Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Jonturk surucu kursuyla konustum sınav sonrası kursdan alacagımız sertıfıkayı ilçe emniyet mudurlugune verdıkten sonra en az 1 hafta bekletıyorlarmıs ehlıyetı vermek için.Sertıfıkayı onumuzdekı hafta ortasına dogru alıcakmısız tahmınen.Aldıgımız gun versek emnıyete 1 hafta sonra alıcaz yanı.Şok oldum yaa. ben onumuzdekı haftaiçi elımızde olur dıye tahmın edıyordum hayallerım yıkıldı valla.Biz en erken 21-22 mayıs gıbı alabılıcez ehlıeytlerı haberin ola.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    ben o sertifikayla 5 ay kadar kullanmıştım vakit bulup emniyete gidemediğim için =)

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Uff baya'da varmis canim almaya nabalim artik biraz daha sabir edicez anlasilan , lakin alacagimiz sertifika ile yola cikmak ne kadar dogru ? yani dogru derken atiyorum polis cevirdi cikardik cebimizden gosterdir dir dir yaparmi onu merak ediyorum ?

------------------------------------
    Aksam biraz hava almak icin garajdaki motosikletimi tek mars ile calistirdim 10 gun'dur binmedigim icin aku'de sorun yasayacagimi dusundum ama bekledigim gibi olmadi , masallah deyip isittim motosikleti cikdim cihangirden sisli istikametine giderken telefonum caldi cektim saga stop ettim , telefonla konustum sonrasinda mars yaptim ama sanki aku bitmis gibi ekrandaki gostergeler kisik yanmaya yanip yanip sonmeye basladi ekrana isik zayif'da olsa geliyordu dikkat ettim kisa far yanmiyordu kapadim kontagi cikardim yerinden anahtari , bi bakdim elektrik kesilmedi ? yani ekranda halen hareket vardi sasirdim saskinlikla baktim ne yapacagimi sasirdim acaba dedim kablolardan biri kisa devremi yapiyor ilk once artci koltugun altini inceledim bi sorun yok sonra depo'u kaldirdim gozume carpan aksi bir sey goremedigim icin kapattim sonra 1 vites'de vurdurup calistirdim gostergeler normale dondu farar korna sinyaller filan her sey normaldi , aradan 5 dakika gecti hizim 10 km olmasina ragmen 120 km ile 199 km arasinda gidip gelmeye basladi sinyaller c ok hizli yanip sonmeye korna zayif calmaya kisaca elektrik aksaminin duzgun calismadigini anladim tekrar cektim saga stop ettim , mars yaptim olmadi , tekrar vurdurdum calistirdim , guc bela zar zor cihangir'e attim kendimi biraz once cekdim motosikletimi garaj'a kontak anahtarini aldim uzerinden halen gostergeler sanki motosiklet calisiyormus gibi tepki veriyordu akunun sinirlerim gerildi bekledim 1-2 dakika sonra her sey normale dondu bende aldim kaskimi cikdim eve hemen bi sorayim dedim sizlere arkadaslar beyin'den olabilecegi suphesi var benim icimde , yaniliyorda olabilirim ama masraf cikacak gibi :( umarim cok bi sey tutmaz yarin tum gun calisacagim icin ancak cumartesi ogleden sonra Ferco'da alicam solugu , daha once basina boyle bir sey gelmis yada duymus bilgisi olan arkadaslar fikir ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim

Saygilar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uff baya'da varmis canim almaya nabalim artik biraz daha sabir edicez anlasilan , lakin alacagimiz sertifika ile yola cikmak ne kadar dogru ? yani dogru derken atiyorum polis cevirdi cikardik cebimizden gosterdir dir dir yaparmi onu merak ediyorum ?
    hocam başına gelen soruna çok üzüldüm ama beyinden olduğunu sanmıyorum. beyin kafayı yemiş olsaydı yine de kontağı kapattığında ölmesi gerekirdi. kontağı kapattığın halde ölmüyorsa bence biyerde bir kaçak ya da atlama falan bişiyler var. beyinden olduğunu sanmıyorum. gerçi aramızda mühendisler, tamirciler falan var daha kesin cevap verirler.

o sertifikanın bir geçerlilik süresi var (altı ay mıydı neydi) o süre içinde ehliyet yerine geçiyor diye biliyorum ben. ben beş ay kullandım.

Motosikleti
    Cosa 200
    valla inan aksam ruyalarima girdi bu olay o derece etkiledi beni bu gun firsat bulabilirsem gecicem zaten ferco ya olmadi yarin kesin kapisindayim , bu arada pazar benim sinavim 8 de sultan ciftliginde olucak sonuclari hemen soyluyorlar sanirim ? bide bu sertifikayi ne zaman aliyoruz sinavdan sonra bilen varmi arkadaslar?

Servisle gorustum biraz once , bu tip sorunlarin akuden kaynaklanabilecegini soyledi arkadas kutup baslari gevsemis olabilir dedi ben kutup baslarini kontrol ettim bir sorun yok dedim o zaman Suyu bitmis olabilir dedi , bu mumkun olabilirmi 1 yil icerisinde bitermi su bitmisse ne yapmak lazim hayatimda hic akuye su eklemedigim icin korktum nasil kontrol ederim yoksa su nasil su koymaliyim marka model varmi yoksa her akuye konulan saf sulardanmi eklemek lazim ? 0 aku fiyatinida sordum 50 euro civariymis + iscilik'de eklenicek ? fikri olan ?
    First Day Of My Life

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    valla inan aksam ruyalarima girdi bu olay o derece etkiledi beni bu gun firsat bulabilirsem gecicem zaten ferco ya olmadi yarin kesin kapisindayim , bu arada pazar benim sinavim 8 de sultan ciftliginde olucak sonuclari hemen soyluyorlar sanirim ? bide bu sertifikayi ne zaman aliyoruz sinavdan sonra bilen varmi arkadaslar?

Servisle gorustum biraz once , bu tip sorunlarin akuden kaynaklanabilecegini soyledi arkadas kutup baslari gevsemis olabilir dedi ben kutup baslarini kontrol ettim bir sorun yok dedim o zaman Suyu bitmis olabilir dedi , bu mumkun olabilirmi 1 yil icerisinde bitermi su bitmisse ne yapmak lazim hayatimda hic akuye su eklemedigim icin korktum nasil kontrol ederim yoksa su nasil su koymaliyim marka model varmi yoksa her akuye konulan saf sulardanmi eklemek lazim ? 0 aku fiyatinida sordum 50 euro civariymis + iscilik'de eklenicek ? fikri olan ?

sertifikayı onumuzdeki haftaiçi veriyorlar.Ama onemlı olan sertıfıkayı emnıyete verdıkten sonrası.

Bu teknık aksaklıgın akunden kaynaklandıgını dusunuyorum.Belki aku plakalarında kısa devre falan vardır.Uzun suredır motoru calıstırmadıysan boyle suprızlerın olması normal.Bende 10-12 gundur motoru calıstırmıyorum.Yakın zamanda Aynı akıbete ugrama ıhtımalım var benımde. akuye herhangi bir marka saf su koyabılırsın zaten uzerınde yazar aku ve utu ıcın kullanılabılır dıye.Saf suyu plakaların ustu az bıraz kapanana kadar koyman gerekıyo bıldıgım kadarıyla.Acıp bı kontrol et bakalım su sevıyesi dusmusmu.eger dusmusse benımkıde muhtemelen aynı durumdadır.Bende kontrol yapayım.

Ya arkadaşlar güleceksiniz bana biliyorum ama benim çok ilginç bi durumum var.Bildiginiz gibi vitesli motor kullanıyoruz.Ve ben motor kullanmayı viteslide ogrendim.Su ana kadar hiç scooter kullanmadım hiç fikrim yok açıkcası.Tamamen yabancıyım yani o makınelere.Dun surucu kursuyla konustumda 150 cc lık scooterla sınava gırecekmısız.Ve ben acıkcası hiç scooter deneyımım olmadıgı için haftasonu yapılacak dıreksıyon sınavında motorun uzerıne ılk defa oturdugumda yabancılık cekıp hata yapmakdan cekınıyorum.Alışık degılım ve fıkrım yok.Sınavda bocalarmıyım acaba?????

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    aküden kaynaklanması muhtemel..
    ama 10 12 gün kısa bi süre..
    arkadaşın cbr125 inin aküsü bitmişti,vurdururak çalıştırabildiğimiz zaman göstergeler(elektronik değiller bilmeyenler için) sürekli gidp geliyodu..
    yani yavaş giderken frene basınca 180 e çıkmıştı
    ama dediğim gibi 10 12 gün çok kısa sanki?
    benim cbr 4 ay yattı garajda aküsü üstünde takılıyken,cıkardım garajdan jıkleyle 2.marşta çalıştı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Cosa 200
    Cihan sen maca 1/0 onde baslamissin zaten , surekli ayagin vites ariyacak ama hata yapma ihtimalinin cok az oldugunu dusunuyorum.Simdiden basarilar diliyorum sana
    First Day Of My Life

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendi motorunlada girebiliyorsun istersen sinava ben subat donemi b yi alirken arkadaslar a2 ye kendi motorlariyla gelmisti hep surucu kursunun araciyla girenlerde ne kask var ne bisey kursta getirmemis emanet kaskla 15 kisi almisti :D

Motosikleti
    Cosa 200
    Evet banada kendi motosikletim ile girebilecegim konusunda bilgi verdiler , bende kendi motosikletim ile gidicem , hava guzel olursa tabiki hava kotu olursa arabam ile giderim heralde ama insallah guzel olurda kendi motosikletimle giderim kurtsa Mz var cok kotu durumda hata yapabilirim diye cekinmiyor degilim , hayirlisi insallah
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Joturq geçmiş olsun, umarım çözüm pahalı olmaz. Zannediyorum ki tesisatta bir kısa devre vs. var.
    Cihan Sınav öncesinde bir 50 metre gidip dursan, alışırsın scootera. Ama ben de kendi motorunla girebiliyorsun diye biliyorum, ben sınava girdiğimde koca motorlarla sınava girenler vardı.

Motosikleti
    Cosa 200
    Oley sorun duzeldi , hata aku'suyunda imis aldim akuyu actim kapagini zerre su yok hemen aldim 2 sise su yarim sise ile doldu kapattim iyice vurdurdum oto park da sarj olmasini bekledim ve su anda tek mars calisiyor , herkez'e tesekkurler
    First Day Of My Life

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    senin adına sevindim jonturq ucuza kapatmışın ALLAH kaza bela vermesin...

Motosikleti
    Cosa 200
    hayda 15 dakika kullandim stop ettim , mars yaptim calisti ? ama simdi yine ayni sorun devam ediyor , akunun suyunu doldurdum ? sarj icin ne kadar sure ile motosiklet calisir durumda kalmasi gerekli bilgisi olan varmi arkdaslar ? Su'dan dedik baska bi sey cikmasin mazallah Olmadi 0 bi akumu alsam , alsam da ne alsam ? alan degistiren fiyatini bilen ohh ne cok soru bu boyle
    First Day Of My Life

Motosikleti
    yok
    akunun sarjı bıldıgım kadarıyla 8 saat civarı..

Motosikleti
    Cosa 200
    sekiz saat boyunca motosikletimi calisir durumdami birakmaliyim ? Yani Akumu farkli sekilde sarj etme olasiligim su an icin yok ? Benmi yalnis biliyorum Aku motosikletim calisir durumda iken dolmazmi ? Amma cok soru sordum ben bugun burada yahu kendime sasiriyorum
    First Day Of My Life

Motosikleti
    yok
    servıse bırakılıp sarj ettırılıyor genelde
    onun dısında kullanılınca sarj oluyor dıye bılıorum baska bıopsıyon bılmıorum..
    tabı rolantıde 8 saat calısması hos olmaz

Motosikleti
    burgman'da kuru akü vardı, almaya gitmeden önce sabah aradım adamları, şarja koydular akşam gidip aldım. yani epey bir beklemek gerekiyor şarj olması için.

bu arada scooter kullanmak tabi ki daha kolay ama bugüne kadar hep vitesli motor kullandıysanız sizi tek bir konuda uyarayım VİRAJLAR! uzun süre vitesli kullandıktan sonra scootera binince sudan çıkmış balığa dönüyorum. tekerlekleri küçük olduğu için resmen viraja giremiyor alet. iki sene önce güneyde bi speedfight kiraladım, aldığım gibi gazladım. girdiğim ilk virajda açılıp ters şeride girdim, kamyonun altında kalıyordum az kalsın. hiç unutmam =) tavsiyem, alacağınız tüm virajlara sanki yol buzluymuş gibi düşünüp girmeniz =)

Motosikleti
    Cosa 200
    Kuru aku degil ki bu sulu aku yahu formulu acaba dusuk hizde 20/30 km kadar yol yapmakdan mi geciyor ? mumkun olabilirmi bu ?
    First Day Of My Life

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    sekiz saat boyunca motosikletimi calisir durumdami birakmaliyim ? Yani Akumu farkli sekilde sarj etme olasiligim su an icin yok ? Benmi yalnis biliyorum Aku motosikletim calisir durumda iken dolmazmi ? Amma cok soru sordum ben bugun burada yahu kendime sasiriyorum
    Dostum bildiim kadarıyla akünün suyu bitince içindeki plakalar zarar görüyor ve suyunu tamamlasan bile eski performansını vermiyor. Bu nedenle o bir akü al derim bence. o akü bile alsan yarım günden fazla serviste ya da elektrikçide şarjda kalması gerekiyor. Bence akünü sök, götür bir elektrikçiye şarja koydur. Problem devam ederse yeni bir akü al. Geçen sene bosch akü almıştım, 45 ytlydi. Ama ne yaparsan yap şu anki durumunda kullanma motorunu mazallah gösterge falan bozulursa dünyanın parası!!

Bu arada kulaktan dolma bildiim kuru akülerin sulu akülere göre çok daha pahallı olduğu ve daha randımanlı olduğu. Bilgisi olan arkadaşların bizleri bu konularda aydınlatması rica

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler