Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bu gun bende bitane keeway aldım daha önce mct vardı ondan sonra biraz ufak gibi geldi ama kullanması cok güzel sadece turu biraz az gibi ben cok sevdim motoru yinede sizce iyi etmişmiyim almakla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Turunculu hayırlı olsun. Sadece sürüş keyfi farkı değil dağlar kadar kalite farkıda söz konusu mct ile kıyaslayınca. Gurup arkadaşlarımızdan birisi mct si ile 80 km/h hızında giderken,tek eli ile gevşemiş aynasını düzeltmek isterken malum köstebek yuvası asfaltta motoru yatırmıştı. Tam koruma sayesinde kendisinde ciddi yaralanma olmadı ama motorun kalitesiz ince şasesi bir tarafından kırıldı. Kaynak yaptırırken gördük mct çok ince bir şaseye sahipti. Kaynagın fazlalığını traşlamada bile tedirgin olduk. ss de biliyorsun dünya pazarında CE belgesi ile hatırı sayılır bir kalitesi var. 250 cc de v motorun titreşimsiz sürüş keyfi bile yeter. Kazasız sürüşler dilerim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    beğenmediğim parçası lastiklerdi onlarıda iki gün önce değiştirdim duro marka tubeles lastik taktım 118 ytl ye motorun fren kabiliyeti arttı ucuz ve yumuşak lastik arkadaşlar tavsiye ederim.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beğenmediğim parçası lastiklerdi onlarıda iki gün önce değiştirdim duro marka tubeles lastik taktım 118 ytl ye motorun fren kabiliyeti arttı ucuz ve yumuşak lastik arkadaşlar tavsiye ederim.
    sadece arka lastik mi?ayrıca 118 ytl uygunmuş.bide ayaklık sormuşsun.
    omuda arkadaşım kendisi imal etti.motor üstündeki parçalrın %90 ını kendisi yaptı.piyasada ayaklık satılıyo ama pahalı baya.bizim motorlarda rahat oluyo ama tipi biraz bozuyo bence.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    ön ve arka lastik iki adet değiştim.piyasada bize uyan başka markanın ayaklıkları varmı acaba?

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Arkadaşlar takdir edersiniz ki iş güç arasında 56 sayfa yazı pek okunası değil..
    Azimle 4-5 sayfayı baştan sondan okudum ancak soruların cevabını bulamadım.
    Affınıza sığınarak tekrar sormak istiyorum.

1. Tabla şeklinde olan Kullanıcı Peglerini nereden temin edebilirim?
    2. Dişli ile oynama işine giren oldumu? Ön dişli büyüten yada arka dişli küçülten varmı?
    3. Egzoz deldiren değilde yaptıran varmı? Verimli oldumu?
    4. Ön cam takan varmı? (Varsa resim görmek isterim)

Cevap vereceğiniz madde hangisi ise kaça mal oldu nerede yaptırdınız ne kadar sürdü yapılması gibi detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim...
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Şu motoru aldığımdan beri hep sıkıntı yaşadım. Tamam çok güzel bir motor ama belki de benim şanssızlığım. Size danışmak istediği debriyaj sistemiyle ilgili.
    Benim ss un depriyajı çok sertti ve trafikte kullanırken çok zorluk yaşatıyordu. Sorunun debriyaj telinin paslanmış olmasından ve telin kablosu içinde rahat hareket edememesinden kaynaklandığını düşünüyordum. Bu cumartesi bir servise gidip teli söktürdüm yağlatmak için. Ama tel kablonun içinde çok rahat hareket ediyordu. Depriyaj telinin hareket ettirdiği levye çok zor hareket ediyordu. Usta levyeyi söktü ama levyede de sorun yoktu. levyenin içerde hareket ettiği mildeymiş sorun. Debriyaj mili. Ustanın dediğine göre ya şişmiş ya da yamulmuş. Ve o mili çıkarmak için motorun komple sökülmesi gerekiyormuş. Ve karşılığında 200 ytl para istiyor. Sizin başınıza debriyajın sert olması ile ilgili bir sıkıntı geldimi?
    Motorun sökülmesi taraftarı değilim ama komple açmak zorundaymış. Ne yapacam bilemiyorum. Bu arada bu usta debriyaj levyesinin ucunu kırdı ve motorun içinde kaldı.. Yardımlarınızı bekliyorum!!!

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    o usta kufuru haketmıs harbıden 200 ytl sadece ıscılık ıcın ıstemek sacmalık nerdesın tam olarak bılmıorm ama beşiktaşta motorunu sokturucek serwis war we de o paranın 10 da yada 5 te bırıne

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    .................................................. ..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı JetAime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar takdir edersiniz ki iş güç arasında 56 sayfa yazı pek okunası değil..
    Azimle 4-5 sayfayı baştan sondan okudum ancak soruların cevabını bulamadım.
    Affınıza sığınarak tekrar sormak istiyorum.

1. Tabla şeklinde olan Kullanıcı Peglerini nereden temin edebilirim?
    2. Dişli ile oynama işine giren oldumu? Ön dişli büyüten yada arka dişli küçülten varmı?
    3. Egzoz deldiren değilde yaptıran varmı? Verimli oldumu?
    4. Ön cam takan varmı? (Varsa resim görmek isterim)

Cevap vereceğiniz madde hangisi ise kaça mal oldu nerede yaptırdınız ne kadar sürdü yapılması gibi detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim...
    yardımcı olabilirsem eğer...keeway ss kullanmıyorum ama motorum aynı sayılır.
    1.tabla peg piyasada kolay bulunabilecek bir parça.ben korlas bayisinde görmüştüm ama oldukça pahalıydı.euro üzerinden satılıyodu.
    2.dişli ile oynamaya gerek yok bence.benim motor iyi devir aldığında yokuşlarda
    honda shadow 750 ye toz yutturuyo.bunun sebebi arka dişli çapı ile ilgili.
    3.egsoz yaptıranı bilmiyorum ama resimde görüldüğü gibi egsoz uzatan arkadaşım var.gayet güzel bence.boruları 80 ytl ye aldı ve kendi şekil verip monte etti.
    4.motomax bayilerinde keeway ss için cam satılıyor.biraz koyu renkli ve motorun tipini bozan bir eklenti bence.sitede camlı ss fotosu vardı ama aramak lazım.onuda sen yap artık.
    yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Motosikleti
    Arkadaşlar modem arıza yaptı o yüzden birkaç gün uzak kaldım. Eksoz deldirmeyin,kuru gürültü veriyor,performans düşüyor,yakıt artıyor yenisi 285 ytl zarar edersiniz. Debriyaj olayına gelince benim ss de sorun hiç olmadı. Kullanım ile alakalı olabilir. Kavrama noktası ayarsız ve siz kavrama tam gerçekleşmeden sıyırarak değişim yapıyorsanız arıza kaçınılmaz. Yalnız orada bir usta işgüzarlığı var gibi. Ön cam olayına gelince ben 15 ytl ye basit birşey alıp takmıştım.işimi gördü resimde anlaşılıyorsa altta incelebilirsiniz. Saygılarımla.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    vıceroy hoşgeldin.eksoz yakıtı etkilemez dostum.benim susturucu kırık.yakıtta bi sorun yaşamadım.çekişten düştü biraz ve soğukken metalik ses veriyo.ama sonra ses bayağı esaslı çıkmaya başlıyo.bu arada mersin hakkında yazdıklarım vardı geçen.iş yattı bizim.izin alamadıksıcakta çalışmaya devam naapalım.

Eksoz deldirmeyin

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksoz deldirmeyin,kuru gürültü veriyor,performans düşüyor,yakıt artıyor yenisi 285 ytl zarar edersiniz.
    Buna katılıyorum. Motorunuzun çıkardığı sesi artırmak için eksoz susturucusuna bu tür müdahalelerde bulunmayın lütfen.

Her ne kadar elde ettiğiniz ses sizin hoşunuza gitse de, işin aslı kendinizi rezil etmekten başka bir işe yaramıyor bu. Delinmiş eksozla bu tür bir motorda elde ettiğiniz ses açıkçası gürültülü bir osuruk gibi kalıyor. Honda Shadow, Yamaha Dragstar gibi motorları uzun süre kullanmış biri bir kilometre öteden gelen sesi duyduğunda kendini gülmekten alamaz.

Sakın bu ifadeyi yanlış algılamayın. Sorun altınızdaki motorun düşük fiyatı yada Çin malı olması değil arkadaşlar... Onu olmadığı bir şeye çevirmeye çalışırken acemice hatalar yapmanız. Supershadow'un kendi sesi yeterince güzel; ve eksoz susturucusunu delerek elde edeceğiniz ses, yüksek hacimli, güçlü bir motorun kendi normal susturucusuyla çıkardığı tok, derin, tatlı motor sesiyle tamamen ilgisiz bir gürültü olacak. Belirttiğim gibi, deneyimsizseniz siz bunu farketmeyebilirsiniz, ancak inanın sonuç bu olacak.

Alıntı motopirate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksoz yakıtı etkilemez dostum.benim susturucu kırık.yakıtta bi sorun yaşamadım.çekişten düştü biraz ve soğukken metalik ses veriyo.
    Ayrıca, motorun çekişinin hafifçe düşmesi, ve yakıt tüketiminin hafifçe artması gözünüze çarpacaktır. Belki göz ardı edilebilir düzeyde olacaktır bu fark; elbette o ayrı konu.
    [SIZE="1"][COLOR="DimGray"]Ich kreise um Gott, um den uralten Turm, und ich kreise jahrtausendelang; und ich weiß noch nicht: bin ich ein Falke, ein Sturm oder ein großer Gesang.[/COLOR][/SIZE]

Motosikleti
    Eksoz sesi üstüne aşağı resimdeki 900 cc den başkasını tanımam. Uzaktan ben burdayım diyor,yakından yürekleri titretiyor gürül gürül maşallah.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    arkadaşlar zincir dişli takımı değiştiren varmı. ben yeni zincir aldım dişlileride değiştirmek istedim ön ve arka dişli 90 ytl dedi servis bu fiyat normalmi?

Motosikleti
    ön dişli 15-20 ytl arka dişli 40-45 ytl olsa, yaklaşık 30 ytl kar bırakıyorsundur. Ayrıca işçilik ödemeyeceksen karar sana ait murat. Dişliler ölmüşmü ki değiştirme ihtiyacı duydun?

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    bu yaz idare etmeyi düşünüyorum aslında ama aşırı sürtünme sesi geliyordu o yüzden zincir aldım sonrada takım olarak değiştirmenin daha iyi olacağını düşündüm,dişlilerde hasar görmüş tabi biraz.

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim egzosta susturucunun oldugu yerde kararma oldu servise gittim garantiden bişey yapamam dedi bu konuda bilgisi olan varmı bide benim şanzuman biraz gürültülü gibi sanki hepsimi böyle acaba

Motosikleti
    Susturucu içerisi benim ss de karamış,neticede eksoz su atıyor normaldir. Nikelajlı kısımları son derece temiz hiç sorun çıkmadı.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    keeway ss ini hava filitresi kağıt mı yoksa yağlı tip süngermi?
    bu arada motorun sesine su motoru efekti vermek isteyenler alttaki hava tahliye vidasını sökebilirler.ben yaptım güzel ses çıkıyo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler