Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    silves kardesim sagolasin.msn nin falan varsa verde konusalim beni biraz bilgilendir 151rs hakkinda.ben bayisi ile gorustum 1700 ytl dedi plakali fiyati olarak.bayide baktim acayip sık duruyodu.ibresi falan cook gusel...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diespiter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    Beni acaip gaza getirdiniz valla. Bugün gittim bayide mondial 151 Rs sordum, 1538 YTL dediler ve altı ay peşin fiyatına taksit yaparız deyince. Elim ayağım tutmaz oldu. Sanırım bende bir 151RS sahibi olacağım. Yalnız merak ettiğim birşey var. Bu foruma katılan mondialcilerden başka herkes bu motoru yerden yere vuruyor, acep neden? Meyve veren ağaç taşlanıyormu yoksa!!! Şey birde alarm takmak uygun olmuyormuş bu alete bobinimi yanıyormuş ne. Yok efendim parçası kalitesiz ve yetersizmişte mevcut düzeneğin üstüne hiç bir şey eklememeliymişiz falan filan. Sizce bu iddianın aslı olabilmi? Yoksa ulaşılamıyan ete mındar diyen kedi ilemi tanıştım. Ne dersiniz?

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı diespiter adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,
    Beni acaip gaza getirdiniz valla. Bugün gittim bayide mondial 151 Rs sordum, 1538 YTL dediler ve altı ay peşin fiyatına taksit yaparız deyince. Elim ayağım tutmaz oldu. Sanırım bende bir 151RS sahibi olacağım. Yalnız merak ettiğim birşey var. Bu foruma katılan mondialcilerden başka herkes bu motoru yerden yere vuruyor, acep neden? Meyve veren ağaç taşlanıyormu yoksa!!! Şey birde alarm takmak uygun olmuyormuş bu alete bobinimi yanıyormuş ne. Yok efendim parçası kalitesiz ve yetersizmişte mevcut düzeneğin üstüne hiç bir şey eklememeliymişiz falan filan. Sizce bu iddianın aslı olabilmi? Yoksa ulaşılamıyan ete mındar diyen kedi ilemi tanıştım. Ne dersiniz?
    arkadaşım bizler şeffaf adamlarız herzaman iyi demiyoruz ki başımıza gelen kötü olaylarıda aktarıyoruz
    walla eğer eliniz tamir işlerine yatkın diilse çin malından uzak durun gidin bws 100 , takker , speedfiht , activa alın bunların hepsi 100lük çift zamanlı daha çok yakar ama çokta seridirler ama bu tamir işlerinden anlıyosanız hiç düşünmeyin çin mallarında genelde basit arızalar çıkyo ya kablo bağlantılarında yada cıvata bağlantılarında problemler çıkyo
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşlar cumartesi RS 151'imi aldım. Daha 200mt gitmeden alet stop etti. Aldığım yere götürdüğümde buji kablosunun çıkmış olduğunu farkedip düzeltiler. Neyse ki içim rahatladı sağ salim eve geldik. Ertesi gün havanın bulutlu olduğuna aldanmayıp yola çıktım. Yolun yarısında yağmur başladı. Buna rağmen pazar gezisini sağ salim bitirdik. Toplamda 100km gittim. Gezi sonrası motorun sağını solunu inceledim. Ön grenajın altında soket ve kablo yığını ve maalesef ıslanmış vaziyette. 1-2 su geçirmez kablo bağlantısı var ama gerisi hep su geçiren cinsten. Fiyatı uygun bir motorda pahalı su geçirmez soket kullanmak abes kaçardı herhalde. Ama ilerde emin olun problem çıkartır. Şimdilik 130 km gittim, memnunum. Hoşçakalın.

yok hacı ben öyle küçük arızaları hallederimde benim asıl korkum makinanın yani motor ve aktarma organlarının metal kalitesi ve yüzey yapısı, avrupa scooterlarda motor ve aktarma organlarının kalitesinden şüphem yok, vespa et4 150cc vardı, gerçi çaldılar namussuzlar ama neyse ondan biliyorum işte. acaba mondial 150RS'de biraz ısınsa yaz aylarında rampada uzun yolda filan elimize almayalım, benim korkum o yani. Çünkü çıkdım mı yola non-stop 100-150 km filan giderim yani en az. Ne diyorsun bu duruma? Otobanda bu makinayı elde götürmek bayar yani...

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı diespiter adlı üyeden alıntı
    acaba mondial 150RS'de biraz ısınsa yaz aylarında rampada uzun yolda filan elimize almayalım, benim korkum o yani. Çünkü çıkdım mı yola non-stop 100-150 km filan giderim yani en az. Ne diyorsun bu duruma? Otobanda bu makinayı elde götürmek bayar yani...
    150 değil arkadaşım 151!

151 olsun, olsun olsunda yolda daimi 100 kmh sürat ile 100 - 150 km yol alırsak ele alırmıyız sen ne dersin?

en uzun yolum 30 kmydi. 120 ile falan geldim surekli. hiçbişey olmadı. neyini ele almayı dusunuyosun? motorun hava sogutması ıyı calısıyor. motor soguk sureklı. 100 le 4000 devirde gitmek var, 8000 devirde gitmek var.. ikisi arasındada fark var .. zaten rampa gordumu 90 -80 düşer hızın.

Motosikleti
    walla sıcak havalar için yorum yapamıcam zaten kışın başında çıktı motor piyasaya aldıımdan beri kar, yağmur, çamur gidiyoz bakalım
    ama ikizleri var bunun biliyosun onlarda bisorun yok bildiim kadarıylan

Eyvallah canlar, sağolun bilgiler için. Asya150t satan bayi mondialrs151'in abs'sinin hikaye olduğunu söyledi. İşte ağzı olan konuşuyor.

abs nin ne oldugu açıklanmıştı zaten. hollandada sanırım bi turk, fren sistemi geliştiriyor, adını abs koyuyor. yanı bıldıgımız abs deıl..

Motosikleti
    ee bunu çaışma sistemi hakkında bilgin varmı?

ayşe şule bilgin iç yazısıymış;

HER ABS’YE İNANMAYIN

Ben de ilk zamanlar çok merak ediyordum yahu nasıl olur bu fiyata ABSli motor diye? Ve sonunda öğrendim. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim! Efendim Hollanda da yaşayan bir Türk girişimci(?), bu konuya fazla kafa yorunca aklına kendi ürettiği standart frenlere ABS markası almak geliyor. İşin kötüsü başarıyor da. Yani kendi ürettiği standart frenlerin ismini ABS diye onaylattırıyor. Ve bu frenlerin kullanıldığı motosikletlerde ABS fren var deniyor. Ama bu ABS nin bizim bildiğimiz ABS ile uzaktan yakından alakası yok! Ne büyük bir aldatmaca! NE büyük bir tehlike. ABS var diye aldığınız ve nasıl olsa ABS si var diye umut ettiğiniz motorun yaratacağı tehlikeyi düşünmek bile istemiyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6372

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    Herkese selam arkadaşlar şu anda motorum yok ama mondial 151 rs i alacam inşallah birçok olumlu yada olumsuz konuşmalar duyuyorum ama sonuçta bu fiyata böle bi motor kaçırılmaz bence tamamen kendi sürüşüne kullanımına bağlı diye düşünüyorum bugünde kapının önünde gördüm zaten sahibiyle biraz konuştum motor 1826 km deydi çok temiz bi kullanıcı km bakımını yaptırmış ve başka sorunla karşılaşmadım dedi... ABS olayıda tamamen sahdekarlık anam babam normal fren yani

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    abs bencede hikaye direk kitliyo freni. zaten kawasakide mesela ABS olan motorlar 1500 ytl filan daha pahalı.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    İyide sende kawasakiyle mondiali bir tutarsan olmayacak iş yani abs tabiki değil abs fren sisteminin kendisi o fiyat zaten nerdeyse belki dahada fazla ama ne olursa olsun bu fiyata alınacak en güzel en iyi motor bence...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    motosport kendin bundan alcan biliyom. anladık yazı bekleme bence
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Arkadaşlar merak ediyorum da,
    bu motorun bakımını zamanında yaptırmış olsak ve üzmeden kullansak kaç bin km. sonra yeni motor yaparız? Ya da performanslı kullansak kaç km.sonra makinaya ilim irfan çekmek zorunda kalırız? (ilim irfan çekmek=yeniden piston sekman takmak suretiyle motor yapmak) Bu konuda tahmini yada tecrübi görüşleri olanları hasretle bekliyorum.
    Saygılar,

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşlar bu abs işine fazla takmayın çünki zaten motosiklette abs sistemi zaten kullanışsız bir ara yaptılar ama bugünkü motosikletterde kullanılmıyor cünki bazı viraj dönüşlerinizde motosikletin hakimiyetini yok ediyor diye kullanmıyorlar yeni model bütün japon lara bakın hiç birinde kullanılmıyor.

Arkadaşlar merak ediyorum da,
    bu motorun bakımını zamanında yaptırmış olsak ve üzmeden kullansak kaç bin km. sonra yeni motor yaparız? Ya da performanslı kullansak kaç km.sonra makinaya ilim irfan çekmek zorunda kalırız? (ilim irfan çekmek=yeniden piston sekman takmak suretiyle motor yapmak) Bu konuda tahmini yada tecrübi görüşleri olanları hasretle bekliyorum.
    Saygılar,
    ve merakım hala devam ediyor, yokmu bu konuda bilgisi olan bir sürücü????????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler