Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı oz.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezmeyi çok seviyorum, ama bu aralar bende milyonlarca işsazı issinin issassızdan biri haline geldiğim için azıcık sekteye uğrycak gezme olayıda.. Malum, havadan para gelmiyo :( Birde, yukarı sayfalarda bahsettiğim arızayı henüz bir bilene gösterebilmiş değilim :( Gerçi geçenlerde bi gün denedim evin etrafında, sesten eser yoktu ama :S Yinede bi sağını solunu göstermeden yola çıkmayı gözüm yemiyor.. Ama belki bir kaç hafta sonra yapabiliriz birşeyler. Zaten çook aşırı sıcak bu aralar. Montu kaskı giyipte güneşin altında yol yapmayı gözüm yemiyo pek..
    anladım abi bizdede aynı durum var maddiyat :D ama bir gün mutlaka tanışalım gezelim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım abi bizdede aynı durum var maddiyat :D ama bir gün mutlaka tanışalım gezelim
    Tamamdır, bende daha önce yazmıştım bu başlıktan buluşalım, tanışalım diye ama kendi teklifimi kendim geri çevirmek zorunda kalıyorum maalesef :( Ama bi gün mutlaka görüşelim. Bu arada bugünde zam geldi yine benzine. Alıştık, sessiz kalmaya devam..

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    ya abiler bende motor 1100 lü kmlere geldi,motor 1. viteste hemen bağırıyor,vites istiyor,yani bi sorun varmıdır,yoksa motor artık açılmışmıdır ??

cem.dinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS125K (200cc)-DESTRO250-ZZR250-Windy s 150
    Motorunun bağırmasını istemiyorsan arka dişliyi 40 yap yada sadece ön dişliyi 16 veya 17 yap hem motorun çabuk vites istemez hem de bağırmaz. aynı zamanda motorundaki titreşimde hisssedilir derecede düşer. Aynı zamanda sürati de biraz artar.

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abiler bende motor 1100 lü kmlere geldi,motor 1. viteste hemen bağırıyor,vites istiyor,yani bi sorun varmıdır,yoksa motor artık açılmışmıdır ??
    Gazı kesincede motor hemen yığılıyorsa sübap ayarı yaptırman gerek. Ama belli bir süre sonra yine yığılma devam ediyor yine sübap ayarı..

Motosikleti
    hımm teşekkür ederim,yığılma olmuyor,bırakıncada normal.Sadece 1. viteste bağıryo 2 de felan rahatlıyo motor

Motosikleti
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm teşekkür ederim,yığılma olmuyor,bırakıncada normal.Sadece 1. viteste bağıryo 2 de felan rahatlıyo motor

Benim motorda da aynısı oluyordu. Sanırım bu motosikletlerin birinci vites dişli oranı ile ilgili bir şey. dişli oranı kısa olduğu için bire taktıktan sonra hemen iki istiyor. İki de ise motor uzamaya başlıyor. Tıpkı 6 vitesli racing makinalar gibi onlarında birinci vites oranı kısadır.Daha önce de dediğim gibi birinci viteste bağırmasını istemiyorsan ön ve arka dişlide oynama yapabilirsin. Dişli oranlarını yukarıda verdim bir daha bakabilirsin. Mümkün olduğu kadar sübap ayarlarıyla oynamamalısın. Benim motorum 2900km de olmasına rağmen subap ayarlarını elletmedim. Çünkü motorda rodaj çok önemlidir. Düzgün rodajı yapılmış bir motor yaklaşık 8000km subap ayarı istemez. Neden dersen Bu motorlar toplanırken bilgisayar ile ayarları yapılıyor. Tamircilerin el yordamıyla yapılmıyor. Tork anahtarları ile vidaları sıkıştırılıyor. Yalnız Motorunun kilometresi gelmeden yolda gaz bastıysan mutlaka subap ayarları kaçmış olabilir bu da motorun içinden şıkırtılı bir ses getirir. o zaman subap ayarı yaptırırsın. Motorunu bir gün sabah kalktığında soğuk iken çalıştır ve kulak ver soğukken şıkırtılı bir ses geliyorsa o zaman subap ayarı istiyor demektir. Soğukken şıkırdamalı ses gelmiyorsa hiç subap ayarlarını elletme. Motor sıcak iken mutlaka şıkırdama sesi gelir bu seni yanıltmasın sıcak motorun içinde parçalar ısındığı için şıkırtılı ses gelmesi normaldir. Motora öyle zırt pırt subap ayarı yapılmaz. Aklında bulunsun. motor tecrübelerime dayanarak bunları aktardım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaşlar merhabalar foruma fazla uğramıyorum çünkü motorumun maşallahı var alalı 1 ay oldu 1800 km yol yaptım daha tık demedi motorum 10900 km oldu.Yanlız yavaş yavaş sesinde değişmeler hissetmeye başladım.Özellikle uzun yol yaptığımda subap ayarı zamanı geldi herhalde siz ne dersiniz?

Motosikleti
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar foruma fazla uğramıyorum çünkü motorumun maşallahı var alalı 1 ay oldu 1800 km yol yaptım daha tık demedi motorum 10900 km oldu.Yanlız yavaş yavaş sesinde değişmeler hissetmeye başladım.Özellikle uzun yol yaptığımda subap ayarı zamanı geldi herhalde siz ne dersiniz?
    mehmet sen en iyisi at onu çöpe başka motor al 10900 km subab ayarı istememesi gerek zaten senin motorda ses yoktu ne yaptın motora da bozdun

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    yok yaaa uzun yol yapınca Yani 400 km falan sesinde hafif bir artma oluyo ya ona dedim sende haa vur dedik öldürdün hemen

Motosikleti
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yaaa uzun yol yapınca Yani 400 km falan sesinde hafif bir artma oluyo ya ona dedim sende haa vur dedik öldürdün hemen
    uzun yolda olur o kadar motor soğukken ses yoksa kafanı yorma benim motorda da ses var ona bakarsan uzun süre sürünce sebebi yağ inceldiğinden subab aralarını tam kapatamıyor ondan bir problem değil yani

Motosikleti
    Alıntı cem.dinmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da aynısı oluyordu. Sanırım bu motosikletlerin birinci vites dişli oranı ile ilgili bir şey. dişli oranı kısa olduğu için bire taktıktan sonra hemen iki istiyor. İki de ise motor uzamaya başlıyor. Tıpkı 6 vitesli racing makinalar gibi onlarında birinci vites oranı kısadır.Daha önce de dediğim gibi birinci viteste bağırmasını istemiyorsan ön ve arka dişlide oynama yapabilirsin. Dişli oranlarını yukarıda verdim bir daha bakabilirsin. Mümkün olduğu kadar sübap ayarlarıyla oynamamalısın. Benim motorum 2900km de olmasına rağmen subap ayarlarını elletmedim. Çünkü motorda rodaj çok önemlidir. Düzgün rodajı yapılmış bir motor yaklaşık 8000km subap ayarı istemez. Neden dersen Bu motorlar toplanırken bilgisayar ile ayarları yapılıyor. Tamircilerin el yordamıyla yapılmıyor. Tork anahtarları ile vidaları sıkıştırılıyor. Yalnız Motorunun kilometresi gelmeden yolda gaz bastıysan mutlaka subap ayarları kaçmış olabilir bu da motorun içinden şıkırtılı bir ses getirir. o zaman subap ayarı yaptırırsın. Motorunu bir gün sabah kalktığında soğuk iken çalıştır ve kulak ver soğukken şıkırtılı bir ses geliyorsa o zaman subap ayarı istiyor demektir. Soğukken şıkırdamalı ses gelmiyorsa hiç subap ayarlarını elletme. Motor sıcak iken mutlaka şıkırdama sesi gelir bu seni yanıltmasın sıcak motorun içinde parçalar ısındığı için şıkırtılı ses gelmesi normaldir. Motora öyle zırt pırt subap ayarı yapılmaz. Aklında bulunsun. motor tecrübelerime dayanarak bunları aktardım. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    teşekkürler çok güzel bi açıklma bu,tek tek göz atacağım bunlara

Motosikleti
    suzuki
    150cc windy s aldım fakat daha 350 km de arka dişliden 1. ve 2. viteste iken tak diye ses geliyor servise götürdüm fakat hiçbir şey yapamadılar özellikle kaplinin oraya dişli kampanası tam oturmuyor sanırım bu sorun ile karşılaşan varmı yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Motosikleti
    Alıntı evrese adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc windy s aldım fakat daha 350 km de arka dişliden 1. ve 2. viteste iken tak diye ses geliyor servise götürdüm fakat hiçbir şey yapamadılar özellikle kaplinin oraya dişli kampanası tam oturmuyor sanırım bu sorun ile karşılaşan varmı yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Zincirin biraz boşluklu ise gaz verdiğinde zincir gerilip zincir koruma sacına vuruntu yapıyordur. Bende de bu sorun vardı zincirinin gerginliğini bence kontrol et. Zincir koruma sacını bu windy lerde fabrika çıkışı güzel ayarlayamamışlar. Ve sana tavsiyem 2000-3000 km lere geldiğinde zincirini değiştir oring li zincir tak üzerinde gelen zincirler dandik. Belirli bir zaman sonra pimlerinden aşınıp bollaşıyor ve ardından kopuyor. Başıma geldi çünkü.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    arkadaşlar motor hızdan düştü uzun süredir ibre 110'a gelmez oldu acaba nedendir bilen varmıdır ? Sorun ne olabilir ?
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    kimse kalmadımı konuyu takip eden ses seda çıkmıyor
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben takip ediyorum
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor hızdan düştü uzun süredir ibre 110'a gelmez oldu acaba nedendir bilen varmıdır ? Sorun ne olabilir ?
    kardeş hızın düşmesi herşeyden olabilir aldığın benzin iyi değildir karburatörü tıkar az benzin geçer ,hava filtresi tıkalıysa hava iyi alamaz, bujin iyi ateşleme yapamazsa ömrü bitmişse motorun hızı düşer ve gitmez birde önceden başka yağ koyupta şuan yağını değiştirdiysen o bile azda olsa fark yapar motoruna genel bakım yaptır derim ondan sonra düzelecektir diye düşünüyorum

Motosikleti
    Bakım yaptırdım subab ve karbüratör ayarı yapıldı hava flitresi değişti zincir geğişti.Yağı hep aynı serviste koyduruyorum.Benzini farklı yerlerden de aldım bir fark yok.Buji 1-2 ay evvel değişti başka önerisi olan ?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar artık askerliği ertelemeyim dedim , yarın birliğime teslim oluyorum İzmir /Narlıdere . 5,5 ay motorumdan ayrı kalacağım için üzülüyorum neyse artık. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler