Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GSX-R 750

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    var
    Herkeze merhaba
    Forum kurucularına böyle bir site hazırladıkları için öncelikle teşekkürler.

Konu başlığında belirtildiği gibi Suzuki gsx-r750 hakkında biraz bilgiye ,ihtiyacım var. bu motoru kullanan arkadaşların avantaj ve dezavantajları hakkında ne söyleyebilirler. almak istediğim motor 98 ila 2000 yılları arası olacak. daha önce bu tip ağır motorlar kullanmadım scoter, ve fazla olmaksızın MZ Jawa gibi ufak motorlar kullandım, yerden yüksekliği fazla olan motorlar, trafikte duruş esnasında zorluk çekiliyor, bunlar ise alçak olduğundan böyle bir sorun olmayacağını düşünüyorum.(boyum 1,73) Belkide yanılıyorumdur. zaten fazla gezen biride değilimdir evden işe işten eve gitmek için kullanacaağım, diyeceksinizki evden işe gitmek için başka motor bulamadınmı? tabiki çok var, fakat bu motoru çok beğeniyorum, çocukluğumda bir komşumuzun vardı ordan bulaştı heralde..
    ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederm. Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    öncelikle hoşgeldin

cevaba gelince sadece işe gidip gelmek için gsx-r 750 çok fazla bence ve scooter falan kullandığını söylemişsin gsx-r 750 çok tehlikeli bir makina ve oldukşada büyük ama karar senin önce 250 cc bir motor almanı öneririm
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    var
    Alakanız için teşekkür ederim..
    Peki neden 250cc.? motoru kullanmaktaki zorluk, motor büyüdükçe ağırlığın artmasındanmı kaynaklanıyor? 750 değilde 600 olsa, 250 cc arasındaki kullanım zorluğu açısından ne gibi farklar oluşabilir?..
    saygılar..

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    sadece ağırlık değil. Başta motorun gücü ve kontrolebilitesi çok farkediliyor.(handling iste tam söyleyemedim)

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    600cc ve 750cc arsında ağırlık farkı çok azdır,aralarında güç farkı var sadece,işe gidip gelmek için bu motoru almanı tavsiye etmem çünkü yüksek cc li motosikletler şehir içinde hararet yapıyor,ve sennde dediğin gibi motosiklet tecrüben yani yüksek cc için yok doğal olarak yavaş kullanman lazm buda motora zarar verir,bir diğer konuda 98 2000 arası olack diyosun yaşlı olacak yani bu alacağın motorun masrafı olacak,bencede 250 lik yada 500 lük bi motor alman daha iyi olur

Motosikleti
    var
    Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim.. Böyle bir makinayı kullanmam için ne kadar zaman çalışmam gerekir, daha doğrusu motosiklet okullarınında yardımı ile yavaş yavaş trafiğe çıkmak çokmu imkansız, A2 ehliyeti olmayan biri için..Teşekkürler
    http://www.sahibinden.com/ates_kirmi...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Alıntı mustaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim.. Böyle bir makinayı kullanmam için ne kadar zaman çalışmam gerekir, daha doğrusu motosiklet okullarınında yardımı ile yavaş yavaş trafiğe çıkmak çokmu imkansız, A2 ehliyeti olmayan biri için..Teşekkürler
    http://www.sahibinden.com/ates_kirmi...XQQdisplayitem
    ya senin ehliyetin bile yok önce motosiklet eğitimi al sonra ehliyetini al sonra 125 cc bir ss al ama bu 125 cclik motoru bayağı bi süre kullan ondan sonra 600 cclik bir makina düşün şurayada bi göz at istersen
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ic-motoru.html

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    a2 ehliyetini aldıktan sonra honda cbr 125 r ya da yeni bi makina olan yamaha yzr r 125 i de göz ardı etme derim. yok ben 125cc istemiorum dersen kawasaki ninja 250 ve hyosung gt 250 r var ;) hem ufak hacimli hem ss tadında
    Yukarısı aşağıya, aşağıdaki Yukarıdaki’ne benzer

Motosikleti
    var
    Ehliyeti almak bana sorun gibi gelmiyor, anlaşılan mecburen belli bir sırayla gitmek icab edecek, 125cc başlangıç için iyidir diyorsunuz. teşekkürler..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeş anlaşılan bu motorda ısrarlısın ama ben de arkadaşlardan yanayım
    Senin için en uygun motor ; Hyosung GT 250 R dır Hem görünüş hem performans açısından birebir

Hem ikinci ellerini 5000 ila 6000 arasında bulabilirsin Hem cebine hem de kendine dikkat et
    SAYGILAR
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

kardeşim sen 600 lük al pişman olmazsın

Motosikleti
    var
    Alıntı renos35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen 600 lük al pişman olmazsın
    bende aynı fikirdeyim ama bi eğitimden sonra kendi kendime öğrenebilirmiyim ondan şüpheliyim. Hoş çok şükür kendime güvenirim ama dediğim gibi bunlardan hiç kullanmadım.(uzun yol trafikte felan kullanmadım) 5 yıl önce bunun 750 sini 1 kere kullandım ama kullanmak sayılmaz 200 metre kadar gidip geldim 1. viteste
    şeytan diyo al bitane yolda, sağda solda, yavaş yavaş gide gele öğren, nede olsa şeytan işi kerata umarım duvara biryere yapışmam.. teşekkürler..

Motosikleti
    Pro sen geciktin galiba biraz nerlerdesin ya kendini özletme topic küser yoksa

Bence;

1)O kadar yaşlı motor (özellikle ss) alınmaz
    2)Mz jawa gibi motorlar yerden yüksek olabilir fakat seleleri ince olduğundan ayaklarını açıp sana bi kayıp yaşatmaz ama gsx-r ın selesi daha kalın olacağından kısa olsa bile hakimiyeti muhtemelen daha zor olacaktır

haa illa böle bi makina alcam oturaklı olsun istiyosan GT250R olabilir

biraz daha performanslısı 650r var

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    GSX-R750 çok özel bir makinadır. 1000'lik performansında, ama 600'lük hafifliğinde nefis bir makina. Ama Türkiye'ye getirilmiyor.

Ayrıca Tabii ki işe gidip gelmeyi bırak, yeni başlayanlar için bir motor olarak kabul edilemez. Arkadaşlar haklılar, daha basit birşeylerle başlamalısınız.
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)