Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    [QUOTE=kanmix_x;2810340]Titreşim yok diyen bir Kanuni yetkilisi

[/QU
    kanuni tamamen sıkıyor ,ya ben farı sesten dolayı yuvarlak far yapmak durumunda kaldım berbat ses yapıyordu ,şimdi iyi ses soluk kalmadı ,ne varsa bende 6 binde var diğer devirlerde rahat.125 liklerde titreşim 150 liklere göre daha az ben 125 likte kulandım,150 lik motora şase ve kasa hafi kalıyor tek neden bence bu yoksa üsten eksantirkli motor titreme yapmaz ,ya okadar yıldır motor üretiyor balan s koymuyor motora kanuni hiçmi müşterini düşünmüyorsun az paralarda vermiyoruz 3060 lira azmı bir motor için çakal omuş bunlar mühendis çalışması yok bunlarda.
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    [QUOTE=bolcadarbe;2812643]
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim yok diyen bir Kanuni yetkilisi

[/QU
    kanuni tamamen sıkıyor ,ya ben farı sesten dolayı yuvarlak far yapmak durumunda kaldım berbat ses yapıyordu ,şimdi iyi ses soluk kalmadı ,ne varsa bende 6 binde var diğer devirlerde rahat.125 liklerde titreşim 150 liklere göre daha az ben 125 likte kulandım,150 lik motora şase ve kasa hafi kalıyor tek neden bence bu yoksa üsten eksantirkli motor titreme yapmaz ,ya okadar yıldır motor üretiyor balan s koymuyor motora kanuni hiçmi müşterini düşünmüyorsun az paralarda vermiyoruz 3060 lira azmı bir motor için çakal omuş bunlar mühendis çalışması yok bunlarda.
    Almıyayımmı yani
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

O.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2014)
    motorum 23000 km de şaşılacak derecede yağ yakıyor 2000 km yağ değiştirmemiştim egzostaki duman normal çıkıyordu tamam dedim yağ yakmıyor yağı değiştirirken içinden 300ml yağ çıktı meğer yakacak yağı bile kalmamış hala nasıl çalışıyordu hayret ediyorum.
    Moped > Mondial 150 Zat > Kanuni Windy S 150 > Kymco Agility 125 > TVS Apache RTR > Yamaha Ybr 125 ESD

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Ne tür yağ kullanıyorsunuz? mineral veya sentetik?

Motosikleti
    kanuni servisinde değiştirmişlerdi markasını bilmiyorum en son kuralkanın çıkardığı sentetik yağdan koydum genede yakma sözkonusu herhalde yarın kontrol ederim

arkadaşlar yarın edirneye gideceğim motorumla hangi yolu izlemem gerektiği ve kgs kartını nasıl alabileceğimle ilgili bilgisi olan varmı
    Moped > Mondial 150 Zat > Kanuni Windy S 150 > Kymco Agility 125 > TVS Apache RTR > Yamaha Ybr 125 ESD

Motosikleti
    kanuni windy s
    Tam sentetik yag kullanimina gore eksiltme cok fazla bence.. Benim motorum 2010 windy s, ben castrolun tam sentetik yagini kullaniorum, 2000km de yag degistirioyorum, yag eksiltmesi yok denecek kadar az.. Kgs karti bazi shell benzinliklerinde satiliyor..

Motosikleti
    [QUOTE=kanmix_x;2812709]
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Almıyayımmı yani
    bence alma ben aldım mecburen kullanıyorum ,125 lik al 150 cc yi bu kasa kaldırmıyor titrer durusun
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Arkadaşlar yardım istiycem sizden mumkunse arka jant motoru orta sehpaya aldıgımda sağ sola oynuyo ben rulmanı değiştirttim skf rulman ile sorun ondan olduğunu düşünmüyorum ama sanki rulmanı takarken hafıften boşluk vardı bunun la alakalı motoru servıse goturdum kısa bı sure duzeldı sonra tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başladı kurtarmaz sa jant değişmesi gerek dedi uygun fiyatlı jant bulabıleceğim yada bunun dışında başka bir durumdan bu sıkıntıyı yasayabıleceğimi bilen daha önce tecrübe etmiş bir arkadaşımız varmı?

Motosikleti
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım istiycem sizden mumkunse arka jant motoru orta sehpaya aldıgımda sağ sola oynuyo ben rulmanı değiştirttim skf rulman ile sorun ondan olduğunu düşünmüyorum ama sanki rulmanı takarken hafıften boşluk vardı bunun la alakalı motoru servıse goturdum kısa bı sure duzeldı sonra tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başladı kurtarmaz sa jant değişmesi gerek dedi uygun fiyatlı jant bulabıleceğim yada bunun dışında başka bir durumdan bu sıkıntıyı yasayabıleceğimi bilen daha önce tecrübe etmiş bir arkadaşımız varmı?
    bir çok olasılık var milden olabilir mili tam sıkmamış olabilirsin göbek bilyalarında sorun olabilir. arka jantı sarıgazide aktaş motordan alabilirsin 100 liraya almıştım ben geçenlerde servise sadece parça fiyatı 175 lira vermekten iyidir.
    ryan82 bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Demek bizim motorlarda yağ yakıyor haMotor 2010 model ve 11000 km de. Bende 2000 km de bir yarı sentetik yağla değiştiriyorum, belki bizim keratada az bişey yakıyordur Motoru zorlamadan kullanıyorum mesela 80 i geçmiyorum. Bakımlarını ben kendim yapıyorum nedeni, servislerde çoluk çocuğa yaptırmaları Temiz bakıyoruz bakalım kaç km gidecek
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    kanuni windy s
    Aynen dostum bende windy kaç bin çevirecek diye merak ediyorum..
    cesur509 bunu beğendi.

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    çok teşekkür ederim söylediğin yere gidip baktırayım kafama takılıyo yolda tırsıyorum basıma ıs gelecek diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı O.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çok olasılık var milden olabilir mili tam sıkmamış olabilirsin göbek bilyalarında sorun olabilir. arka jantı sarıgazide aktaş motordan alabilirsin 100 liraya almıştım ben geçenlerde servise sadece parça fiyatı 175 lira vermekten iyidir.
    sarıgazi yi pek bilimiyorum ama internetten yukarı dudullu olarak bir adres cıkıyor orası olabilirmi? senı de ujgraştırıyorum ama kusura bakma

Motosikleti
    alo windyciler ses soluk yok sezonumu kapattınız

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    kapatmadik kapatmadik yagmur kar firtina inadina windy ula.com

Motosikleti
    kanuni windy s
    Vites kolu bir baska kol kulanilarak motora baglanmis, bu durum azda olsa bosluk yapiyor. Ybr gibi direkt motora bagli modellerde bu bosluk yok. Bu boslugu almak icin epey ugrastim, fakat cok fazla yapilabilecek biseyde yok, zamanla artan bu bosluga nasil bi cozum bulabiliriz. Bu sekilde vites gecisleri ne kadar yumusak ve kolay olsada, bosluk olunca butun keyfi kaciyor insanin.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar motorunuzu yıkadığınızda zor çalışma ,gaz yememe durumu oluyormu
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    ben her hafta duzenli yıkarım şakır şakır su ilac çalismamazlık yapmadı benım derdımde yakıt .cok yakmaya basladı 155 yakıyor km de gerci benzin berbat pahalı
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni windy s
    Cesur509; bende bol suyla yikadigim zaman calistirip isitmadan sürersem 3-5dk isinana kadar gaza gec tepki vererek tutuk calisio, isininca problem yok. 10dk rolantide calistirip sürüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

Bolcadarbe; benim motor 125lik ortalama 130-135krs civari yakiyor. Kullanmayada bagli; son zamlardan once kardesim 57tl lik benzinle 505km yapmis:-) . Ben 55tl ye 430 civari yapiyorum..
    bolcadarbe bunu beğendi.

Arkadaşlar.Ben kısmetse nisan ayında filan motor almayı düşünüyorum.Aklıma windy 150 s lx ile 150 mcx takıldı.Acaba sizce hangisini seçmeliyim?Son hız olarak kıyaslarsak hangisi iyi ki en çok dikkat ettiğim konulardan biri hızlanma diğeri son hız.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Amacın son hız ise mondial mc al 162 cc 140 km/h Mc ile çok kapışmışlığım var ordan biliyorum .
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler