Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf500
    arkadaşlar 10ytl ile 240 km tabi ki imkansız ama biraz dikkatli okursanız

40 "yeni türk lirasını" bilmem ama 10 "litre" benzin diyorum.
    We believe in sky,not to sunroof!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Evet pardon, ben litreyi YTL okumuşum. Bi an gözlerim fal taşı gibi açıldı.

Şimdi daha mantıklı. Fakat bu seferde yine 12-13 YKR'ye geliyor kilometresi. Bana yine de çok az geldi. Karbüratör ayarlarından olabileceğini düşünüyorum. ama bu seferde performansı düşmüş olur.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    cbf500
    arkadaşlar bakın ne yapalım biliyo musunuz?müsait bi zamanda depoları fulleyip cıkalım.önce performansları görelim sonra durup bi benzincide bakalım kim ne yakmıs.kesinlikle kimse yanlıs anlamasın.maksadım s.dik yarışı yapmak değil ama az cok duymussunuzdur "kullanım farkı"ben motorumu ilk aldığım zamanlarda yedek depoya 220.kmlerde geçiyordum ama artık daha farklı.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar ben yaz tatili yolculuğumda 200 km de 50 ytl tüketmeyi başarmıştım
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben yaz tatili yolculuğumda 200 km de 50 ytl tüketmeyi başarmıştım
    Evet,yazını okumuştum sanırım.Hep dip gaz gitmişsin.Ben motoru ilk aldığım zaman,motorun şanssızlığı z750 den sonra alınmış olmasıydı.Bayağı bir performanslı kullanıp 45 ytl ile 200 km yapmıştım.Ama sonra baktım ki bu motor düşük devirlerde de çok keyifli.Ondan sonra bir daha bu kadar yakmadı zaten.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar bugün eski kasa bi hayabusa test etme şansım oldu. dehşet bi güç var yahu... yani 180 km/h süratte giderken gaz açınca bile motorun üzerinde durmak için güç sarfetmek gerekiyo inanılmaz bi ivmelenme...
    cbr1100 xx blackbird sonra gsxr1300 hayabusa... derken şeytana uyacaz bu gidişle hadi hayırlısı..
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    arkadaşlar bugün eski kasa bi hayabusa test etme şansım oldu. dehşet bi güç var yahu... yani 180 km/h süratte giderken gaz açınca bile motorun üzerinde durmak için güç sarfetmek gerekiyo inanılmaz bi ivmelenme...
    cbr1100 xx blackbird sonra gsxr1300 hayabusa... derken şeytana uyacaz bu gidişle hadi hayırlısı..
    Aman şeytana uyma.O süratin bedeli ağır olur.Ben 94 yılında zzr 1100 sahibiydim.O motorla 300 km süratin üstüne çıktım.Bir daha hayatımda o süratlere çıkabileceğimi sanmıyorum.Daha önce de dediğim gibi son motorum kawasaki z750 idi.O bile insanı ürkütüyor bir yerden sonra.Çok güzel bir duygu olduğunu biliyorum.O ivmelenme ve sürat insanı fena gaza getiriyor.Kendini bütün araçların ve insanların üzerinde hissediyorsun.Ama böyle güçlü motorları zaptetmek gerçekten zor.Benim kaç tane çok usta arkadaşım bu uğurda öldü.Eğer bir hayabusa alırsan,limitlerini zorlamak isteyeceksin.Ben her motorumun limitlerini zorladım.Ama yalnız bir kereye mahsus.Allahtan kazasız belasız atlattım.Ama maalesef atlatamayanlarda oldu.Çok dikkatli olmanı öneririm.

Motosikleti
    Suzuki GS500
    full depo 56ytl falan tuttu 325km yaptım şehiriçi,acemilikte var bende tabi.

Motosikleti
    cbf500
    geçen hafta çarşamba günü fulleyip ve tamamını şehiriçinde kullandığım motorun benzini daha önce dediğim gibi 250.km de yedek depoya geçti.şu an 290da.yaklaşık 15 km sonra benzin alıcam.bakalım kaç litre ve kaç para tutucak?

Motosikleti
    Alıntı kameraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta çarşamba günü fulleyip ve tamamını şehiriçinde kullandığım motorun benzini daha önce dediğim gibi 250.km de yedek depoya geçti.şu an 290da.yaklaşık 15 km sonra benzin alıcam.bakalım kaç litre ve kaç para tutucak?
    Değerlerimiz birbirine çok yakın.Ben de fulledim ve performanslı kullandığım halde 265 km de yedeğe geçtim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman şeytana uyma.O süratin bedeli ağır olur.Ben 94 yılında zzr 1100 sahibiydim.O motorla 300 km süratin üstüne çıktım.Bir daha hayatımda o süratlere çıkabileceğimi sanmıyorum.Daha önce de dediğim gibi son motorum kawasaki z750 idi.O bile insanı ürkütüyor bir yerden sonra.Çok güzel bir duygu olduğunu biliyorum.O ivmelenme ve sürat insanı fena gaza getiriyor.Kendini bütün araçların ve insanların üzerinde hissediyorsun.Ama böyle güçlü motorları zaptetmek gerçekten zor.Benim kaç tane çok usta arkadaşım bu uğurda öldü.Eğer bir hayabusa alırsan,limitlerini zorlamak isteyeceksin.Ben her motorumun limitlerini zorladım.Ama yalnız bir kereye mahsus.Allahtan kazasız belasız atlattım.Ama maalesef atlatamayanlarda oldu.Çok dikkatli olmanı öneririm.

haklısın hocam,
    güç gerçekten baş döndürücü ancak özellikle blackbird ün dengesi, yol tutuşu ve frenleri beni çok etkiledi.
    benim suzukiyle uzun yolda açıkçası 140 km/h süratte seyrediyorum diyebilirim.
    şimdi kendime hakim olup otoyol harici daha fazla gaz açmayacağımdan emin olsam blackbirdle 140-150 km/h süratte sürüş çok daha güvenli olacak. çünkü daha ağır, yan rüzgardan daha az etkileniyor, grenajlı böylece önden rüzgara maruz kalmıyorum, frenler gs500 ün iki katı derecede iyi, yol tutuş farkındansa bahsetmeye bile gerek yok.

ben en iyisi bi blackbird alıym bi de limitörle 160 km/h süratte sınırlayayım ideal bi makine olsun

Motosikleti
    Suzuki GS500 '04 idi, artik yok :(
    Arkadaslar, size ufak bir tavsiyede bulunayim. Su kadar YTL'lik benzinle su kadar km gittim demektense su kadar benzinle su kadar km demek daha isabetli. Hatta, arada ufak bir hesap yapip mesela 4.2 litre/100 km demek daha anlasilir. Nasil olsa benzin fislerinin uzerinde kac litre benzin aldigini yaziyor. Cunku benzinin fiyatinin ne zaman ne kadar YTL oldugunu takip edemiyor insan.

Benim motorum 100 km'de 4-4.5 litre yakiyordu. Uzun yolda 90-110 gidince bu 3.5 litreye bile dusmustu kac kere. Ama cok basinca 5 litreye yaklasirdi. Ben depoyu fulledikten sonra 300 km'ye gelmeden benzin almazdim, ve cogu zaman rezerve gecmezdim bile. Motorun yakitini cok dikkatle izlerdim, ve dikkatimi ceken bir husus su olmustu: Hava filtresi yeni degistigi zaman yakit bariz bicimde degisiyordu. Kirli filtre yakiti arttiriyor. Senkron ayarini yaptirmak da yakiti etkileyebilir.

Motorumu o kadar cok seviyordum ki, onu sattiktan sonra tadi damagimdan gitmesin diye asla baska motora binmedim, ve binmeyi de dusunmuyorum. GS 500'e yeni gecmis arkadaslara da tavsiyem: Bu motor surat amacli degil, o isi birakin racing'ci amcalar yapsinlar, siz bu motorun keyfini cikartin...

Motosikleti
    Alıntı man19190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, size ufak bir tavsiyede bulunayim. Su kadar YTL'lik benzinle su kadar km gittim demektense su kadar benzinle su kadar km demek daha isabetli. Hatta, arada ufak bir hesap yapip mesela 4.2 litre/100 km demek daha anlasilir. Nasil olsa benzin fislerinin uzerinde kac litre benzin aldigini yaziyor. Cunku benzinin fiyatinin ne zaman ne kadar YTL oldugunu takip edemiyor insan.

Benim motorum 100 km'de 4-4.5 litre yakiyordu. Uzun yolda 90-110 gidince bu 3.5 litreye bile dusmustu kac kere. Ama cok basinca 5 litreye yaklasirdi. Ben depoyu fulledikten sonra 300 km'ye gelmeden benzin almazdim, ve cogu zaman rezerve gecmezdim bile. Motorun yakitini cok dikkatle izlerdim, ve dikkatimi ceken bir husus su olmustu: Hava filtresi yeni degistigi zaman yakit bariz bicimde degisiyordu. Kirli filtre yakiti arttiriyor. Senkron ayarini yaptirmak da yakiti etkileyebilir.

Motorumu o kadar cok seviyordum ki, onu sattiktan sonra tadi damagimdan gitmesin diye asla baska motora binmedim, ve binmeyi de dusunmuyorum. GS 500'e yeni gecmis arkadaslara da tavsiyem: Bu motor surat amacli degil, o isi birakin racing'ci amcalar yapsinlar, siz bu motorun keyfini cikartin...
    İşte bu arkadaşım.Ben zaten işin süratinde olsaydım,z750 den bu motora gaçmezdim.Bunun keyfi bambaşka.Ama gençlerin kanı kaynıyor.Biz de bir zamanlar gençtik.Biliriz o duyguları.Onlara da hak vermek lazım.Ama korkuyor insan işte.

haklısın hocam,
    güç gerçekten baş döndürücü ancak özellikle blackbird ün dengesi, yol tutuşu ve frenleri beni çok etkiledi.
    benim suzukiyle uzun yolda açıkçası 140 km/h süratte seyrediyorum diyebilirim.
    şimdi kendime hakim olup otoyol harici daha fazla gaz açmayacağımdan emin olsam blackbirdle 140-150 km/h süratte sürüş çok daha güvenli olacak. çünkü daha ağır, yan rüzgardan daha az etkileniyor, grenajlı böylece önden rüzgara maruz kalmıyorum, frenler gs500 ün iki katı derecede iyi, yol tutuş farkındansa bahsetmeye bile gerek yok.

ben en iyisi bi blackbird alıym bi de limitörle 160 km/h süratte sınırlayayım ideal bi makine olsun
    Sen o motoru al,bi de limitör koydur Abisi,bi yerden sonra o bile yetmiyo sana.Daha yokmu diyosun.Motorculuk böyle bir şey işte.Ama ben bunları aştım.En iyisini de kullandım,mobylette'de kullandım.Mühim olan güvenli sürüş.Sana kazasız belasız günler dilerim.

Motosikleti
    cbf500
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerlerimiz birbirine çok yakın.Ben de fulledim ve performanslı kullandığım halde 265 km de yedeğe geçtim.
    -------------------------------------------------------------------
    man19190

-----------------------------------------------------------
    işte beni anlayan birileri çıkmaya başladı )kaç paradan ziyade kaç litre olayı.ayrıca şehiriçi ve sehirdışı yaklasık 30km daha fark yapıyor.

Motosikleti
    Çıkan sonuç şu:
    Depoyu fulledikten sonra,yedeğe geçtiği an benzin alırsanız yaklaşık 13 litre civarı benzin alıyor.Bu da yaklaşık 40 ytl yapıyor.Örnek olarak ben 13 litre ile 260 km yaptım diyelim.Bu da 100 km.de yaklaşık olarak 5 litre yapar.Yanlışım varsa düzeltin.

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    Selamlar arkadaşlar ve sonunda aldım GS500e turuncu 99 model 27bin de motorun bazı makyaj sorunları var ama diğer her türlü tatmin inşallah üzmez beni

şimdi size bir iki soru soracağım forumu okudum aslında ama bu öze lbi başlık bu

elcik ön fren ve debriyaj kolunu daha şekil şeyler değiştirmek istiyorum elcik kolay ancak kolları nerden bulabilirim birdfe en rahat bu motoru hangi devirlerde kullanırım kalıbından şüphelerim vardı 2 metre birini gösteririm mi diye ancak benim hoşuma gitti altımda ufakta durmuyor hani işte öyle arkadaşlar artık bu başlıkta olacağım cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Gaza asılırsın ve makine uzar. Altındaki paralel 2 silindir 500lük motor.
    GS500 bu hissi yaşatabilen bir model.

Hayırlı uğurlu olsun motorun.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Alıntı bladebj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar ve sonunda aldım GS500e turuncu 99 model 27bin de motorun bazı makyaj sorunları var ama diğer her türlü tatmin inşallah üzmez beni

şimdi size bir iki soru soracağım forumu okudum aslında ama bu öze lbi başlık bu

elcik ön fren ve debriyaj kolunu daha şekil şeyler değiştirmek istiyorum elcik kolay ancak kolları nerden bulabilirim birdfe en rahat bu motoru hangi devirlerde kullanırım kalıbından şüphelerim vardı 2 metre birini gösteririm mi diye ancak benim hoşuma gitti altımda ufakta durmuyor hani işte öyle arkadaşlar artık bu başlıkta olacağım cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    Aramıza hoşgeldin dostum.Motorun hayırlı olsun.Benim sana tavsiyem,mecbur kalmadıkça 6000 devir üstüne çıkmaman.Hem fazla benzin yakarsın,hem de motor 6000 devirden sonra ikinci bir atağa kalkıyor.Çok tecrübeli değilsen dikkatli ol.Türkiye şartları için yeterli,hatta fazla bile gücü var.Çok yüksek devirlerde kullanmazsan,motor da sorun çıkarmaz.Uzun süre sorunsuz binersin.Fren ve debriyaj levyelerini karbon kaplatabilirsin.Veya piyasada değişik renklerde satılıyor.Onlardan alabilirsin.Sorunun olursa paylaş.Yardımcı olmaya çalışırız.

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim inanın ilk gördüğüm anda çok istediğimi anladığım bir motordu maddi durumlarla bu kadarını alabildim ama memnunum açıkcası tam test edemesemde nedense iyi bişeyler kıpırdıyor içimde tecrübe dersek aslında 1 yıldır 250cc cruiser kullanıyorum hiç bişeye değilde vibrasyon teriminden kurtulduğuma seviniyorum ve tarzımın naked olduğuna karar verdim çıplak rlzz ... neyse;

- levyelerin uçları kırık o yüzden toptan değiştirmeye düşünüyorum ne şekilde nerden sipariş verebilirm bilmiyorum ankaradayım acaba daha önce böyle bir operasyon yapan oldu mu ya da bana temin edebilecek birileri varsa memnun olurum
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

Motosikleti
    Alıntı bladebj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim inanın ilk gördüğüm anda çok istediğimi anladığım bir motordu maddi durumlarla bu kadarını alabildim ama memnunum açıkcası tam test edemesemde nedense iyi bişeyler kıpırdıyor içimde tecrübe dersek aslında 1 yıldır 250cc cruiser kullanıyorum hiç bişeye değilde vibrasyon teriminden kurtulduğuma seviniyorum ve tarzımın naked olduğuna karar verdim çıplak rlzz ... neyse;

- levyelerin uçları kırık o yüzden toptan değiştirmeye düşünüyorum ne şekilde nerden sipariş verebilirm bilmiyorum ankaradayım acaba daha önce böyle bir operasyon yapan oldu mu ya da bana temin edebilecek birileri varsa memnun olurum
    Buradan sipariş verebilirsin sanırım.Arayıp fiyatta pazarlık edebilirsin.

http://www.sahibinden.com/suzuki_fre...uki%20gs%20500

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler