Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serhat_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 olacak
    motorin abi hiç düştünmü bu motorla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı serhat_fb adlı üyeden alıntı
    motorin abi hiç düştünmü bu motorla
    olm ağzını hayra aç yaw.Düşmez kalkmaz bir Allah gerçi ama dikat ediyoruz elden geldiğince.Önceki düşmeler ve 22 yıllık tecrübe de yardımcı oluyor tabii + ben ağır vasıta şöförüyüm trafiği iyi okumam gerekiyor.Yine de bir kural var sen motorla iğne deliğinden bile geçsen Usta şoför karşıdan gelendir.Yani bu işi ben iyi bilirim yok.Öyle hissettiğin anda kaza kaçınılmaz olur.Daima dikkat ve daima trafiğin senin için bir tehlike olduğunu bilerek sürüş.Neler var yollarda ;harcarlar adamı.

++ alın size videos:
    http://www.umamerica.com/cm.aspx?Page_ID=949
    gaza gelme;kaza gelmesin

arkadaşlar ben yıllardır mopen kullanıyorum az çok motor hakkında bilgim var mondialleri bende araştırıyorum ama beğenmedim beni tafvsiyem çin malı bir motor yerine şehir içi ise bir yerli mopet almak daha dertsiz

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Buyur burdan yak
    gaza gelme;kaza gelmesin

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    motorinn motor ne durumda varmı problemler kaç km yol yaptın
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

space - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    Alıntı fatih_83 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben yıllardır mopen kullanıyorum az çok motor hakkında bilgim var mondialleri bende araştırıyorum ama beğenmedim beni tafvsiyem çin malı bir motor yerine şehir içi ise bir yerli mopet almak daha dertsiz
    HÖNNK

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar km 126,aldığım yakıt 14,59 ytl 5,21 litre.Çok yakmışım bayağı.Ama sanırım çalıştırıp yürüyorum ve jikle daha açıkken işe,akşam da eve geliyorum(toplam5+5 km).Motor ısınamıyo bile,dolayısıyla jikle de açık kalıyo ve sarfiyat artıyor olabilir.Motor 443 km de.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TEAM 106 GTI;

dediğin problemlerin 3 üde benim problemlerim aynalarım kırıldı. sebebini sordum; çok ince bi lehimle bağlı. sarsılmadan bile kırılabiliyor dedi. motor dipgaz yaparken yemiyor. hafif gazı kısıp tekrar açınca daha ıyı gıdıyor. bunu da sordum , kontrol edilecek.. sigortam patladı, 3 dakkamı aldı yaptırmak, sigortalarımız uyduruk, 15 lik kaldırmıyor 20 lik lazım.. 4lü ve sinyallerim çalışmıyor. tahmininen yine çukura girdiğim bi zaman kablo yerinden çıktı. plakam titreşimden , rolantide durur pozisyonda ses çıkarıyor o da civatayı sıksam gececek.. ön torpidonun zor kapandıgını goreceksin. zamanla o da alışır. cok ufak tefek problemler bunlar. hepsi yapılabılecek seyler.. ama ben 500 bakımını bekliyorum tüm bunlar için. su anda 336 km de.. castrol den de en pahalı yağı aldım. 14 ytl civarıydı 1 litresı. 500 km de kendı yagımı koydurucam.. ilk bakım ücreti ne kadar bılıyormusunuz? 500 bakımı yani.. saygılar....

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TEAM 106 GTI;

dediğin problemlerin 3 üde benim problemlerim aynalarım kırıldı. sebebini sordum; çok ince bi lehimle bağlı. sarsılmadan bile kırılabiliyor dedi. motor dipgaz yaparken yemiyor. hafif gazı kısıp tekrar açınca daha ıyı gıdıyor. bunu da sordum , kontrol edilecek.. sigortam patladı, 3 dakkamı aldı yaptırmak, sigortalarımız uyduruk, 15 lik kaldırmıyor 20 lik lazım.. 4lü ve sinyallerim çalışmıyor. tahmininen yine çukura girdiğim bi zaman kablo yerinden çıktı. plakam titreşimden , rolantide durur pozisyonda ses çıkarıyor o da civatayı sıksam gececek.. ön torpidonun zor kapandıgını goreceksin. zamanla o da alışır. cok ufak tefek problemler bunlar. hepsi yapılabılecek seyler.. ama ben 500 bakımını bekliyorum tüm bunlar için. su anda 336 km de.. castrol den de en pahalı yağı aldım. 14 ytl civarıydı 1 litresı. 500 km de kendı yagımı koydurucam.. ilk bakım ücreti ne kadar bılıyormusunuz? 500 bakımı yani.. saygılar....

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    motorinn bence ne olursa olsun 15 ytl benzinle 150 cc bi motor 170-180 km'den aşağı yapmamalı.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    motorinn bence ne olursa olsun 15 ytl benzinle 150 cc bi motor 170-180 km'den aşağı yapmamalı.
    valla ben de anlayamadım.Bir de az yaktırırım zannediyordum,aksine çok yaktı bu depoda.Bakalım ben de 500 den sonra servise gidiceem,karbüratörü bir ellettirebilirim belki.
    gaza gelme;kaza gelmesin

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    motorinn abiciim sende eskiden aprillia mı var dı ya da baska neler vardı söyler misin???

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorinn ağabey bu motor en fazla kaç basar?
    Resimde görülüyor 122 km falan yapmışsın !

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    heyy arkadaşlar nerdesiniz kimse bir şey yazmamış herkes sanki yok olmuş

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    burdayız mondialcii
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    mondial 151 RS
    evet 151 kullanıcıları, n'apıyonuz? Kaç km.desiniz?memnun musunuz?Ne yaktınız?

Ben kar kış devam,işe gidip geliyorum.Doğalgaz kazısı yüzünden motor berbat çamur kaç gündür.Ayrıca yağmurlu havalarda da bindim ve iş saatleri bol yağmur yedi motor.Yarın bir temizlik yapacağım.O yağmurlarda sorun çıkarmadı ancak sabahları ilk marşta aldıktan sonra stop ediyor,devire kalkamıyor,ikinci bazen de üçüncü marşta kendine geliyor.ee akü zorlanıyor tabii.Devamlı far açık gidip geliyorum ve dolmaya fırsat bulamıyor(kısa mesafe).Km 485 daha.Akü biraz boşaldı.Uzun gidip şarj ettirmek gerekiyor ama havalar soğuk.Ben de ayak marşına güveniyorum + bende aynı ölçülerde kuru akü de mevcut ve şarj cihazım da var.Kafaya takmıyorum kısacası...Sabahları buzlanma oluyor,Yollar çok sakat + evin yolu doğalgazdan ötürü çamur,uslu uslu gidip geliyorum.dört kat giyiniyorum ( 2yelek+2parke+kask+eldiven+eşofman altı ) soğuk moğuk vız geliyor,hiç üşümüyorum.Benden bu kadaaarrr...
    gaza gelme;kaza gelmesin

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    motorinn soğuk havalara karşı direncini yitirmemen dileğiyle .. uzun zamandır giremiyodum artık buralarda olucam .. benim RSİ yılbaşından sonra yada şubat ayında satışta olacak .. motorin dışında RS sahibi arkadaşların resimlerine rastlayamadım .. ayıp ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Buyrun arkadaşlar işte resimler. Biraz geç oldu ama olsun

Bu arada soğuk havalarda fazla kullanmıyorum .Mont üsta tarafı koruyor ama ayaklarım 2 kat giyinmeme rağmen üşüyo.Bikaç gün soğukta bindim dizlerim ağrımaya başladı o yüzden bu havalarda pek binemiyorum...

Ewet diğer arkadaşlarda yorumlarını yazsın artık

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Team 106 GTI bu fotoğrafı çekmeden önce hummalı bir çalışma sonrasında motoru pırıl pırıl yapmayı başarmışsın çok cici duruyor kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle .. yolunda açık olsun farında
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

mondialci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial110FT
    geçen hafta arkadaşın 151ini kullandım ilk kalkışı ve hızı benim 110ftyegöre çok çok iyi ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler