Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM HD 200 tanınmayan güzellik

Motovento
    REKLAM ALANI

bu konuyu niye açtım çünkü benimde gözümün önünde olmasına ragmen göremedigim farkedemedigim bir motor olmuştur.
    kendim hep bu güne kadar hızlı seri motorlara hasta olmuşumdur. bana yavaş yavaş kalkıp 200 yapan motor degil hızlı kalkıp adranalin yüklü 100 km hız yetmiştir. hep japon motorlarına binmiş ve fanatik olmuşumdur.92 yılından beri ister kendimin sahip olduğu ister başkalarının motoru olsun çok çeşitli motora binmişligim var.endurusundan REYZİNKİNE benim için motor tartışılmaz olmazsa olmazlarından biridir,hayatımda
    hepimizin motora başlarken empoze edilen 4 yada 5 motor vardır çogunlukta ybr-cbf-apaçhe-cbr125 gibibir süre sonra yetmez arayış içine gireriz çünkü araçların ortalama gittigi sürat kadar giderler bu motorlar üzerine yatmadan yerine göre 100 yerine göre90 a kadar düşer süratleri ve içimizden ah az daha hızlı oluversen yokuşlarda daha da düşer hızımız yeri gelir yüksüz kamyonlar bile sollar uzun yolda 2 kişi seyahet zevkten çok acıya dönüşür.az daha hızlı ve güçlü olsun isteriz motorlarımızı işte 15,5 hp lik gücü ile çogu kimsenin tanımadıgı yollarda görmedigi görse bile bu tip motordan beklenilmeyen birgüç sergileyen HD 200 ---170 cc lik seramik silindiri ile su sogutmalı 16 cantlık tekerleri ile ister uzun yolda ister kısa yolda virajları ile 2 kişi düz yolda 110 km hızdan aşagı düşmeden gidebilen bir motor artı çok dayanıklı vibrasyondan eser yok arkadaşım 37 binde dag taş dere tepe kullanıyor motorda tık yok bu güne kadar benimde gözümün önünde olmasına ragmen göremedigim tanımadıgım bir motor du binene kadar cbf 250 vardı bende 0 -100 e 12 sn de ulaşıyordu bunu da ölçtüm bu motorda 12sn de 100 e ulaşıyor yokuşları iniş iner gibi çıkması çok hoş oluyor. bu motoruda ben arkadaş sayesinde tanıdım ve şimdi bende hd sahibi oldum
    600 f den bu kadar haz almamıştım çünkü 600 f i gören ya bu yarış motoru deyip yenilgiyi kabul ediyordu ama bunu bilen yok araçlar sola çıkıyor ve benim gazlamam la yerine tekrar giriyor vahşi egomu böyle tatmin edmek çok hoşuma gitti saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    dün baya bi araştırdım izmirde ikinci bikaçtane buldum ama km leri yüksek 2007 model 29 bin km de..iki gündür kafamı kurcalıyor bu motor..asya dan sonra dylan düşünüyordum ama fiyatı pahalı geldi...sym aklıma yer etti...güzel motor ama ön ayak koyma yeri da sanki sen kullanıyorsun sene rahatmı ayak koyma yeri...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    MADEM O KADAR SEVDİNİZ, bari resim filan koysaydınız ya?
    benim en hoşuma gitmeyen modeller bu commuterlerdir. ön çamurluk ördek gagası gibi geliyor bana. f650 de 1200 de aynı geliyor bana. çirrkinnnn

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

175 cm boyundayım ön ayak koyma yerinde bir proplem yaşamadım hatta öne 5 yaşında oglumu dahi bindiriyorum ön ayak koyma yerine dineliyor bana hiç dar gelmedi

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "acun0",hayırlı olsun arkadaşım,kazasız belasız sürüşler dilerim.Scooter'lerin en büyük numarası,vites geçişlerini profesyoneller gibi yapamayan binicilerin gazı çevirdiklerinde hiç kayıpsız hızlanmalarını sağlamak.Mesela Dylan'ın bu kadar sevilme sebebi ağırlık güç oranı sebebiyle spor araba kullanıcılarını apışıp bırakmasıdır.HD'de bu tarz araçların başında gelir.120kg'Lık ağırlık,15hp'lik güçle limitinin sonuna kadar kesintisiz hızlanmasını sağlar.Arkada kalanda saç baş yolar.

"yürekçe"
    ,dostum HD commuter değilki,scooter!
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu aralar bende bakınıyorum buna, ve keeway outlook 150'ye. Aralarında gidip geliyorum

keeway

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hayırlı olsun.

http://hayatonda.com/detay.asp?id=90 Erikli - Saros gezimizde Sym bizi yolda bırakmıştı. Dylan'larla sayısız gezi yaptık ama hiç bir sorun yaşamadık oysa Sym bizi daha ilk gezimizde üzmüştü. Oysa bu iki motor arasında fiyat farkıda bulunmuyor.

Söylemek isterimki küçük motorda gerçek performans istiyorsanız birde Honda Dylan'ı denemelisiniz. Dylan'da 120kg ancak 16beygir gücünde. Üstelik 0-100km hızlanması 10sn civarında.
    Uzun yolda iki kişi 120km ile tek kişi ise kesintisiz 130-140km hız aralığında yolculuk yapabiliyorsunuz.
    1 yılda 22bin km yaptım daha karbürator suyu bile değişmedi. Fiyat farkıda olmaması koşulu ile bu iki motordan dylan tercih ederdim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

keeway outlook 150
    11 beygir sanırım gücü çok etkiler görüntü güzel ama icraat nedir bilemiyorum

Motosikleti
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

http://hayatonda.com/detay.asp?id=90 Erikli - Saros gezimizde Sym bizi yolda bırakmıştı. Dylan'larla sayısız gezi yaptık ama hiç bir sorun yaşamadık oysa Sym bizi daha ilk gezimizde üzmüştü. Oysa bu iki motor arasında fiyat farkıda bulunmuyor.

Söylemek isterimki küçük motorda gerçek performans istiyorsanız birde Honda Dylan'ı denemelisiniz. Dylan'da 120kg ancak 16beygir gücünde. Üstelik 0-100km hızlanması 10sn civarında.
    Uzun yolda iki kişi 120km ile tek kişi ise kesintisiz 130-140km hız aralığında yolculuk yapabiliyorsunuz.
    1 yılda 22bin km yaptım daha karbürator suyu bile değişmedi. Fiyat farkıda olmaması koşulu ile bu iki motordan dylan tercih ederdim.
    çünkü dylan bir honda...

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    payalaşımın için teşekkürler.güzel motorda pahalı gelıo bana.aslında tanımadığımız dolu motor war ama işde hayat şartları bazen bizi engellıyo duygusal olarakbnmde tanımadığım sadece hayalıyle yaşadığım tek bı makına war yzfR1 keşke tanıyabılsem onu
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Selam, işte o Saros-Erikli seyahatinde yolda kalan SYM sahibi arkadaşınız burada Aman kardeşim, hatırlatmayın bana o motoru ya
    Saygı görmek istiyorsan Saygı göster :bounce:

Motosikleti
    vites yoksa zevk te yok benim için...

Hayırlı olsun.

yine karbüratör olmuş radyatör radyatör
    hondanın karbüratöre su da kaçsa gider yinede benzinle katışık
    sade suyla çalışanını yapamadılar ya bu honda nın teknolojisi ne kadar geri

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı zacay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, işte o Saros-Erikli seyahatinde yolda kalan SYM sahibi arkadaşınız burada Aman kardeşim, hatırlatmayın bana o motoru ya
    Kişisel görüş ve tecrübeler genellenmemeli
    Bir ürün hakkında yargıya varırken, aynı üründen istifade eden kişilere haksızlık ettiğnizi unutmayın lütfen...münferid olaylar her zaman olacaktır...

BMW,Honda,Suzuki,Yamaha,Ducati,Harley ve adı sayılabilecek yüzlerce model yolda kalmamışmı hiç hepside kötümü şimdi?

Laborghini, Ferrari,RollsRoyce,Astonmartin yolda kalmamışmı hiç bu böyle devam eder..gider.

Hayırlı olsun.

Herkes kullandığını övecek elbette...ben MCT ile yaklaşık 30.000km yaptım yaşanabilecek sıkıntılar da yaşadım fakat benzer sorunlar TÜM markalarda yaşandı ve yaşanacak..geçenlerde Suzuki Gixxer leri servislere geri çağırdı ŞASİ kırılması nedeni ile???? ne olacak şimdi ya bir Gixxer sahibi olsaydın ne olacaktı?? üstelik şasiye ek parça yapıyorlar değişimde değil....elbette bir gün senin Honda da kalacak ummadığın bir yerde...dua et de medeniyete yakın bir yer olsun :-)

Birde SYM HD 200 kullanaların topicine bakın derim....yaptıkları km leri okuyunca ve hatta piyasada gördüklerinize bir bakın.....
    Bence SYM ve Kymco aynı klasmanda bulunanların en başında rekabet edecek kadar kaliteli. Deneyin ve görün.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı zacay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeki abi bugunlerde senle çok uğraşıyorum değil mi Hep senle ilgili örnekler geliyor aklıma yahu Her taşın altında varsın çünki
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

özer arkadaşımız konuyu oldukca güzel açıklamış
    yani bende HONDA diye tabir edilen dünyaca ünlü bir markanın ucuz olmayan en son satış fiyatı 8 bin lira olan cbf 250 aldım sfır honda hayat onda denilen cinsinden fakat gel gör ki ilk zaman motorun sol tarafından bir yag sızıntısı demeye kalmadan kesilmeyen zincir sesi derken arka amatüsörden gelen ilginç ses birde tek silindir olmasından mıdır nedir vibrasyon hepsini bir kenara bırak sym gts 250 den dahi yavaş bir motor adı var sadece
    hani hondaydı yaaaa cbf 150 modeline binmedim fakat yag eksiltiyor muş diye duyumum var sitede okudum eeeee hani hondaydı ya cbr 600 f vardı amatüsör keçesinden yag ve eksantirik zincir sesi geliyordu 2.vitestende atmalar oluyordu biraz zorlarsam hemde 11 binde 2006 modeldi hani hondaydı ya kendinizi şartlamayın bir yere takılıp sabit fikirli olmayın 2008 1000RR DA farkındaysan yag yakma proplemi oldu alanlar hepsi bir satılıga çıkardılar kawasaki de diger namı ile kol çıkaran motor ününü aldı her motorun bir sorunu olabilir bunu derken taraf tutmadan ortaya konuşmalıyız
    artı dylan 150 0-100 km hıza 12 sn ulaşıyor nerden çıkardın baktım videolarına hemde türkiyede çekilen videsuna max hız127 dedi kaldı belkide iniş aşagıydı yol gözükmüyordu ilk işim dylan ile kapışmak olacak buralarda bulabilirsem

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Evet ben de SYM topiklerine bakmış ve sonra da kararimi vermiş ve almıştım ama ne hikmetse Mayıs 08 - Kasım 08 arası Servisinden uzak kalamamıştım Evet, Özer kardeşimin dediği gibi her markada çıkabilir, haklı ama 7 ayın 1,5 ayını serviste yatarak geçiren, Saros yollarında 3 sefer eziyet çektiren.... devamı da var ama yazmıyorum ama ne olur bana cevap yazıp filan konuyu uzatmayalım lütfen çünkü kötü tecrübeler yaşadım. Anlayış gösterin. Haliyle bu sözler Övgü olmayacak.
    İnsanlar, sevdikleriyle uğraşırmış Alicim

aaaa bu arada yeni alanlara da Allah kaza bela vermesin ve güle güle kullansınlar

zacay
    nedir ne sorunu yaşadın bir paylaş bakalım belki bizede faydası olur.aküyü dolduran parça mı bozuldu konjektör

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Merhaba AcunO, aynen öyle kardeşim, konjektör eksik elektrik üretiyormuş. 7 amper yerine 4 amper üretince, eksik kalan elektriği de akü den sağlıyormuş ama bu sonuca en sonunda ulaştılar. Buna ulaşıncaya kadar 2 sefer akü değişti. Ayrıca motor atlatma yapmaya başladı ve bu yüzden duvara bindirmeme çok az kalmıştı. Varyatör içindeki misketlerin sıkışması nedeniyle bunun olduğunu söylediler ve misketler orjinalleriyle değiştirildi ve 15 gün sonra bu misketler de sıkışma yapmaya başladı ve atlatma tekrar başladı. bu problemler tek benim motorda olduğuna inanıyorum ve bu yüzden de sitede bu şekilde bunları belirtmedim. Belki dokundurmalar yapmışımdır. Övgüyle bahsetmeyişim bundandır. Hoşgörüle

Pardon, unuttum. Bu arada servisten atlatmaların devam edeceğini de öğrendim.

işallah sadece senin motorda vardır böyle sorun şimdi burda kullanan bir abimiz var adamın girmediği taşlı yol kalmadı girdigi yollara keçi tırmanmaya korkar bu kadar kötü şartlarda kullanan birinin motoru tabiri caizse turşu olması lazım ama binince tısıl tısıl üstelik 3 defa da motoru küçük kazalar geçirdi yoldan çıkıp yuvarlanmalar yaşadı. motor 37 binde hala canavar gibi asılıyor hatta bakıma önem veren birisi de degil kagıt olan hava filtresini yıkayıp takıyor benim bunlara içim el vermez bu kadar kötü kullanım şartlarına dayanan bir motor zamanında bir bakım ile kafa agrıtmaz diye düşünüyorum. şu anda 2000 km yaptım 1 ayda uzun yol bakalım zaman ne gösterecek bu yaz 30 bin civarı yapmayı düşünüyorum. hayırlısı ile

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)