Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

250 cc cruiser tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lincoln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Bir cruiser almak istiyorum, en son motor tecrubem 15-16 sene once ve scooter ile oldugunden kendimi yeni baslamis sayiyorum. Burada ve ikiteker.org sitesinde okuduklarimi degerlendirerek 250 cc'den buyuk bir cruiser almak akillica olmayacak diye dusundum. Motordan teknik olarak hic anlamadigimdan sorunsuz olsun diye Japon mali alayim istiyorum ancak yalnizca Suzuki'nin 250 cc'ligi var ve gorunusu bana hitap etmiyor. Cin mallari benim durumumdaki tecrubesiz ve motor tamiri vs ile ugrasamayacak birisi icin uygun degil gibi geldi. Hyosung olabilir ancak onun icin destek ve yedek parca sorunlari yazilmis, Keeway Landcruiser olabilir ancak onun piyasaya cikarilacagi bile kesin degil.

Ikinci el icin yine benzer sekilde korkularim var. Ben motosikletin "m"sinden anlamam. Elim tabiri caizse "tornavida" vs tutmaz. Her bindigimde sorunsuz calisacak arada bir gunu geldiginde goturecegim servisi disinda beni hic olmazsa garanti suresince ugrastirmayacak birsey istiyorum. Benim otomobil alirken beklentim bu ve merak ediyorum boyle bir beklenti motorsiklet alanlar icin yanlismidir. Simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hyosung diyorum. Bende kullanıyorum; servis sıkıntısı çekmedim, yedek parça lazım olmadı. Ayrıca bilgin olsun diye söylüyorum, hyosung firması geçmişte belli bi tarihe kadar suzuki için motor yapıyordu. G.Kore malı çok sağlam bi makine. Ayrıca diğer markaların 250cc leriyle kıyaslandığında (suzuki vs dahil) performans ve diğer özellikler olarak hepsinden daha ii. Bence düşün, pişman olmazsın.

SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Hocam motor konusunda bende senle aynı durumdayım daha öncesinde bana ait olmayan arkadaşlarımın scooter ve moblyette tarzı motorsikletlerini kullandım ve artık kendime ait bi motorsiklet almak istiyorum bu kararı da yaklaış 6 ay önce verdim ilk olarak motorsikletler konusunda bilgim olmadığından scooter düşünüodum daha sonrasında piyasada blunan çin malları çok cazip geldi fakat mantıklı düşününce aynı fiyata cruiser yada chopper alabilirim dedim kendi kendime ve marka model olarak imkanlardan dolayı JİNLUN-ELEGANCE , KANUNİ-TİGER yada 250 Cc , MONDİAL-250MCT düşünüyodum bunları düşünmemdeki sebepte elimde az miktarda bi para olmasından dolayı daha sonrasında bi topic'e rastladım ve cok güzel , görüntüsü hoş , fiyat olarak cazip bi motorsiklet cruiser buldum o da REGAL-RAPTOR-DADWY 250E senin için bi resmini koyuyorum ve topic'in adresini veriyorum bi bak derim bence cok iyi bi model hatta ben sana biraz bahsedeyim...

Regal Reptor DD250 E
    -2 silindir
    -234 cc
    -18 beygir
    -5 vites
    -SU SOĞUTMALI
    -elektrik marşlı,14 lt+2.7 lt yedek depo
    -Ön fren abs arka fren tambur
    -Avrupa Tip Ödülünü Almış ''ECC''
    FİYAT=3750 ytl

Bu resim...Resimdeki de bi arkadasımızın DADWY 250E si...

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    SAYFA DÜZENİNİ ETKİLEDİĞİ İÇİN RESİM/RESİMLER YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR.Foruma BÜYÜK boyutta resim göndermeyiniz ..!!
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *********************I*********************

Topic
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=5813

BoneXXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Gun Bende Esecegim...
    Hakkaten motor yakiyor ortaligi, biraz daha kalipli olsam cruiser'lara yonelirdim ve bu motora asik olurdum....
    [b]***BIR GUN BENDE ESECEGIM...[/b]

Motosikleti
    Ne diyosun BoneXXX harika bi motor bu yaa çin malları arasında bence 10 numara bir motor...

Ben istanbul bölge satış müdürlüğüne gittim Aykon Motorsiklet'e DADWY 250E hakkında bilgi almak için ve o kadar anlaşılır o kadar net bi şekilde bilgiler verdiler ki çok memnun kaldım...

Bana piyasadaki çin malları gibi olmadığını parçalarının üretiminin amerika'da gerçekleştirildiğini söylediler...

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Hakikatten süper duruyor ya...

Allah sahibine bağışlasın
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    GreatWhiteShark hocam da gelmiş...

'in en duyarlı üyelerinden birisidir arkadaşlar...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Lincoln, http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=2679
    jinluna göz at . bence mükemmel.serveis ağı , yedek parça , ithalatçı firmanın desteği 4 / 4 lük derim

Motosikleti
    Benkaan

Sana katılıyorum aslında jinlun elegance da cok iyi fakat burda Regal-Reptor dururken o biraz daha arka plana düşüyo sanki

Hem sıvı sogutmalı bir motor DADWY 250E....

Resmi biraz kucuk versek daha iyi olur.Sayfa yavas yukleneyor.

Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Arkadaslar bu is renk ve zevk isi gibi ve pek tartisilacak birsey degil herhalde. Tabii herkesin kendine gore bir degerlendirmesi var ancak Jinlun sitesinde okuduklarim aksine beni bu motordan soguttu. Pekcok acidan benzer yorumlarinda "Benzin gostergesi zaten hicbirinde dogru duzgun calismiyor" gibi ifadeler iceren bir motosikleti ben almam. Virago, Regal raptor boyutlarindaki cruiserlar benim gozume kucuk geliyor. Ben on tekerin arka tekerlekden kucuk olmasini bile istemiyorum. Tekrar vurguluyorum bunlar hep tarz isi ama en azindan benim gibi dusunenlerde var.

Motosikleti
    Lincoln şimdi daha yeni moorsiklet kullanmaya başliyacağım diyorsun fakat bu büyüklükteki motorlar bana pek hitap etmiyo diyorsun...

Ben derim ki acemiliğini bu boyutlardaki motorda at ondan sonra zaten sende büyük motorsiklet almak isteyeceksin...

Zannetmiyormusun ki ben şu anda 4-5 milyara 2. el bir virago bulamam...Çok rahat bulurum fakat ilk önce bi acemiliğimi atmak istiyorum ve bunu da ancak bu tarz ve bu boyutlarda bir motorsikletle atmak en doğrusu, yinede senin bileceğin bir iş bu forumda herkes birbirine yardım etmek istiyor...

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Hem 250 cc olacak hemde Raptor dan büyük olacak. Öyle bir motor varsa söyleyinde ben de alayım.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    İlla 250 lik ve sıfır olacak diyorsan, paran varsa Hyosung al, paran yoksa Raptor al...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung al hiçbir parçasını bulama sorada çöpe at
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

vioref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum hyosung artik metro motorla iliskisini kestiartik global motor var yazilarini okursan servis agi konusuda bazi sorunlari oldugunu kabul ediyorlar gibi ozetlenirse motor manyak bende istiyom para olsada alsam

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Olsun, en azından çöpe güzel bişey atmış olursun...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    Hyosung gerçekten cok iyi motorda arkadasların dediği gibi eger yedek parça konusunda servislerin bi yardımları olmicaksa hiç alma daha iyidir...

Eeee... zaten yedek parça olmayıp çöpe atcaksan o motoru almanın ne gereği var sana diyorum eger 250'lik bi chopper alcam diyosan fazla düşünme R&R DADWY 250E al....

Bende senin gibi cok arastırıyodum we aklımda kanuni 250Cc wardı fakat sonradan DADWY 250E yi görünce jet hızıyla dönüş yaptım...

Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Arkadaslar tum yazilanlari okuduktan sonra ben kendi hesabima 250 cc'lik Drag Star (2005 modeli sitesinde yok ama kullanilmis 2004'ler var) almaya karar verdim. Seceneklerimi gormek icin yine de fuari beklerim herhalde.

şimdi daha yeni moorsiklet kullanmaya başliyacağım diyorsun fakat bu büyüklükteki motorlar bana pek hitap etmiyo diyorsun

Aciklamak icin yaziyorum yukarida SicK_BoY'un cevap yazdigi kucuk-buyuk motor ayrimi yaparken motor hacmini degil bizzat cussesini kast etmistim. Bazilariniza bu komik ya da anlamsiz gelebilir ancak benim gibi dusunenlerde var.
    Tekrar tesekkurler yazdiklariniz ve bu site bana cok yardimci oldu. Umarim yakinda kunyemdeki motoru hanem dolu olur

Motosikleti
    hyosung-aqulia250
    selam Lincoln ...
    bir hyosung kullanıcısı olarak yavuz a katılıyor ve çok memnun olduğumu ve hatta çevremdeki birçok kişide markaya ve modele yöneldiğini belirtmek istiyorum

fuarı beklemeni bende tavsiye ederim ama önceliğinde güven ve kalite yer alıyorsa Hyosung fuardada tercih edeceğin firma olacaktır

umarım en kısa zamanda gönlünde yer alan motora kavuşursun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler