Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Satmaya gerek yok diye düşünüyorum.. ÖMür boyu KULanılacak bit motor GS 500
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Bende bu kadar masraftan sonra kıyamam satmaya canım motorumm, biraz para topluyup kusursuz yapmak niyetim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bir sorum olacak,
    Ben motoru alırken 4400 aldım, lastikleri sıfırladım, amotisörlerin yağlarını ve keçelerini değiştirdim, deposunu onardım, tekerleklerin göbek bilyelerini yeniledim, şimdi makinanın 5. vites dişlisinde ses var alırken biliyodum bu sorunu, 5. vitese atmasam sorun yok, Motor 37000 de, ben buna 500 ytl harcıyımp bu sorundan kurtulsam mı yoksa bu motoru satıp, başka bir motormu alsam, sonuçta 500 makinadan daha ötesini düşünmek istemiyorum, Ne dersiniz, ??
    evet bu kadar masraf ettikten sonra alacağın başka bi makinede de benzer harcamaları yapman gerekebilir. bence şanzımanı açtır çıkan masrafı sşneye çek ve devam et.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu kadar masraftan sonra kıyamam satmaya canım motorumm, biraz para topluyup kusursuz yapmak niyetim

maalesef Murat Oygur arkadaşımız çok sevdiği gs500 üyle geçirdiği kaza sonucu vefat etmiş. taziyeler kısmında konusu açılmış. okudum şok oldum burdan tekrar Allah rahmet eylesin demekten başka yapacak şey yok.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Yaa daha yeni yazılarını okuduk.İnanmak zor ama maalesef hayat böyle.Hepimiz bir gün gideceğiz ama böyle gencecik insanların kaybı gerçekten çok üzücü.Tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    camiamızın başı sağolsun
    gs 500 gerçekten zor zaptedilen bir makina...

kaza yapmayan kullanıcısı yok maalesef :(

başımız sağolsun :(((((((((((
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Vah canım kardeşim vah Allah rahmet eylesin şok oldum.Allah anacığına babacığına sabrı cemil ihsan eylesin...Daha dün yazılarını okumuştuk..ne denir ki ömrü o kadarmış allah rahmet eylesin.........

Motosikleti
    Arkadaşlar Gs 500'ün O-ring li zincir dişli takım fiyatını bilen varmı?.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben İngiltere'den katılıyorum. Murat arkadaşımızın haberini duyunca fena oldum. Hepimizin başı sağolsun.
    Henüz aceminin daniskasıyım. Bu memlekette bir günlük kurstan sonra 2 yıllığına 125cc lisansı veriyolar. Ehliyeti alınca ben de bi GS500 düşünüyor(d)um. Aslında klasik hastasıyım ama GS500 İngiltere'de sınıfının en ucuz makinası, 3349 sterlin yani 7500 YTL.

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bi...nt/?&R=EPI-434

Bu dergide makinayı yerin dibine vuruyorlar, karbüratörlü, 1989dan beri gelişmemiş ve Honda CB500'e ve Kawasaki'ye kıyasla tercih etmiyorlar. Ama kullanan memnun, hem fiyatı da ucuz. Lakin acemilere bir numara büyük gelebilir.

Motosikleti
    2006 100KH - Yakında Hyosung GT250 Naked
    Bu forumu 2 gün önce buldum tesadüfen GS500 lere bakarken bu forumu gördüm bu konuya rastgeldim baktimki çok güzel ve öğretici yorumlar yapmışlar okumak istedim bütün yorumları.2 gün önce başladım bu konuyu okumaya bugün 29. sayfanın sonuna geldim .Çok güzel yorumlar yapmışsınız GS500 hastalıgı sanırım banada bulaştı .100 kh var şuan bende ilk olarak acemiliğime bu motorda başladım 2006 model mavii renkte bana göre canavar gibi motorunu bana göre çok güzel açtım daha 2500 kmde sadece okul için ve saga sola gitmek için kullanıyorum şimdilik uzak yola çıkmak biraz aptalca geliyor bu motorla ve forumlardada 100 kh ile uzun yolculuga cıkanın oldugunuda hiç görmedim.1 2 seneye kalmaz GS500 dende bir tanede ben alacağım nasip olursa bu konuyuda takipe devam edeceğim öğreneceğim çok şey oldugundan eminim.

Motosikleti
    Selam.Haluk72 ve İzmirli35 arkadaşlarımıza burdan hoşgeldiniz diyorum.İzmirli35 arkadaşım,dilerim en kısa zamanda gs500 sahibi olursun.Gerçekten sahibini üzmeyen makinalar.Haluk72 arkadaşım,senin yazdıkların yurtdışı için geçerli olabilir.Ancak ülkemizde gs 500 gerçekten tutulan bir makina.Dediğin gibi 89'dan beri fazla değişime uğramamış ve karbüratörlü.Ancak bir şeye dikkatini çekmek isterim.Bunca yıl değişmeden üretilen bir makina başarılı olmuş demektir.Bunun yanında karbüratörlü olmasına rağmen kendi sınıfının en az benzin yakan modelidir.Evet tipi klasik ama hala çok tutulan bir makina.Belki yurtdışında tipinden dolayı gençlere hitab etmiyordur.Yine de yorumların ve kaynak için teşekkürler.

Zincir dişli takımını korlas ve kordisa'ya sordum.Çok ucuz! 410 ytl.cik.Ben de ebay dan aradım ve aynı ürünü hem de orinkli zincir,77 usd+30 usd kargo bedeline aldım.Sıfır ve ambalajında.Şimdi buna ne denir.Bizde motora binmek için çok mu zengin olmak lazım.Aklınızda olsun,hangi parçayı isterseniz,hemen hepsi ebay'da var ve fiyatların bizdeki ile alakası yok.Korlas ve kordisa'yı esefle kınıyorum.Bir üründen bu kadar kar etmek ticari ahlaka sığmaz.Saygılarımla.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben de bugün köprüye doğru giderken yanımdan bayağı eski GS500E yazan, en az 120-130 kiloluk biri tarafından kullanılan bir motor geçti.Üzerindeki yüke, yaşına rağmen motor canavar gibi basıp gidiyordu.Çok hoştu doğrusu
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Beni de 2 gün önce Trabzon da solladı kırmıızı bi tane az kalsın durdurup takasa girelim dicektim Ve harika bir sessi vardı
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Teşekkürler esse hoşbuldum. Ben aşağıdaki makinayı aldım, acemiliğim geçene kadar onunla beraberim. Geçen bayiye gittim ve dışarıda gıcır gıcır sıfır GS500 duruyordu. Yanına gittim, gerçekten de bayağı cüsseli bi makina. "Sen bir iki sene talim yap, sonra gel üstüme otur" der gibiydi. Ama dedim ya klasik motor hastasıyımOnun sınıfındaki diğer motorlar en az 1000YTL daha pahalı. Seneye ağustosa doğru bir tane çekebilirim

Motosikleti
    Alıntı Haluk72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler esse hoşbuldum. Ben aşağıdaki makinayı aldım, acemiliğim geçene kadar onunla beraberim. Geçen bayiye gittim ve dışarıda gıcır gıcır sıfır GS500 duruyordu. Yanına gittim, gerçekten de bayağı cüsseli bi makina. "Sen bir iki sene talim yap, sonra gel üstüme otur" der gibiydi. Ama dedim ya klasik motor hastasıyımOnun sınıfındaki diğer motorlar en az 1000YTL daha pahalı. Seneye ağustosa doğru bir tane çekebilirim

Aman dikkat et yine de.Motosiklet hata affetmez biliyorsun.
    Ben de bundan önce gsr 600 ve sonrasında kawasaki z 750 vardı.Ben bilerek küçülttüm makinayı.Yani gs 500 bana bisiklet gibi geldi.Ama rahatlığı,performansı ve yakıt tüketimi ile beni fazlasıyla memnun eden bir motor.İnşallah sana da nasip olur.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    selamlar.geçiyordum uğradım.sakınca yoksa uğramaya devam edeceğim.bol sohbetli uzun yollar.

Ben 2000 de motorsikleti bıraktım.2 ay önce yeniden başlayıp afyondan 33400 de 1999model gs 500 aldım.Fena diil 4500 km yaptım tık yok.motor eski teknoloji fakat sorunsuz.2004 yılından itibaren yağ soğutmalı olarak amerika ve kanadaya imal ediliyor.kısacası yorumları ne olursa olsun parasına göre başarılı bir makina.sorunsuz iki tekerli günler diliyorum.

Motosikleti
    Zaten eski teknoloji ve çok karmaşık olmadığı için sorunsuz makinalar.Sana da kazasız belasız sürüşler dilerim arkadaşım.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBR 125 ile takas düşünen oLursa veririm motoru
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar benim makina 98 model çok temiz çok iyi fakat şu sıralar son hızda bi düşme oldu..makina 23.000 km de 170 km hızı geçmiyor..bujileri yeni taktım,,hava filitreside temizlendi..fakat makina gitmiyor..birazda sesli çalışmaya başladı...sbapları ayarlıyacak ustada yok..

Motosikleti
    Suzuki GS500
    ALDIIIIIIIIIIIIIIIIIM

:D evet arkadaşlar sonunda motoruma kavuştum,çok keyifli bi motor söylendiği kadar var,gayet temiz sorunsuz bi makina denk geldi umarım kazasız belasız bi gs500 deneyimim olur =)

2003 model

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler