Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 lük bir motorun bu kadar az yakması ona alıcı gözle bakmama sebeb oldu tarzım olmadığı halde.Verdiğiniz değerler çok güzel gerçekten hem güçlü motor hemde az yakıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm..

merhabalar herkese ben 6 aydır bu makinayı kullanıyorum ancak yakıt tuketimi cok fazla bana gore.normal sartlarda ne kadar oldugunu merak ediyorum.bende 6 litreyi buluyor cunku..tesekkurler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı qnh_2992 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar herkese ben 6 aydır bu makinayı kullanıyorum ancak yakıt tuketimi cok fazla bana gore.normal sartlarda ne kadar oldugunu merak ediyorum.bende 6 litreyi buluyor cunku..tesekkurler.
    bir önceki sayfada yazdıklarımı okudun mu bilmiyorum ama hava filitresi, bujiler ( çift rezistanslı ) ayrıca sürekli basmaman gerekli. ve en önemlisi de karbüratör ve sibop ayarlarına bi baktır....

bol şans
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    cbf500
    benim ki 2000 model.dolayısıyla benzin göstergesi yok.kilometre takibi yapıyorum.hiçbir zaman benzini düşünmedim çünkü ben motoru kullanmıyorum motoru seviyorum.o benim zevkim.motorumda tek sorun(belki de normaldir)yedek depoya erken geçiyor.nasıl mı?depoyu fulledikten sonra şehir içi kullanımda 220 ila 240 km de yedek depoya geçiyorum.en yakın benzinciye gidip tekrar fullediğimde 10litre benzin alıyor.e deponun 15 litre olduğunu varsayarsak+110 km daha yapacak kadar(o da yapar 5litre) benzin kalıyor yedek depoda.yani şehir içi toplam 330-350 arası.fakat uzun yolda iş değişiyor.ortalama 90km/h hız yaptığım sehir dışı gezilerde 280.km de yedek depoya geçiyorum,şehir dışı gezilerde 150km/h hızla gittiğimde ise 180.km de yedeğe geçmek durumunda kalıyorum.bence bu değerler gayet normal.çünkü gs500 uysal bi makina olduğu kadar istenelidiğinde atak,hırçın bi makina olabiliyor.
    hazır lafı açılmışken sorayım:yedek depoya bu kadar erken geçmesi normal mi?

ayrıca arkadaşlar ne zaman makinaları bir araya getiriyoruz?
    We believe in sky,not to sunroof!

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    çanakkale ye gittik geldik,arkamda artçıda vardı 100 km de 4 litreden biraz az yaktı,eksoza ve hava filitresine rağmen.bence çok uygun 500cc makinaya göre
    ::tutkuy::

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar ben doğru dürüst ölçmedim yakıtını açıkçısa ama sanki benim 1.3turbo dizel arabadan çok yakıyo gibi

bu arada şehir değiştirdim motorum nakliye şirketiyle bugün yarın elime geçecek herhalde. aklımda bi takım modifiye işleri var. hayata geçirmeye tam karar verirsem bu topik altında fikirlerinize başvurucam. cesaret gösterir de motorun orjinalliğini bozmaya karar verirsem gerçek bi street fighter yapımına geçebilirim. hayırlısı bakalım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı maxx75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250lik bi mondialden (MCT250) az yaktığı konusunda garanti verebilirim...
    Hak vermemek elde değil. Bizzat yaşamış ve görmüş birisi olarak

400 kmlik ulubat gölü ve çevresi gezisinde yaklaşık aynı benzini yaktık
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Suzuki GS500 '04 idi, artik yok :(
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hak vermemek elde değil. Bizzat yaşamış ve görmüş birisi olarak
    400 kmlik ulubat gölü ve çevresi gezisinde yaklaşık aynı benzini yaktık
    Kucuk hacimli bir motoru kapasitesinin son demlerinde kullandiginizda ekonomik olmaktan cikmasi normaldir. Eminim 250'lik motoru kullanan arkadas rahat rahat giden GS 500'e yetisebilmek icin cok gazladi, motorunu fazlasiyla zorladi, ve haliyle yakit sarfiyati digerininkini bile cok cok gecti.

Gecen sene yazin Istanbul'dan Edirne'ye gittik; ben GS 500, bir Honda CBF 500, ve bir Yamaha V-Max 1300kusur olarak; Corlu'dan sonra biraz fazla gazladik. Edirne'den benzin aldigimizda bilanco soyle oldu: 500'luk motorlar olarak 1300'luk motordan daha fazla benzin yakmisiz. Ama donuste sakin sakin surduk, biz daha az yaktik.

Ben her zaman depoyu fullerim, ve kilometreyi sifirlarim. Ortalama 300 kilometre sonra rezerve gecerim. Ama bazen bu 280 olur, 310 olur... Hatta bi keresinde 235'de halen rezerve gecmemisti, ama ben yeter diye benzin almistim, baska bi seferinde de 260'da rezerve gecmisti.. Ama bu degiskenlik motoru nerede ve nasil bir karakterde kullandigimla alakali tamamen.

GS 500 6000 rpm'den dusuk devirlerde kullandiginizda hakkaten ekonomik bir motor, teknik aciklamasini bilmiyorum, ama motor devri 6000'i gectigi anda yakit sarfiyati bayaa bir artiyor. 6. viteste 6000 rpm zaten 120 km/s'e denk geliyor. Uzun yolda 5000-6000 devirlerinde gidince aletin yakit sarfiyati 4 lt/100 km civarinda seyrediyor. Ama siz bunu 7500-8000 civarinda (150-160km/s) tutarsaniz o zaman bu miktar 5 hatta 5.5 lt/100 km bile olur. Buna kimsenin itirazi olmaz sanirim. Hatta hatta, kullanim aliskanliginiz bu sekilde ise ve 10W-40 yag kullaniyorsaniz yag seviyesini gozetim altinda tutmanizi, ve hatta bir dahaki yag degisiminde 15W-50 yag kullanmanizi tavsiye ederim. "Motorum yag eksiltmis" diye telas etmeyin, yuksek devirlerde motorun biraz yag eksiltmesi normaldir.

Ufak ama enteresan bir husus daha var dikkatimi ceken. Motor sicakken rolantide calisma devri 1200-1300 rpm oldugunda motorun genel yakit tuketimi birazcik azaliyor.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı man19190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kucuk hacimli bir motoru kapasitesinin son demlerinde kullandiginizda ekonomik olmaktan cikmasi normaldir. Eminim 250'lik motoru kullanan arkadas rahat rahat giden GS 500'e yetisebilmek icin cok gazladi, motorunu fazlasiyla zorladi, ve haliyle yakit sarfiyati digerininkini bile cok cok gecti.

Gecen sene yazin Istanbul'dan Edirne'ye gittik; ben GS 500, bir Honda CBF 500, ve bir Yamaha V-Max 1300kusur olarak; Corlu'dan sonra biraz fazla gazladik. Edirne'den benzin aldigimizda bilanco soyle oldu: 500'luk motorlar olarak 1300'luk motordan daha fazla benzin yakmisiz. Ama donuste sakin sakin surduk, biz daha az yaktik.

Ben her zaman depoyu fullerim, ve kilometreyi sifirlarim. Ortalama 300 kilometre sonra rezerve gecerim. Ama bazen bu 280 olur, 310 olur... Hatta bi keresinde 235'de halen rezerve gecmemisti, ama ben yeter diye benzin almistim, baska bi seferinde de 260'da rezerve gecmisti.. Ama bu degiskenlik motoru nerede ve nasil bir karakterde kullandigimla alakali tamamen.

GS 500 6000 rpm'den dusuk devirlerde kullandiginizda hakkaten ekonomik bir motor, teknik aciklamasini bilmiyorum, ama motor devri 6000'i gectigi anda yakit sarfiyati bayaa bir artiyor. 6. viteste 6000 rpm zaten 120 km/s'e denk geliyor. Uzun yolda 5000-6000 devirlerinde gidince aletin yakit sarfiyati 4 lt/100 km civarinda seyrediyor. Ama siz bunu 7500-8000 civarinda (150-160km/s) tutarsaniz o zaman bu miktar 5 hatta 5.5 lt/100 km bile olur. Buna kimsenin itirazi olmaz sanirim. Hatta hatta, kullanim aliskanliginiz bu sekilde ise ve 10W-40 yag kullaniyorsaniz yag seviyesini gozetim altinda tutmanizi, ve hatta bir dahaki yag degisiminde 15W-50 yag kullanmanizi tavsiye ederim. "Motorum yag eksiltmis" diye telas etmeyin, yuksek devirlerde motorun biraz yag eksiltmesi normaldir.

Ufak ama enteresan bir husus daha var dikkatimi ceken. Motor sicakken rolantide calisma devri 1200-1300 rpm oldugunda motorun genel yakit tuketimi birazcik azaliyor.

250 cc yi kullanan kişi bendim. Hakikaten artık sınırlarını zorlamaya başladım motorun. Şu aralar 99-2000 model gs500 lere bakıyorum Tatile bu motorla çıkmayı hedefliyorum. Şu an gs500 üm yok ama sıcak havalara 15w40 yada 15w50 kullanma taraftarıyım bende. En azından şimdiki motorumda bunu yapıyorum.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    arkadaşlar 2. el gs500 ler 4000 ytl filan 96 model veya 2000 modelleri sizce alınırmı? ilerde sorun çıkarırmı acaba?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    cbf500
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2. el gs500 ler 4000 ytl filan 96 model veya 2000 modelleri sizce alınırmı? ilerde sorun çıkarırmı acaba?
    hadi hadi fiyat kırma 4000ytl den biraz daha fazla evet ben satmayı düşünüyorum ama yaz sonuna doğru.satı sebebim ise askerlikten dolayı.yoksa herhangi bir sorunu yok.gayet memnunum.
    We believe in sky,not to sunroof!

Motosikleti
    valla pazarlıkla 4000 ytl bırakıyorlar ondan dedim birde hyo gt250 yi alsam yoksa bunumu bu aralar kafam karışıkta :D

Motosikleti
    yamaha xt600/97
    al gs 500 bak rahatına uğraşma başka motorla,fiyatını bilmiyorum ama o modellerin

Motosikleti
    peki 96 model veya 2000 modelleri nasıldır sorun çıkarırmı acaba yada 96 model alınırmı

Motosikleti
    yamaha xt600/97
    vallah ne desem yalan olur pek bilgim yok,çıkarcak olduktan sonra sıfır motorda çıkarır,
    birde ikinci el alıcaksan tanıdık bildik yerden almak en güzeli.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    fun'lar değil fanlar

fun : eğlence
    fan : fanatik

Motosikleti
    Arkadaslar, ailevi sebeplerden dolayi motosiklet hayatimi noktalamak zorundayim. Istemeye istemeye de olsa canim gibi sevdigim mavi boncugumu satiyorum. :(
    Ilgilenen arkadaslar icin, sahibinden.com'daki ilan numarasi 7684339 ...
    Fiyat konusunda endise etmeyin; motorun degerini bilecek, onu severek kullanacak arkadaslara yardimci olurum..

Motosikleti
    yamaha xt600/97
    alana da satana da hayırlısı olsun,fiyatı oldukça uygun tutmuşun.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaslar, ailevi sebeplerden dolayi motosiklet hayatimi noktalamak zorundayim. Istemeye istemeye de olsa canim gibi sevdigim mavi boncugumu satiyorum. :(
    Fiyat konusunda endise etmeyin; motorun degerini bilecek, onu severek kullanacak arkadaslara yardimci olurum..
    hayırlısı olsun inşallah...ileride dönersin belki...bilemiyorum belki de benim de almam gereken bi karar ama biraz daha vakit tanımak istiyorum kendime eğer kısmet olursa...

bu arada arkadaşlar benim 2001 gs500 ümü çok yakın bi arkadaşımın 90 model mitsubishi galant otosuyla takasladım. çünkü eşimin otomobil ihtiyacı vardı ben kendi arabamı ona verdim şimdi mitsubishiye biniyorum. 90 model ama hidrolik direksiyon, klime, elektrikli cam ve aynalar vs vs. var idare ediyo şimdilik.

ancak benim motorumun yağ eksiltme sorunu ortaya çıkmıştı. teslim etmeden önce motoru söktürdüm ama durum sandığımdan vahim çıktı... rektefe istiyo. piston takım, subaplar, subap keçeleri, contalar değişecek, rektefeciye gidecek. parça bedeli 550 gibi tutuyo. işçilik, rektefe masrafı derken aşağı yukarı 1000 YTL civarı para çıkacak benden. ama yapmam da lazım emanet toplatırsam arkadaşıma mahcup olmak durumu var...
    aklımda modifiyeye girmek varken motoru elden çıkarmak durumunda kaldım.
    ama şimdi de bi motor almak istiyorum. gs yi çok seviyorum aslında 2004-2005 model almak da aklımdan geçiyo ama işte su soğutmalı olmaması hep aklımın bi köşesinde. geriye de bi tek kawasaki er-5 kalıyo. onunda açıkçası görünümü gs nin yanında çok sönük. hormonlu ybr resmen ama işte radyatörü ve 2 hp fazlası var
    bakalım düşünüyorum aslında bu kadar uzak mesafe olmasa Man19190 nın motorunu görmek isterdim. ama istanbul-çorum çoookkk ama çokkk uzak...
    neyse hayırlısı olsun inşallah herkes için. görüşmek üzere...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Arkadaslar, acil ihtiyacimdan dolayi motorumu 5500 YTL'den birakmayi dusunuyorum. Ilgilenen arkadaslar beni arayabilirler. Irtibat bilgilerim ilanin oldugu yerde var. Direk linki: http://www.sahibinden.com/2004_model...XQQdisplayitem

Sonradan düzeltme: yukarıda bahsi geçen motosiklet satıldı, bilginize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler