Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
86. sayfa BirinciBirinci ... 36768485868788 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bugün yamaha xj6 naked modelini kullandım.İvmelenmeleri arasında çok az fark var.6-7 bin lira parayla gs 500 er 5 gibi motorlar kullanmak tatminkar.Bu paraları vererek böyle seriliğe kavuşmak önemli bir lüks.Motor iyice ısınmadan yürümezsen.Üst devirlerde fazla gezinmezsen hiçbirşey olmaz.Eğer motor almaya giderseniz alacağınız motorun sahibi motoru çalıştırır çalıştırmaz boşta gaz verip duruyorsa uzak durun.Falan yere giderken 140-160 tan aşağı düşmedim derse uzak durun.İlk cümlelerinin içinde 190 vurdum geçiyorsa uzak durun.biraz anlıyorsanız eğilip motoru dinleyin o size kendiyle ilgili durumu fısıldar.
    Her motorla afrika turu yapılacağını sanan arkadaşlar için 5000 de az 3000 de az gelir.Dayımın 2006 activası 7000 km de..Senede 1000 km o da köye giderse... Motosiklet aleminde km ile ilgili durumlar kaideyi bozar.Hem anlamadığım benzinin 5 tl olduğu ülkede senede 10bin km'leri kim yapıyor merak ediyorum.Kabaca senede 2500 3000 tl benzin parası demek.vergisi sigortasi bakımı dersen 4000 den aşağı olmaz.Ha işte sırf o yüzden bi de mondial aldım.Gs 500 artık haftasonları dışarı çıkıyor.
    gs500inanc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yamaha xj6 naked modelini kullandım.İvmelenmeleri arasında çok az fark var.6-7 bin lira parayla gs 500 er 5 gibi motorlar kullanmak tatminkar.Bu paraları vererek böyle seriliğe kavuşmak önemli bir lüks.Motor iyice ısınmadan yürümezsen.Üst devirlerde fazla gezinmezsen hiçbirşey olmaz.Eğer motor almaya giderseniz alacağınız motorun sahibi motoru çalıştırır çalıştırmaz boşta gaz verip duruyorsa uzak durun.Falan yere giderken 140-160 tan aşağı düşmedim derse uzak durun.İlk cümlelerinin içinde 190 vurdum geçiyorsa uzak durun.biraz anlıyorsanız eğilip motoru dinleyin o size kendiyle ilgili durumu fısıldar.
    Her motorla afrika turu yapılacağını sanan arkadaşlar için 5000 de az 3000 de az gelir.Dayımın 2006 activası 7000 km de..Senede 1000 km o da köye giderse... Motosiklet aleminde km ile ilgili durumlar kaideyi bozar.Hem anlamadığım benzinin 5 tl olduğu ülkede senede 10bin km'leri kim yapıyor merak ediyorum.Kabaca senede 2500 3000 tl benzin parası demek.vergisi sigortasi bakımı dersen 4000 den aşağı olmaz.Ha işte sırf o yüzden bi de mondial aldım.Gs 500 artık haftasonları dışarı çıkıyor.

Abi adam 3. sahibiymiş motorun, 40 yaşında bi abi, benim CF-moto CF 150 motorumla takas edicez nasip olursa, abi yeni fotolarını koymuş temiz gözüküyo dışardan, motor tamircisi bi arkadaşımla gidicem, artık gidon yamukluğu, maşası, motor sesi vesayire herşeyini kontrol edicek, km'sinin oynanıp oynanmadığını da az çok anlayabilirim dedi, o onay verirse alıcam, vermezse, içimize sinmezse önümüzdeki yazı bekleyip XT 660 R alıcam,

Bunu alırsam da orta menzilli geziler için kullanıcam zaten, 170-180km' lerde işim yok, o yüzden sıkıntı çıkarmıycak, satiyoken de çok zarar ettirmiycek bişey
    olmasını istiyorum.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı jokermoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi adam 3. sahibiymiş motorun, 40 yaşında bi abi, benim CF-moto CF 150 motorumla takas edicez nasip olursa, abi yeni fotolarını koymuş temiz gözüküyo dışardan, motor tamircisi bi arkadaşımla gidicem, artık gidon yamukluğu, maşası, motor sesi vesayire herşeyini kontrol edicek, km'sinin oynanıp oynanmadığını da az çok anlayabilirim dedi, o onay verirse alıcam, vermezse, içimize sinmezse önümüzdeki yazı bekleyip XT 660 R alıcam,

Bunu alırsam da orta menzilli geziler için kullanıcam zaten, 170-180km' lerde işim yok, o yüzden sıkıntı çıkarmıycak, satiyoken de çok zarar ettirmiycek bişey
    olmasını istiyorum.
    Maalesef bu motor işinde 8-10 temel büyük motor harici zarar kaçınılmaz.Ustan onay verirse al ama zarar edeceğini bilerek almış olacaksın malum en yenisi 2004 model.

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    ne zamandır giremiyordum foruma.
    dün uzun zamandır boş bir c.tesi yakaladım. KoçtaS tan aldığım 690c lik siyah mat boya ile,
    eksozu (buna manifolt mu desek acaba) boyadım hiç sevmiyordum o paslı yanık görüntüsünü, güzel oldu. fotolarım bir ara.
    gs500inanc bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    Bu arada,
    Sağ Tarafta Bulunan, Elektronik Ateşleme Zamanlama Ünitesinde Mıktanıslı bir parça var. (Otarafa El Attım Şimdi) Muhtemelen Sensör. Bendekinde Bu Parçanın Vida Kulaklarında Felan Çatlaklar Var. Değiştirmek İstiyorum. Elinde Olan Var mı ?
    gs500inanc bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    Söktüm Dağıttım. Güzelce Topladım Ama Arada Patlatıyor sanki. Yani Arada bir Fazla Ateşleyip, Piston Ateşleme Noktasında Değilken Ateşliyor gibi ve "Pıt" diye bir ses çıkıyor. Neden Olabilir Acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

bu parçadan bahsediyorum.

Ayrıca Zamanlama Ayarı Nasıl Yapılır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

buldum
    http://www.gstwin.com/diy_timing_advance.htm

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Sanki Farklı Bu, Benimkinde Tek Sensör Var. Bu linkte 2 adet. Garip. Yoksa Benimki GS500 Değil mi :D

slm arkadaşlar bende ne zamandır girememiştim. Geçici göreve İzmir e geldim. Muhittinle buluşabilirsek bir bakacam bakalım.Belki alır geri dönerim

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı muhittinKaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada,
    Sağ Tarafta Bulunan, Elektronik Ateşleme Zamanlama Ünitesinde Mıktanıslı bir parça var. (Otarafa El Attım Şimdi) Muhtemelen Sensör. Bendekinde Bu Parçanın Vida Kulaklarında Felan Çatlaklar Var. Değiştirmek İstiyorum. Elinde Olan Var mı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...9762513/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Sevgili dostum bende 2003 modele kadar olanların sensörü var ve çift okuyuculu dolayısıyla ucundaki rotora da ihtiyacın olabilecek o da mevcut. veya sensörün öldüyse bu sensörleri kullanabilirsin.Ben pek ayrıntısına girmeden parça değiştirdiğim için pek tamir etmedim oto elektirikçisinden bilgi almanı öneririm. Parça değişeceksen mevcut ama...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Tracer900
    Hocam Ben Yazılımcı/Elektronikci, Ayakkabı Bağlayıcısı Herbirşeyim
    Tamir Ettim Çalışıyor çok nadir Arada Bir Pıtlıyor, Oda Eksoz Subapları Açıkken Ateşliyor sanırım. Muhtemelen Zamanlamada Hata Var. Ama O Hall Efect Sensör den bir adet alabilirim. (bende neden bir adet onuda anlamadım. Hangi Pistonun Yukarda Olduğunu Nasıl Anlıyor. )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Bu arada 1999 CBX 750 model demonte;
    buraya açıklık getireyim, Polis Çıkması Motor, Bir Makine müh tarafından satın alınmış, piston segman gömlek biel kolları subaplar vs değişmiş (kendisi tarafından), karbüratör yenilenmiş, hatta karb. yerine enjektör yapma kitide alınmış ama uygulanmamış. yeni lastikler felan alayım mı :D

Motosikleti
    senin motor ispanya versiyon tek sensör, japan versiyonlar çift sensör tek farkı çalışması için ortadaki mil farklı , sanırım her sensör bir bujiyi ateşliyor...

Motosikleti
    Tracer900
    Japan Da öyledir de benimkinde nasıldır ? tek sensör var

Motosikleti
    İspantyollar biz daha başarılıyız tek sensörle yaptırırız der sonra motor cısp tısp diye sesler çıkarırı )çok saçma gelebilir ama emme manifoltundan motorun hava alaıyor olabilir . 10 senelik motor çatlamıştır belki şakaya gelmez değişmek gerekir hava alırsa öyle düzensiz çalışabilir

Motosikleti
    Tracer900
    Hocam Yok Çözdüm Olayı. Adamlar Ayar İçin Çentik Bile Bırakmışlar. Hepsi Ateşleme senkronundan kaynaklıymış.
    (Osilaskop, ölçü aleti felan epey zorladı beni ama.)

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-gs-500-130782007/detay
    Motorumu satıyorum.Eski ilanı aktive ettim.
    gs500inanc bunu beğendi.

Arkadaşlar gs500 için parça bulunabilirlik son durumu nedir .İnanç abide vardı bazı parçaları ama .Parçaları yurt dışından mı sipariş ediyorsuuz.

Arkadaşlar selam;

Ben eski üyelerden motorcycleboyreigns.Bir GS 500 alacağız; makine hani şu İzmir'deki gidonu farklı olan.Sahibi bizden midir?Motoru tanıyan var mıdır?Buradan veya özel mesaj vasıtası ile benimle bağlantı kurarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Motosikleti
    Tracer900
    hocam sahibi bendim. Seviyordum Motoru Ama Artık İstanbulda.

Motosikleti
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gs500 için parça bulunabilirlik son durumu nedir .İnanç abide vardı bazı parçaları ama .Parçaları yurt dışından mı sipariş ediyorsuuz.
    Pek arıza vermiyor parça var, ben elimdeki parçalar kadarını satıyorum, ama idda ediyorum bende olmayan her parça ve her pulu dahi temin edebilirim veya olan yere sizi yönlendirebilirim, parçası var
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Yine de cevabınız için teşekkür ederim.

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek arıza vermiyor parça var, ben elimdeki parçalar kadarını satıyorum, ama idda ediyorum bende olmayan her parça ve her pulu dahi temin edebilirim veya olan yere sizi yönlendirebilirim, parçası var
    Teşekkür ederim İnanç Abi .Şuan elimdeki motosikletimi satıyorum da .GS500 senelerdir tercihlerim arasındaki bir motor.En azından bir süre de olsa bu motosiklete sahip olmayı çok istiyorum.

REKLAM ALANI
86. sayfa BirinciBirinci ... 36768485868788 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler