Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    anadolu yakasında tavsiye edebilecegim bir yetkili servis yok. amacınız yag, yag filtresi değişim ise bunu bütün yetkili servisler yapabilir. ondan şüpheniz olmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Selam Arkadaşlar Ben Piaggio X8 yada X9 almayı düşünüyorum. Bu Motorlar hakkında sizden bilgi istiyorum. Parça sıkıntısı yaşar mıyım? Parça fiyatları çok uçuk mu ? Arıza çıkartıyor mu ? Uzun yolda motor nasıl ? Özellikle kullanan akradaşlar görüşleriniz benim için önemli..

Motosikleti
    apache 2009
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar Ben Piaggio X8 yada X9 almayı düşünüyorum. Bu Motorlar hakkında sizden bilgi istiyorum. Parça sıkıntısı yaşar mıyım? Parça fiyatları çok uçuk mu ? Arıza çıkartıyor mu ? Uzun yolda motor nasıl ? Özellikle kullanan akradaşlar görüşleriniz benim için önemli..
    arkadaşım ben deyilde hergün takıldıgım bi arkadaşım x9 kullanıyo hatta 2 tane var onda keyifli motor ve kolay kolay yolda bırakmıyo e yunan malı oldugu için bakımları normal motolar göre biraz pahalı ama verdiğine deyiyo http://www.sahibinden.com/full_bakim...XQQdisplayitem
    arkadaşımın motosu bu gayette memnun su ana kadar bi kez yolda kaldıgını duymadım ...

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Arkadaşım piaggio Yunan malı deil İtalyan maLı..
    Arkadaşlar Sizleri dinliyorum yorumlarınız benim için önemli..

Motosikleti
    HONDA Tuday 50
    sürekli kullanmak hem gezi hemde kısa mesafe ulaşım için almak istiyorum. Buarada x9 500 ü denedim bütün hayallerim suya düştü belki 2004 olduğu için olabilir ben kalkışlarda lastık yakarak kalkar diye düşünüyordum 500lük olduğu için 150lik bir skutır bile azda olsa lastik yakıyor ama x9 500 öyle degil ne kadar ani kalkış yapmak istersen iste yavaş kalkıyor kalkıştan sonra hızlanıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:22 ----------

acaba nexuslarda da durum aynımı ? bana kalkışlarda lastik yakabileceğim bir maxi skutır önerebilirmisiniz. teşekürler ali bey ve cem bey.
    :silent:

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    olci3575 lastik yakmak ne demek ve ne ise yarar bilemedigim icin yardimci olamayacagim ... Benim icin motosiklet sadece gezdiren ..bana hava aldiran bir ARAC . Guclu olmasi uzun yol yapabilmemi saglar. Saglam olmasi beni yolda birakmaz. Servisinin yaygin olmasi yedek parca beklemememi ve servis guvenligini saglar. Yas 52 olunca ve emekli olunca hayata ve araclara biraz farkli bakiliyor herhalde . Hiz ariyorsaniz bence racer tipi motorlara bakmanizi onerebilirim. Scooterler tasarim olarak farkli fonksiyonlara cevap veriyor diye dusunuyorum.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı olci_3575 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli kullanmak hem gezi hemde kısa mesafe ulaşım için almak istiyorum. Buarada x9 500 ü denedim bütün hayallerim suya düştü belki 2004 olduğu için olabilir ben kalkışlarda lastık yakarak kalkar diye düşünüyordum 500lük olduğu için 150lik bir skutır bile azda olsa lastik yakıyor ama x9 500 öyle degil ne kadar ani kalkış yapmak istersen iste yavaş kalkıyor kalkıştan sonra hızlanıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:22 ----------

acaba nexuslarda da durum aynımı ? bana kalkışlarda lastik yakabileceğim bir maxi skutır önerebilirmisiniz. teşekürler ali bey ve cem bey.
    Performans scooter istiyorsan aşağıdaki modellerin modifiyeli olanları inceleyebilirsin..

Gilera
    Runner 180
    Runner 200 ST
    Runner VXR 200
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    slm
    18000 km devirdim. x8 250 ile 2006 model ilk sahibiyim motorun şu ana kadar rutin yağ filtre değişimleri dışında yine olası 10.000 de lastik 17.000 de varyator kayısı değişti. son derece sorunsuz bir alamet diyebilirim. iyiki almışım çok yaşa piaggio .....

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    Alıntı gravis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    18000 km devirdim. x8 250 ile 2006 model ilk sahibiyim motorun şu ana kadar rutin yağ filtre değişimleri dışında yine olası 10.000 de lastik 17.000 de varyator kayısı değişti. son derece sorunsuz bir alamet diyebilirim. iyiki almışım çok yaşa piaggio .....
    hangi servise gidiyorsunuz ? Kadikoy yakasinda hangi servisi tavsiye edersiniz ?

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    Alıntı Cem 1958 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi servise gidiyorsunuz ? Kadikoy yakasinda hangi servisi tavsiye edersiniz ?
    kadıkoyde stadın yanı benzın ıstasyonun arka sokagında ısmaıl usta var ben senelerdır oraya gıdıyorum her tur talebıne yardımcı olabılır

wolf05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetix Asya 150t1 Yuki lbt-8 Mondial 150Zat
    gilera runner 180 sp 2000 model mavı sıyah grıı

Motosikleti
    Kawasaki Yeşil Ninja 250 R - 2011
    Selamlar..

Bende VEspa LX 150 aldım.. 2010 model kırmızı.. Bu benim ilk motorum olduğundan hiç bir bilgim yok ve umarım burdan bişiler kaparım..

Veee ilk sorum geliyor, kask almam lazım ama kafayı yedim.. Nasıl bir kask alayım var mıdır önerdiğiniz bir model?

Özellikle ben güvenli olsun taraftarıyım.. Para konusunda da çok ucuk olmadıgı sürece ( 1000 tl falan veremem ) uygun olan her kaskı güvenliğim için hiç düşünmeden alabilirim..

Yardımlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler..

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Hayırlı olsun, gerçekten iyi bir tercih yapmışsınız LX150 alarak. Kask olarak Vespa sürücüleri daha yakışıklı durduğu gerekçesiyle retro tasarımlı açık/yarım kasklar tercih ediyorlar fakat ben kesinlikle full face kask öneriyorum. Herhangi bir kaza anında açık kasklar çenenizi
    korumaz.

Alacağınız kaskta ECE 22.05, Dot, Snell sertifikalarından biri mutlaka olsun. Üst düzey kasklarda daha çok ses izolasyonu, buğu yapmayan cam, aerodinamik özellikler vb. ön plana çıkıyor. Şimdilik ECE 22.05 sertifikalı, bilindik markaların ( Lazer, AGV, Nolan, Shoei, Suomy vs. olabilir ) herhangi bir kapalı kaskını alarak başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki birkaç kaska göz atabilirsiniz mesela ;

http://www.mototalonline.com/pinfo.asp?pid=66
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45403
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44608

Kask dışında mutlaka mont,dizlik,eldiven gibi koruma ekipmanlarını ihmal etmeyin. İki adım yolda bile bu ekipmanlar hayat kurtarabiliyor.

Motosikleti
    Teşekkürler -majesty-

Peki bu markalardan hangisi en güvenilir olanı? (Lazer, AGV, Nolan, Shoei, Suomy vs. )
    Bayan olduğum için birazda cici bici bişiler istiyordum aslına bakarsanız.. Gözüme kestirdiğim 2 tane kask vardı, görüşlerinizi merak ediyorum..

http://www.motovizyon.com/dukkan/aga...j2e4cakjj22lv7
    http://www.gileraturkiye.com/urunDet...&sk=605099M042

PS: Full face kask olup da sempatik olanlar yokmudur ki acaba? :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

http://www.araihelmet-europe.com/qua...Oriental_P.jpg

Bunu buldum bir de

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Marka güvenilirliği tartışılır; piyasada sözü geçen pek çok güvenilir marka var. Bana sorarsanız Arai ve Shoei başı çekiyor diyebilirim ancak Nolan, Schubert, Suomy, AGV gibi markaları da yabana atmamak gerek.

Bahsettiğiniz kasklar gerçekten çok cici ancak olası bir kazada çenenizin dağılması sahnesini kafanızda canlandırırsanız eminim o cicilik bir anda yerini korkuya bırakacaktır. Her ne kadar şehir içi kullanım, düşük hız gibi pembe tablolar kursak da bu, açık bir kaskın hiçbir zaman tam koruma sağlamayacağı gerçeğini değiştirmiyor malesef. Yine de açık kask tercih eden sürücüler mevcut, hatta hiç kask takmayanlar bile var, karar sizin

Gösterdiğiniz Arai kask gayet cici bence En iyisi çevrenizdeki mağazaları gezip katalogları inceleyin, eminim beğeneceğiniz full face kasklar da çıkacaktır

Ekleme : Şu adresteki Suomy kask çeşitlerine bakabilirsiniz ; http://www.motosikletim.com.tr/urun/...ers-rosso.aspx

Motosikleti
    majesty.. Sen de olmasan cevap veren yok tşkler..

dün bir arkadaşımın Dainese dükkanı olduğunu öğrendim. Cumartesi günü gidip bakacağım mağazaya. Begendiğim kask 650 € ama tabii en güvenlikli sanırım..

Bu arada forumda diğer arkadaşlarda Suomy marka cici kasklardan ( full face ) örnek göstermişler.. Fena sayılmaz gibi gibi. Daha uygun fiyatlı aslında ama güvenlik açısından işte karar veremedim. Var mı bir fikrin? Arai mi Suomy mi desem, fiyatlarıda düşününce hangisini seçerdin??

Bu arada mont + eldiven+ koruma da alcam.. Mağazadan sanırım bulabilirim bu tarz şeyleri..

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Dainese de gayet tanınan bir marka, daha çok mont,dizlik,eldiven vb. ürünleri ile ünlü. Bana sorarsan Suomy de tercih edebilirsin, dediğim gibi Ece 22.05, Dot vb. sertifikalara sahip bir full face kask sana yeterli güvenliği sağlayacaktır. Diğer arkadaşların önerdiği Suomy modelleri oldukça cici duruyor Karar senin...

Motosikleti
    Vespa ET4 150
    Sevgili Fulia,

Kask tercihi yaparken;
    1) Full face tavsiye ederim, olmadık şekilde düşebilirsin ve yarı açık kask yüzünü korumaz.
    2) İçi çıkıp yıkanabilir bir kask tavsiye ederim, kirlendiğinde ya da kokmaya başladığında değiştirebilir, gerekirse yedek pedler alarak daha uzun süre kullanabilirsin.
    3) Estetik kaygıları bir kenara bırak, kesinlikle kafana en güzel oturan, kendini en rahat, güvende hissettiğin kaskı al.
    4) Kışın buğu olmaması için buğu camı takabildiğin bir kask alabilirsin...
    5) Çeneden açılır kask tavsiye etmem, ağır oluyorlar.

Ben X-Lite X-602 Start modelini kullanıyorum, aşağıdaki linkteki kaskın beyazı:

http://www.mototalonline.com/?urun-d...t_Black_6.html

Diğer koruma tavsiyelerim (ben bunlarsız binmem, yaz kış). Umarım düşmezsin hiç, ama yine de düşecekmişsin gibi yazıyorum, kusura bakma...
    1) Mutlaka omuz ve kol koruması olan mont (yana devrilirsen kollarını korur-tecrübeyle sabit) ayrıca sırt koruması (motordan uçup kaldırıma falan çarparsan omurganı korur) Tavsiyem kısa değil uzun mont (rüzgarda toplanmaz)
    2) Dizlik (diz ve diz altını korur)
    3) Eldiven (ellerin üşümez, çatlamaz, ayrıca düştüğünde ellerini korur)
    4) Korumalı ayakkabı (özellikle olur da scooter üzerine düşerse topuklarının tuz buz olmaması için ekstra topuk korumalı ayakkabı)

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    kaskın içine kafamızı koyuyoruz bu yüzden ciciliği değil daha çok güvenliği sağlamlığı tercih etmeliyiz..
    Daha önce -majesty- ve bastun'un dediği gibi fullface kasklar bu konuda tabiki en önde gelen tür..
    Şahsi görüşüm hangi tür motor kullanırsak kullanalım fullfaceden vazgeçmemek gerekli..
    yarım açılan kasklarda yüzükoyun düşülen kazalarda açılma riski var (2 sene önce galata köprüsünde kaza yapan bir arkadaşın başına geldi bu olay Nolan kask ile)
    yarı açık (çenesi açık) kaskları saymıyorum bile......... (birde ters tencere takan choppercılar var onlara diyecek birşey bulamıyorum)

bence kask olarak Arai en başta geliyor, öncelikle kendisini kanıtlamış bir marka ve boyut olarak diğer kasklardan daha küçük olması tercih sebeplerim arasında..
    Dainese güvenlik ekipmanları içinde hem şık hem işlevsel hemde kaliteyi bir arada sunuyor ikinci veya üçüncü tercihim olabilir diye düşünüyorum kask konusunda ama kesinlikle güvenlik ekipmanları (dizlik, mont, ayakkabı vs) sıralamasında birinci sırada..
    3 sene içinde 4 farklı mont (deri - kumaş - file), birçok eldiven, 3 kask, 2 farklı dizlik, 3-4 farklı pantalon, 3 tane (1i yazlık 2si kışlık) ayakkabı kullandım, hepsi içinde en keyifle - sorunsuz - rahatsızlık vermeden ve işlevsel olarak kullandıklarım Daineseler..........

ne olursa olsun tam koruma giyinmek gerekli....... kask konusunda 100 TL ye alınan bir kask ile 630€ alınan bir kaskı lütfen karşılaştırmayın ve birde kaskın raf ömrü olduğunu (4 sene civarı) olduğunu unutmayın marka kaskların geçmiş seneki modellerini daha ucuza alırken lütfen bunu göz önünde bulundurun..

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    selam arkadaşlar,
    bir efsane daha sona erdi. sattım artık nexus'umu ve şu güzel havada motorsuz kaldım. bakınıyorum ama acele karar vermek istemiyorum. en azından alacağım modeli belirledim, suzuki gsr 600 olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler