Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
78. sayfa BirinciBirinci ... 28687677787980 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bende Beverly 250 var. Boyumuz nerdeyse aynı ama kilom senden daha fazla.
    Son derece rahat kullanıyorum. Motor gücü olarak da hiç sorun yok. Düz yolda 150-160 gidiyor.
    Vergisi, sarfiyatı ve ağırlığı daha az. Tercih etmemen için hiç bir sebep yok.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

3 tekerli(ön iki) italyan kullanan var mi arkadaşlar... ne gibi avantajllari var acaba

Yusuf Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ironmax 400
    Merhaba motosiklet tutkunları. Ben vespa et 4 kullanıcısıyım yeni aldım. İlk defa vespa kullanıyorum bu yüzden bazı konularda bilgiye ihtiyacım var. Öncelikli problemim yakıt konusu. 6 lt benzin ile yaklaşık 80 km yol katettim ve bu bana epey fazla geldi. Önümüzdeki günlerde servise götüreceğim motoru. Bugün yoğundu bırakamadım motoru. Yağ değişimi yağ filtresi hava filtresi buji değişimi ve karbürotörü temizleyeceğini söyledi. Karbürotörde problem olabilir dedi. Egzoz içinde çıkma bulacağız dedi. Şimdi siz değerli motosiklet kullanıcıları benim yakıt problemimin sebebi tam olarak bu mudur? Diyelim ki karbürotör de ve egzozda problem çıktı bunun maliyeti bana tuzlu gelecek bunun başka alternatif çözümü ne olabilir. Teşekkür ederim.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Başka bir yol göremiyorum. O saydıklarını yaptırman lazım gerçekten de. 6 litre ile 80 km çok çok az. Umarım pahalıya gelmez. Egzoz da yakıt sarfiyatını etkiler ama diğerleri ön planda bence.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Ironmax 400
    teşekkürler.yağ hava filtreleri buji ve yağ değişimi yapıldı. karbürotör temizlendi manifold hava yapıyordu onun hortumundaki kaçak kapatıldı. ama yine yakıt sarfiyatı pek düşmedi daha sonra bir arkadaşm jigle kapalı o yüzden yakıt sarfiyatı fazla dedi servisteki ustaya dedim bunu oda otomatik jigle bunlar dedi. yalnız motor 2001 model bunlarda jigle otomatik mi bilmiyorum. bnde rolantiyi epey bi düşürdüm şimdi ise baya bi az yakıyor. arada bi stop etsede az yaktığı için memnunum. belki geçiçi bi çözüm ama sorunun tam olarak ne olduğunu bulana kadar benzin pompası ile akraba olmam hiç değilse. şimdi bi koltuk kaplaması kaldı geriye ve göstergelerin olduğu cam.çıkma egzoz kovalıyorum birde.bunlarda halolunca temiz bir görüntüye kavuşacak.performans olarakda çok memnunum daha önce kullandığım çin malına göre daha çabuk hızlanıyor ve hissettirmiyor. 90 100 yaapınca korkmuyorum krank dağılacak falan diye. bir zc mağduru olarak kranktan çok çektim.

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 yıldan uzun bir süredir , piaggio fly 100 motorum var 1 süredir marşa bastığımda çalışmakta sorun yapıyordu. Marş tam çevirmiyor yada garip bir ses yapıyordu. Ayaktan çalışırken bir sorun yok genelde ama ara sıra onda da zorlanmaya başladım. bugün aküyü kontrol ettirdim bir sorun yok aküde. Motorcuya götürdüm ve marş motoru ve dişlisi değimesi lazım dedi hiç açıp bakmadan ve 650 TL tutacağını söyledi. Daha önceden böyle birşey başına gelen varmı bu motorda, yardımlarınızı bekliyorum. Açıkcası 650 TL çok para.
    05 Suzuki Burgman 400

Motosikleti
    piaggio fly 100
    slm arkadaşlar bende fly 100 kullanıcısıyım ekonomik ve güzel motor ama malesef piaggio diyoruz heryerde bakım yapılmaz diyoruz servis için yer seciyoruz onlarda kaliteli falan filan diye bizi kazıklıyo.
    merak ediyorum evinde ufak tefek bakımlarını yapan varmı. hava filtresi değişimi karbüratör temizliği gibi şeyler. mesleki yönden elim yatkın arada kurcalıyorum ama piaggio diye elim pek gitmiyor

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı zetzetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 yıldan uzun bir süredir , piaggio fly 100 motorum var 1 süredir marşa bastığımda çalışmakta sorun yapıyordu. Marş tam çevirmiyor yada garip bir ses yapıyordu. Ayaktan çalışırken bir sorun yok genelde ama ara sıra onda da zorlanmaya başladım. bugün aküyü kontrol ettirdim bir sorun yok aküde. Motorcuya götürdüm ve marş motoru ve dişlisi değimesi lazım dedi hiç açıp bakmadan ve 650 TL tutacağını söyledi. Daha önceden böyle birşey başına gelen varmı bu motorda, yardımlarınızı bekliyorum. Açıkcası 650 TL çok para.
    Hiç şaşırmadım bu fiyata. Motorlarımız kaliteli ama parça fiyatları gerçekten de can yakıyor. Akü'de sorun olmadığından emin misin? Aynı usta mı aküde birşey yok, marş motorunda sorun var dedi?

Alıntı Vespa Yusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler.yağ hava filtreleri buji ve yağ değişimi yapıldı. karbürotör temizlendi manifold hava yapıyordu onun hortumundaki kaçak kapatıldı. ama yine yakıt sarfiyatı pek düşmedi daha sonra bir arkadaşm jigle kapalı o yüzden yakıt sarfiyatı fazla dedi servisteki ustaya dedim bunu oda otomatik jigle bunlar dedi. yalnız motor 2001 model bunlarda jigle otomatik mi bilmiyorum. bnde rolantiyi epey bi düşürdüm şimdi ise baya bi az yakıyor. arada bi stop etsede az yaktığı için memnunum. belki geçiçi bi çözüm ama sorunun tam olarak ne olduğunu bulana kadar benzin pompası ile akraba olmam hiç değilse. şimdi bi koltuk kaplaması kaldı geriye ve göstergelerin olduğu cam.çıkma egzoz kovalıyorum birde.bunlarda halolunca temiz bir görüntüye kavuşacak.performans olarakda çok memnunum daha önce kullandığım çin malına göre daha çabuk hızlanıyor ve hissettirmiyor. 90 100 yaapınca korkmuyorum krank dağılacak falan diye. bir zc mağduru olarak kranktan çok çektim.
    Selam Yusuf. Sevindim sarfiyatın düştüğüne. O saydıklarını yaptırman sarfiyatı düşürmeliydi bence ama sonuçta bu işin ehli değilim. Bence diyebiliyorum sadece ;) En azından tam bakımlı olmuş oldu. Daha önceki motorlarımdan birinde egzozum kötü durumda idi ve diğer arkadaşlarımınkine göre çok yakıyordu. Bir de yeni egzozdan sonra sarfiyatı yazarsan sevinirim. Hepimiz bilgilenmiş oluruz.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamlar beyler .. 2 gundur Gilera Runner kullanicisiyim .. Onceden tvs apachem vardi .. Bu ilk scooterim .. 2005 model temiz .. Orjinal halde .. Artik bende aranizdaym ins .. Runnerle ilgili bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaslar varsa cok sevinirim (:
    _Uzay_ bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Ironmax 400
    egzoz u hala değiştiremedim. vespa ustası biri karbüratörün değişmesi gerektiğini söyledi başka bi ustada bu usta mahallemizdeki biri oda jiglenin kapalı olduğunu söyledi.geçen günlerde benzini son damlasına kadar kullandım ve kısmettir ki benzincinin önünden geçerken benzin bitti. depoyu fulledikten sonra bi baktım ki 9 litre benzin. benzini 4.59 tl den aldım 9 litre ve yaptığım yol 147 km. km de 0.27 tl ye geliyo yanılmıyorsam. bir haftada bu km yi yaptım yağmurlu havadada kullandım hızlıda kullandım genelde çevreyolu benim güzergahım oldu. tüm bu etkenlere rağmen ve motorun 2005 trafiğe çıkışlı olduğunuda ortaya koyarsak yaktığı benzinin normal olup olmadığını bilmek istiyorum. geçen sene zc kullanıyordum km de 16 kuruş yakıyordu ama benzin bu fiyata değildi. motoru tekrar fulleyip 100 kmde kaç litre yaktığına bakacağım belkide daha net bilgiye böyle ulaşabilirim.

Motosikleti
    NC 700 X
    147 km'de 9 litre çok tabii ki.
    100 km'de 6 litreye karşılık gelir. Senin motorunun 3 litre falan yakması lazım bence. 150'likti sanırım. Hadi 2005 çıkışlı zor şartlarda kullandın falan hadi 4 olsun mesela. 4.5 olsun. Ama 6 litre birşeylerin ters gittiğinin göstergesi. Bence üşenme ve kıy parana, yaptır ne gerekiyorsa ama birkaç ustaya daha sor bence. Yolda gördüğüne sor Merkez servise de sor derim.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu başlığa bişiyler yazmayalı ne kadar uzun zaman olmuş, tekrar piaggio alınca aklıma geldi. Görünüşe bakılırsa bu italyanolar yine can sıkmaya devam ediyor
    _Uzay_ bunu beğendi.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    x8 250 piaggiom ile 29.000 gördük maşallah diyorum sorun yok yola devam
    _Uzay_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Ironmax 400
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    147 km'de 9 litre çok tabii ki.
    100 km'de 6 litreye karşılık gelir. Senin motorunun 3 litre falan yakması lazım bence. 150'likti sanırım. Hadi 2005 çıkışlı zor şartlarda kullandın falan hadi 4 olsun mesela. 4.5 olsun. Ama 6 litre birşeylerin ters gittiğinin göstergesi. Bence üşenme ve kıy parana, yaptır ne gerekiyorsa ama birkaç ustaya daha sor bence. Yolda gördüğüne sor Merkez servise de sor derim.
    Merhaba arkadaşlar. sorun şu karbüratörde çıktı. Karbüratörün değişmesi gerekiyor.orjinal çok pahalı olduğu için uyudurma yapacağız. Usta japon krbüratör uyabilir dedi. bi ara onu deneyeceğiz.Yılbaşından sonra maddi imkanlar doğrultusunda karbüratörü değiştireceğiz inşallah. Sonrası için aldığım sonuçları yazacağım tekrar buraya.
    _Uzay_ bunu beğendi.

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr

yeni motorum x9 250

merhabalar arkadaşlar bende bir hafta önce x9 250 satın aldım daha evvelde dört ay kadar kullanmıştım 2006 model 33bin küsür km de

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben de 7000 tl ye kadar italyan sukıtır bakıyordum bakmaz olaydım
    aprilla saco nun bakım fiyatları yüzenden vaz geçtim
    20000 km bakımı yaklaşık 600tl cil kayış yağ hava filt fren balatası ön arka şanzıman yağı vs bu fiyat allah korusun italyan sahibi olmaktan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Ironmax 400
    Merhaba arkadaşlar. Karbürtör ile ilgili sorunu çözdük sanırım. Karbürtör değiştirmedik. Karbürtör diyaframı karbürtör takımı değişti. El değmişken buji de değişti. Karbürtör temizlendi. alınan sonuç ise şöyle. Yakıt sarfiyatı 100 km de 4 litreye düştü. Motor sabahları ve daha doğrusu birkaç saat çalışmadığı zamanlar marş alması zorlaşıyordu. Bu sorunda haloldu. Motor sanki hafiflemiş gibi oldu. Yakıt sarfiyatı ile ilgili rakamlar iki gün içinde çevreyolunda ulaşmış olduğum rakamlardır. Gelecek ay içinde de egzozu değiştirmeyi düşünüyorum ama orjinal ile değilde alternatif fiyatı da uygun bir egzoz bakacağım. Bu arada maliyet mi ??? Sağolsun usta sözüm vardı dedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bu arada arkadaşlar hiç Vespa ET4 kullanan yokmu??? Gezi buluşma düzenleyip tanışmak için. Birbirimizi tanıyıp vespalarımız ile ilgili tavsiye bilgi alışverişinde bulunalım.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Vespa Yusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Karbürtör ile ilgili sorunu çözdük sanırım. Karbürtör değiştirmedik. Karbürtör diyaframı karbürtör takımı değişti. El değmişken buji de değişti. Karbürtör temizlendi. alınan sonuç ise şöyle. Yakıt sarfiyatı 100 km de 4 litreye düştü. Motor sabahları ve daha doğrusu birkaç saat çalışmadığı zamanlar marş alması zorlaşıyordu. Bu sorunda haloldu. Motor sanki hafiflemiş gibi oldu. Yakıt sarfiyatı ile ilgili rakamlar iki gün içinde çevreyolunda ulaşmış olduğum rakamlardır. Gelecek ay içinde de egzozu değiştirmeyi düşünüyorum ama orjinal ile değilde alternatif fiyatı da uygun bir egzoz bakacağım. Bu arada maliyet mi ??? Sağolsun usta sözüm vardı dedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bu arada arkadaşlar hiç Vespa ET4 kullanan yokmu??? Gezi buluşma düzenleyip tanışmak için. Birbirimizi tanıyıp vespalarımız ile ilgili tavsiye bilgi alışverişinde bulunalım.
    Selam kardeş,

Çok sevindim yakıt olayına. Kazasız sürüşler dilerim. Ben de Kağıthane'de oturuyorum. Benim motor da kışın sabahları zor çalışmaya başladı Senin ustan ne yaptı da çözdü o sorunu acaba?
    Hava ısınınca Kağıthane'de biryerlerde bi çay ısmarlarım, sohbet ederiz istersen.

Bizim Garaj diye bir grubumuz var. Gezi olduğunda çağırırım seni.

merhabalar

arkadaşlar 2. el x8 200 scooter almayı düşünüyorum 20 binde km si ben çoğunlukla uzun yol için düşünüyorum ve bütçemde 6 bin civarı önerirmisiniz

REKLAM ALANI
78. sayfa BirinciBirinci ... 28687677787980 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler