Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ben 3 fax çekilmesine rağmen 12 gündür ne fren balatası nede yedek telleri getirtemedim,olay yerini inceledikten sonra bilgilendirirsen sevinirim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    yarın telefon açıp sorucam artık gelebilirmiyiz bireysel olarak diye gidebilirsem oray yerini inceledikten sora cwp werebilirm :D

sabah sabah çıldırtılar beni aradım motomax ın hadımköydeki ana bayisini werdikleri cewap biz servislere gönderebilirz ancak
    -ama servis 3 yada 4 gün sonra alabilirsiniz diyor ?
    -servisinizle irtibata geçin
    - teşekkür edip, içimden sövüp kapıyorum.
    servisi arıyorum başımda müşteri war yarım saat sonra ara diyor
    - dışardan konturlu telefondan arıyorum not alsanız arama imkanım olmayabilir diyorum
    -müşteriyle uğraşıyorum diyor ki bu konusmayı yapana kadar yazsa işlem bitmiş olucak sabah sabah uğraşmaktayım şimdi başka bi serviz numarası bakıcam olmadı ....

Motosikleti
    Ne dönüyor anlamak mümkün değil!
    Olaki gidersen gereksiz model parça yığınların çokluğundan önce ss için ayrılmış kısımda nasıl bir yatırımları var onu dikkate al derim!!!

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    sonuç sirkecideki motomaxtan sipariş için fiyat istedim benden istedikleri rakam 50 ytl, bir iki dükkan yanında aynı parçanın bir iki milim büyük olanını 15 ytl ye satarlarken istedi bu rakamı benden, bende ordan sipariş etmedim 4. leventteki bayiden sipariş ettim çıkardıkardıkları fiyat 25 dolar yani 30 ytl iki bayii arasındaki uçurumdan düşseniz kalkamazsınız, keeway ismi iyice kendinden soğuttu bence en kısa zamanda motorumu satmayı düşünüyorum...

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Hangi topiğe baksam ''bıktım artık motorumu satmayı düşünüyorum'' diye yakınan birilerinin görüyorum.Bu hafta içi bir motosiklet almak istiyorum ,ancak hala bir karar veremedim ne alacağım konusunda.Çok kararsızım. :(

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Dostum herkes motorunu değiştirmek ister sonuçta insan oğlu sıkılır zaman zaman elindekilerden tamamen kişisel nedenler olabilir yada makina iyi değildir senin dediğin birinci dediğime giriyor bana kalırsa uuzn zamandır yazamıyordum buraya tanıyanda yoktur zaten beni.Ben ss kullanıyorum ve şu anda motorum 5544km de tam olarak son yazımı yazdığımda tura çıkacağımı yazmıştım turumu tamamladım tamamı 3500km ve motor üzerinde geçti.
    BU 3500km uzun yolda yapıldı tabi ki ve 3000km boyunca hiç bir sıkıntı yaşamadım.Sürekli yağını değiştirdim ama son 500 km de fark ettim ki motor yağ eksiltiyor uzun yolda yani yanınıza mutlaka 1 lt lik bir yağ almalısınız bagaj olayı 2 kişi için öyle yeterli değil ki benim motorda en büyük deri çantalar var tam aksesuar çantala genede biraz sorun yaşadık resim koyacak zamanın yok kusura bakmayın.Ve şu 140 km olayını ben hiç görmedim ben 115 km bir seferde 120km gördüm.Daha fazlası yok yapanlarıda kutlarım motoru iyi zorlamışlar.Kullananlar bilir arka koltuk olayı çok rahatsız edici bazen oluyor 50 yada 60 km de mola vermek gerekiyor.Ortalama yakıt sanırım 115-120krş civarı
    100 krş da yaktıgı zamanlar oldu 130 krş yaktığı zamanlarda öyle yorucu bir motor değil uzun yol için şehir içi nasılsa uzun yoldada aynı ama 250cc bir motordan beklenildiği kadar bir performan var öyle abartılı konuşmamak lazım.Her türlü yola girdim çamur mucur buna dahil motorun yol tutuşu orjinal lastiklerinden dolayı çok zayıf çantalarla viraşlarda öyle hızlı dönmek pek mümkün değil dikkat etmek lazım ilk aldığımdan bu yana vibrasyon olayı yok demiştim hala da yok diyorum.Bu güzel bir durum birde benim gibi ilk defa gideceğiniz bilmediğiniz yollarda yakıt ikmali yapacak istasyon bulma şansınız olmayabilir olsada sizin gibi istasyondada benzin bitebiliyor.
    Herkese kzasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    yelken_786 , verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Gerçekten faydalı oldu benim için.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    hocam arka balata bakıyorsan tambur çapına bak büyük ihtimalle çelik yada kanuni mct birinin balatası uyar.bende 80cc 1981 model bir motor var numunesi ile parçacıya gittim cb 125 balatası ile aynı çıktı bununda mutlaka uyanı vardır çokta motomax diye kendinizi yormayın.kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    motomax diye kafayı yormıyalımda şikayetçi oldugum sey ne moneroda ne de bisanda da yok servis kalitesi olarak hiç biri elinde parça bulundurmuyor bu birinci sıkıntı, elinde parça bulundurmuoysun müşterinin ana merkezden almasına izin wermiyosun bu ikinci sıkıntı , servisler arası bir parça iki katı fiyat farkı nasıl olabilir buda 3. sıkıntı

Motosikleti
    son denemede çelik matorun beyni ss üzerinde olumlu sonuç vermiştir bilgilerinize...Taylo hoşgeldin
    Yelkenin söyledikleri benim her sayfada bilgilendirmek için yazdıklarımla paralel (hız konusu hariç) Ekzantrik zincirinin 30000 km dolayında değişimi gerekirse bulunması zor duyumunu aldım,farklı marka taksak 3 mm boydaki fark bile devamında problem getireceği için orjinal yedeğini alıp saklamakta yarar var diyorum.Yamaha parça problemi yaşıyormu bu modelinde onu da henüz tecrübe etmedim. Benim yazdıklarım bu noktada tedbir adınadır,yarın ihtiyaca dönüşürde temin sıkıntısı yaşarsak işte o zaman memnuniyetsizlik ve şikayet olabilir! Bisan parça yatırımı yapmadıysa gerçekten şaşırtıcı bir durum!!!

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Parça konusunda şu anda çoğu motordaş arkadaşlar sıkıntıya girmediği (girmediğimiz)için bu konu sadece düşündürücü ama bunu düşünmekten başka birşeyler yapmak lazım.Ve şunu da hatırlamakta yarar var yamaha 535 virogonun parçalarında ve 250cc bizim motorların aynısının da yedek parça sıkıntısı yaşadıklarını bizim servisten parça aldıklarını duymuştum.Ne kadar doğru olduğunu bilemem bilğiniz olsun

Motosikleti
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha parça problemi yaşıyormu bu modelinde onu da henüz tecrübe etmedim.

Yamaha'da yedek parça sorunu olduğunu duyuyorum hep.Beldeyama yedek parçaları deniz yoluyla getirdiği için bazan 4-5 ay bir parça için bekletiyorlarmış .Japon motorları arasında Yamaha yedek parça açısından en sıkıntılı olanı diyorlardı. Böyle bir problem olmasaydı 93 model bir Virago 535 almayı düşünebilirdim ama acemi olduğum için uğraşmayı gözüm yemedi.Ekonomik yönden bana daha uygun görünüyor Super Shadow , kendisi de parçası da ucuz.Bakalım ne olacak.

Ne zor şeymiş motosiklet almak

http://www.sikayetvar.com/index.php?...deyama&loc=ara

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Batis evet eski model ikinci el almaktansa yeni model bir motosiklet almak daha mantıklı ss lerin şu anda sıfırı yok bildiğimm kadarı ile ben hiç görmedim bayide japonları tutmaz evet bunu iddia etmek çok doğru olmaz ama çin yapımı motorlarlada kıyaslamamak lazım bu zamana kadar gördüğüm her ss sahibi memnun değilim demedi ki bu çok önemli ama bak şunu da dikkate almak lazım motosiklerin çoğu yeni ve km ler daha öyle 10.00 km leri çoğu arkadaş geçmedi 30.000km garantisi olan bir motosiklet o zamana kadar ne gösterecek bunu ilerde göreceğiz sanırım.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arka fren balatası gerçekten büyük sorun. ben birkaç ay eevel balata kitleniparka fren kapağını dağıttığı için değiştirmiştim o zaman benden 15 ytl almışlardı şimdi istenen rakamlar gerçekten çok şaşırtıcı fırsattan istifade ediyorlar resmen.
    yalnız bir sorun var orjinal balatalar çok sert olduğu için fren kitleme yapıyor yerine iyi kalite bir balata bütün aramalarıma rağmen bulamadım. arka freni mümkün olduğu kadar kullanmıyorum fakat ilerde bu motorlarda parça sıkıntısı yaşayacağımız kesin o yüzden muadil parça bulan arkadaşlarımızın burada bizimle paylaşmaları faydalı olacak kanısındayım.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    pazartesi parçayı sipariş ettim 4. leventeki servis en fazla iki üç gün içersinde parça elimizde olur dedi cuma gününe kadar gelmedi umarım pazartesi gelir kriz geçiricem yoksa

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Arkadaşlar bende bu ay izine ayrılırsam motoru iyi bir bakıma götürmeyi düşünüyorum sente ayarı subap ayarı eksantrik zincirinden dolayı bir ses var demişlerdi onada baktıracağım çiğeri bir baktıracağız işte bujileri falanda değiştiririm yağ falan derken sanırın gene bir 15-200 veririm gibi görünüyor servise ankarada ben sisibar arka yüklük bulamadım birde o sıkıntı var

Motosikleti
    Arka fren balatası yok! Eksantrik mzinciri bakalım bulunuyormu Arka yüklük demirini sanaakar bir usta yaptı,güzelde oldu kullanıyorum.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    arka fren balatasını farklı balatalar kullanabilirsin, orjinal parça kullanmak istediğin için mi kullanmıyosun acaba?

Motosikleti
    KID333 hangi markanın arka fren balatası takımı bizim ss lere uyuyor biliyormusun?

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    şu ana kadar ki araştırmalarımda bizim motorlara uyan bir balata
    bulamadım.bulan olursa burada yazmaları iyi olur.Bizim arka balata çapları büyük bir küçüğü bol miktarda var.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler