Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umutkaan ses bilya sesi gibimi,Performans da sesle birlikte düştümü biraz (bendede bilya sesi geliyo banada aynı teşhisi koydular,henüz yaptıramadım)
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    SELAM,
    EGER İLGİLENEN VARSA 2005 MODEL 4500 km DE BİR ADET X9 500 SATILIKTIR.

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    salihgüreli gibi zaten servisteki usta butip sorunlarla gelenlerin olduğunu söyledi fazla zorlamadan oluyormuş benimki biraz benim hatam aralıksız 8 saat bindim motorun zaten rodajı yeni bitmişdi kendin yaptırırsan maliyeti hakkında bilgin varmı

salihgüreli zaten servisteki usta butip sorunlarla gelenlerin olduğunu söyledi fazla zorlamadan oluyormuş benimki biraz benim hatam aralıksız 8 saat bindim motorun zaten rodajı yeni bitmişdi kendin yaptırırsan maliyeti hakkında bilgin varmı

sarierdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera runner 2005
    mrb herkese öncellikle bir kaç hafta önce runner aldım .ve bu motor için istanbulda tunning parçaları bulabileceğim bir yer varmı?

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Arkadaşlar hafta sonu vespacıların gezisi var. Haberi olmayan varsa bir baksın.
    http://www.vespafunclub.com/

Ben herzaman olduğu gibi gidemiyorum. Ailem Ankara' dan geliyor.

rüzgarınoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 250(Küçük Canavar)
    arkadaşlar benim makina çiğ benzin atıyo ve tüketim yüksek tamirciye götürdüm ilk önce dedi kurşunsuz yerine süper kullan bakalım nolcak dedi eğer düzelmezse bi karbüratör ayarı çekeriz dedi benzer sorunu olan arkadaşlar varmı varsa sorun nasıl çözüldü motorum bu arada 8930 km de
    Kazasız Belasız Sürüşler Sevgiler... Hayat Bir Mücadeledir
    Motosiklet Kullanmak Bir Mücadeledir O halde Motosiklet Kullanmak Hayattır

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    "kurşunsuz yerine süper" mi ?

bu bana çok saçma geldi ! Sen en iyisi, Ferco merkez servise bir telefon aç.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    aranızda vespanın hikayesini bilen varmı nasıl yapıldığını

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı thebarbarian adlı üyeden alıntı
    aranızda vespanın hikayesini bilen varmı nasıl yapıldığını
    Merak mı ediyorsun ? Yoksa sınav sorusumu ?

VESPA'NIN HİKAYESİ

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İtalya'da ekonomi çökmüş, fabrikalar ve yollar ağır hasar almıştır. Bireysel taşımacılıkta sorun yaşanmaktadır. Enrico Piaggio, babasi Rinaldo'nun uçak aerodinamisi üzerine tasarım çalışmaları yapan fabrikasını devralır. Amacı bireysel taşımacılığa artan talebe çözüm, hanımların da kullanabileceği, elbiseleri kirletmeyen, tek kişi taşıyabilecek bir araç üretmektir.

Yaratıcı ve güler yüzlü kişiliği ile tanınan baş mühendis D'ascanio, bu projede Enrico'yu yalnız bırakmayacaktır. Baş başa verip pratik bir araç üzerinde çalışmaya başlarlar. Bu araç çocukken hepimizin kullandığı, önde ve arkada iki tekerleği olan, ayak hareketleriyle ivmelendirilen Scooter'dir. Aracın ön çatalını uçağın iniş takımlarından esinlenirler. Böylece tekerlek değişimi de kolay olacaktır. Arka sağ tarafa konan 3,5 HP'lik motor, aracın hafif sağa eğik seyretmesine neden olsa da ileride sol tarafa konacak stepne ile dengelenecektir. Muhtemelen çıkardığı sesinden dolayı adını yaban arısı anlamına gelen "Vespa" koyarlar. 1946 Nisan'ında 15 adet Vespa yollara çıkar. 1949'un sonlarında bu adet 35,000'e ulaşır. Onuncu yılın sonunda İtalya'da dolaşan Vespa sayısı bir milyondur. Enrico Piaggio ve dostu D'ascanio, yurt ekonomisine katkılarının haklı gururunu yaşamaktadırlar. Vespa 1950'den sonra Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika ve İspanya'da üretime geçer. 1950'lerin sonlarında ise Hindistan ve Endonezya'da üretilir. Vespa dünyanın sevgilisi olmuştur. Kağıt mendilin adı nasıl "Selpak" ise scooterin adı da artık Vespa'dır.

2000'li yıllarda dünyada yeni bir akım başladı. Ruhu olan, ekol olmuş otomobil ve motosikletler, yeni teknoloji ile yine eski dizaynlarına dönüştürülüyor. Otomobilde Volkswagen kaplumbağalar Yeni Beatle, T-1 kaptıkaçtı minibüsler Microbus, İngiliz Mini'ler Yeni Mini olarak özleyenlerine sunulurken motosiklette de Piaggio, Vespa'yı ET-4 Cento 50 adıyla en çok ünlendiği 60'ların dizaynı ile yeniden yaptı. O yılların opak renklerini kullanan Vespa, sele renklerini de orjinal kombinasyonda üretti. 150 cc, 4 zamanlı ve otomatik olan ET-4'lerin kullanımı klasik Vespa'dan daha kolay.

Hazır yeri gelmiş iken Vespa yada scooter kullanıcılarına önemli bir uyarı yapmak istiyorum. Bu araçların tekerlek çapları küçüktür. Çukurları rahatlıkla atlayamazlar. Özellikle Türkiye yollarını düşünür isek çok dikkatli kullanmak gerekir. Bunun için öncelikle bir motosiklet değil scooter kullandığımızı unutmamalıyız. Otomobilleri mesafeli takip edip, tekerlek hizalarından seyretmek, çukurları fark etmemiz açısında çok faydalı olacaktır.

Vespa'nın bir başka özelliği de sevenlerini bir araya getirebilmesidir. Bugün dünyanın pek çok yerinde Vespa Fun Club mevcuttur. Bizde de Vespa Fun Club, 1999 yılında kurulmuştur. Halen 250 üyesi olan klüp sosyal yardımlaşmaya yönelik aktivitelkerle örnek olmuştur. En son Bolluca Köyü gezisinde kimsesiz çocuklara götürdükleri 26 adet bisiklet ve çeşitli hediyelerin yanı sıra değerli sanatçı Cem Özer'in özel olarak sunduğu stand-up gösterisi, klübün yaptığı son örnek aktivitedir.

Sevgi dolu insanlara ulaşmak istiyor iseniz, Motosiklet Dünyası'nı arayabilir veya ..... adresini * tıklayabilirsiniz.

Motosikletçi
    Tolga Büyüköner
    Eylül 2001 Motosiklet Dünyası

* Not : Sevgili dostum (ağabeyim) Tolga Büyüköner'in yazısında o tarihte belirttiği adresi sildim. Bugün o adres tamamen başındaki kişiye menfaat sağlamak amacı güden ticari amaçlı bir yer olduğunu düşünüyorum.

Muhtemelen çıkardığı sesinden dolayı adını yaban arısı anlamına gelen "Vespa" koyarlar.
    Aslında bir başka rivayet de şu : Firma sahibi, bitmiş motoru ilk gördüğünde, "Bu ne ? Eşekarısına ( vespa ) benziyor" demiş ve motosikletin ismi de vespa olmuş.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bana yetışeniii ödullendırıyorum?

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    federal, yok kardeşim, burası kalite topici olacak, tabii ve maalesef "pinokyo" ları alamıyoruz.

necef, burası italyan, kardeşim çin işi japon işi değil....

Motosikleti
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    "kurşunsuz yerine süper" mi ?

bu bana çok saçma geldi ! Sen en iyisi, Ferco merkez servise bir telefon aç.
    İlk başta banada saçma geldi haklısın ama motorda çiğ benzin kokusu kalmadı bende anlamadım kafam karıştı en iyisi 10000 km bakımına götürcem pazartesi günü orda baktırayım ben ne de olsa garantili motorum daha orda ne gerekiyorsa yaparlar diye düşünüyorum bu arada ferco servis dediğin yerle nereyi kastediyorsun bilgi verirsen sevinirm

dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Arkadaşlar Merhaba,
    26 Temmuzda Gilera Nexus 500ie aldım. Motor 250km'de dikme ayağını kaldırırken sol taraftaki tutacağı kullanmanız gerekiyor. Orayı kullanıncada sol arka kanadı tutan tırnak attı. Stop farının sol tarafında artık 1cm'lik bir yükseklik var. Solda ayak dayanan yer açıldı. Dün motorla giderken yolda kaldım, marş basarken aküden kıvılcım (Abartmıyorum) çıkıyor ve çalışmıyor. Araç daha 250km'de üzerinde bir tane toz bile yok, bu kadar üstüne düşünce herhalde böyle oluyor. Şu an kutup başları sökük bir durumda arkadaşımın kapalı otoparkında tatilden döneceğim günü bekliyor servise gitmek için.
    Herkese kazasız sürüşler ...

Motosikleti
    Alıntı dogasom adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Merhaba,
    26 Temmuzda Gilera Nexus 500ie aldım. Motor 250km'de dikme ayağını kaldırırken sol taraftaki tutacağı kullanmanız gerekiyor. Orayı kullanıncada sol arka kanadı tutan tırnak attı. Stop farının sol tarafında artık 1cm'lik bir yükseklik var. Solda ayak dayanan yer açıldı. Dün motorla giderken yolda kaldım, marş basarken aküden kıvılcım (Abartmıyorum) çıkıyor ve çalışmıyor. Araç daha 250km'de üzerinde bir tane toz bile yok, bu kadar üstüne düşünce herhalde böyle oluyor. Şu an kutup başları sökük bir durumda arkadaşımın kapalı otoparkında tatilden döneceğim günü bekliyor servise gitmek için.
    Herkese kazasız sürüşler ...
    sendekide şans ha

dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Sorma ne demezsin, şansın böylesi

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200

Runner 200

inanmıyorum.. görüdüğüm kadarıyla runner kullanan yok gibi... peki ben sorayımda gören bilen cevaplarsa sevinirim. runner vxr 200. motorum 1300 km de. bu motorun ne zaman iyiden iyiye açılacağını bilen var mı ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Vespa ET4 150 düzyolda max. kaç km hız yapıyor ?
    12.5 beygir 95km/s hız az bence teknik bilgilerinde öyle yazıyor !

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Selam herkeze, Nacizane Nexus um ile bende aranıza katıldım !

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Vespa ET4 150 düzyolda max. kaç km hız yapıyor ?
    12.5 beygir 95km/s hız az bence teknik bilgilerinde öyle yazıyor !
    110 km/s rahat gören motordur o

Oo nerde bu millet ? Arazimi oldunuz

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Runner cı yokmu arkadaşlar. iki lafım belini kıramayacakmıyız yani.

Motosikleti
    Ben bu kadar nexus cunun arasında iki kelime konusamiorum sen runneri biraz zor bulursun

Motosikleti
    Nerde bu millet ya ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler