Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahtan kızartmalık ayçiçek yağı koymammışlar
    Bu arada motoru kaça aldın?
    valla bende ramzey 250 vardı ama yavas yavas motor ıstemeye baslamıstı motor kardesım derbı ıle ramzeyı kafa kafaya degısmıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı natran__48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende ramzey 250 vardı ama yavas yavas motor ıstemeye baslamıstı motor kardesım derbı ıle ramzeyı kafa kafaya degısmıs
    eğer derbide fazla hasar yoksa çok iyi bir takas olmuş

eğer derbide fazla hasar yoksa çok iyi bir takas olmuş
    valla derbinin durumu suu on kafa kırıkk nerdeyse parcalanmıs durumda sag tarafın granajlarında cok kotu bısey yok ama sol tarafın granajları cok kotu durumda radyator de bı delık var bıde darbe cok radyatorun uzerınde karsıdan bakıldıgında ınsan bıraz rahatsız oluyor benzının olup olamdıgını gosteren seyın adı aklıma gelmedı o ve yagın olup olmadıgını gosteren sey calımıyor motor onden kazalıymıs ama baya guzel yapmıslar orjınal gıbı olmus,hava fıltresı cok kotu bı durumdaydı oraya sunger koydum sımdılık bıde egzozun genıs olan kısmında buyuk bı darbe varr derbının durumu bu sattıgım ramzey alan cocugun elınde kalmıs duydugum kadarıyla 450 tl'lık masraf yapmıs zaten 5 ten atıyoduu :D

Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Uğur, memnun oldum. Benim yaşadığım gidon dengesizliği senin motorda da var mı?
    merhaba ya kusura bakmayın yanlıs yere yazmıyorumdur umarımm ama sız derbı kullanıcılarına sormam lazım gecenlerde gpr 125 r aldım ama motor kazalıydı granajları,kafa flan yoktuu sımdı sızlerden bu parcaları nerden bulbılırımm yardımlarınızı beklıyorumm bu motorla ılgılı parcaları nerden bulabılırımm ırtıbat telefonu flan verırısenız cokk sevınırımmmm.....

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Derbi kullanan arkadaşlar önerebileceğiniz ustalar var mı motorumun daha sonraki bakımlarını yaptırabileceğim.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Motosikleti
    derbi gpr 125
    Arkadaşlar 4000 -4400 lira arası gpr 125 aranıyor . İlgilenen kişiler pm atsın .

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı daparadoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derbi kullanan arkadaşlar önerebileceğiniz ustalar var mı motorumun daha sonraki bakımlarını yaptırabileceğim.
    Orhanko ile bağlantıya geçersen sana yardımcı olur.Orhanko'da ataşehirde oturuyor. Sen ataşehirdesin sanırım benim ustam sana oldukça uzakta.Ama Sefaköye gelirim diyosan ustanın bilgilerini vereyim.

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhanko ile bağlantıya geçersen sana yardımcı olur.Orhanko'da ataşehirde oturuyor. Sen ataşehirdesin sanırım benim ustam sana oldukça uzakta.Ama Sefaköye gelirim diyosan ustanın bilgilerini vereyim.
    sağ olasın cihan orhanın ataşehirde olduğunu öğrenmek için geç oldu biraz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Allahtan kızartmalık ayçiçek yağı koymammışlar
    Kızartmalık yağ kullanarak katıldığı yarışlarda çok iyi sonuçlar aldığını iddia eden insanlar var. Denemeli belkide
    #sürenadam

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şöyle bir resim görmüştüm bir zamanlar Derbi ile Honda cbr125r Karşılaştırmasında...

Favori resimlerimdendir... Paylaşmak istedim...

Uploaded with ImageShack.us
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Eheheh süpermiş zaten derbiyi öyle durdururlar anca )

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı dmx07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 1 depo benzinle 160km yol yaptı ve benziliğe 100 mt kala bitti:-) bile bile yolda kaldım yani. biraz fazla gibi geldi bana, son zamanlardaki yakıt değerlerinizi öğrenebilirmiyim ???
    1 depo 13 litre dersek sanırım 100km de 8.1 lt yakıt tüketimi oluyor bu ne arkadaş ya
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bende 250lik aprilia var benzinler zamlanmadan önce 60 km de 5.5 litre yakıyordu şimdi 7 litre ile 70 km gidiyor.Çoğunlukla arasıra gazlamalı tabiki.Motor iki zamanlı olupta gazı açmadan gidecek kimse imkansız gibi )

Derbi önceki yazılara bakılırsa 100 km de 5.5-6 litre yakıyordu şimdi 8 e yükselmiş.

Bu benzin fiyatlarıyla çok normal bence.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 250lik aprilia var benzinler zamlanmadan önce 60 km de 5.5 litre yakıyordu şimdi 7 litre ile 70 km gidiyor.Çoğunlukla arasıra gazlamalı tabiki.Motor iki zamanlı olupta gazı açmadan gidecek kimse imkansız gibi )

Derbi önceki yazılara bakılırsa 100 km de 5.5-6 litre yakıyordu şimdi 8 e yükselmiş.

Bu benzin fiyatlarıyla çok normal bence.
    iyi de bu litre hesabı TL değil ki zamla bir ilgisi yok

benzin 3 lira olsa da 5 lira olsa da 100km de yakacağı litre aynıdır...

benimde almak istedğm bir motordu ancak 8 litre yakıyorsa imkanı yok binilmez...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 depo 13 litre dersek sanırım 100km de 8.1 lt yakıt tüketimi oluyor bu ne arkadaş ya
    arkadaşlar bu rakam gerçekmi yoksa şakamı bu ne böyle ya bende hyosung 250r var bir depo ile şehir içi sürelkli dur kalk 425 km gidiyor buda yaklaşık 100 km 4 lt civarı yapar.oda daha motorum yeni rodajdan cıktı 1200 km oldu

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Haklısın dediğin doğru ama neden bilmiyorum 5.5 litre aldığımda 60 km gittiğimi hatırlıyorum, yani benzin alıyorum yaklaşık rezerveye geçince aldığım benzin 25 liralıklı yani 5.5 litre ediyor km sıfırlayıp 60 km sonra rezerveye tekrar düşünce anlaşılıyorki 5.5 litre ile 60 km gidiliyor.Bu aralar yine denedim aynı şekilde 70 km çıktı bu sefer 30 liralık benzin almıştım.

Tabiki ölçüm yaparken bazen deli gibi gittiğimde oldu bazen olmadıda o zaman gazlayıp gazlamamakla alakalı tüketim ama dediğim gibi gazlamadan olmuyor ama anlaşılar bu değerlerde birşeyler çıkıyor ortalama...125 lik apriliada 100 kmde 7 litre gibi birşey yakıyordu yani uzun yol kısa yol trafikte düşük viteste vs. sonuçta 125 lik 4 zamanlı gibi olmayacak.

Trafikte durup kalkmak veya çok hızlanamamakta çok etkiliyor her araçta olduğu gibi ama iki zamnlılar zaten normalde çok yakıt çekiyor naparsan yap.

Ama ne olursa olsun iki zamanlıya değer o tüketi, istediğinin fazlasını veriyor kullanıcıya...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu rakam gerçekmi yoksa şakamı bu ne böyle ya bende hyosung 250r var bir depo ile şehir içi sürelkli dur kalk 425 km gidiyor buda yaklaşık 100 km 4 lt civarı yapar.oda daha motorum yeni rodajdan cıktı 1200 km oldu
    Yok şaka değil pist için üretilmiş performans motorunu normal caddede kullanınca veya trafikte bu sonuçlar ortaya çıkıyor.Sizin hyosung derbiye kalkışta yetişemez onuda hatırlatayım.80-100 km hızdan sonra alırsınız o başka birşey, başka bir örnek o makineleri başka makinelerle pek yolda yakalayamazsınız hafif ve çok seridir.Makinelerde yüksek hız veya son hız başka birşeydir performans başka birşeydir...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @bassturbin

hocam sen bu tüketim değerlerini Aprilia rs250 için mi diyorsun derbi için mi?

Benim bildiğim standart bir Derbi 100km de 5.5 lt civarı yakar...

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Ben işe gidip gelirken 5.5 yakıodum temden 80kmh ile gaza asılmadan Ataşehirden beylikdüzüne geldim 60km yaptım 2.7 yada 2.8 litre koydum depoya gelince. oda 4.5 litre yapıyor bende şaşırdım ona Biraz karbüratör ayarından kaynaklanıyor başta canavar gibi açtırmıştım 6-7 litre yaktım 100kmde full kapatıp tekirdağa giderken.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın dediğin doğru ama neden bilmiyorum 5.5 litre aldığımda 60 km gittiğimi hatırlıyorum, yani benzin alıyorum yaklaşık rezerveye geçince aldığım benzin 25 liralıklı yani 5.5 litre ediyor km sıfırlayıp 60 km sonra rezerveye tekrar düşünce anlaşılıyorki 5.5 litre ile 60 km gidiliyor.Bu aralar yine denedim aynı şekilde 70 km çıktı bu sefer 30 liralık benzin almıştım.

Tabiki ölçüm yaparken bazen deli gibi gittiğimde oldu bazen olmadıda o zaman gazlayıp gazlamamakla alakalı tüketim ama dediğim gibi gazlamadan olmuyor ama anlaşılar bu değerlerde birşeyler çıkıyor ortalama...125 lik apriliada 100 kmde 7 litre gibi birşey yakıyordu yani uzun yol kısa yol trafikte düşük viteste vs. sonuçta 125 lik 4 zamanlı gibi olmayacak.

Trafikte durup kalkmak veya çok hızlanamamakta çok etkiliyor her araçta olduğu gibi ama iki zamnlılar zaten normalde çok yakıt çekiyor naparsan yap.

Ama ne olursa olsun iki zamanlıya değer o tüketi, istediğinin fazlasını veriyor kullanıcıya...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

Yok şaka değil pist için üretilmiş performans motorunu normal caddede kullanınca veya trafikte bu sonuçlar ortaya çıkıyor.Sizin hyosung derbiye kalkışta yetişemez onuda hatırlatayım.80-100 km hızdan sonra alırsınız o başka birşey, başka bir örnek o makineleri başka makinelerle pek yolda yakalayamazsınız hafif ve çok seridir.Makinelerde yüksek hız veya son hız başka birşeydir performans başka birşeydir...
    valla kardeş ben polemik olsun diye yazmadım.benim hiç bir makınayla hyosungu kıyasladıgımda yok ben benzin sarfiyatına bakarım kalkısa drağa vs kalktığımda yok ben motorumu sürerim kim ne basarsa bassın.yani benim sorunum yüksek hız veya son hız değil tamamen maddi yönden benzin yakış oranıdır.sürat yada aman kalkışa baksam 600 cc ye binmem lazım altımdaki motorda bana yeter 140-160 benim en son ideal hızım yeterde artarda şehir içi her yer mobese ve radar dolu 66 km hızdan sonrası haram

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bassturbin

hocam sen bu tüketim değerlerini Aprilia rs250 için mi diyorsun derbi için mi?

Benim bildiğim standart bir Derbi 100km de 5.5 lt civarı yakar...
    Metci sen hesap yaptın vallahi

''1 depo 13 litre dersek sanırım 100km de 8.1 lt yakıt tüketimi oluyor bu ne arkadaş ya''

dmx07 yanlış hesaplamış olabilir veya baya bi gaz kesmeden 160 km yapmış olabilir o zaman

Ben derbi için diyorum sen dedin 8.1 km yakıyor diye 100 km de...Ortalık karıştı yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler