Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    http://www.vespaturkiye.com/vespa/ad...05_1007_50.htm

bugün yüklemişler
    yedek parça fiyat listesi hakkında yazılanları görmüşler herhalde
    eger öyleyse ilgi ve alakaları için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Zamanında benim de X9 500 EVO vardı.
    Biraz canım yanmadı değil ama artık beni üzemiyorlar sattım kurtuldum. Parça fiyatları pahalı olduğu herkezce malum ama sonunda italyan kalitesi ve o rakamları hakkediyor.Ürünler kaliteli.
    Asıl önemlisi parça bulunabiliyor.
    En pahalı parça bulunamıyandır.

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500

beverly 500

Arkadaşlar,ben 9 aydır honda dylan kullanıyorum ve cc yükseltmek istiyorum,Piaggio Beverly 500 çok hoşuma gidiyor 2. el almayı planlıyorum,kullanan var ise bana biraz bilgi verebilirmi? Nasıldır beverly 500?

teşekkürler

wes

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,ben 9 aydır honda dylan kullanıyorum ve cc yükseltmek istiyorum,Piaggio Beverly 500 çok hoşuma gidiyor 2. el almayı planlıyorum,kullanan var ise bana biraz bilgi verebilirmi? Nasıldır beverly 500?

teşekkürler

wes
    Beverly 500 için yorum yapmaya bile gerek yok. Hem çok güçlü hem de büyük lastikleri ile bu gücü kullanabileceğin bir motor.

Bunun yanısıra tabii italyan dizaynı, işçiliği ve birçok ince düşünülmüş detay var.

Daha fazla detay istiyorsan, ferco ile bağlantıya geç ve Parkorman'da deneme sürüşü yap.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    2008'de X9'un kasasının değişeceği haberini duydum, bu konuda bilgisi olan var mı? Internet'te biraz bakındım ama yeni tasarım ile ilgili birsey goremedim.

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    bır gun herkez runnerci olacak derlerdide inanmazdım

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    arkadaslar

benim motor performanslı cok memnunum ama ilk kalkıslarda bazen motordan gırrrrrrrrrrrrr diye ses geliyor ve sonra hızlanınca ses geciyor ve normale dönüyor. fercoda debriyajdan geldiğini ve piaggionun bunu hata olarak kabul etmediğini soylediler. her piaggioda varmıs. bu konu hakkında bilgisi olan var mı

cunuvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok enteresan, ben hiç sorunsuz taktırdım. Ferco ya sordunmu, ya da sipariş ettinmi ?
    Sormadığım bayi kalmadı bugün yarın derken zaman su gibi akıp geçti levent kardeş Zaten parça ve aksesuar listesini vespanın sayfasından takip edebiliyorsun,bakalım yaza gelmezse ferco ya bir yazı yazacağım.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    aynı seyi yasayan var mı arkadaslar
    ne yapabilirim

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Sevgili parker;
    Aynı ses benim X9 da da vardı. Kronik değil ama fabrikasyonda değil daha çok ilk kalkışta duyuyorsundur.Birde sıkışık trafikte dur kalk çok yaparsan balata ısınacagı için daha fazla hissedersin. ,
    Tüm cvt sistemlerinde bu ses vardır. Ama kaliteliyse 1000* km de degilse 1000 km de ses başlarkolay değil 22 hp lik bir motor o kadar olacak. Birde özellikle yokuşlarda gazla durma gazı kapat frenle dur bilmem anlatbildimmi?

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Birde özellikle yokuşlarda gazla durma gazı kapat frenle dur bilmem anlatbildimmi?
    kullanma klavuzunda da böyle yazıyor. kullanma klavuzunu iyi okuyun arkadaşlar.

x8-200'üm var aynı ses bende sıkışık trafikte dur kalklarda meydana geliyor. bana da normal dediler. normal kullanırken (trafikte kalmadan) hiçbir ses yok.

benzin sarfiyatınız nasıl? ben yagımı değiştirdim 15-20 km daha fazla gitmeye başladı.
    normal kullanımda (ne çok gazlıyorum ne tasarruflu kullanıyorum) 300-310km gibi ışık yanıyor. yedegi de kullansam 350'yi bulurum herhalde.

Motosikleti
    et4 150 vespa.silverwing400 honda
    selam vespacılar bendede et4 150 var 5 senedir kullanıyorum son derece memnum şehir içinde kıvrak ve vespa havası ayrı özellik

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    nemrut

ben de 300 km yi rahat geciyrm 1 depoyla ve sana birsey sormak istiyorm. su sesolayını deneyecgm saol ve yedek depo isini anlatır msn?

DELERİUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    banada kayıştan geldiğini solemişlerdi o sesin dur kalklarda olur ama hızlanınca gecer demişlerdi ve problem değil demişlerdi vede tavsiye olarak tam bir kalkış yapın ve onunuzdeki arac gitmeye başladıktan sonra hareket edin demişlerdi otomatik debriyaj dan kaynaklanan bişeymiş kayıştan gelen bir sesmiş ....

DÜNYA MARKALARININ KUCUK SORUNLARI GOZUYLE BAKMAK GEREK AMA ....

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Benim X9' da da var aynı ses. Sorum olmamasına sevimdim. Benim makina 300-320 km yol yapıyor.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    selamlar herkese..

asyayla basladigim motor seruvenime cbr 125 le devam ediorum
    ama yaz sonrasi kendimi biraz kastirabilirsem motorumu degistirmeye calisicam
    bu aralar nexus a sardim baya bi..
    nexusla ilk tanismam cbr 125 le 120 yle piston bi tarafima masaj yaparken.. yanimdan kirmizi bi karalti gecti
    ss degildi
    naked degildi
    enduro icin fazla alcakti
    ozaman kesinlikle nexustu..

benim icin onemli olan sorulara cevap aldim sayilir bu topicte
    benzin yakisi uygun sayilir
    bagaj kapasitesi iyi(ki bi kask almasi benim icin bi mucize cbrdan sora:D )

ancak cevap alamadigim sorum burda size soruyorum

10000 15000km gileralar 7000 8000 ytl araliginda degisio
    peki bu km ye gelmis makinelerde neler degismesi gerekli?
    yani bakim ne kadara patlar gibi?
    ferco motor nasildir?

(acikcasi sorucagim her soruya cevap aldigim icin su an bu sorulari uydurdum)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Runner 200VXR
    merhaba arkadaslar fazla forumcu bi yapım olmasada artık ufak ufak takip etmeye baslıyorum runnerımdan dolayı gerçi suanda motorumda ufak bir sorun var o yüzden size bir kaç sorum olucak maltepede oturuyorum anadolu yakasında gilera yetkili servisi var mı? Yada motorumu götürebileceğim güvenilir birisi motor konusunda çok bilgili ve tecrübeli değilim yardımlarınızı bekliyorum...

Sorunumda şu marşa bastığımda motor rölantide çalışıyor ama gaz verdiğimde yemiyor yani gırıltı yapıyor tır tır tır ses yapıyor kısaca motor yürümüyor suanda, ilk basta rölantidede çalışmıyordu bi ustaya gösterdim oda bijonun subabı cıkmıs dedi yerine taktı ama gaz yemedi yani suanda yatıyor götürecek emin eller arıyorum ustanın dediği sorunda iç bobin randımanlı çalışmıyor kesik kesik çalışıyor ateşlemeyi tam manasıyla yapmıyor bunuda ancak servis yapar dedi ben şansıma ya daha 820 km de...yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...

Motosikleti
    X9 250 Evo
    Ferco motor iyidir, ancak önemli olan parça fiyatları. Servislerde ben sorun yaşamadım.
    10000km lik bir motorda eğer bakımlar tam tapıldıysa ilave dikkat edilecek bir sorun olacağını sanmıyorum. Lastikler kontrol edilebilir.
    Nexus 500 un yakıt sarfiyatını iyi buluyorsan bence X8 250i veya X9 250,250i,500 modellerine de bak. Taşıma kapasitesi seni baya rahatlatacaktır.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arinrin saol cevabın için
    fakat ben nexusu duruşundan dolayı seviyorum..
    nexusa bakınca heyecan duyuyorum öyle söylıyım
    yukarda yazdıgım gıbı tasıma kapasıtesı bı kask alsa bıle yeter bana..
    ya x9 aıle arabası gıbı nexus onun gti versıyonu gıbı gelıyor daha dogrusu
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    X9 250 Evo
    Praetorian, Bende her nexus gördüğümde bir bakıyorum, çok sert duruşu var. Seni anlıyorum. Bende düşünüyorum almayı ancak benim için taşıma kapasitesi ve rahatlık daha önemli, Nexus un arkasına top case takamayabilirim diye uzak duruyorum. X9' umun içine 2 kask, 2 mont, eldivenler, sırtlık sığdırabiliyorum.
    Eğer imkanın varsa önce Nexus u bir dene sonra kesin alırsın.

Extaron, gilera servisleri için ferco motor internet sitesine bakabilirsin (http://www.vespaturkiye.com/)
    Ben avrupa yakasındayım Aks motora götürüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler