Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şehir efsanesi
    alonso_51196 mt03 hakkında hemen hemen tüm bilgileri gerideki 11 sayfada bulabilirsin sanırım türkiyedeki en kapsamlı uygulamalı test ve görüşler burada yazıldı ve yazılıyor.

125 cc de kaç km deneyimin var bilemiyorum ama 125 cc den üst sınıfa geçerken ss yerine naked ya da enduro düşünmeni tavsiye ederim.
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xt660x
    mt03 xt modeli ile aynı motoru kullanıyo ve sınıfının en az yakan motru bence
    ben xtx ile uzun yolda 10lt ile 300 km yol yapıyorum - ortalama 90 100 km hızla - bumu cok yakıyo dediğiniz

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı ayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben xtx ile uzun yolda 10lt ile 300 km yol yapıyorum - ortalama 90 100 km hızla - bumu cok yakıyo dediğiniz
    ya şimdi kafam karıştı arkadaşlar bu motorun şehiriçi kullanımda 100 km'de kaç litre yakıyor ?

benim sorduğum sorulara atıfta bulunan arkadaşlara şunu diyeceğim benim için önemli kriterlerden birisi yakıt tüketimi nedeni benim kendi gerekçelerim kimisi vardır araştırmadan direk alır kimisi vardır herşeyini hesaplar alır bunu neden garipsedinizki?

Motosikleti
    BMW R1150GS
    herkese slm 1 haftaya kadar kısmet olursa bnmde bi MT03 üm olucak kötü habar TR de hiç siyah kalmaması!!

siyaha en yakın beyaz galiba sadece depo rengi farkli! ....
    yeni depo siparişi vermek ruhsata renk deişiklini işletmek vb...
    gibi işler nekadar gercek yada nekadar fantazi sizce??
    yada ne kadar mümküm / nekadar tutar....

asil sorum
    mt03 sahipleri hep peşinmi aldilar
    bn alabilirsem kredi ile alicam...
    motor kredisi için en mantikli yada
    en can yakan banka deneyimleriniz nedr?

biraz konu dışı oldu gibi ama amaç MT03 sahibi olmak:D
    sonuçta

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim yukarıda ki yazımdan MT3 çok yakıyo anlamı çıkarmayın.. sadece bir arkadaş yaksa bile hakkıdır gibi yaklaşmış .. bu düşünce tarzı yanlıştır dedim .. yoksa mt3 ün yakıt değerleri fena değil.. ha bir f650 gs kadar cimri değil ama 2. sıraya yerleşir ...

bu motorun bize verdiği mutluluğu sığ bir yakıt tüketimi tartışmasına kurban vermek bana hiç doğru gelmiyor!
    Burada bu motor incelerken her yönden inceliyoruz .. zaten çok yakıyo demedikki.. ama çok yakması normalmiş gibi göstermenin sığ mantık olduğunu anlatmaya çalıştık. Unutmamalı ki burada bu başlığı takip ederek almaya karar verecek veya vazgeçecek insanlar var
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    ZAMANSZ kardeş ben 9000 ytl si için kredi kullandım akbanktan 341 ytl olarak ödüyorum haberin olsun

BU arada kesinlikle yakıt tüketimi 150 cc bir çinli ile kıyaslanmaz ama kendi sınırıfında oldukça normal olduğunu düşünüyorum
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Bende 10000YTL için aylık 937 ytl ödüyorum 12 ay vade
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    BMW R1150GS
    herkese slm lar....

arkadaslar bn bi halt ettim iyimi ettim kötümü ettim bilemedim

ama tutamadm kendimi yapikrediye basvurdum
    30ay vede ile totalda 18.000 küsüre aliyorum aleti!

çok para ve ilk motorum olmasi bni korkutuyor ama
    ayda 607ytl gibi bişii.. ve totalda kampanyasz haline denk geliyor!

kredi dosya parasi 315ytl+plaka+bandrol+ruhsat faln derken totalda 700ytl gibi bi masraf daha çikiyor ee tabi kask mont falan bunlari atlattiktan sonrasi güzel olcak gibi ayda 607ytlkredi+230kasko...

bişi sormak istiyorum 1600gibi bi kasko ücreti bu alet için fazlamidir??
    ama herşeyi kapsiyor çalinmayi bile!
    yapikredi bunu karşilamaiyor
    farki neyse verim karşilasin dedim
    kapali garaj alarm istiyor
    onada ok dedim
    bu seferde park halinde çalinirsa karşilamz dediler
    nasi yani başka nasi çalinir.....
    kapali otopark in dişinda bi yerde çalinrsa karşilamiyor!!!!

bunn sözlük teki aciklamasi DOLANDIRICILIK degilmidir bn mi abartiyorum!!

two-wheeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTO GUZZI BREVA 750İ

mt 03 hayallerim alt üst oldu.

mt 03 kullanan arkadaşlar .benimde kafamda bulunan motor buydu mt 03.ne zaman "moto guzzi breva 750 "nin sıfır fiyatı 13750 oluncaya kadar.benim yamaha mt 03 hayallerimi altüst etti bu makine .

Öncelikle şunu soylemek istiyorum su ana kadar uye olurken en zorlandıgım site oldu.Hos en az 3 senedir hicbir siteye birsey yazmadım gerci ama

Arkadaslar aslında bu siteye uye olmamın sebebi MT03 forumunuz oldu...
    İlk motorum f650 GS di.Sonrada 1150GS ADV deneyimim oldu.4 aydır saglık sebepleri nedeni ile motora veda ettim.
    Ama su an iyilestim ve tekrardan motosiklet arayışlarım beni buraya getirdi.
    Aslında Enduro kokenli olmam sebebi ile tun modelleri denedim ama MT03 hakkında yazılanlardan baska bir deneyimim yok.
    Kucuk bir scooter ile pistlere donmek istedim ama gene duramayarak ,çıtayı yukseltim...
    Bu arada kaza yaparak motora ara verdiğimi dusunebileceğiniz aklıma geldi.
    Hayır kaza yapmadım ama boynumda ciddi bir fıtık ile ara vermek zorunda kaldım.
    Arkadaslar sizden ricam MT03 onden aldıgı ruzgarın şiddeti nedir? Ciddi rahatsız eder mi? Bunu merak ediyorum..

NOt: Bir de KASKO ile soru soran arkadasa tavsiyem ISVICRE sigorta yı ara
    Isvicre sigortanın acentaları ilgileniyor.SAIR Sigortayı arayabilir sin
    0 216 651 92 25.Sahin Abi ile konus yardımcı olr.Yeni basladıgın için biraz fazla verirsin ama sonradan azalır.

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    dostum mt-03 sahibi olan çok az kişi var. yok denecek kadar az. onun için işin zor.

Motosikleti
    Alıntı go..go..go adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu soylemek istiyorum su ana kadar uye olurken en zorlandıgım site oldu.Hos en az 3 senedir hicbir siteye birsey yazmadım gerci ama

Arkadaslar aslında bu siteye uye olmamın sebebi MT03 forumunuz oldu...
    İlk motorum f650 GS di.Sonrada 1150GS ADV deneyimim oldu.4 aydır saglık sebepleri nedeni ile motora veda ettim.
    Ama su an iyilestim ve tekrardan motosiklet arayışlarım beni buraya getirdi.
    Aslında Enduro kokenli olmam sebebi ile tun modelleri denedim ama MT03 hakkında yazılanlardan baska bir deneyimim yok.
    Kucuk bir scooter ile pistlere donmek istedim ama gene duramayarak ,çıtayı yukseltim...
    Bu arada kaza yaparak motora ara verdiğimi dusunebileceğiniz aklıma geldi.
    Hayır kaza yapmadım ama boynumda ciddi bir fıtık ile ara vermek zorunda kaldım.
    Arkadaslar sizden ricam MT03 onden aldıgı ruzgarın şiddeti nedir? Ciddi rahatsız eder mi? Bunu merak ediyorum..

NOt: Bir de KASKO ile soru soran arkadasa tavsiyem ISVICRE sigorta yı ara
    Isvicre sigortanın acentaları ilgileniyor.SAIR Sigortayı arayabilir sin
    0 216 651 92 25.Sahin Abi ile konus yardımcı olr.Yeni basladıgın için biraz fazla verirsin ama sonradan azalır.
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Tekrar motosiklete dönmek istemeniz güzel bir duygudur.
    Sağlık sebeplerinden dolayı ara verdiyseniz MT03'ü malesef tavsiye edemiyeceğim. Kullanmaya başladığım günden bu yana benimde boyun ağrılarım arttı ve fıtık başlangıcı olmasından korktuğum için daha az kullanmaya özen gösteriyorum. Bunlar kendi fikirlerim. Motosikleti kötülemek olarak alınmasın her bindiğimde daha fazla keyf alıyorum.

Bir iki örnekle rüzgarın şiddetini anlatayım. Kaskım SHOEI XR-1000 ve bedeni tam oturuyor kafama. Bu kaskın çene bölümü ile ağzım arasındaki mesafeye yaklaşık 2cm. MT03 üzerinde 120km nin üzerindeki seyirlerde 2cm lik mesafe sıfıra düşüyor. 140-150 lerde hala deponun üzerine doğru yatmadıysanız kollarınızın uzamaya başladığını hissedebilirsiniz. Gidonu bıraksanız motor yoluna devam eder siz ise uçmanın yeni yöntemlerini keşfetmiş olursunuz.

Sırt ve boyun ağrıları için tam bir sırt koruması ve boyun koruması kullanmanızı tavsiye ederim.

http://catalog.troyleedesigns.com/ca...oducts_id=1639
    bu ürün gerçekten işe yarar umarım.

Vazgeçilecek gibi bir motosiklet değil. Bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum başka bir motosikletin üzerinde.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ZAMANSZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm lar....

arkadaslar bn bi halt ettim iyimi ettim kötümü ettim bilemedim

ama tutamadm kendimi yapikrediye basvurdum
    30ay vede ile totalda 18.000 küsüre aliyorum aleti!

çok para ve ilk motorum olmasi bni korkutuyor ama
    ayda 607ytl gibi bişii.. ve totalda kampanyasz haline denk geliyor!

kredi dosya parasi 315ytl+plaka+bandrol+ruhsat faln derken totalda 700ytl gibi bi masraf daha çikiyor ee tabi kask mont falan bunlari atlattiktan sonrasi güzel olcak gibi ayda 607ytlkredi+230kasko...

bişi sormak istiyorum 1600gibi bi kasko ücreti bu alet için fazlamidir??
    ama herşeyi kapsiyor çalinmayi bile!
    yapikredi bunu karşilamaiyor
    farki neyse verim karşilasin dedim
    kapali garaj alarm istiyor
    onada ok dedim
    bu seferde park halinde çalinirsa karşilamz dediler
    nasi yani başka nasi çalinir.....
    kapali otopark in dişinda bi yerde çalinrsa karşilamiyor!!!!

bunn sözlük teki aciklamasi DOLANDIRICILIK degilmidir bn mi abartiyorum!!
    öncelikle hayırlı olsun arkadaşım...
    Bankalar bazen ipin ucunu kaçırıyor ve malesef hiç bir B.... (söylemede dur) yapmadan ya da vermeden para kazanmak istiyorlar kapalı garaj ve alarm varken senin KASKONU kim kel başına sürer be insan
    motosikleti sen üzerindeyken altından çalacaklar artık neyapalım
    İsviçre Sigorta her türlü sigorta ediyor! ben geçenlerde sordum ve benim 2006 DL 650 için 1370 ytl dediler herşey dahil! senin 1600 ytl ödemen normal o halde

Alıntı ayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin depona 10lt yakıt doldurmayı söz ve taahhüt ediyorum
    gel ve nasıl 90-100km/s süratle 300km mesafe aldığını ispatla lütfen.
    kusura bakma ama 300km yolu belki rölantiye yakın bir hzla gidersin ama 100km/s ile ASLA bak yine yazıyorum ASLA.
    biraz daha ufak sallayalım sallanacaksa.......
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Tekrar motosiklete dönmek istemeniz güzel bir duygudur.
    Sağlık sebeplerinden dolayı ara verdiyseniz MT03'ü malesef tavsiye edemiyeceğim. Kullanmaya başladığım günden bu yana benimde boyun ağrılarım arttı ve fıtık başlangıcı olmasından korktuğum için daha az kullanmaya özen gösteriyorum. Bunlar kendi fikirlerim. Motosikleti kötülemek olarak alınmasın her bindiğimde daha fazla keyf alıyorum.

Bir iki örnekle rüzgarın şiddetini anlatayım. Kaskım SHOEI XR-1000 ve bedeni tam oturuyor kafama. Bu kaskın çene bölümü ile ağzım arasındaki mesafeye yaklaşık 2cm. MT03 üzerinde 120km nin üzerindeki seyirlerde 2cm lik mesafe sıfıra düşüyor. 140-150 lerde hala deponun üzerine doğru yatmadıysanız kollarınızın uzamaya başladığını hissedebilirsiniz. Gidonu bıraksanız motor yoluna devam eder siz ise uçmanın yeni yöntemlerini keşfetmiş olursunuz.

Sırt ve boyun ağrıları için tam bir sırt koruması ve boyun koruması kullanmanızı tavsiye ederim.

http://catalog.troyleedesigns.com/ca...oducts_id=1639
    bu ürün gerçekten işe yarar umarım.

Vazgeçilecek gibi bir motosiklet değil. Bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum başka bir motosikletin üzerinde.
    Verdiğin bilgi için cok tesekkur ederim.Sana da gecmiş olsun.Aman ihmal etme...ben cok cektim cunku...En azından MR cektir boyutunu ogren...
    Verdiğin linkteki alet zannedersem prof yarışçıların taktıgı bir boyunluk.Baya basarılı oldugu goruntusunden belli...

Zaten kullanmadan MT03 u almayı dusunemem.Bu sacmalık olr..
    Ben 1150 ADV den cok memnundum ama agır olması sebebi ile daha hafif bir sey almak amacı ile MT03 u buldum.Onun da tek kafama ruzgar olayı takıldı..
    Ama kafamda hala mevcut...Silmiş değilim..Test edebilirsem dusune bilirim almayı

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    selamlar. rüzgar olayının büyük bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. günümüzde 140 beygirlik çıplak motorlar bile mevcut. bu makinelerin üzerinde duruluyorsa, mt03'ün de problem yaratacağını sanmıyorum. aksesuarlar arasında cam yok mu?
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. rüzgar olayının büyük bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. günümüzde 140 beygirlik çıplak motorlar bile mevcut. bu makinelerin üzerinde duruluyorsa, mt03'ün de problem yaratacağını sanmıyorum. aksesuarlar arasında cam yok mu?
    var

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    BMW R1150GS
    öncelikle mesajımı cvplayan vakit ayiran herkese tesekkürler...
    motor bayiye gelmiş kasko ve kredi süreci bitince alet bnm :D

30ay olmasi ve ilk motorum olmasi korkutuyr ama totalda kampanyasz fiyata geldigi için bi yandan da iyi bişi yapiyorum diyorum
    ah bide kasko masrafi olmasa:(

(koçalians ve isviçre sigorta imiş bu konuda üstat)

şaka gibi bişiiii 1ay once burayi okuyup iç çekiyodum!

kısacasıı inşallah hepinz gönlünüzde yatan makinayı
    tez ve temz elde edersinz

Motosikleti
    Alıntı go..go..go adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgi için cok tesekkur ederim.Sana da gecmiş olsun.Aman ihmal etme...ben cok cektim cunku...En azından MR cektir boyutunu ogren...
    Verdiğin linkteki alet zannedersem prof yarışçıların taktıgı bir boyunluk.Baya basarılı oldugu goruntusunden belli...

Zaten kullanmadan MT03 u almayı dusunemem.Bu sacmalık olr..
    Ben 1150 ADV den cok memnundum ama agır olması sebebi ile daha hafif bir sey almak amacı ile MT03 u buldum.Onun da tek kafama ruzgar olayı takıldı..
    Ama kafamda hala mevcut...Silmiş değilim..Test edebilirsem dusune bilirim almayı
    Teşekkür ederim. İhmale gelecek bir konu değil sağlık. Başlangıç seviyesinde henüz. Sebebide MT03'den bitürlü inememem olsa gerek. Bisiklet sporuna tekrar başladım ve büyük yararını gördüm ağrılara karşı. Motosiklet ne kadar güzel bir özgürlük aracı olsada sağlık için uzun kilometreler kalıcı izler bırakabiliyor. Spor yapmayı ihmal etmemek gerekli, ne kadar korumaları tam kullansakta.

Bu boyunluklarda alt kalite diye birşey yok. Olmamasıda gerekli.

Test etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Dışardan bakıldığı gibi bir motosiklet değil. İndikten sonra birdaha düşünmeye başlıyosunuz, kafanızda yeni sorular oluşuyor. Ben arasıra motosikletimi sevdiğim ve güvendiğim bir iki arkadaşımla paylaşırım ve onlarında görüşlerini alırım. Yolda görüp bu ne güzel bir motosikletmiş diyen insanlarada, neresini beğendin mesela diye soru sorarım. Bu güne kadar olumlu eleştiriler aldım. İnsanları şaşırtan tek özelliği çok küçük görünmesi. DL650 yanında küçücük kalması mesela.

Rüzgar konusunda diğer arkadaşlarında dediği gibi naked olan tüm motosikletlerde rahatsızlık hissedeceksiniz. En aza indirmek için ön cam gibi yada boyunluk gibi değişik çözümleri deneyebilirsiniz.

öncelikle mesajımı cvplayan vakit ayiran herkese tesekkürler...
    motor bayiye gelmiş kasko ve kredi süreci bitince alet bnm :D

30ay olmasi ve ilk motorum olmasi korkutuyr ama totalda kampanyasz fiyata geldigi için bi yandan da iyi bişi yapiyorum diyorum
    ah bide kasko masrafi olmasa:(

(koçalians ve isviçre sigorta imiş bu konuda üstat)

şaka gibi bişiiii 1ay once burayi okuyup iç çekiyodum!

kısacasıı inşallah hepinz gönlünüzde yatan makinayı
    tez ve temz elde edersinz
    Hayırlısı olsun ilk motorunuz. İlk motosiklet ve bir Yamaha MT03
    İlk motosiklet için birazcık fazla diyebiliirm. Fakat bikaç kaza tehlikesi atlattığımda ne kadar dengeli olduğunu yan yan kayarkende öğrenmiş oldum. Yere değmeden tekrar düzelecek kadar dengeli. Umarım böyle bir deneyim yaşamazsın.
    Tekerin düz bassın...

Motosikleti
    BMW R1150GS
    hepinize teşekkrler motor geldi ama ders almadan alip eve getrmek istemedm alete kıyamadm biran önce yeteri seviyeye gelmek istiyorum ama!

bn burda o orda fena bi duygu!
    bi yandan krediyi öde...:D

bu arada son bomba 1,63 idi çıkan kredi 2günde zamgeldi 1,70ten verdiler

dosya parasi sonra idi peşin şart koştular

kosko 1600 idi max. 1900 oldu birden!

koruma demiri hediye idi 180euro ver takalim oldu....

astar yüzü delgi geçtii ne bankanın sunduu hesap ne de motoru satan yern sunduu söylemler kalmadi parayi verince.....

kısacasi içimde patladi bi yerde ama kullanmaya başlaynca aleti
    fark edip ne aldiimi mutlu olcam kesn;)

ist. yaşayipta mt03 olan tanıdık servisi olan motor tecrubesi olan arkadaşlardan yardm isteye bilirm bilgi ve tecrübe alişverişi için:D

Motosikleti
    fz 6 + apprllia rxv 5.5
    hepinize teşekkrler motor geldi ama ders almadan alip eve getrmek istemedm alete kıyamadm biran önce yeteri seviyeye gelmek istiyorum ama!

bn burda o orda fena bi duygu!
    bi yandan krediyi öde...:D

bu arada son bomba 1,63 idi çıkan kredi 2günde zamgeldi 1,70ten verdiler

dosya parasi sonra idi peşin şart koştular

kosko 1600 idi max. 1900 oldu birden!

koruma demiri hediye idi 180euro ver takalim oldu....

astar yüzü delgi geçtii ne bankanın sunduu hesap ne de motoru satan yern sunduu söylemler kalmadi parayi verince.....

kısacasi içimde patladi bi yerde ama kullanmaya başlaynca aleti
    fark edip ne aldiimi mutlu olcam kesn;)

ist. yaşayipta mt03 olan tanıdık servisi olan motor tecrubesi olan arkadaşlardan yardm isteye bilirm bilgi ve tecrübe alişverişi için:D
    bu yazdıkların resmen duzenbazlık ne kadar sacma yaa boyle bişey varmı t.c. dışında hangi ulkede olur boyle bişey yaa ,valla ben senin yerinde olsam resti ceker almazdım müşteriyi yolunacak kaz gibi goruyo bu adamlar,koca şirketler verdikleri sozden bir gunde donuyorlar,ayıp yaaa bende almayı ciddi ciddi duşunuyordum fakat bu yazdıklarına gercekten acayip uyuz oldum yamaha almıyorum ve senin anlayışına hayran kaldım ama ben o kadar anlayışlı olamam.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)