Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway land cruiser
    Alıntı hussyin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorunum la ilgili bir cevap yazarsanız sevinirim.

sorunun beyinde olduğunu yzmıştım...bi arkadaşımında başına aynı durum gelmişti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    keeway land cruiser
    arkadaşlar motorumu satıyorum ilgilenen olursa bana yönlendirebilrsiniz.temiz motor shadow yada dragstar alıcam ondan satıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36714472/detay

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    bu tarz motorlarla ilgili yedekparça ve servis hizmeti alabileceğiniz tek adres merkez servis uğur bulut ben motorumu bu servise götürüyorum ve tüm bakımlarını yaptırıyorum özellikle yedek parça açısından geniş yelpazeye sahip
    ]

Motosikleti
    keeway land cruiser
    arkadaşlar elimde bizim motorların benzin otomatiği var satıyorum uygun bi fiyata vericem maksat paraya çevrilsin servis 65 tl istiyor birine lazım olursa bana paslayabilirsiniz

Motosikleti
    keeway supershadow 250 cc
    Arkadaşlar ilk öncelikle herkese selamlar... 6 ay önce alacağıma karşılık keeway supershadow 250 aldım fakat ağız tadıyla kullanamadım içimdeki motor hevesini bi türlü karşılamadı... 3 defa farklı motorsikletçiye götürdüm...bir sürü para kaçırdım... Artık masraf kısmak istiyorum ve acemiliği atlatmak en önemlisi... Motorda hala sorun var şimdide 15 günde bir buji yanıyor sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

Motosikleti
    keeway land cruiser
    Alıntı anil.ozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk öncelikle herkese selamlar... 6 ay önce alacağıma karşılık keeway supershadow 250 aldım fakat ağız tadıyla kullanamadım içimdeki motor hevesini bi türlü karşılamadı... 3 defa farklı motorsikletçiye götürdüm...bir sürü para kaçırdım... Artık masraf kısmak istiyorum ve acemiliği atlatmak en önemlisi... Motorda hala sorun var şimdide 15 günde bir buji yanıyor sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim
    dış bobinler arızalanmış olabilir,motorun yağ yakıyormu yağ eksiltiyormu dikkat et bujiyi ıslatıp bozabilir bujiyi söktüğünde bunu anlarsın zaten yada karbüratör ayarlarıyla oynandıysa yine fazla benzin gidiyorsa motora fazla ıslatır bujiyi bozar en önemliside yanlış buji kulanıyo olabilirsin ngk cr6hsa takman gerekir başka bişeyde takma

slmlar

lastik olarak ne tavsiye edersiniz acaba? bide fiyat olarak ne olur

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Herkese selamlar. Aranıza yeni katılıyorum. Super shadow umu alalıda daha 5 ay oldu. Sorun yaratmaz diye tavsiye ettiler aldım fakat sorunları bitürlü çözemedim. Aldıgım gibi bujilerini yağını değiştrdim tekleme yapıyordu. Karbiratör temizlettim sibob ayarlarını yaptırdım kısacası komple elden gecirdim. Ama hala arada tekleme yapıyor. Ve sık sık buji kesiyor. Bugun sabahtan bişiyoktu işten gelirken çalıştırdığımda gene tek piston çalışmadı. Mecburen 2 klometre tek piston geldim. Neden yapar bunu bilenvarmı olur olmadık yerde istobediyor mesela kırmızı ışıkta yada ısınsın die çalıştırırken ısınınca yavas yavas boğuyo ve istobediyor. Birden gaz verdigimde eksos tekliyo pab pab die tekleyip beyaz duman atıyo. Tamirci karbratör bozuk dedi yanisi350 tl dedi. Deiştrdiğimdede aynı sorunları yapmasından korkuyorm... Yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı acaba...yada bursada anlayan bi keeway ci :d

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Alıntı onurbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar

lastik olarak ne tavsiye edersiniz acaba? bide fiyat olarak ne olur
    Arkadaşım uygun fiyatlı bir lastik istiyorsan yerli üretim olan IRC Marka lastiği tavsiye ederim,ben kullanıyorum ve çok memnunum yol tutuşu çok iyi,fiyatını şu an için bilmiyorum ama tahminim 100 TL civarındadır bayilerinden sorup net öğrenebilirsin.

Diğer arkadaşların ortak sorunlarına gelince tavsiyelerim şunlar olabilir.
    Buji problemleri için,bu motosikletin kullanma kılavuzunda tavsiye ettiği bujiler;
    (NGK D7EA /CHAMPION A8YC/NHSP/LD/D8RTC),
    fakat maalesef bu bujileri ben uzun aramalarıma rağmen bulamadım,NGK'nın bunlara uygun bujilerini kullandım fakat buji kesme sorunlarını bende yaşadım,son olarak aynı tipte Japon malı bir buji taktım 1500 km oldu şimdilik bir sorun yaşamıyorum,sizde deneyebilirsiniz.
    İlk çalıştırmada problemli çalışma,sık stop etme sorunları bu motorda soğuk havalarda yapar,motor ısındıktan sonra normale döner,yapabileceğiniz ilk çalıştırmada jikle+gaz ikilisini çok iyi ayarlayıp iki dakika kadar motoru ısıtmanız.
    Bu motor için en önemli tavsiyem de şu;sağ elcikte yer alan motor stop düğmesini kullanmamanız,yapabilirseniz iptal edin,motoru kesinlikle kontaktan stop edin,kontak açıkken motoru bu anahtardan stop ettiğinizde beyin problemi yaşamanız yüksek olasılık oluyor.
    Teke düşme sorunları için de,deponun altında yer alan bobin kablolarını kontrol edin,bu kablolar jaklı olduğu için yıkamalarda gevşeyebiliyor,gevşeklik varsa çıkarıp bi pense ile sıkıp yeniden takın.
    Hepinize sevgiler,iyi ve sorunsuz sürüşler,

selamlar.ARkadaşlar Büyük bir sorun lütfen ayrıntılı cevap verin.

Arkadaşlar lütfen acil verirseniz sevinirim.motosikletim.kontak açtıgında buji bobinine ilk açışta elektrik veriyor snra vermiyor buda motoru çalıştırmıyor ara sıra veriyor verdigindede güzel çalışıyor stator tetikleyicisinde problem olabilecegini düşündü ustam Benzer bi motosikletinkini taktı yerine tam oturmadı ama çalıştırdı kardeşim bu çalışır ama yerinden oynarsa bozulabilir dedi 1 saat snra motosikleti tekrar çalıştırdı ve çalışmadı.yine aynı arızayı verdi yanlız motosiklet çalıştıgında tertemiz bi şekilde çalışıyor.Açık arızası sürekli olarak bujiye soktugumuz bobine elektrik gelmiyor.Tetikleyiciyimi değiştirsek komple statorumu yoksa? Sizce beyinde problem olabilirmi .... En son düşündügümüz şey bu oldu.

Not: Supershadow 250 Stator sensor 18li tetiklemeli orjinalini almak yerine herhangi bi 18li taksak sorun olurmu ?
    veya hangi markaların ki uyar kendisininki 110 tL

Motosikleti
    Yamaha 650 Drag Star Sport
    Selam arkadaşlar. Keeway super shadow 250 almak üzereyim ne dersiniz.

Motosikleti
    Alıntı crazym67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Keeway super shadow 250 almak üzereyim ne dersiniz.
    Fiyat-kazanç ikilisine göre alınabilir bir motor,temiz olmasına dikkat edin yalnız,

Motosikleti
    Yok
    Bu super shadow neden keewayın sitesinde yok. Üretimimi durdu.

Motosikleti
    Alıntı izmaritçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu super shadow neden keewayın sitesinde yok. Üretimimi durdu.
    Bu motor,Yamaha virago 250'nin patentini alan Macar Keeway firması tarafından 2006-2007 yıllarında kopya olarak üretilmiştir.ülkemize yoğun olarak 2006 modelleri gelmiş,daha sonra ise Cruser modelini çıkartmış ve piyasaya sürmüştür.Bu modelin yenisi ne Yamaha'da nede Keeway'da yoktur.
    selamlar,

Tatlıekşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Bu model artık üretilmiyor olsa da tüm yedek parçaları üretilmeye devam ediyor. Açıkçası 3 sene önce 2.el aldığım bu motorun bir-iki parçasını orjinaliyle değiştirmekte hiç zorlanmadım. Yol tutuşu da çok güzel, yıllarca yol arkadaşı olur

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Arkadaşlar merhaba,
    Lastik konusunda taze bilgi vereyim; Cumartesi günü Ersin Motor Sefaköy'de 115 TL'na (pazarlık etmedim, etmeyi sevmem). IRC lastik (arka) taktırdım. Deseni ve yumuşaklığı hoş gözüküyor. Tabi lastik daha çok yeni olduğu için şu anda zemini tam tutmuyor. Yaklaşık 70 Km yol yaptım lastik alışsın diye ama hala yan minik çapakları üstünde duruyor. Önceki lastik Sawa marka idi ve felaket kayıyordu. Zaten sırf bu yüzden 1cm dış kalınlığı olan lastiği çıkarıp attım. Umarım IRC bahsedildiği kadar iyi çıkar.

Kesiklik ve düzensiz ateşlemyle ilgili olarak da buji, beyin vs baktıktan sonra bir de buji pipolarına da göz atın bence. İçi oksitlenmiş, bakaliti kırılmış olabilir. Ben bujilerle beraber kendim değiştim, sıkıntı kalmadı.

Şimdi gelelim esas konuya:
    Arkadaşlar 2 ihtiyacım var:
    1- ön cam alıp, kullanmayan veya çıkarıp depoya kaldıran var ise camı görmek kaydıyla, temiz ise satın alabilirim. Tercihim land cruiser veya dragstar'ların camı tipinde olması.Tek sıkıntım benim gidon T-drag yani düz gidon buna uyabilecek bir şey olması gerekiyor.

2- Orjinal sisy bara nasıl bir rack (bagaj taşıma desteği) uygulayabilirim. Hazır alıp kullanılabilecek bir şey hiç gözünüze çarptı mı? veya kullanan var mı?

vaktinizi aldıysam kusuruma bakmayın. Görüşmek üzere..

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 123 sayfa olmuş kısacası ben 28. sayfaya kadar okudum gitmiyor daha temizini bulursak alalımmı birde yedek parçalarının fiyat uygunluğu ve makinanın kendi kalitesi nasıldır ben motorsikleti bobber tarzında tekrar modifiye etmeyi düşünüyorum. Siz nedersiniz
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Alıntı inancalio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Lastik konusunda taze bilgi vereyim; Cumartesi günü Ersin Motor Sefaköy'de 115 TL'na (pazarlık etmedim, etmeyi sevmem). IRC lastik (arka) taktırdım. Deseni ve yumuşaklığı hoş gözüküyor. Tabi lastik daha çok yeni olduğu için şu anda zemini tam tutmuyor. Yaklaşık 70 Km yol yaptım lastik alışsın diye ama hala yan minik çapakları üstünde duruyor. Önceki lastik Sawa marka idi ve felaket kayıyordu. Zaten sırf bu yüzden 1cm dış kalınlığı olan lastiği çıkarıp attım. Umarım IRC bahsedildiği kadar iyi çıkar.

Kesiklik ve düzensiz ateşlemyle ilgili olarak da buji, beyin vs baktıktan sonra bir de buji pipolarına da göz atın bence. İçi oksitlenmiş, bakaliti kırılmış olabilir. Ben bujilerle beraber kendim değiştim, sıkıntı kalmadı.

Şimdi gelelim esas konuya:
    Arkadaşlar 2 ihtiyacım var:
    1- ön cam alıp, kullanmayan veya çıkarıp depoya kaldıran var ise camı görmek kaydıyla, temiz ise satın alabilirim. Tercihim land cruiser veya dragstar'ların camı tipinde olması.Tek sıkıntım benim gidon T-drag yani düz gidon buna uyabilecek bir şey olması gerekiyor.

2- Orjinal sisy bara nasıl bir rack (bagaj taşıma desteği) uygulayabilirim. Hazır alıp kullanılabilecek bir şey hiç gözünüze çarptı mı? veya kullanan var mı?

vaktinizi aldıysam kusuruma bakmayın. Görüşmek üzere..
    irc lastik konusunda çekinceniz olmasın ben yaklaşık 3000 km.dir kullanıyorum oldukça iyi şimdiye kadar kayma olayı yaşamadım.
    Cam konusunda ben SL 150'nin camını monte ettim gayet şık ve kullanışlı oldu,ondan önce büyük cam denemiştim,yan rüzgarlar aldığı için tehlike yaratıyordu,değiştirdim.
    arka bagaj taşıma desteği bende mevcut sisibar montaj vidalarına monte edilen bi aparatla bağlı paslanmaz lamadan yaptık,resmi aşağıda paylaşıyorum,kısmet olur görüşürsek yakından görebilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:10 ----------

Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 123 sayfa olmuş kısacası ben 28. sayfaya kadar okudum gitmiyor daha temizini bulursak alalımmı birde yedek parçalarının fiyat uygunluğu ve makinanın kendi kalitesi nasıldır ben motorsikleti bobber tarzında tekrar modifiye etmeyi düşünüyorum. Siz nedersiniz
    yedek parça fiyatlarını internet üzerinden satış yapan firmalar ve satış temsilcileri var oralardan bakıp inceleyebilirsiniz,fiyatların düşük veya yüksekliği sizin kıyaslama ölçülerinizde olacağından benim yorum yapmam yanlış olur.
    kalite konusuna gelince bu motorda bi Japon,Alman veya İtalyan makinalarının kalitesini arayamazsın,sonuçta fiyat-kalite olayı,ama diğer emsallerine göre oldukça yüksek kaliteli,bazı kronik sorunları var tabii çözümleri de var,onlarıda forumda incelemen lazım tekrar tekrar yazmak forum kirliliğine yol açacağından anlamsız olur,biraz sabırla okuyabilirsin,tavsiyem son mesajlardan geriye doğru gitmen daha faydalı olabilir.

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    [QUOTE=esirci01;2327789]
    arka bagaj taşıma desteği bende mevcut sisibar montaj vidalarına monte edilen bi aparatla bağlı paslanmaz lamadan yaptık,resmi aşağıda paylaşıyorum,kısmet olur görüşürsek yakından görebilirsiniz.
    [COLOR="Silver"]

Esirci01 arkadaşım,
    bilgi için teşekkür ederim. Bende zaten senin yaptığın gibi bir şey olabilir diye düşünüyordum. Tabi yaptırmak yerine hazır birşey olsa daha iyi olurdu ama... Bir de ben arka çantayı devamlı takılı tutmak konusunda kararsızım. Güvenlik, rüzgar vb sebeplerden ötürü. Diğer yandan ise çantayı takmadığım zamanda çanta taşıyıcı demirin çirkin gözükmesi. Bu konuda da fikirlerinizi almak isterim. Ayrıca tabii ki görüşmek, seni ve motorunu yakından tanımak isterim.

Cam konusunda SL 150 yi gündemime aldım. Umarım uygun maliyetli bir tane bulurum.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    mct 250 nin bagaj demirine bakabilirsiniz.yada bir ara motohobi diye biryer vardı ona bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler