Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Okadar sökersen elinde kalır kesinlikle vana ile uğraşma, küçük bir ihtimal vananın hortumlaruı hatalı bağlanmış olabilir* Sökünce zaten 10 senedir erimiş cıntalar bir daha düzen tutmuyor...Tavsiyem karb altındaki tahliyeleri açman.marşa basıp biraz akıtman sonra takliyeleri sıkman derdin geçerse, vanadan sonraki hortuma benzin filtresi eklemen olucak ...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Oraya Başka Bir Musluk Taksam Olmaz mı
    Açık-Kapalı-Yedek
    Manuel Ne güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Peki Bu Musluk Normal çalışıyor olsaidi POMPA görevi yapacakmıydı ? Yoksa Vakumla Sadece Benzine yol mu veriyor.

Motosikleti
    on konumunda depo dolu iken denedin mi muhittin, 10/20 liralık benzin boş depoda res olur daha yüksek seviyeleron konumu olur. Depon 20 lt

Motosikleti
    Tracer900
    Denedim. ON durumunda gidemiyorum.
    Neyse Şu an O iş ikinci planda.
    Yağmurda (İyi Yağdı Şaka Bir Yana) Motor Neden Tek tekler. Ateşlemede Bir Sıkıntımı Oluyor.

Motosikleti
    karb pislik geldi veya senin musluk benzin salmıyor?

Motosikleti
    Tracer900
    Ön Freni Kullanıyorum Genelde (Panik Yok, MZ den Kalma Bir Alışkanlık). Hafif bir zırrrrrr ses var, Fren Hidroliği seviyesine baktım Normal görünüyor.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar 6-7 bin TL aralığında bi makine alma arefesindeyim.
    daha önce iki tane gs500'üm oldu 2001 ve 2005 model.
    şimdi acaba tekrar suzuki mi alsam yoksa Er-5 mi denesem diyorum.
    suzuki bence daha spor gözüküyor ama bilemedim.
    acaba er-5 daha mı iri bir motor yoksa görsel olarak ebat farkı yok mudur aralarında ?
    performans vs. çok önemli değil ikisi de aşağı yukarı aynı güçteler yakıtları da yakın zaten tek tercih sebebim görsellik.
    Er-5'in arka amortisörünün çift olmasını sevmiyorum ama sırf bu yüzden yine GS500 mü almalı bilemedim ?
    ne dersiniz ?

Motosikleti
    gs 500 e alışan er5 de mutlu olmayabilir

Herkese selamlar,

2005 model GS500 için balata seti arıyorum, tavsiye edeceğiniz bir yer, marka var mıdır?

İnternette 120 - 180 TL arasında fiyatlar mevcut.

Motosikleti
    ön balatanın fotosunu google da bakıcam eski modelinki ile aynı ise ön balatan mevcut olabilir bende

@gs500inanc; cevap için teşekkürler.

Ayrıca belirtmeyi unuttum kusura bakmak, debriyaj balatası olarak belirtmeyi unutmuşum.

Araştırdığıma göre 7 parça + 6 Plaka olarak seti satılıyormuş.

Motosikleti
    tavsiyem ebc den yana olucaktır, sahibinden e gir satanların fiyatını kontrol et . sonra ebay yap mümkünde ebayde ve uk den bak yüzde 20 gümrük yeme ihtimalin yüksek total fiyata bunu da ekle. ayrıca paypal a para aktarırken yüzde 5 gibi bir komisyon da olabiliyor. Total fiyatı türkiye fiyatı ile karşılaştır fark 20/30 lira ise türkiyeden al . orjinal olanı suzukiden alma ebc nin balatası orjinalden daha üstün , not zamanında ben lucas almıştım 20/30 binde sizlere ömür

Motosikleti
    Tracer900
    İzmirde Usta Tavsiyesi İstiyorum. GS500 İçin.

Motosikleti
    Tracer900
    Benzin Musluğunu Söktüm Dağıttım. Malum, On da çalışmıyor, PRI de kullanmak istemiyordum çünki takip edemiyordum, birde olmuşken sağlam olsun.

Karb. gelen hava emme hortumu nun çalıştığını olayın musluğun içerisindeki valften olduğunu düşünürek söktüm musluğu. güzelce temizledim, bir köşesinde yapışma vardır nazikçe temizledim.
    Hortumları tekrar yerine takma işlemine geçmişken ola-yın valften felan olmadığını "kendini usta sanan birinin" hortumları yanlış taktığını fark ettim. Doğru takayım derken ana deponun hortumunun kısa geldiğini görğnce gittim hortum alıp değiştirdim.
    Yani Usta var usta var. Şu an beş beş çalışıyor görünüyor. (testlerim devam ediyor.)

slm arkadaşlar foruma daha yeni üye oldum. sırf temiz bir gs 500 bulayım diye
    sizin sahibinden önerebileceğiniz bir motor varmı yada bildiğiniz Ispartaya yakın yerler tercihimdir

Motosikleti
    Tracer900
    Osmaniyedekini Çok övdüler. Temiz Görünüyor Dediler

tmm teşekkürler onu bayadır takip ediyorumda nedense bi türlü satılmadı tek aklıma takılan o.
    bakalım biraz daha bekliyeyimde olmazsa sezon sonuna doğruda alabilirim. Her gün motorla en az 40-50km yol gittiğim için bana sürekli lazım. şimdi elimde 150 lik var beni çok yoruyor. helede otobüslerin kamyonların sollamaları yol vermemeleri yokmu hasta ediyor beni

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    o motoru ben de takip ediyorum uzun zamandır satılmaması dikkat çekici gerçekten. Gerçi bakıyorum da GS500 pek satılmıyor zaten. Kısmetse önümüzdeki hafta motor alacağım ama sırf bu zor satılma meselesi yüzünden Er-5'e mi kaysam bilemiyorum. Yok eğer Suzuki dersem osmaniyedeki makineyi inceleyip pazarlığa oturacağım.

Motosikleti
    Tracer900
    Motosikletin Farını değiştirsem mi acaba diye düşünüyorum tabi göstergeyi de, nasıl birşey yapabilirim.

chopperrider sen Ankara daki 3500 tl lik 98 modele baktınmı adamın dediği gibi 200 tl ye hallolacak gibiyse alınması iyi olmazmı acaba.
    ben kendimce düşündüğüm motorda bi arıza çıksa ne kadar çıkar 1500 tl çıksa toplamda 5000 tl ye gelir hem motor sıfır olur hemde o kadar para ödenmemiş olur diye düşünüyorum. model o kadar çok fark edermi sizce.
    arkadaşlar sizin fikirlerinizide alabilirmiyim yanlışmı düşünüyorum sizce

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler