Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    arkadaşlar
    2900 deiym
    problem yok en büyük sorun motorun her yanının gevşemesi
    dün akşlam hafif bozuk satıhlarda ön taraftan bi ses geliodu
    sağa çektim bi baktım ön disk gevşemiş
    hemen sıktım olay çözüldü
    yarın bi contacıya gidicem ısıya dayanıklı somun ve vidaları geri bırakmıyacak bişiler bulursam haber veririm. zannediyorum herkeze faydalı olacaktır.
    bide motoru zorlayınca egzost keçelerinin arasındaki lastiklersen kokular gelio biraz fazla ısınıo heralde lastikleri yerinden çıkarmak dışında başka çözümü olan varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar
    2900 deiym
    problem yok en büyük sorun motorun her yanının gevşemesi
    dün akşlam hafif bozuk satıhlarda ön taraftan bi ses geliodu
    sağa çektim bi baktım ön disk gevşemiş
    hemen sıktım olay çözüldü
    arkadaslar, LÜTFEN ara sira eline bir anahtar alin (zaten iki üc deyisik boydan fazla gerekmez) ve motorunuz daki görebildiginiz, erisebildiginiz her vidayi bir kontrol edin! kücük, yüksek performansli aletler bunlar titresim olayi muhtesem bu sebebten dolayi bu kontrolü ihmal etmeyim. "Motorunuzun tüm vidalarini HER YOLA cikmadan evvel kontrölden gecirin" diye Harley Davidson un elkitapciginda bile yazar.
    all you need is love

can_dosay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    haklısın usta vidalar gevşiyor ben dün elime bir yıldız aldım heryerini sıktım ama hala bir ses var o nerden gelior bulamadım tam ayağımın altından akünün olduğu yerden bir ses geliyor bide onu bulsam sorun kalmayacak motorda.
    Kalbim Rapim Nefretim Cezam sah ve mat [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR]

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    gecen servise götürmüştüm, facia ile sona erdi. hava filtresi ve yağ değişiminden başa birşey yamamış, tek vida bile sıkılmamış, ön ve arka fren balatalarından ses geldiğini söylediğim halde yaparız sorun olmaz demesine rağmen hiç değişme yoktu, hatta ön fren balatasının vidası çıkma noktasına gelmiş, kontrol ederken kendim fark ettim sıktırdım, bide sıkmayını unutmusuz dedi, sıkılan vida da hiç mi anahtar izi olmaz ? yanlış montajdan dolayı daha once benzin hortumum yırtılmıştı, servise götürürken baktım yine erimiş hortum, yırtılan hortumu cebimizden para verip değiştirdik ama yine yanlış monte etmişlerdi. 4 ayda 2 defa benzin hortumu değiştirdim, şuan üstünde 3. hortum var. şuan 2180 km deyim, 5 ay bile olmadan egzos perçinleri kopma noktasına geldi, giderken çok iğrenç ses veriyor, acayip rahatsız oluyorum.

19 temmuzda mondiale mail ile durumu bildirdim, henüz bi cevap gelmedi, 2 farklı şehirde 4 tane servis değiştirdim ama hiçbirinin işçiliği içime sinmedi. uğur mondial firmasına güveniyorum ama servislerden zerre kadar memnun değilim. bence servis seçimlerini çok hatalı yapmışlar.

egzosu garantiden değiştireceklerini pek sanmıyorum, sizce egzos perçinleri için kalıcı ve en sağlıklısı ne olabilir ? nasıl yapsakta sıkıştırsak şu perçinleri, bir daha gevzeyip çıkardığı sesle beni uyuz etmese ?
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    19 temmuzda mondiale mail ile durumu bildirdim, henüz bi cevap gelmedi, 2 farklı şehirde 4 tane servis değiştirdim ama hiçbirinin işçiliği içime sinmedi. uğur mondial firmasına güveniyorum ama servislerden zerre kadar memnun değilim. bence servis seçimlerini çok hatalı yapmışlar.

egzosu garantiden değiştireceklerini pek sanmıyorum, sizce egzos perçinleri için kalıcı ve en sağlıklısı ne olabilir ? nasıl yapsakta sıkıştırsak şu perçinleri, bir daha gevzeyip çıkardığı sesle beni uyuz etmese ?

Servisler gercekten dert, araya araya deneye deneye cok iyi, güleryüzlü, isinin ustası bir yer buldum sonunda ama İstanbulda.. üzgünüm
    ekzosun percinleri nasil olurda garantiden olmaz? bu ne bi kulanım hatsı nede balata, tekerlek gibi yipranan bir parca. Evvelki yazilari bi okuyu, motorınn usta ve bircokları daha deyistirdiler egzosunu garantiden. percinler hakkindada faydali ve resimli bilgiler var.

kolay gelsin
    all you need is love

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    yolladgim maile cevap gelmezse tekrar mail yazıcam yada telefon edicem, servislerin işi bilmemesinin cezasını neden ben çekiyorum ya, hava filtresi ve yag değiştirdi başka bişi yapmadan 45 ytl para ladı, hava filtresi ve yag değişimi 20 ytl, 5 de ustalıga alsın ki sıktıgı 4 vida, 25 ytl, peki ben 20 ytl yi havaya mı verdim ?
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)
    yamzet senden az bile almışlar neden mi hava filtresi 23 ytl + kdv yağ ne koydu bilmediğim için yorum yok ama 15/20 arası yağlar 15 ytl de periyodik bakım ücreti işçilik yani bu kitapçıktada yazar bu arada arkadaşlar perçinler gevşedimi egzost garaqntiden değişir ben değiştirdim garantiden kimse sizi kandırmasın o zaman adam gibi egzost yapsınlar ama siz civata v.s gibi çözümler uygulamaya kalkarsanız garanti dışı kalıor garanti dışı olan arkadaşlar yada değiştiremeyenler orjinal egzost u takmayın gidin performans egzost u takın orjinal egzost sanırım 70 küsür ytl performanta 150 ytl ama evladiyelik ne mondial parça fiyat listesi için www.otmmotor.com dan bilgi alabilirsiniz

Motosikleti
    Kawasaki Er5 '99
    Forumlarda okudum, ön fren sıkıldığında önden takk diye ses gelme problemi bende de var.. gidon göbeğinin vidası veya direksiyon boşluğu ile ilgili bir problem olarak belirtilmiş. eğer vidaysa kendim sıkamaz mıyım? biri bana (mümkünse resimli olarak) açıklayabilirmi?

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    ön gidonu sökmen lazım, ön plastik kısmı tamamen, ve elinde çok büyük bi anahtar olması lazım, fazla sıkarsan direksiyon hareket etmeyebilir

Motosikleti
    Kawasaki Er5 '99
    ok teşekkürler.. böyle binsem bir şey olur mu acep? servise götürene kadar mesela? yoksa tehlikeli mi?

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    ne olur ne olmaz, bence sen işini garantiye al kardeşim

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    arabada nasıl hızlı giderken küçük vitese atarsında motor yığılır kalır. bende de aynısı oluyo 100km hızda 7000 devirde tam 110 yapıcam ileri geri tekleme gibi tam çözemedim asıl anlatayım onuda bilmiyorum anlarsınız umaraım.. ama 7000 devri hiç geçmiyor.

slm kardeşim senın sorunun herhalde hava filtresınden benım hava fıltresı kırlendıgı zaman oyle yapıyordu... Sen hava fıltrenın değiştir yada temizlet.. bu arada benim motor 8000 devir yapıyor ....

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    evet, yığılma hava filtresinden oluo ama tamamen deil
    sen eğer 2.500 km yi geçtiysen filtreni temizlet
    haa eğer motor yeniyse beklede biraz yol yapsın

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ewt beyler sonunda yakalandım ehliyetsiz.. dosyam wardı kabul etmediler tutanak hazırladılar mahkemeye cıkıcam we orda cezam kesinleşicek 600ytl 15 günde ödemem lazım peşin 480 taksit le 600 kusur

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla ceza yemeseniz forma yazmıcaksınız mı bilmem ??

gecmiş olsun fbmania kardeşim. walla askere gitmeme 3 hafta kaldı, 3 hafta içinde yakalanmazsam sorun değil, askerde alcam ehliyeti. efsane_09 da benımle beraber asker, 151 RS ciler iki kardeşini askere göndercek yani

Motosikleti
    Arkadaslar RS ime birseyler oluyor..... 7300 km deyim. normal bakimlarda 5000 km de kayisim, iki defa hava flitrem, 3 defa yagim deyiti. son 300 KM de motorumun yakit tüketimi 4/1 oraninda AZALDI ve cekisim yükseldi (iki kisi 100km/h düz yolda, yalniz basima 110-115) ne oldu nasil oldu anlamadim. acep motor daha yeni mi aciliyor???
    keske ne oldugunu bilsemde bu ayarlari koruyabilsem..... MOTORINN abi de artik hic ugramaz oldu kendi actigi topige, ayip ediyon beee ABI!!!! bi ugra hal hatir sor.
    all you need is love

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    walla ceza yemeseniz forma yazmıcaksınız mı bilmem ??

gecmiş olsun fbmania kardeşim. walla askere gitmeme 3 hafta kaldı, 3 hafta içinde yakalanmazsam sorun değil, askerde alcam ehliyeti. efsane_09 da benımle beraber asker, 151 RS ciler iki kardeşini askere göndercek yani
    saol yemzet kardeşim işim cok zor walla! dikkat et bu aralar denetimler cok sıkı.. bende subatta askerim

ercan_demur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaslar bende 150cc bi tane almayı düşünuyorum acak markalar farklı motorlar aynı diyorsunuz ben bişeyıne dikkat ettım motor güçleri farklı yazıyo tabı yanlış yazılmamıssa 151 rsi lerin 75hp gibi güçleri var fakat baska bi markanın aynı benzer modeli 95hp gücünde bunu dikkate alınız arkadaslar ezbere iş yapmayınız bende alacam dedım ama ikinci el olacak çünkü sıfırların sorunu çok çıkıyor uygun satmak isteyenler varsa veya satan birini duyarsanız e postamı yazıcam her turlu bana ulasabilirsınız şimdiden tesekkurler .....

adresı yazmayı unutmusum yaa ercandemur@hotmail.com

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar RS ime birseyler oluyor..... 7300 km deyim. normal bakimlarda 5000 km de kayisim, iki defa hava flitrem, 3 defa yagim deyiti. son 300 KM de motorumun yakit tüketimi 4/1 oraninda AZALDI ve cekisim yükseldi (iki kisi 100km/h düz yolda, yalniz basima 110-115) ne oldu nasil oldu anlamadim. acep motor daha yeni mi aciliyor???
    keske ne oldugunu bilsemde bu ayarlari koruyabilsem..... MOTORINN abi de artik hic ugramaz oldu kendi actigi topige, ayip ediyon beee ABI!!!! bi ugra hal hatir sor.
    Eh bir hatır sorayım bari arkadaşlar; herkese merhaba ..Merak etmeyin arada bir de olsa girip okuyorum tüm mesajları.Kendi sitem olduğu için sık uğrayamıyorum buralara,herkese selamlar...
    gaza gelme;kaza gelmesin

Mc_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Selam arkadaşlar saatlerdir bu topicteki bütün mesajları okudum bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum verdikleri faydalı bilgilerden dolayı motorinn abim sanada hayran kaldım harika bir bilgi ve beceriye sahipsin yaptığın çalışmaları resimlendirip bizi aydınlatman müthiş keyifli ve yararlı oldu bizler için..
    Bu tür çalışmalarını sık sık görmek istiyoruz abim saygılar...
    Bu arada benimde sarı civcivim var 151 RS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler