Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    haa evet hatırladım direksiyon bilyesi olayı basite indirgeyip bütün zamanların motosiklet ustalarının serzenişlerini kulağımda hissediyorum şu an kaliperlere uygulanırmı acep?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    hayırlı günler arkadaşllar allah tekerimize taş değdirmesin tekerimiz düz bassın...
    2 adet gt 250 den sonra sanırım bir gt 650 sahibi olmanın vakti geldi gerçi öncelikle gsr600-gsf600-650bandit gibi makinalar bakındım hep ama hem benzin ülkemde 5 tl iken hemde sezonda satıcılar uçuyorken imkansız olmaya başladı... bilinen yatması kalkması olmayan çiziklerde boyası olsada farketmez km si coşmamış temiz bir gt650 bakınıyorum bilenlerin duyanların bildirmeleri rica olunur...
    gt250 ile takas isteyen olursa oda olur 2007 model 20.000km de senkron sorunu hariç kronik sorunu olmayan son derece sessiz çalışıyor bir kez ufak bir talihsizlikle kalkış esnasında elektirik direğine sürtünmüş ve çiziklerden dolayı boyanmış satılık bir gt250 comet imde var....
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2412198/detay/

Motosikleti
    herkese hayırlı günler gt650 almak için arayışlar devam ediyor mecidiköy civarında motor bakmaya gelebilecek arkadaş yada gene o civarda servis varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

birde bir sorum olacak 180-220km arası hızlarda deponun 200-220km de boşaldığı söylendi doğrumudur?

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    depo boşalmıyor. 3 - 5 litre daha kalıyor. bu da en azından 250 km eder. ki sürekli 180 - 220 km hızlarda gideceksen bu gayet iyi bir rakamdır.

Hani deponun bu süratlerde nasıl boşaldığını merak ediyorsan muhtemelen bu süratlerde sürmeyi seviyorsundur... Öyleyse gt650 alma derim. en azından gt650r'a bak yada başka motosiklete yönel. çıplak motorlar, bu süratlerdeki yakıt sarfiyatını hesaplayacak kadar çok bu süratlerde kullanmaya hiç uygun değiller.

gt650 ve gt650r 200 km hızı kolayca aşabiliyor. Ancak çıplak motorlar için ne rahat ne de güvenli. Ayrıca gt650'nin fren ve süspansiyon donanımı bu süratler için pek uygun ve güvenli değil...

Yanlış anlaşılmayayım. istediğiniz sürati yapın bunun denetçisi yada eleştirmeni ben değilim. bu süratlerde aracınıza hakim olup trafikte tehdit oluşturmuyorsanız beni hiç ilgilendirmez. ben sadece gt650 180 - 220 km süratlerin gt650'ye uygun olmadığını dile getirmek derdindeyim.

ha, çıkamıyor mu, çıkıyor. 230'u kendim görmüşlüğüm var. tabi ibre ne kadar doğru gösteriyorsa o kadar 230 ... Ama 200'e çıkmak yarım dakika ise, 200'den 230'a çıkmak nerden baksan 1 dakika sürüyor. 200'den sonra da tamamen türbülanslı bir hava akımının insafına kalmış oluyorsun. gt650r ile biraz daha güvenli olabilir. ancak naked ile güvensiz.

Eğer bu süratler ilginizi çekiyorsa, en azından kaliper başına 4 pistonu olan, 320 mm ön diskleri olan, sert spor süspansiyonları olan bir motosiklet tercih etmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo boşalmıyor. 3 - 5 litre daha kalıyor. bu da en azından 250 km eder. ki sürekli 180 - 220 km hızlarda gideceksen bu gayet iyi bir rakamdır.

Hani deponun bu süratlerde nasıl boşaldığını merak ediyorsan muhtemelen bu süratlerde sürmeyi seviyorsundur... Öyleyse gt650 alma derim. en azından gt650r'a bak yada başka motosiklete yönel. çıplak motorlar, bu süratlerdeki yakıt sarfiyatını hesaplayacak kadar çok bu süratlerde kullanmaya hiç uygun değiller.

gt650 ve gt650r 200 km hızı kolayca aşabiliyor. Ancak çıplak motorlar için ne rahat ne de güvenli. Ayrıca gt650'nin fren ve süspansiyon donanımı bu süratler için pek uygun ve güvenli değil...

Yanlış anlaşılmayayım. istediğiniz sürati yapın bunun denetçisi yada eleştirmeni ben değilim. bu süratlerde aracınıza hakim olup trafikte tehdit oluşturmuyorsanız beni hiç ilgilendirmez. ben sadece gt650 180 - 220 km süratlerin gt650'ye uygun olmadığını dile getirmek derdindeyim.

ha, çıkamıyor mu, çıkıyor. 230'u kendim görmüşlüğüm var. tabi ibre ne kadar doğru gösteriyorsa o kadar 230 ... Ama 200'e çıkmak yarım dakika ise, 200'den 230'a çıkmak nerden baksan 1 dakika sürüyor. 200'den sonra da tamamen türbülanslı bir hava akımının insafına kalmış oluyorsun. gt650r ile biraz daha güvenli olabilir. ancak naked ile güvensiz.

Eğer bu süratler ilginizi çekiyorsa, en azından kaliper başına 4 pistonu olan, 320 mm ön diskleri olan, sert spor süspansiyonları olan bir motosiklet tercih etmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum.
    yok o kadar sürat meraklısıda değilim şuan iki gt250comet im var biri satılık diğerini hayatta demiyeyim ama satmayı düşünmem herkes bu motorlarla 160-165 den bahsediyor genelde 100-120 km arası kullanıyorum yaparmı diye merak etmedimmi ettim 145 den aşağı salladığını görünce demek yapıyor diyip gazı kestim motorun ne olursa olsun süratle yaşarsan süratli ölürsün bunu eski bir srad750 kullanıcısı söylüyor çok arkadaşımızı kaybettik mekanları cennet olsun...
    bunu sormamdaki etken bir gt650 ile pazarlık yaptım normalde 400-420km civarı gidiyor depo ama gaz açarsan 180-220km arası mesela 200-220km dedi bende doğrumudur diye merak ettim zaten modeline göre km si pek inandırıcı gelmedi ve zincir koparmış bir makina bunuda sonradan söyledi motora birşey oldumu diye sordum yok sadece kapağı kırdı değiştirdik dedi dişliler ne durumda dedim bir durum olmadığı için değişmedi diyince duraladım birde rakam biraz aykırı geldi 10.000 gerçi 9a anlaşır gibi olduk ama dediğim

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hacım öncelikle hayırlı olsun.. 400 km gideni varsa ben benim motoru bugün satıyor bisiklete başlıyorum.. Bu ne la 400 km? Benim motor 250 de biter.. Ha bu biraz benden birazda karbüratör senkron ayarından kaynaklanıyor.. Ayrıca sübap ayarlarımında yapılması gerekli.. Ha bunları yaptırdıktan sonra hadi yapsın 300 km.. SRAD kullanıyorsan bilirsin her ne kadar çift silindir olsa da 650 cc makinadan bahsediyoruz.. Kullanım? Zevkli!! Yakıt? Fena değil!! Kronik arıza? Elektrik!!! ama ben motorumu seviyorum ve sen insanların 400 - 420 km laflarına itibar etme.. Ama sana motorunu satmak için fazladan 100 km yaptığını iddia eden bir adamın lafına nasıl itibar edilip de motor alınır o kişiden onu bilemedim gerçekten...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Beyler selam,

Hafta sonu klasik bakımlarımı yapıp pazartesi sabahı Dalyan'a gitmeyi planlıyorum.. Umarım bir sorun çıkmaz motorla ilgili yolda sıkıntı yaşamayız.. Bakalım oğlanla ilk uzun yol tecrübesi olacak.. Bakım esnasında mutlaka yap yada kontrol et diyebileceğiniz ayrıntılar varmıdır?

_engiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 650
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım öncelikle hayırlı olsun.. 400 km gideni varsa ben benim motoru bugün satıyor bisiklete başlıyorum.. Bu ne la 400 km? Benim motor 250 de biter.. Ha bu biraz benden birazda karbüratör senkron ayarından kaynaklanıyor.. Ayrıca sübap ayarlarımında yapılması gerekli.. Ha bunları yaptırdıktan sonra hadi yapsın 300 km.. SRAD kullanıyorsan bilirsin her ne kadar çift silindir olsa da 650 cc makinadan bahsediyoruz.. Kullanım? Zevkli!! Yakıt? Fena değil!! Kronik arıza? Elektrik!!! ama ben motorumu seviyorum ve sen insanların 400 - 420 km laflarına itibar etme.. Ama sana motorunu satmak için fazladan 100 km yaptığını iddia eden bir adamın lafına nasıl itibar edilip de motor alınır o kişiden onu bilemedim gerçekten...
    400 km imkansız gibi geliyor banada,belki uzun yolda sabit 90 la giderse olabilir,,ben uzun yolda 110-130 km hızla 300-320 km filan gidiyodum..ayrıca bu motorlarla çok hız yapmaya kalkmayın hem yakıtı su gibi içiyor hemde rüzgar öyle bir çarpıyorki nerdeyse alıp fırlatacak gibi,ama şunu söliyim 230 km hıza çok rahay çıkıyor.
    * Sonsuz, bütün paralel doğruların çakıştığı yerdir.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Uzun yolda 330kmde kırmızı çizgiye düşer düştükten sonra bi 40 km daha yolu var demektir.17*5=85tl 85/370=23krş bugünün benzin fiyatıyla rakam budur.650cc ile benzin 5 tl iken 23krş göklere uçabilirsiniz

Bu arada uzun yol hızı 120 ilede aynı 160-170 ilede aynı yakıt sarfediliyor gazlaya gazlaya 5.5 litreyi ben geçemedim.

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Wazaa.35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda 330kmde kırmızı çizgiye düşer düştükten sonra bi 40 km daha yolu var demektir.17*5=85tl 85/370=23krş bugünün benzin fiyatıyla rakam budur.650cc ile benzin 5 tl iken 23krş göklere uçabilirsiniz

Bu arada uzun yol hızı 120 ilede aynı 160-170 ilede aynı yakıt sarfediliyor gazlaya gazlaya 5.5 litreyi ben geçemedim.

aynen, 5.5 litreyi pek geçmiyor. yine de 400 km tek depo ile hayal. yani kendini kasarsan belki 300km ve üstüne çıkarsın ama tek depo ile 50 km daha fazla gideceğim diye gt650'yi de 125'lik motor gibi kullanmak hiç anlam ifade etmiyor benim için ...

Dream, ben bisiklet aldım. bi simit ve bi dilim peynir'e 50 km gidiyor. ne dersin ekonomik mi? :D
    UNdocab, _engiin, dreamkiller ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    !?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    hacı senin motor benden fazla bisiklet az yakıyor muş.
    290km de kırmızı yanıyor 40km daha gidiyor 330da bitiyor 16.5lt
    sıfırdan denedim bukadar alıyor depo gerisi hava.
    ben 50km bisiklet sürsem 50tl lik yemek yerim :-P

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun be hacım sen yersin en azından

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    hacı beygirim düşük ondan çok yakıyorum. dün iftarda 55tl yakmışım. kesin gaz taktırmam lazım
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster

izmir düz memleket :D tamamen onla da alakalı olabilir. yine de pisiklet ekonomik :D
    !?

_engiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 650
    kadir geceniz mübarek olsun sevgili comet'ci kardeşlerim
    UNdocab bunu beğendi.
    * Sonsuz, bütün paralel doğruların çakıştığı yerdir.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Teşekkürler cümlemize,henüz cometci olamadık ama olmak dileğiyle

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    http://www.ebay.com/itm/Hyosung-4-pi...1ea1e0&vxp=mtrgeçen akşam talihsiz bir kaza yaşadım.. saatte 10 km hızla kendini bilmez ablanın teki geldi vurdu arkadan.. Motorda ilk başta birşey yok diye yolladık ablayı sonra ak koyun kara koyun belli oldu.. Arka frenim iptal.. Silindirlerden bir tanesi yağ sızdırıyor ve sanırım fren kaliperimin değişmesi gerekiyor.. Hazır elim değmişken zaten çift silindirli olmasından mütevellit sevmediğim arka frenimi er6n,f yada ninja250 ninkilerle uydurabilirsem değiştirmeyi düşünüyorum.. zamanında Kadir hacım bana anlatmıştı da ne demek istediğini anlamamıştım bağlantı aparatını uydurursan değiştirebilirsin demişti kaliperi elime alınca ne demek istediğini daha iyi bir anladım.. İyi bir tornacıda imkansız diye birşey yoktur şimdi esas konulardan biri şu.. Bu poğ yiyenin kaliperini başka marka tek pistonlu bir kaliperle değiştirirsem fren merkezini...vb ara aparatları değiştirmem gerekirmi? Yoksa bağlantı sacını ayarladıktan sonra kaliperi benim fren merkezin sağlıklı bir şekilde çalıştırabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

http://www.ebay.com/itm/Duel-Pist-Re...item4aa742e1c0

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

http://www.ebay.com/itm/Adjustable-S...ce78a2&vxp=mtr
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çalışır tabiki frenin de tutar ama o kaliperin maksimum verimi ile uygun olur mu bilinmez

Bugün yeni hava filitresi, ve R modeller için olan şamandırayı taktım. Bağlantıların üzerinde 2-3dk düşünerek yeni şamandırayı sisteme uygun montaj edip elektirik bağlantılarını yaptım artık benzin göstergem var :D

Hararet için bizim motorun sensörü olmadı termostat üzerinden onu çıkarıp gösterge ile gelen sensörü taktım ve artık hararet göstergem de var.Bu sadece gösterge çalışmasını radyatör üzerindeki zımbırtı yapıyor da kaç derecede fan devreye giriyor onu hatırlayamadım telefondan bakması da işkence olunca sallamadım.

Led sinyaller ve led flaşör takmıştım. Genelde led sinyallerin aydınlatması çok kötüdür fakat bunlar çok iyi lakin kabloları ucundaki soketleri inanılma dandik her bir ucu elimde kaldı onları montajlamak eziyet oldu. Onlarıda düzelttim led flaşör takmayınca çalışmıyorlardı şimdi canavar gibi çalışıyorlar

Benzin filitresi olarak broadway filitresi taktım eşşek kadar bi filitre :D depoda benzin bitse içindeki benzin 5km daha götürür :D

Motosiklette 2 eksiğim kaldı

1) hala depodaki pas =/
    2) jantımın göbeğinde yamuk varmıl 180 civarında gidon sağa sola sallaması ondanmış. Bir ara Eminönü sahil yolunda trafik varken arkadaşta arkamda (100kg kendisi) ben (80kg) kaldırımdan gittim yaldır yaldır inecek yer olmayınca en az 25cm yüksekten hız kesmeden indim orda bi motor sert oturmuştu. Acaba o sebeple mi jantın merkezinde ufak bi kayma oldu bilemiyorum fakat şuan böyle bir durum oldu. Ben daha önce 230 yaptım 3-5 sn lik hiç bir sallama yoktu o zamanlar. Buna dayanarak sonradan oldu diye düşünüyorum. Ve aklıma ilk bu olay geliyor çünkü bunun dışında ben motosikleti çok kibar kullanırım

Motosikleti
    herhese hayırlı günler iyi haftalar ve iyi forumlar allah tekerlerimizi düz bastırsın...
    arkadaşlar o gt650 senin bu benim derken Ankaradan bir arkadaşım bmw gs1200 almak için motorunu sattığını söyledi arayarak ve gerekli kıyağıda yapınca bir suziki sv650s sahibi oldum... hatta ilk deneyimimizide Ankara Edremit arası yaşadık...
    bol molalı ve Eskişehir konaklamalı bir Ankara Edremit yolculuğu yapmış oldum... cuma sabah satışı yapıp sigorta vs hallettik ama ruhsat elimize 3-4 sularında teslim edilince yola düşmek 5de nasip oldu tarz değişiminin verdiği yorgunluk ve bir gece öncesi Edremit Ankara uykusuz otobüs yolcuğunuda hesaba katınca bilmediğim bir motorla gece maceralarına atılmamak adına Eskişehirde konakladım sabahınada tekrar yola çıkıp yeni motorumla evin yolunu tuttum şuana kadar son derece sıkıntısız bir zaman yaşadık tüm yol boyu bir kaç yerde 150-160km harici genel seyir 100-125km arasıydı ve 120tl lik benzinle evime ulaştım toplamda 645-650km civarı yol yaptım (motoru teslim aldığımdada ışık yanıyordu eve ulaşmama 10-12km kala gene aynı ışık yandı) ekonomi konusundada gayet başarılı gibi şehir içinde ne yapar bilinmez ama bence şimdilik iyi gibi...
    yolu Eskişehirden geçen ve motoru ile sıkıntısı olan herkesin uğrayabileceği bir servis keşfettim (Yılmaz Motor) yola çıkarken eldivenlerimi almayı unutmuşum ve vizör ankara Eskişehir arası baya zorladı çiziklerden dolayı bu sebeple dükkanlarından içeri girdim eldivenimi aldım vizör değişti yola gideceksin motora bakalım bir dediler rölanti ayarlandı debriyaj ayarlandı çayım ısmarlandı biraz muhabbette ettik ilgisi alakasının yanında son derece bilgilide olduğunu söyleyebilirim içerdeki motorları gören zaten nereye geldiğini farkediyor girdiği anda... Ellerinde 600-700km de 2. jenarasyon gt250comet var satılık...

2006 MODEL 650 R VAR ALMAK İSTEYEN VARSA 0535 705 73 17 RENK KIRMIZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler