşim.

Daha önce 2005 Z750 kullanıyordum.Şimdi ise 2007 Z1000 kullanıyorum.

Her ikisi de çok sağlam ve güvenilir motorlardır.Ben Z750'den de çok memnundum.Ama Z1000 deki inanılmaz torku hissedince 1000 lik makinaya geçtim.Eğer güç senin için önemliyse Z1000 derim.Yakıt sarfiyatlarına bakılırsa,neredeyse aynı değerlere sahipler.Hatta sakin kullanımda 1000 lik daha az yakıyor.

Özellikle görünüm açısından da 1000 lik daha bir dolu görünüyor.Orjinal çift eksoz inanılmaz vahşi bir görünüm kazandırıyor.Ön alt grenajlara entegre sinyaller bile motora hava katıyor.

Rüzgar konusuna gelince;Bütün Naked bike'larda bu sorun var.Ama sana şöyle söyleyeyim.Z1000 'de 200 km/h sürate kadar sıkıntı yok.Ben en son sürat olarak 259 km.yi gördüm.İşte orda sıkıntı oluyor biraz.Ama bir daha da bu süratlere çıkmak niyetinde değilim.Her aldığım motorun son süratini görmek gibi bir huyum vardır.Bunu yaşadıktan sonra normal kullanıma dönerim.Zaten naked bike'ın zevki ara hızlanmalar ve oturuş pozisyonunun rahatlığı ile öne çıkıyor.Aşırı sürat zaten iyi bir şey değil.

Sonuç olarak ben Z1000'den son derece memnunum.Aynı kategorideki diğer motorlar da aynı zevki verebilir ama görünüm olarak Z1000 is number one!

Saygılarımla.

tsk ederım .. bnım de gonlum z 1000 den yane daha dolu gozukyor makına acaba fiyat konusunda bilgin warmı 2010 model beyaz turuncu renk 11.500 de arka teker bitik onde yarı yarıya .. net te fazla z modelı olmadıgı ıcın tam bı fiyat arastırması yapamadım ???

Motosikleti
    Kawasaki Z1000
    Dediğiniz gibi çok fazla Z1000 yok piyasada.Benim de gönlüm yeni kasadan yana ama fiyatları el yakıyor.

Benimki sondan bir önceki kasa ve ben 17000 tl.ye aldım.

loeReNzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    2011 Kawasaki Z750 kullanıcılarına +2

Emir Abi'den önce aldım ya artık ölsem de gam yemem )))

Motosikleti
    Z750S
    Z750s aldım alacam. Ama ben asfaltın dışında biras stabilize yollarada (taş toprak) girmek istiyorum. Öyle çok değil, belki 10 km. Acaba bu motor o yollar için ne kadar uygundur. Biliyorum, bir enduronun konforunu vermez, muhtemelen çok yorar beni, ama motora zararı ne olur. Veya hakimiyeti ne olur. Hiç boyle taş toprak yollarda kullanan oldumu? Bİrisi demişti bunlar dual purposedur diye, lastiği değiştirirsin enduro olur diye.

Şimdi soracaksınız niye enduro almıyorsun diye. Asfalt da tork istiyorum.

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berker_turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z750s aldım alacam. Ama ben asfaltın dışında biras stabilize yollarada (taş toprak) girmek istiyorum. Öyle çok değil, belki 10 km. Acaba bu motor o yollar için ne kadar uygundur. Biliyorum, bir enduronun konforunu vermez, muhtemelen çok yorar beni, ama motora zararı ne olur. Veya hakimiyeti ne olur. Hiç boyle taş toprak yollarda kullanan oldumu? Bİrisi demişti bunlar dual purposedur diye, lastiği değiştirirsin enduro olur diye.

Şimdi soracaksınız niye enduro almıyorsun diye. Asfalt da tork istiyorum.
    kullananlar daha iyi cevap verecektir elbette ama bence z750 ile kesinlikle girme derdim ben. ben z750'nin dual purpose olacağına ihtimal vermiyorum

ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...promotion_spva bende bu canavar ile ilgileniyorum. Fakat bu modelde ön cam farklı geldi. Sizce nedir farklı olan?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Al İşte bunu gördüm bir kez daha aşık oldum
    http://www.youtube.com/watch?v=_YA5q...eature=related
    Sado

TDX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR XX1100 Super Blackbird
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al İşte bunu gördüm bir kez daha aşık oldum
    http://www.youtube.com/watch?v=_YA5q...eature=related
    Dostum niye böyle şeyler gösterip iştahımızı kabartıyorsun dur biraz z750 ye doyalım

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım z750'si olup özenenlerden önce z serisinden motoru olmayanların özenme hakkı var. sıranı bekleyeceksin .D
    Madem biliyorsun malum yerinin huyunu, neden içiyorsun turşunun suyunu

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En geç 10 yıl içinde bu konunun müdavimi olacağıma söz veriyorum
    7 yıl kalmış şunun şurasında

Motosikleti
    Kawasaki Z1000
    Amasya merkezde oturuyorum.
    2007 2008 z1000 arıyorum.
    Motorun temizliğine göre bütcem maksimum 16.500 TL
    Satmak isteyen arkadaşlar 0533 240 6701 den ulaşabilir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    daha dun gece arkadasimin motoruna artci olarak konuk oldum toplasan 1 km gitmemisizdir frenlemesi hizlanmasi aklimi aldi motordan inince ellerim ayaklarim titriyordu
    Z750yi oven arkadasima o motor tipsiz diyordum ta ki yanina gidene kadar

Z750 sahipleri motorunuza sahip cikin efsaneye sahipsiniz

Motosikleti
    Z750S
    Sonunda bende alabildim 2006 model biz z750s Bu hafta sonu yağış olmazsa kendisiyle tanışıcaz

Motosikleti
    Kawasaki Z1000
    Bende dun itibarile 2007 z1000imi almis bulunuyorum.
    18.000km de bugun bakimini yaptik yarin fren balatalari ve hava filtresi degisecek.

arkadaşlar 95 yılından beri kawasaki zxr 750 motosiklet kullanıyorum o bilinen yeşil renkli çift gözlerden)) şu kadarını söylicem kawasaki sahibi olmak bir ayrıcalıktır honda yamahayada bindim fakat süspansiyon ve mühendislik hesapları bakımından hiç biri kawasakinin rüzgarına giremez

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

kawasaki zxr 750 motorları racing motorlardır asfaltı yakan abiyane deyimle asfaltı ağlatan bir motordur lastikleride değiştirsen endroda yapsan-tabıkı ona uygun cross lastik bulabilirsen sayet- stabilize yolda randımanlı gidemezsin tork kalkış ve o güçlü gövde kesin zeminin oynaklığıyla orantılı olarak seni kaydıracaktır ve kaçınılmaz olarak yatırırsın cihazı bence kawasaki klr al cross takıl madem arazi seviyorsan öyle yap arkadşım benden sana tavsiye

TDX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR XX1100 Super Blackbird
    Alıntı niven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dun itibarile 2007 z1000imi almis bulunuyorum.
    18.000km de bugun bakimini yaptik yarin fren balatalari ve hava filtresi degisecek.
    Hemşerim z1000 den memnunmusun? Daha önceki motorun neydi, biraz kıyaslama yaparmısın? Ben z750 den sonra z1000sx almayı düşünüyorum. Paylaşımlarını bekliyorum...

Bu arada amasya merzifonluyum

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Arkadaşlar Z750 ile Z750R arasında ne fark var?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler