Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba, Adım Mehmet.Formunuza yeni üye oldum, Kullandığım motor 2011 Model Yamaha Xj6 Diversion S modeli motorumdan oldukça memnunum, bakımlarını düzenli olarak çok güvendiğim ustama yaptırım her bakımda yağ, yağ filtresi, buji(standart olanlar NGK marka CR9E Model) değiştirim günü gelsin gelmesin her bakımda değiştirim, Yaz sıcaklarının iyiden iyiye bastırdırdığı günlerde motorumun harareti beni oldukça düşündürüyor. evden işe işten eve gidip gelmelerde motor harareti 90-100'lerde dolaşıyor ve 90 dereceden sonra fan açıyor, iyi ki fan açıyor yoksa motorun contalarını çoktan yakmıştık.Yalnız formunuzu okurken dikkatimi çeken bir husus oldu, antifrizi 3 senede bir değiştirmek gerekiyormuş, benim ki 2011 model tam 3 sene olmuş,acaba hararetin yükselmesi antifriz suyuyla doğrudan ilişkisi var mı? antifriz değiştikten sonra motor harareti sizce düşer mi, tavsiye ettiğiniz bir antifriz markası var mıdır?.Bir de bugünlerde bilgisayar kasalarında kullanılan fanları araştırdım, bu fanlardan 3 tane büyük ve kaliteli olanlardan alsam bir düzenekle radyatör fanının yanına ilave etsem ve direkt elektrik aksamına bağlasam fanlar devamlı çalışsa sizce nasıl olur?
    Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum,

Motorun son bakımını ekliyorum,
    19.04.2014-23.080 KM
    1-)4 Adet NGK buji-CR9E-70TL
    2-)E.B.C MARKA KARBON SRK-05 KOD.NO DEB.BALATA-SAÇ-YAY SETİ(FZR6-2004-2008 UYUMLU)-360TL
    3-)BRENTA MARKA ÖN FREN BALATASI-ORGANİK-KOD:FT 3019/431-111-60TL
    4-)GOLD MARKA ARKA FREN BALATASI-SERAMİK KARBON-SİNTER METAL-KOD:020-70TL
    5-)2,75 LT CASTROL ACTEVO 4T 20-40 W YAĞ-60TL
    6-)HİLFO Marka Yağ filtresi-35TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

http://upmatik.com/m/2014/06/30/IMG0203800533.jpg
    http://upmatik.com/m/2014/06/30/IMG0206800533.jpg
    http://upmatik.com/m/2014/06/30/IMG0208800533.jpg
    http://upmatik.com/m/2014/06/30/IMG0211800533.jpg
    http://upmatik.com/m/2014/06/30/IMG2347800600.jpg
    Benimkide 2013 model 90 95 100 gibi fan aciyor.bu normal zaten. 120 130 a gelirse ozaman makineyi kapatip harareti dusuruyosun kitapcikta yaziyor. 110 u gecmiyorsa dert etme.
    O egzoz ixil mi?
    Bi sesini duysaydik bende ixil cift tup ariyorumda !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yok egzost sadece headers olarak mivv marka duble gun model fiyatı takribi 1300₺ civarlarında
    Peki ilave fan işine ne diyorsunuz?

Motosikleti
    Gerek yok bence zaten makine hararet yapmiyorki.90 100 normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:53 ----------

Ses nasil mivv in tok kalin bir sesi varmi rolantideki sesi boguk kalinmi nerden alabiliriz bayii varmi dinleseydik sesi iyi olurdu

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Şimdi aslını söylemek gerekirse o resimde gördüğün sadece kafa biz onu taktık normal sesinden pek bir farkı yoktu,hatta hiç farkı yoktu diyebilirim.Bizde egzostcuda(esa egzost bu işin ustası)alttaki katalatik konvertörü kestirip oraya özel yapım 800₺ ye son susturucu yaptıtdık,sesi ilk çalıştığında araçlarda varex egzostlar vardırya aynen onun tonunfda ses veriyor normal yol kullanımlarında ise kaskın içinden bile kulağı sağır ediyor biz bu egzostu yaptıralı 3500-4000 km oldu sesi ilk yaptırdığımızda daha tizdi şimdi bayağı tok çıkıyor hatta imkanım olursa videosunuda koyarım.
    Bu arada istanbuldaysanız bir yerde buluşup dinletebilirim hatta beğenirsen direkt monifolttan değişiriz çünkü sesi bazen rahatsız edici oluyor bu tercih benimle alakalı bize fazla gürültülü motor gitmiyor

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    23000de debriyaj balatası değişimi biraz erken olmuş sanki

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    üstat benden önceki sahibi bir hayli hor kullanmış zinciri de D.İ.D marka zincir ile değiştirdim çıkan balatalar, balata saçları ve zincirin resimleri;

D.İ.D Marka Zincir;-23.10.2013-18.018 KM

Debriyaj baskı balata;-19.04.2014-23.080 KM

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    abi zincir 530vx mi yoksa 520 vx mi

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    vay be 18000de zincir 23.000de debriyaj balata yazık böyle kullananlara

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat hiç bilmiyorum desem yalan söylemiş olmam,geçmiş zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be 18000de zincir 23.000de debriyaj balata yazık böyle kullananlara
    Ne diyeyim üstat adam hor kullanmış keşke eski zincirin fotosu olsada paylaşşam hiç yağlamamış zincir pas içindeydi,debriyajda fotoda görüldüğü gibi saçları falan hep yanmış birde değiştirirken dikkatimizi çekti içinden iki farlı balata çıktı,resimlerde siyah olanlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Arkadaşlar dün motorla avcılardan çıktım oradan eminönü oradan sarıyer sonrasında tekrardan avcılar a dönüş.Hava da bir hayli sıcaktı.Motorun harareti 90-100° derece bandında oynadı.
    100° üstüne çıksada fan devreye girip motorun hararerini tekrardan 90°-95° lere çekti.hatta o kadar sıcak oldu ki telefonum sıcaklık uyarısı verdi.

Benim aklımda aşağıda resimde de gördüğünüz radyatörün fanın yanındaki boşluğa ilave fan takmak var.
    Onu da en kısa sürede hayata geçirecem inş.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yakın zamanda tatile çıkacağım için bugün boş günümde motorumun 6000km bakımını yaptırmak için ümraniye yıldız yamaha ya gittim.
    İnternetten madeni yağ.com dan 3 adet 10W40W castrol bu sabah kargoyla geldi.(İchiroo tavsiyesiyle ) neyse buldum dükkanı
    motoru lifte aldılar bir kat aşağı indirdiler bekleme salonununa minik bir ekran koymuşlar ama motor gözükmüyor ekranda ilk kıllanmalarım başladı.
    Motoru teslim ederken ustaya Bak dedim usta ilkkez geliyorum inşallah son olmaz. Kızıltoprak ve bilumum nezih semtlerin kol gibi faturasını
    çıkarmazsanız tabi güldük filan korkma dedi.
    Neyse ben motoru pek görmeden 30-40dk da işlem tamamlandı. Orjinal yamaha yağ filtresi onlardan olmak kaydıyla motor yağım değişti.
    Gerek yok denmesine karşın ben ısrar ettim de hava filtresini temizlediler. (Yani heralde temizlmişlerdir görmediğim için bişey diyemem)
    motor çıktı yukarı usta bir tur attı teslim etti tamam abicim dedi.
    Eyvallah diyerek asıl mevzuya girdik. Bişiler karaladılar bilgisayarda yazıcıdan bir fatura çıktı. Bende faturadaki rakamları görünce hararet birden 110 120 lere çıktı anında fanda açamadım.
    Filtre 40tl (okey orjinal yamahadır normal) İşçilik 80tl
    Hocam bu ne dedim. Abi işçilik dedi genç olanı. Dedim bende biliyorumda neden 80tl. Ben size uygun bi güzellik yaparsınız diye geliyorum.
    Yağı kendim getirmişim E anladım filtre 40tl ama işçilik neden 80tl bir yağ değişimi hava filtresi bu kadar tutarmı edim.
    Neyse -Abi içeriye itiraz et istersen fiyat bu dediler.
    Mağaza kısmına girdim. Sahibi bey sanırım dedim -hocam ben bu fiyatı size öderim ama bir daha da gelmem gider direk ne tutarsa tutsun kadıköyde veya karşıda motorun yanında ne yapıldığını izleyerek bakımını yaptırırım. Bir müşteri kaybettiniz şu anda.
    Tamam sakin olun bakarız hallederizden sonra 120tl yerine 80tl fiyat çıkardılar ödedim.
    Aslına bakarsanız yıldızı eski yerinden tanıyorum ilk motorumu bir kaç kez götürmüştüm yıllar önce.
    Neyse bu kadar yazıyı neden yazdım. İftardan kafalar sakinleşince illaki motosiklet nete saracaksınız kesin okursunuz.
    Bu arada yetkili bey zaten siz 6000km bakıma gelmesenizde olurdu motorun bakımı 10binde dedi.
    Kalın sağlıcakla.
    zaferkarizma, mehmetenis ve negager bunu beğendiler.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    arkadaşlar iyi akşamlar. yarın ipone radiator liquid antifirizli soğutma sıvısını koyucam. deneyimlerimi buradan paylaşırım. antalyada kuswa motor var. o önerdi onlar yarışlara falan katılıyorlar. motor yüksek ısılara çıkıyor. ben o şekilde çözdüm ısıyı 10 derece aşağı çekiyor dedi bakalım görelim nasılmış. bu gün elime ulaştı sıvı. km çok olmadı olmadı ama yinede 3 sene olmuş çalışmaya başlıyalı hem motor bi rahat nefes alsın soğuk soğuk işe yararsa tabiki.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Fevzi hocam bir dene bakalım memnun kalırsan bende alırım, bu arada kaç litre koyacaksınız ? muhakkak cevap bekliyorum.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Fevzi hocam bir dene bakalım memnun kalırsan bende alırım, bu arada kaç litre koyacaksınız ? muhakkak cevap bekliyorum.
    2 lt koyucam komple boşaltılıp sıfırdan dolum yapılması tavsiye ediliyor. kitapçığında tam boşken 2 LT alır yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Arkad@slar siviyi koyduk. Eskiden isyerine giderken yolun yarisinda devamli fan acardi. Simdi bi kere acti oda hemen 90 dereceye dustu isikda dururken eskiden devamli calisirdi simdi gayet iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

100 km hizla giderken 95 dereceler olurdu simdi ise 75 80 km ile giderken 88 89 derecede oluyor.ve vites gecisleri yag yanmadigi icin gayet yumusak oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Sonuc olarak basarili bir urun tavsiye ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

SELAM, bende xj6 n kulanicisiyim. Egzoz takmak istiyorum farkedilme amacli piyasada ixil goruyorum varmi kullanan baska ne onerebilirsiniz
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    aea barkın ustanın dediğini yapmaya çalıştım videosunda bol bol tek teker yapın diyor bende

xj6 diversıon f imle ılk kez tek teker denedım bugun ancak sadece silkindi motor 3 cm ancak kaldırabıldım. 1. viteste 30 km hıza kadar cıkıp gazı bir anda kesip 1 saniye içinde tekrar gaz veriyorum biraz sert bir şekilde ,
    devire bakmadım için kaç devire kadar çıktımı bilmiyorum yarın bakıcam . sizce gazı biraz daha fazlamı yüklenmem lazım daha sert he? gidonu da çekiyorum yukarı doğru ama olmuyor. ilk denememde 3 cm de iyidir hiiçç düşme risk yaşamadım heyecan korkuda yoktu niye kalkmadı lan bu alet
    debriyaj ile pek sevmiyorum denemedim sadece gaz vererek kaldırayım dedim olmadı . sorun nerde acaba xj6 diversion f ile ön tekeri kaldırabilen varsa işin püf noktası ne? selede geriyede oturuyorum olmuyor. acaba 30 km deyilde 50 km de gazı aniden kesip daha sonra 1 saniye içerisinde amortisor tam kalkacakken o kaç saniye alırki 1 saniye içerisinde önce aşağı sonra yukarı doğru kalkacakya o sırada gazı biraz fazla versem kalkarmı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hocam çok teşekkürler anladığım kadarı ile memnun kalmışsınız,bende en kısa sürede değiştiririm,hayırlısıyla

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

İxil bilmem ama mivv double gun yani benimkinden alma hem pahalı hemde taktıktan sonra hiç bir farkı yok sadece görüntüden ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aea barkın ustanın dediğini yapmaya çalıştım videosunda bol bol tek teker yapın diyor bende

http://www.youtube.com/watch?v=5n9sfMcTSGM

xj6 diversıon f imle ılk kez tek teker denedım bugun ancak sadece silkindi motor 3 cm ancak kaldırabıldım. 1. viteste 30 km hıza kadar cıkıp gazı bir anda kesip 1 saniye içinde tekrar gaz veriyorum biraz sert bir şekilde ,
    devire bakmadım için kaç devire kadar çıktımı bilmiyorum yarın bakıcam . sizce gazı biraz daha fazlamı yüklenmem lazım daha sert he? gidonu da çekiyorum yukarı doğru ama olmuyor. ilk denememde 3 cm de iyidir hiiçç düşme risk yaşamadım heyecan korkuda yoktu niye kalkmadı lan bu alet
    debriyaj ile pek sevmiyorum denemedim sadece gaz vererek kaldırayım dedim olmadı . sorun nerde acaba xj6 diversion f ile ön tekeri kaldırabilen varsa işin püf noktası ne? selede geriyede oturuyorum olmuyor. acaba 30 km deyilde 50 km de gazı aniden kesip daha sonra 1 saniye içerisinde amortisor tam kalkacakken o kaç saniye alırki 1 saniye içerisinde önce aşağı sonra yukarı doğru kalkacakya o sırada gazı biraz fazla versem kalkarmı?
    Barkınında dediği gibi çalıp bilmek güzel bir şey ama videoda da bahsettiği gibi teker yapmanın bir çok riski
    Bence yapma motoruna zarar veriyorsun ama ne kadar desem de sen yine yapacaksın.
    Ben eşimle birlikte seyahatlarde ani gaz vermelerde veya debriyajı sert bıraktığımda bir çok kez tekerr geldim ama arkada ağırlık vardı.Bu iş için denge noktasını arkaya kaydırman lazım,
    En önemli hısus bence bu.
    ichiroo bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam çok teşekkürler anladığım kadarı ile memnun kalmışsınız,bende en kısa sürede değiştiririm,hayırlısıyla

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

İxil bilmem ama mivv double gun yani benimkinden alma hem pahalı hemde taktıktan sonra hiç bir farkı yok sadece görüntüden ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Barkınında dediği gibi çalıp bilmek güzel bir şey ama videoda da bahsettiği gibi teker yapmanın bir çok riski
    Bence yapma motoruna zarar veriyorsun ama ne kadar desem de sen yine yapacaksın.
    Ben eşimle birlikte seyahatlarde ani gaz vermelerde veya debriyajı sert bıraktığımda bir çok kez tekerr geldim ama arkada ağırlık vardı.Bu iş için denge noktasını arkaya kaydırman lazım,
    En önemli hısus bence bu.
    yoo yapmam hacı sıkıntı yok motosikletim benim için önemli zarar gelmesini istemem

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Tek teker amortisör keçelerini patlatmaktan başka bir işe yaramıyor boşverin.
    BU arada yamalubeden sonra motul 15 50 çok iyi geldi .
    Yamaya 1km anca dayanabildim şimdi vites geçişleri daha yumuşak oldu.

Zincir dişli kitinin fiyatı nedir arkadaşlar .
    Yurtdışında xringli did zincir dişli kiti 600e geliyor

Selam , yamaha xj6 motorumda kullandigim givi marka çantami egzoz almak icin satiyorum sifirdan farki yoktur baglanti demiri dagi sifir 1200 tl takildi. Ilan no 170680809 givi v47nn

Ajanimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Tüm Üyelere Selamlar ; yarın XJ6 Diversion dünyasına katılıyorum . Antalya İstanbul arası birkaç kare fotoğraf çeker sizlerle paylaşırım. Hepinizin tekeri düz bassın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler