Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Majesty 180

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Bu motor Hakkında biligisi olan kullanana arkadaş varmı?

Bir motosiklet almak istiyorum aslinda tarzım Cruiser tarzı ama Eşimin rahat etmesi cok önemli bir yandan da artçı için en ideal marka model oneriniz olursa cok sevinirim ust limitim 5000 falan olur buyuk ihtimalle daha az olursa itirazım olmaz beni uzmiycek servisi olan yedek parcası bulunan model olduktan sonra modeli o kadar onemli degil.

Koşullarım:
    1- Az yakacak hıza ihtiyacım yok sollamalar icin hiz gerekebilir ama ortalama 90-100 ile kullanmayı düşünüyorum ve ortalama tek başıma genelde işe gidip gelmek icin kulanacım ve 60 km falan günlük kullanımım olcak.

2- Artcım cok cok rahat edecek.

3- ilk motosikletim olcak.

4- Büyük ihtimallede hurdaya cikana kadar bende kalcak.( Mümkünse uzun yilllar olması tercihim.)

NOT-1: 1,80 Boyundayim altımda da sinek gibi durmasın mümkünse.
    NOT-2: Bu konuyu buraya actım ama acarkendi düşüncemle bitiğindeki durum farklı oldu sanki bu konu buranın değil gibi :S uygun degilse lütfem uygun yere taşınsın. banada haber verilsin :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale

Ölçüler 2055 x 768 x 1370
    Ağırlık (kg) 155
    Motor Tipi 4 zamanlı
    Soğutma Sistemi Su
    Şanzıman CVT
    Motor Hacmi (cm³) 149.5
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 9
    Yağ Kapasitesi 1,1
    Sele Yüksekliği 775-850
    Max. Güç (Hp/d/d) 13 / 7500
    Max. Tork (Nm/d/d) 12.6 / 6000
    Frenler Ön / Arka Disk / Disk
    Tekerlek Ölçüsü Ön 120 / 70 - 12
    Tekerlek Ölçüsü Arka 140 / 70 - 12

fiyat:anahtar teslim 5.862 2.el temizlerinide 5.000 asagısında rahat bulabilirsin Modeli:Kymco grand drınk 150

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    2.el deki sirkülasyonun fazla olduğunu düşnmüyorum ama hurdaya cıkana kadar kullanıcam diyorsan dediğin kullanım özelliklerine göre işini görür ama sanırım 2005 sonrası bu modelin üretimi yok yani temiz bi tane bulursan bence uygun bi model , bi ara benimde kafamı kurcalamıştı ama 2.el i olmadığından vazgectim ; Türkiye'de pek olmayan bi scooter ama işini fazlası ile görür bence...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu model midi olarak mi gecermi birde bire bir görmediğim icin boyutlarını kestiremiyorum...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motosiklet benimde çok hoşuma gidiyor,bir ara bende almayı düşünmüştüm ama motosikleti hergün kullanacağını düşünerek herhangi bir parça ihtiyacın doğduğunda min 3 hafta bekleyeceğini hesaba katarak karar ver,çünkü bu model ülkemizde çok az var ve beldeyama malesef stoklu çalışmıyor,bakım malzemelerinde sıkıntı yaşamazsın ama diğer türlü bir parça talep ettiğinde biraz beklemen gerekebilir,onun dışında bence çok güzel bir motosiklet,5000 ytl civarı artçının konforunu düşünerek 2.el olarak bulabileceğin diğer modeller;piaggio x8,x9,yamaha x-max,sym gts250,honda foresight 250 vs.kolay gelsin

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    kymco büyüklük olarak mondial 150 zatla aynı büyüklükte 2 kişi cok rahat binebilirsiniz kilyosta bir karı koca gesiyordu bunla ve cokta rahattı oturus pozisyonları saten evliyim diyince hemen aklıma o eş geldi ve motorları kymco

Motosikleti
    Honda nc700xa
    piaggio lar güzelmiş ya benim dikkatimden kaçmış ama bunların yedek parcaları masrafı falan nedir. Markanın namını duydum ama kullanın bilgisi farklıdır tabi.

Birde Kymco ları cok oneriler herkez olumlu konusuyor ama abiler ben tipine uyuz oluyorum :s genelde mantik konuşur ama bu far falan cok kotu geliyor bana grand dirnklerin ya sanki zevk meselesi tabi... yamahada ilk baktigimda ne salak tasarım dedim ama simdi sevimli geliyor ama piaggio ya bakinca kız motoru gibi duruyor sanki biraz. Ne dersiniz?

Birde Artçı rahatlığı denince sadece scootermidir?

Bu konu uzun zamandır kullanılmıyor , ama bu motor hakkında bilgi edinmek istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür.. scooter almayı düşünüyorum iki adet motor arasında kaldım. Biri konunun muhatabı olan yamaha majesty 180 2004model ve bakım yapılmış. İkinci tercihim kymco super8 bu henüz yılını doldurmamış az km yapmış temiz bir motor arada 400tl fark var super8 pahalı. İlgilenen bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)