Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Harley Davidson Sportster 883 Low - Custom - Iron

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Coniysa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Xv 950 ye harley gibi yıllarca binebilirmiyim.]Demekki sitede harleyci yok
    Yamaha genel olarak daha dayaniklidir.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum hd aslında fakir motorudur ama türkiyede zenginler biniyor.
    Nerede fakir motoru HD? Amerika'da olmadigi kesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha genel olarak daha dayaniklidir.

Nerede fakir motoru HD? Amerika'da olmadigi kesin.

Bencede fakir motoru değildir. )

Yamaha genel olarak daha dayanıklı demişsiniz.

Bunu motor olarak mı yoksa parça işçiliği gibi mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Coniysa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede fakir motoru değildir. )

Yamaha genel olarak daha dayanıklı demişsiniz.

Bunu motor olarak mı yoksa parça işçiliği gibi mi?
    Daha iyi dizayn edilmiş bir motor. Yamaha daha çok plastik parça içerebilir, ama işiniz daha az düşer servise, problem çıkarma ihtimali daha düşüktür.

Harleylerin dayanıklılığı Ural ve BMW gibi şehir efsanesi. Modern Japonlar genel olarak çok daha iyi.

Ama daha çok metal içerme, veya daha ağır olmayı dayanıklılık olarak tanımıyorsanız Harley daha iyi olabilir. Ama yolda kalma ihtimali konusunda Yamaha daha sorunsuzdur.
    solmyr bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HD normalde fakir motoru demek nasil bir mantik cozemedim de, neyse.
    Size ve bizde zengin motoru olduğunun nerden çıktığını anlayamayıp(ülkenin halinden haberi olmayanlar mı deseydim acaba?), merak edenlerin hepsine cevaptır:

Su soğutmalıları geçtim, kendi ülkesinde 8.950 USD'lik iron 883'e bizde 14.150 EURO istedikleri için. Ortalama amerikalının bir yıllık geliri ile 3-4 iron 883 alabiliyorken bizde ortalama gelirlinin bir tane iron 883 alamadığının farkına varın.. Hem de hükümetin açıkladığı gsmh rakamları ile..
    Haa, bir de kendi ülkesindeki binici profili, "genel de" yanındaki arkadaşı savaşta üzerine patlayınca kafayı yemiş, belinde tabanca ile dolaşan, gazilik maaşı ile geçnenler bindiği; bizde genelde ise genel müdürler, filan hastahanelerin genel müdürü, bilmem nerenin ceo'su, falan artist, model, şarkıcılar binebildiği için...
    EB61 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Size ve bizde zengin motoru olduğunun nerden çıktığını anlayamayıp(ülkenin halinden haberi olmayanlar mı deseydim acaba?), merak edenlerin hepsine cevaptır:

Su soğutmalıları geçtim, kendi ülkesinde 8.950 USD'lik iron 883'e bizde 14.150 EURO istedikleri için. Ortalama amerikalının bir yıllık geliri ile 3-4 iron 883 alabiliyorken bizde ortalama gelirlinin bir tane iron 883 alamadığının farkına varın.. Hem de hükümetin açıkladığı gsmh rakamları ile..
    Haa, bir de kendi ülkesindeki binici profili, "genel de" yanındaki arkadaşı savaşta üzerine patlayınca kafayı yemiş, belinde tabanca ile dolaşan, gazilik maaşı ile geçnenler bindiği; bizde genelde ise genel müdürler, filan hastahanelerin genel müdürü, bilmem nerenin ceo'su, falan artist, model, şarkıcılar binebildiği için...
    Bende fakirim. Ama binemiyorum .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

O hesapla Amerika'daki tum motosikletler fakir motosikleti. Alim gucu yuksek cunku.

Turkiye'de neredeyse 2 kat pahali olmasi normal. Bahsettiginiz fiyat $8950, anahtar teslim $10500'den asagi cikmaz. Tabii bu anavatindaki fiyati. Bir de nakil ekleyin. Ustelik Turkiye'deki cok dusuk satis rakamlarinin neticesinde birim motosiklete binen asiri ek maliyeti goz onune alin. Bunlarin hepsi bir yana OTV'yi ekleyin, ve sonuc...

Bu arada her duydugunuza inanmayin. "Savasta arkadasi uzerinde patlayan asker" falan yok artik. Vietnam biteli cok oldu. Irak savasinda olen Amerikali asker sayisinin cogu intihar. Bunu biliyor muydunuz? Psikolojisi bozulup kendini oldurenlerin sayisi daha fazla. Zaiyat yok gibi bisey. HD'yi Amerika'da da sen ben gibi insanlar kullaniyor. Milletin isi gucu var. Hatta disciler cok aliyor diye "Hell's Dentists" diye dalga geciyorlar...

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Anladığım kadarıyla yamaha bir hd olamaz. Bir hd de yamaha. Her ikisinin kulvarı farklı. Sadece model benzerliği yamaha da var. Hd ise hep aynı tarz ğzerinde iş yapıyor.

Hd tabiki şehir efsanesi değil fakat bütçe meselesi

Yamaha bana göre gibi geliyor. Hd ile yamaha aynı fiyatta olsaydılar tabiki hd alırdım

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar... Iron 883'ün 2017 model fiyatı 56 milyar... 2012'de 30 milyardı. 26 milyar zam geldi. 883'ü 56 milyara aldıktan sonra ekipmanın olduğunu varsayarsak hadi birde -sadece- egzos taksanız 5000-7000 tl, eder size 62-63 milyar. Değer mi? malum sitede 70 milyara dyna mevcut. 60 milyara başka markalardan roket gibi motor alabiliyorsunuz. Ve bizim bu motora türkiye'de ödeyeceğimiz paradan amerika'da bahsetsek millet kıçıyla güler. Yanlış mıyım?

2017 modellerinde amortisör/suspansiyon değişiklikleri, sele değişikliği mevcut, daha konforlu hale getirdiler vesaire. Ne düşünüyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Bir de bu cruiser camiası bu kadar ölü oldukça daha bize çoook dayarlar. Dün shadow başlığına yazdım western filmlerinde ki gibi ıssız tozlar uçuşuyor yerlerde. Burda da öyle.
    Yesiam bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    herkese selamlar;

kısmetse temmuz ayında 2010 model ironımla yunanistan, italya, hırvatistan, karadağ, makedonya, yunanistan şeklinde bir tur planladım. yaklaşık 4500 km. yunanistan-italya ve italya-hırvatistan geçisi gemi ile olacak. totalde 14 gün sürecek

motorun bakımına ek olarak muhtemel arıza verecek olan stratör, teker bilyaları vb gibi kısımlarını da kontrol ettirdim.

yolculuğa sadece sırt çantası ile çıkacağım. tavsiyelerinize yada uyarılarınıza açığım,motorla ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.

hayırlı sürüşler.

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Arkadaslar 2.el olarak kendi motorumun ( 2011 H-D 883R Roadster) egsozunu satiyorum "slip on screamin eagle twin slash"
    ayrica yine ikinci el "v&h short shots egzos" ( mumkunse kit halinde egzos+airfilter+fuelpack) ariyorum.
    Tekerinize tas degmesin. Selametle

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    yukarda bahsettiğim 4750 km lik yolculuğumu 2010 model iron ımla sağ salim tamamladım. yolda hiç bir problem çıkmadı. otobanlar biraz sıkıcıydı tabi. 110 u nadir olarak geçtim rüzgar mukavemetinden dolayı. bunun dışında motorun rahatsız edici hiç bir etkisi yoktu

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hesapla Amerika'daki tum motosikletler fakir motosikleti. Alim gucu yuksek cunku.

Turkiye'de neredeyse 2 kat pahali olmasi normal. Bahsettiginiz fiyat $8950, anahtar teslim $10500'den asagi cikmaz. Tabii bu anavatindaki fiyati. Bir de nakil ekleyin. Ustelik Turkiye'deki cok dusuk satis rakamlarinin neticesinde birim motosiklete binen asiri ek maliyeti goz onune alin. Bunlarin hepsi bir yana OTV'yi ekleyin, ve sonuc...

Bu arada her duydugunuza inanmayin. "Savasta arkadasi uzerinde patlayan asker" falan yok artik. Vietnam biteli cok oldu. Irak savasinda olen Amerikali asker sayisinin cogu intihar. Bunu biliyor muydunuz? Psikolojisi bozulup kendini oldurenlerin sayisi daha fazla. Zaiyat yok gibi bisey. HD'yi Amerika'da da sen ben gibi insanlar kullaniyor. Milletin isi gucu var. Hatta disciler cok aliyor diye "Hell's Dentists" diye dalga geciyorlar...
    yahu napıcaz bu harley düşmanlarını :D sanırım insanlar amerikan yerine japon tercih ettiklerinde kendilerince geçerli sebeblerden haklı tercih yaptıklarını ispatlamaya çalışıyorlar. biz size harley alın diyormuyuz? siz neden japon alın daha mantıklı diyorsunuz? her motosikletin her markanın kendine has yanları vardır.
    mesela ne anlatırsanız anlatın bana harleyin sesinden duyduğum keyfi unutturamazsınız. ayrıca madem metal derdinde değilsiniz plastik parçalar sizi rahatsiz etmiyor enduro alsanıza. chopper cruiser motosiklet tercihinde bulunup sonra harleyin kötü yanlarını saymayınız lütfen. çünkü bu tarz motorların belli başlı karakteristlik özellikleri vardır. bu rahatsız edici özellikler hoşunuza gitmiyorsada enduro falan alsanıza? daha sorunsuz daha güvenli daha az yakıyor falan? harley yerine japon tercihinizi sorunsuz ucuz rahat vb noktalardan yapıyorsanız direk chopper cruiser motor tercihi yapmayın daha uygun yeni teknoloji ürünü birçok motor var size hitap eden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Yesiam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harley yerine japon tercihinizi sorunsuz ucuz rahat vb noktalardan yapıyorsanız direk chopper cruiser motor tercihi yapmayın daha uygun yeni teknoloji ürünü birçok motor var size hitap eden
    Ilk motosikletim cruiser idi. Super rahat suspansiyonu, yuksek torklu V2'nin pata pata sesini, alcak seleyi hala ozluyorum bazen. Demek istedigim o ki cruiser sevmek icin ille de metal fetisi olmaya gerek yok. Bir sure once ikinci bir motosiklet olarak cruiser aradigimda Honda VTX1800 ve Kawasaki 1600FI'a bakiyordum. Harley dusunmedim, cunku daha pahali, daha sorunlu, ve beni cok cezbeden bir yonu yok. Ama dar acili V2 sesini cok seveni, ya da otantik Amerikan olmasi sebebiyle tercih edenleri de anliyorum tabii ki.

En son cok uygun fiyata bi VRSCR Street Rod gormustum, sari, piril piril, nereden baksaniz $20K gommus sahibi. $6500 ikinci el fiyati. Sonra inceledim biraz, yakinda subap ayari istiyor ve sase dar oldugu icin motoru indirip oyle yapiyorlarmis. Motoru $6000'e alip, 1 sene sonra bakim'a $800+ vermek istemedim dogrusu.
    Yesiam bunu beğendi.

interstate60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    IRON883
    selamlar, iron 883 ile ilgili birkaç sorum olacaktı ;
    1- kullanım klavuzunda sadece hd yağ kullanılmasını eğer acilen değişmesi gerekiyorsa dizel bir motor yağıyla değiştirilip en yakın hd servisten orj değişmesi söyleniyor. hd yağ biraz pahallı olduğu için motul 7100 yada farklı bir yağ kullanılabilir mi? v motorlar için ayrı yağlar var ; AMSOİL, Valvoline oil gibi malesef Türkiyede bulunmayan yağğlar
    2- aynı konu primary oil içinde geçerli . motul 7100 kullanılabilir mi?
    3- fuel pack fp3 kullanan birisi auto-tune hakkında detaylı bilgi verebilir mi?
    4- motorun üzerinde sıcakken gelen sudan dolayı bazı mat-siyah bölgelerde renk açılması oldu bununla ilgili nasıl bir cover yapabilirm
    5- motor 2015 model km 10k civarı yıldan dolayı lastik değiştirmek gerekir mi? lastiğin aşınmasınmasında yada diş boyunda bir sorun yok.

Motosikleti
    Harley Davidson xl883l Superlow
    Alıntı interstate60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, iron 883 ile ilgili birkaç sorum olacaktı ;
    1- kullanım klavuzunda sadece hd yağ kullanılmasını eğer acilen değişmesi gerekiyorsa dizel bir motor yağıyla değiştirilip en yakın hd servisten orj değişmesi söyleniyor. hd yağ biraz pahallı olduğu için motul 7100 yada farklı bir yağ kullanılabilir mi? v motorlar için ayrı yağlar var ; AMSOİL, Valvoline oil gibi malesef Türkiyede bulunmayan yağğlar
    2- aynı konu primary oil içinde geçerli . motul 7100 kullanılabilir mi?
    3- fuel pack fp3 kullanan birisi auto-tune hakkında detaylı bilgi verebilir mi?
    4- motorun üzerinde sıcakken gelen sudan dolayı bazı mat-siyah bölgelerde renk açılması oldu bununla ilgili nasıl bir cover yapabilirm
    5- motor 2015 model km 10k civarı yıldan dolayı lastik değiştirmek gerekir mi? lastiğin aşınmasınmasında yada diş boyunda bir sorun yok.

Motul 20w50 %100 sentetik yağ kullanabilirsin. aynı yağı primary oil olarak da kullanabilirsin Bir problem yaşayanı görmedim.
    Lastiklerin iyi durumda bence değiştirmene gerek yok.
    Raf ömrü eğer doğruysa (doğruysa diorm çünkü bazı lastikçiler raf ömrünün bir satış stratejisi olduğunu söylüyorlar) yinede henüz 3 sene olmuş benim bildiğim 5 senedir lastiğin ömrü.
    fuel pak kullanmıyorum ve sanıyorum ısıya dayanıklı siyah mat sprey boya ile bi işlem yapılabilir yine de boya hakkında fazla bilgim yok bu yüzden kafanı karıştırmayayım.

Saygılar.

hali hazirda nmax kullanicisiyim vitesli motorla pek tecrubem yok iron 883 alsam problem yasar miyim ?

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler