Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Sağol kardeşim benim Sedatım .Daha iyileri sana nasip olsun .
    Pek kimsenin haberi yok zaten .Arabayı satıp motor aldım deyince pek iyi bakmıyorlar
    Bu arada evet haklısın lastik istiyor ileri doğru alıcam .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selamlar bu son zamanlarda artan hirsizlik olaylari ile ilgili GPS kullanan varmi yada isik kasko haricinde fiyat bilen varmidir

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    [QUOTE=scooboy;3361646]İki saattir forumu tarıyorum ama bulamadım. Hangi yağı önerirsiniz? 6000km olmadan yağı ve filtreyi değişeyim diyorum.
    Yanlız filtre sorun olacak sanırım. Şu filtre çıkarma zımbırtısı gerekecek askisi K&N değilse.
    Birde sorum şu motorum garantide servise yaptırmasam yağ ve filtre değişimini kendim yapsam sorun olurmu?
    yağ ve filtre değişimini genelde kendim yaptım hep ama garanti dışı kalırmı bilmiyorum.
    Neyse yağ ve filtre de önerirseniz sevinirim. Altta bugün izlediğim yağ ve hava filtresi değişimi videosu var.
    İzlemeyen arkadaşlara belki fikir vermesi bakımından yardımcı olur.

yağ değişim periyodunu kaçırınca garanti dışı kalabilir bence ama zaten garantilik bişeyi yok motorun yapın gitsin. ben yağ filtresini tornavidayı çapraz sokup döndürerek çıkarttım aparat yoktu ama siz http://www.dx.com/p/bosi-bowl-style-motor-oil-filter-wrench-black-65mm-142217#.U4zfZSiVpc4 şu aparattan almanız lazım en ucuz bu sitede buldum ama 1 ayda geliyor kargo heryerde bulabilirsiniz tabi, tornavidayla biraz ter attım ben parçalanıyordu az kalsın fitre, sıkma işlemide elle yeterli oluyor. yağ olarak 3 tane şundan aldım işimi gördü hem ucuz bedava kargo, vites geçişlerim falan iyi memnunum http://www.madeniyag.net/Castrol-Power1-4T-10W-40-Motosiklet-Yagi-1-Lt,PR-134.html, filtreyide hiflo almıştım sonuçta kağıt filtre içindeki alt tarafı çok farkedeceğini düşünmüyorum.
    scooboy bunu beğendi.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    herkese merhaba

uzun süredir araştırma içindeyim ve genel olarak xj6 ve nc700 arası gitgellerim var bir çok xj6 kullanıcısı arkadaşımızın nc700 forumlarındaki yazılarını ve ilgisini gördükten sonra xj 'tercih sebebini merak ettim.
    aydınlatırsanız çok sevinirim nc serisi düşük yakıt avantajı sebebi ile tercih edilebilir gibi ve yeni compact abs gibi dataylardan bahsediliyor çok arada kaldım yardım please

herkese kazasız sürüşler

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Ben de Diversion F ve NC700 arasında kalmış durumdayım. NC700'ün fiyatı ve vergisini hesaba katınca biraz gözümden de düşmüyor değil. Tam olarak aynı tarz olmasalar da amacım keyifle sürebileceğim, rahat ve fonksiyonel bir motosiklet bulmak. Gezinti adamıyım özetle. Bu arada NC700 süren arkadaşlar varsa konforunu da karşılaştırabilirler mi?

Forumda bazı arkadaşların bakım aralıkları ile ilgili servis tavsiyesi olarak (nasıl tavsiyeyse artık) 3000 km'den bile bahsettiğini gördüm ama genel olarak 6000 heralde. Yalnız kullanım kılavuzları 10.000'den bahsediyor. Bu işin aslı astarı nedir acaba?

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/b8bc687534967c03/47/yamaha/xj6n-rj19/motosiklet sayfa 47

Şimdiden teşekkür ettim.

Motosikleti
    XJ6 DİVERSİON F RACE BLUE
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Ben de Diversion F ve NC700 arasında kalmış durumdayım. NC700'ün fiyatı ve vergisini hesaba katınca biraz gözümden de düşmüyor değil. Tam olarak aynı tarz olmasalar da amacım keyifle sürebileceğim, rahat ve fonksiyonel bir motosiklet bulmak. Gezinti adamıyım özetle. Bu arada NC700 süren arkadaşlar varsa konforunu da karşılaştırabilirler mi?

Forumda bazı arkadaşların bakım aralıkları ile ilgili servis tavsiyesi olarak (nasıl tavsiyeyse artık) 3000 km'den bile bahsettiğini gördüm ama genel olarak 6000 heralde. Yalnız kullanım kılavuzları 10.000'den bahsediyor. Bu işin aslı astarı nedir acaba?

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/b8bc687534967c03/47/yamaha/xj6n-rj19/motosiklet sayfa 47

Şimdiden teşekkür ettim.
    1000 bakımına gittiğimde servis, bir dahaki bakıma 10binde geleceksin dedi...Kılavuzda yazanı dikkate alın...Ama ben motorun daha sağlıklı olması için 5 bin kmde yağını değiştirmeyi düşünüyorum...

Nc 700 mü satarak xj6n aldım, en büyük fark ne diye sorarsanız gerçek bir motorsiklete bindiğimi anladım.nc 700 kısa devir araliklari ile bir arabadan farkı yoktu zevksiz ve keyifsiz geldi bana, yakıt olarakta hesapladığımda aralarinda bir litre kadar fark var, vites gecisleri cok iyi,7000 devirden sonra adeta cıldırıyor, trafikte kullanimi cok rahat 3. Viteste 30 kilometre hiz ile 120 kilometre arasinda hic kasmadan ilerleyebiliyorsun, su ana kadar eksisini gormedim sadece vites gosrgesi olmamasi kotu.
    barodi ve xismailaydin bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Ben şunu anlayamıyorum nc700 ile diverson f arasında neden kalınırki??? Ne alaka yani iki motor arasında nc700 araba yarısı bir motordur. Diverson f motosiklet keyfidir

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı negager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bu son zamanlarda artan hirsizlik olaylari ile ilgili GPS kullanan varmi yada isik kasko haricinde fiyat bilen varmidir
    Sair sigorta araciligiyla aviva sigortaya 2013 xj6 yi 9 taksitle 1620 tlye full kasko yaptirdim 2 3 ay once
    negager bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    anadolu sigorta 2.050 TL
    %25 muafiyet var full kasko
    cbr 650f 2014

aviva nın fiyatı uygunmuş

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şunu anlayamıyorum nc700 ile diverson f arasında neden kalınırki??? Ne alaka yani iki motor arasında nc700 araba yarısı bir motordur. Diverson f motosiklet keyfidir
    Arada şu nedenle kalınır: Motosiklet keyfi anlayışınız farklıysa. 4 silindirin sesini dinlemek, ara hızlanmalarda ivmeyi iyice hissetmek isterseniz motosiklet keyfi xj6, fz8, gsr, cbr vs. gibi motosikletlerde çıkar. Ama yok benim gibi motosikletle çoğunlukla geziyor olmaktan zevk alıp, motor bağırmış, ara hızlanmalarda uçmuş çok farketmiyorsa, ama uzun yolda da cepte biraz çekişim olsun derseniz motosikletin fonksiyonel ve eğlenceli olması yeterlidir. Bunun için de en uygun motor NC700'dür ama 25.700TL fiyat ve yıllık 538 TL vergi sebebiyle yine fonskiyonel, oturuşu görece dik, konforlu ve bakım aralıkları geniş olan Diversion F'e (biraz da tipten kazanarak) yönelir kişi. NC700'ün otomobillerle tek ortak yanı motorudur, motosikletin aslen motoruyla ilgileniyorsanız ve zevkiniz buna yönelikse tabii ki de araba yarısıdır ama başka etkenler giriyorsa işin içine pek alakası yoktur, malum iki tekerlekli zaten. V-Strom vs. şehir içinde kaba kalır, CB500X gelseydi ve mantıklı bir fiyatı olsaydı ikinci seçenek o olacaktı tabi ki. Geçenlerde bi arkadaş da NC700'le otobanda ortalama 100 km/s hızla gittiğinden bahseden birine madem öyle sakin kullanacaksın niye o motoru aldın diyordu... CBR650F ve Diversion F arasında kalan arkadaşlar var, benim amacıma göre bu daha yersiz, CBR oturuşu racing gibi, Diversion F daha dik. Motor keyfi dediğiniz şey kişiden kişiye değişir anlayacağınız. Şahsi zevk çerçevesinde yorum yapmak başka ama 10000+ devirli 4 silindir kullanıp diğer tipteki motorlara herkes için zevksiz demek, enduro kullanıp diğer bütün tipteki motor kullanıcılarına serseri demek gibi bişey. Bu düşüncenin ucunu uzatırsak chopper kullananlara toptan motor zevkinden mahrum da diyebiliriz. Umarım anlamanıza yardımcı olmuşumdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı Ali_8309 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımına gittiğimde servis, bir dahaki bakıma 10binde geleceksin dedi...Kılavuzda yazanı dikkate alın...Ama ben motorun daha sağlıklı olması için 5 bin kmde yağını değiştirmeyi düşünüyorum...
    Alıntı buraks41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 700 mü satarak xj6n aldım, en büyük fark ne diye sorarsanız gerçek bir motorsiklete bindiğimi anladım.nc 700 kısa devir araliklari ile bir arabadan farkı yoktu zevksiz ve keyifsiz geldi bana, yakıt olarakta hesapladığımda aralarinda bir litre kadar fark var, vites gecisleri cok iyi,7000 devirden sonra adeta cıldırıyor, trafikte kullanimi cok rahat 3. Viteste 30 kilometre hiz ile 120 kilometre arasinda hic kasmadan ilerleyebiliyorsun, su ana kadar eksisini gormedim sadece vites gosrgesi olmamasi kotu.
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Diversion F alırsam yollarda şöyle göreceksiniz beni muhtemelen...

http://www.motortrader.com.my/news/yamaha-displays-touring-series-models/yamaha-xj6-diversion-f-touring-series/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada şu nedenle kalınır: Motosiklet keyfi anlayışınız farklıysa. 4 silindirin sesini dinlemek, ara hızlanmalarda ivmeyi iyice hissetmek isterseniz motosiklet keyfi xj6, fz8, gsr, cbr vs. gibi motosikletlerde çıkar. Ama yok benim gibi motosikletle çoğunlukla geziyor olmaktan zevk alıp, motor bağırmış, ara hızlanmalarda uçmuş çok farketmiyorsa, ama uzun yolda da cepte biraz çekişim olsun derseniz motosikletin fonksiyonel ve eğlenceli olması yeterlidir. Bunun için de en uygun motor NC700'dür ama 25.700TL fiyat ve yıllık 538 TL vergi sebebiyle yine fonskiyonel, oturuşu görece dik, konforlu ve bakım aralıkları geniş olan Diversion F'e (biraz da tipten kazanarak) yönelir kişi. NC700'ün otomobillerle tek ortak yanı motorudur, motosikletin aslen motoruyla ilgileniyorsanız ve zevkiniz buna yönelikse tabii ki de araba yarısıdır ama başka etkenler giriyorsa işin içine pek alakası yoktur, malum iki tekerlekli zaten. V-Strom vs. şehir içinde kaba kalır, CB500X gelseydi ve mantıklı bir fiyatı olsaydı ikinci seçenek o olacaktı tabi ki. Geçenlerde bi arkadaş da NC700'le otobanda ortalama 100 km/s hızla gittiğinden bahseden birine madem öyle sakin kullanacaksın niye o motoru aldın diyordu... CBR650F ve Diversion F arasında kalan arkadaşlar var, benim amacıma göre bu daha yersiz, CBR oturuşu racing gibi, Diversion F daha dik. Motor keyfi dediğiniz şey kişiden kişiye değişir anlayacağınız. Şahsi zevk çerçevesinde yorum yapmak başka ama 10000+ devirli 4 silindir kullanıp diğer tipteki motorlara herkes için zevksiz demek, enduro kullanıp diğer bütün tipteki motor kullanıcılarına serseri demek gibi bişey. Bu düşüncenin ucunu uzatırsak chopper kullananlara toptan motor zevkinden mahrum da diyebiliriz. Umarım anlamanıza yardımcı olmuşumdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Diversion F alırsam yollarda şöyle göreceksiniz beni muhtemelen...

http://www.motortrader.com.my/news/yamaha-displays-touring-series-models/yamaha-xj6-diversion-f-touring-series/
    Arkadaşım yazdıkların İskenderiye Kütüphanesinde yanıp giden eşsiz kaynaklardan edinilmiş bilgiler değilYoldan geçen adamın bildiği şeyleri yazmışsın.Neyi anlamamda yardımcı olacak?

Yazdığın şeyler zaten benim sorduğum sorunun temelini oluşturuyor.Bir daha okursan kendi yazdıklarını. O kadar farktan bahsetmişsin.Ben de diyorumki neden bu iki motor arasında kalınır ne alaka iki farklı karakterde motor. Araba alırken dizel clio mu alayım yoksa 320 bmw mi bi türlü karar verememedim diyor musun? Yazdığım bu kadar basit birşeydi. Sen alakasız bir cevap vermişsin. Motorları eleştirmiyorum ben isteyen gider scooter alır biner tıpkı benim bir dönem yaptığım gibi. Neyse kalabalık yapmayalım konu sapmasın iyice

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Ekleme- cbr650f in oturuş pozisyonunu racing gibi zannediyorsan ne 650f in selesine, ne de herhangi bir racing selesine oturmamışsın henüz

Bu arada xj6n selesi çok rahat artçımda çok memnun istanbuldan ankaraya bir kre mola vererek 140-170 km arası git gellerle vardık.Ağrı sızı uyuşma olmadan.tunelden gecerken hızınız 191 km uyarısı gordüm

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    slm.xj6 naked kullanıcısıyım.yaklaşık 4.500 km yaptım.ist-eskş.arasında 200 ü gördüm. cam yoktu zorlandım şimdi orjinal yamaha cam taktırdım.yüzde 30 -40 fayda sağladı. tavsiye ederim.zannedersem 220 yi bulabilirim.1yıldır biniyorum soru varsa cevaplarım.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Alıntı ares26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm.xj6 naked kullanıcısıyım.yaklaşık 4.500 km yaptım.ist-eskş.arasında 200 ü gördüm. cam yoktu zorlandım şimdi orjinal yamaha cam taktırdım.yüzde 30 -40 fayda sağladı. tavsiye ederim.zannedersem 220 yi bulabilirim.1yıldır biniyorum soru varsa cevaplarım.
    şehir dışına çıkınca ön cam kesinlikle şart 100kmden sonra çok faydasını görüyorsun. ön cam hava akımının vücuduna gelmesini engelliyor , sadece kaskına geliyor, oda sadece gürültü olarak rahatsız ediyor.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ben 200ü arka çanta ile gördüm arkadaşlar
    Herkes karşı çıkabilir ama 240a zorlarım ben

Bu rada aradaşlar serviste 20bin bakımı yaptırdım 535 tuttu ama yine ybrdeki gibi koydukları yamalubeden hiç memnun değilim .88 tlmiş çöpe attık.
    Vites geçişleri iğrençleşti resmen .Çat çut ... arkada eşim bile farketti ..
    Hangi yağ koyayım sizce . Bi kaç bin km sonra ipone koycam ,siz neler kullanıyorsunuz ?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 200ü arka çanta ile gördüm arkadaşlar
    Herkes karşı çıkabilir ama 240a zorlarım ben

Bu rada aradaşlar serviste 20bin bakımı yaptırdım 535 tuttu ama yine ybrdeki gibi koydukları yamalubeden hiç memnun değilim .88 tlmiş çöpe attık.
    Vites geçişleri iğrençleşti resmen .Çat çut ... arkada eşim bile farketti ..
    Hangi yağ koyayım sizce . Bi kaç bin km sonra ipone koycam ,siz neler kullanıyorsunuz ?
    Ben 3 bakimdir yamalube kullaniyorum.vites gecisleri cat cut ses cikarmiyor gayet yumusak.
    535 tl neler degisti?

Motul 15 50 koyabilirsin vites gecisleri daha yumusak olsun dersen, bu arada cat cut sesi ilk bire gecerken birden ikiye gecerken yapiyorsa bu gayet normal butun ust cc lerde yapar, kibu motorda vites gecisleri cok iyi .

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Piyasada xj6 f siyah modeli hiç bir bayide yok ve nezaman geleceğide belli değil

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar yapmayın üst cc falan gsxr1000 var evde ayrıca bu kadar vites sesli degil vitesleri.Ayrıyetten bakımdan önce bu kadar degildi...
    Yamalube ybrdeykende sorunluydu vites geçişleri .
    1. vites olayını demiyorum zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler