Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye etmem plasti dip sprey aldım geçenlerde hem uygulaması zor hem de yapış yapış vede üzerine elin bile gezdiğinde iz kalıyor hemen berbat birşey bilmiyorum kalitelerimi var benim aldığım berbat çıktı.
    30 tl maslak oto sanayide tolgaototasarim satiyo kendiniz yaparsiniz dedi.internetten bakicam nasil yapildigina ondan sonra camo rengin8 uyguluyucam.trafik polisine sordum .boya deyilse sikinti olmaz dedi.sokulebilen birseyse ve motorun ana rengi bariz belli ise sorun olmaz dedi.yani ruhsata isletmeye gerek yok
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar, benim bir kaç sorum olacak,
    Motorlarımız oldukça güzel ve bir o kadar pratik kullanıma hitap ediyor ve eminim ki hemen hemen herkes motorundan memnun,
    yalnız benim bir rahatsızlığım oldu bu da seleden kaynaklandı, motorun selesi biraz sert buda uzun yolculuklarda beni maalesef çok rahatsız ediyor bende basur rahatsızlığı da var sırf bu yüzden sık sık mola vermek zorunda kalıyorum,
    Sele için yapılabilecek bir işlem var mıdır?
    selenin genişletilmesi ve yumuşatılması için bu konuda acil fikirlerinizi bekliyorum,
    Bir husus daha fren hortumları,
    Kayseri de aşırı sıcaktan arka frenim boşaldı, pedalı bir müddet pompaladıktan sonra tekrardan yerine geldi, bende bunun üzerine fren yağımı değiştirdim ama yine de çok hoşuma gitmedi,
    Çelik fren hortumu uygulaması yapmak istiyorum bu konuda bizim motorlara uygun çelik fren hortumu satan bir yer var mıdır.
    Araştırdım,piyasada 2 tip çelik hortum var naylon ve teflon.
    Teflon çelik hortumlarının daha iyi olduğu söyleniyor siz ne düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    sele sert deyil aksine çok yumuşak maxi scoter selesi kadar rahat bana göre. günü birlik 700 km yol yapıyorum bazı zamanlarda bir gram ağrı sızı olmuyor . sorun senin totoda dostum
    hortumlardan anlamam bi bakıma gir usta daha iyi bilir bizlerden

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

sele için Stil's Oto Deri Döşeme facebookta tarat çok iyi iş çıkarıyorlar istediğin seleyi sana verirler yapıp
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat dedim zatem bende Basur var...
    Ama dediğini facebooktan araştırsım,

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    airhawk denen koltuk zımbırtısını denedim çok başarılı fakat çok pahalı bir bak istersen
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sele-pedi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Bende çok beğendim hatta

düşünmeye başladım yanlız direkt şu kaplama karbonlardan alıp parça parça kesip ısısl işlem ile yapıştırmak daha mantıklı geldi bana
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Parça parça kesip yapman daha mantıklı neden dersen bir parça bozulursa hemen o parça çıkarılıp yenisi yapıştırılabilir

Motosikleti
    Zaten oyle yapmaya karar verdim.plasti dip ten vazgectim. Kaplama karbonlardan alip parca parca yapistiricam. Yarin aksam eski ve yeni halini atarim buraya ben mat siyah mat gri camo renk yapicam parlak sedefin uzerinde mat renkler daha orjinal duruyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar yeni cant şeritlerim,
    Fosforlu

bu resimler gece çekildi Gündüz fotolarını da paylaşıcam

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Selam millet ben de aranıza katılmak üzereyim uzun incelemeler sonucu xj6 da karar kıldım.kaç yıldır bakıyorum ne alıcam diye biraz fazla uzun sürdü hatta :D. hemen bir kaç soru sorayım koruma demiri veya takozu kullanan var mı bunlardan hangisi daha faydalı sizce?Yeni motoru yatırmayalım şimdi yere ne kadar koruyor bunlar?

Ayrıca izmirden arkadaslar varsa sürüş veya teknik konularda yüzyüze bilgi alıp biraz muhabbet etmek güzel olacaktır.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet ben de aranıza katılmak üzereyim uzun incelemeler sonucu xj6 da karar kıldım.kaç yıldır bakıyorum ne alıcam diye biraz fazla uzun sürdü hatta :D. hemen bir kaç soru sorayım koruma demiri veya takozu kullanan var mı bunlardan hangisi daha faydalı sizce?Yeni motoru yatırmayalım şimdi yere ne kadar koruyor bunlar?

Ayrıca izmirden arkadaslar varsa sürüş veya teknik konularda yüzyüze bilgi alıp biraz muhabbet etmek güzel olacaktır.
    Paşam hayırlı uğurlu olsun diyelim,
    Takoz yerine koruma demiri taktır daha iyi korur yalnız bu benim kanattim.
    Ben gecen sene devirdim olduğum yerde dengemi kaybettim benim motorumda koruma demiri olduğu için sadece demir bir parça çizildi o kadar.
    Demir olmasaydı kesin blok zarar görürdü,
    Bununla birlikte demir daha fazla alanı muhafaza ediyor.

Bu arada saat 16.15 itibariyle motorumla yağmura fırtınaya sele kapıldım.
    Ama çok eğlenceliydi sonrasında eve geldim bir tane kuru yerim kalmamıştı.
    Dün de sanki biliyormuşum gibi zincirimi motulün c2 road+ yağı ile yağladım,
    Yağmurda sürdükten sonra bir gram özelliğini yitirmemiş dikkatimi çekti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

bunlarda cant şeritleri gündüz gözüyle

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    motorumu satıyorum arkadaşlar...gerçekten temiz bir motor arayanlar 505-3556173 ten ulaşabilir...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1138564/detay/
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Eyvallah mehmet bey ben de öle düşünüyordum.motosiklet alarmı için ne düşünüyorsunuz kullanan var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yağmurdan sonra zincirim,Motül C2+ Road Yağını Şiddetle tavsiye eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah mehmet bey ben de öle düşünüyordum.motosiklet alarmı için ne düşünüyorsunuz kullanan var mı?
    Üstat motor alarmını hiç kullanmadı Sanki alarm değil de GPS izleyici alsan daha iyi olur sanki hem PC den hem de cep telefonundan izlersin,
    şimdi sistem çok gelişti.
    Motosiklet takip sistemi
    Adres: Zühüratpaşa Mh.Bağdat cd. kör dere sk. no:3/A Kadıköy
    0216 550 29 98
    0507 274 69 66
    thecoolzzz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    evet o da aklıma gelmedi değil ama onlarda aylık ücret oluyordu sanırım.Bir araştırayım sağolun.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Kullandığım Motul C2+ Zincir Yağı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurdan sonra zincirim,Motül C2+ Road Yağını Şiddetle tavsiye eder
    http://imageshack.us/a/img536/3407/htsw7i.jpg
    http://imageshack.us/a/img905/6420/2Ocrb7.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Üstat motor alarmını hiç kullanmadı Sanki alarm değil de GPS izleyici alsan daha iyi olur sanki hem PC den hem de cep telefonundan izlersin,
    şimdi sistem çok gelişti.
    Motosiklet takip sistemi
    Adres: Zühüratpaşa Mh.Bağdat cd. kör dere sk. no:3/A Kadıköy
    0216 550 29 98
    0507 274 69 66
    Üstat araştırda bizide bilgilendir

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selam , ben ikisinide kullanıyorum koruma topuzları vardı sis farı takabilmek için gittim koruma demiri yaptırdım koruma demirini sonradan el ile yaptırdığımdan topuzun önünde kalacak şekilde taktım Allah korusun bir düşme anında önce koruma demiri yumuşatıp topuzda duracak diye düşündüm en azından
    mehmetenis bunu beğendi.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    motul zincir yağı güzelmiş ben kullanmadım ama 40 lira çok pahalı, zaten 3 max 4 sıkmada falan 400lük bi tüp bitiyor. 20 lira falan olması lazım normalde. ben castrolüde beğeniyorum başka birşey aldım geçenlerde motomaxten uygun diye güzel yağlıyor ama jant komple yağ oldu bilindik markalardan şaşmamak lazım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul zincir yağı güzelmiş ben kullanmadım ama 40 lira çok pahalı, zaten 3 max 4 sıkmada falan 400lük bi tüp bitiyor. 20 lira falan olması lazım normalde. ben castrolüde beğeniyorum başka birşey aldım geçenlerde motomaxten uygun diye güzel yağlıyor ama jant komple yağ oldu bilindik markalardan şaşmamak lazım.
    Benim daha evvelki ipone idi,o da cantı perişan etti,
    İpone la yağladığım zaman zincirden şakır şakır ses geliyordu ama bu öyle değil
    Kalıp gibi yağladıktan sonra zincirden bırak ses gelmesini sanki scooter biniyorsun
    35-40TL arası ama hakkını veriyor.
    Zaten yağ aşırı tuttuğu için öyle devamlı yağlamaya gerek yok
    Resimleri sizde gördünüz dünkü yağmurda ayaklarım suyun içinde motor kullandım bir gr yağ atmamış zincir.
    Aynen ilk yağladığım gibi idi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler