Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Honda VTR 250 (Türkiye'de Satışı Artık Var!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki daha vaktim var ama kışın ortasıda olabilir para durumuma bağlı.Benim bu scooterıda tutacağım elimde sıcak para olunca daha fazla bir eleme sözkonusu olacak ama pek bir beğeniyorum bu makineyi 4 silindirde GSR 600 lerede bakıyorum bakalım hayırlısı.
    http://www.sahibinden.com/temiz_suzu...XQQdisplayitem

aynen öyle hayırlısı olsun ... gsr olur , FZ6 olur , hornet 600 olur ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle hayırlısı olsun ... gsr olur , FZ6 olur , hornet 600 olur ....
    İnşallah bakıyoruz bakalım.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Hadi hayırlısı bakalım "VTR 250 kullanıcıları buraya" adı altında bir başlık ne zaman acılacak...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı bakalım "VTR 250 kullanıcıları buraya" adı altında bir başlık ne zaman acılacak...
    bu gidişle çok zor yapsın honda 8000tl cicik.. hemen üst üste başlık açmaya başlayalım....

leopard74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 City

Zengin ülkelerden farkımız, hayatı daha pahalı yaşamamız...

Bugün Şirinevler Honda bayiinde gördüm VTR250'yi. Monster 620i'nin 6000 km yol yapmış haline benziyordu yani fiyat olarak :( alıcısına 12.500 TL...

Topikle alakasız görünse de yakından ilgili olduğunu düşündüğüm bir konuyu aktarmak istiyorum burada:

İlgimi çektiği için BMW F650 GS'ye yabancı bir sitede bakıyordum (BMW Almanya sitesi). Doğrudan fiyat koymak yerine bir konfigürasyon sayfası yapmışlar, istediğiniz özelliklere göre fiyat çıkartıyor.

BMW Türkiye'nin F650 GS'si ile aynı konfigürasyonu seçtiğimde ne kadar fiyat çıktı, tahmini olan var mı? Aklınıza mukayyet olun, vergiler dahil 8.000 (sekiz bin) Avro civarı. Aynı makinenin Türklere özel fiyatı 13.000 Avro (yazıyla, on üç bin).

Arada ki 5.000 avrocuk bizden vergi olarak isteniyor (alınıyor). Makinanın ederi bu kadar değil.

İkinci el alırım diyeceksiniz haliyle... ben öyle demiştim. Siz olsanız o kadar pahalıya satın aldığınız makinayı ÖTV'sini düşürerek mi satarsınız? Tabii ki satmazsınız. Dolayısıyla Türkiye'de 2008 model ikinci el GS iyi tahminle 10.000 Avro'dan başlıyor.

Sözün özü: almak istediğimiz ikinci el makinalara bile "zengin" ve "gelişmiş" ülke vatandaşlarının sıfır için ödediklerinden fazlasını veriyoruz.

Derdimi anlatabildim sanıyorum. Kafasını duvara çarpan smiley yetersiz kalıyor hislerimi ifade etmeye. Zengin değiliz ama daha yüksek bedeller ödemek zorunda bırakılıyoruz.

Orhan abiden herkes için gelsin: Batsın bu dünya!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

Honda VTR250'nin İsviçre'deki tanıtım yazısında fiyat bilgisi de mevcut:

http://www.motosport.ch/artikel_8035.html

6.980 İsviçre Frangı demişler ki buna 130 Frank ulaştırma bedeli de dahil...

TC Merkez Bankası döviz kurunda bugün için 1 İsviçre Frangı = 1,4236 TL olarak geçiyor...

Hesaplamaya eli varmayanlar buradan sonrasını okumasın, ağlayabilirler.

6980 x 1,4236 = 9.936 TL

Hiç bu kadarını..... BEKLİYORDUM!
    olcaybr bunu beğendi.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı leopard74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Şirinevler Honda bayiinde gördüm VTR250'yi. Monster 620i'nin 6000 km yol yapmış haline benziyordu yani fiyat olarak :( alıcısına 12.500 TL...

Topikle alakasız görünse de yakından ilgili olduğunu düşündüğüm bir konuyu aktarmak istiyorum burada:

İlgimi çektiği için BMW F650 GS'ye yabancı bir sitede bakıyordum (BMW Almanya sitesi). Doğrudan fiyat koymak yerine bir konfigürasyon sayfası yapmışlar, istediğiniz özelliklere göre fiyat çıkartıyor.

BMW Türkiye'nin F650 GS'si ile aynı konfigürasyonu seçtiğimde ne kadar fiyat çıktı, tahmini olan var mı? Aklınıza mukayyet olun, vergiler dahil 8.000 (sekiz bin) Avro civarı. Aynı makinenin Türklere özel fiyatı 13.000 Avro (yazıyla, on üç bin).

Arada ki 5.000 avrocuk bizden vergi olarak isteniyor (alınıyor). Makinanın ederi bu kadar değil.

İkinci el alırım diyeceksiniz haliyle... ben öyle demiştim. Siz olsanız o kadar pahalıya satın aldığınız makinayı ÖTV'sini düşürerek mi satarsınız? Tabii ki satmazsınız. Dolayısıyla Türkiye'de 2008 model ikinci el GS iyi tahminle 10.000 Avro'dan başlıyor.

Sözün özü: almak istediğimiz ikinci el makinalara bile "zengin" ve "gelişmiş" ülke vatandaşlarının sıfır için ödediklerinden fazlasını veriyoruz.

Derdimi anlatabildim sanıyorum. Kafasını duvara çarpan smiley yetersiz kalıyor hislerimi ifade etmeye. Zengin değiliz ama daha yüksek bedeller ödemek zorunda bırakılıyoruz.

Orhan abiden herkes için gelsin: Batsın bu dünya!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

Honda VTR250'nin İsviçre'deki tanıtım yazısında fiyat bilgisi de mevcut:

http://www.motosport.ch/artikel_8035.html

6.980 İsviçre Frangı demişler ki buna 130 Frank ulaştırma bedeli de dahil...

TC Merkez Bankası döviz kurunda bugün için 1 İsviçre Frangı = 1,4236 TL olarak geçiyor...

Hesaplamaya eli varmayanlar buradan sonrasını okumasın, ağlayabilirler.

6980 x 1,4236 = 9.936 TL

Hiç bu kadarını..... BEKLİYORDUM!

Bu malın ederi 7500 tl dir kim ne derse desin....

Alın vergilerinizi....de gidin, bu ülkede araç kullanabilmek için araç bedelinin yarısı kadar parayı neden size hibe edelim ......BU SOYGUNUN ADI ÖTV DİR
    hadi yollar yol olsa köprüler otobanlar bedava olsa bi şekilde anlarız, daha ne kadar soyacaksınız bu milleti..?? HONDA Ne yapsın arkadaşlar onlarda ister 7500 tl ye araç satmak .....ancak mümkün değil işte...

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    arkadaşlar forumda konuları okurken bu makinayı aldığını söyleyen arkadaşların yazıları ile karşılaşıyorum fakat ne hikmetse biri çıkıpta ben aldım, kullanıcılar bu başlık altına toplanın, işte fotoğrafları bunlar, yolda şöyle gidiyor böyle yakıyor diyen yok. açın şu konuyuda artık bi tanıyalım şu makinayı. fiyatı ile ilgili olarak herşeyini öğrendik artık kullanıcı yorumlarını istiyorum..

Bende 15-16 sında honda GS1 eğitimindeydim. Hep aklımda başka tür motorlar varken eğitim sonucu naked almaya karar kıldım. VTR 250 hem tipi oldukça güzel hemde benim gibi yeni başlayanlar için rahat kullanımı olan bir motosiklet olduğuna dair bir fikir oluştu. 12.890 tl fiyatı var. 2 ele düşmesini beklemeye başladım

dwain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Ben de aynı durumdayım. Ehliyet sınavına başvurdum dün. Kısmetse mayısta ehliyeti alacağım. Ayrıca Honda'nın eğitimine de başvurdum. Başlangıç olarak VTR250 düşündüm. Fiyatı Mayıs - Haziran'da düşer mi düşmez mi bilmiyorum. Muhtemelen sezon olmasından düşmez ama bir kampanya yapsalar en azından 11.000 TL gibi bir rakama bıraksalar bu yaz ciddi sayıda satılır diye düşünüyorum.

Neyse önümde henüz ehliyet sınavı var. Mayıs'tan önce zaten almayacağım ama VTR250 şu anda ilk tercihlerimden birisi. Hayırlısı bakalım. Bu fiyatla zor gibi o ayrı... Eğer fiyatı inmezse tür değişikliğine gidip çok daha ucuz ve temiz bir cruiser alabilirim. Yok cruiser almaktan vazgeçersem Kawasaki GT250 de güzel bir alternatif. Ancak SS motor istemediğim için Enduro veya Naked düşünmekteyim.

Ben de VTR250 kullanan kişilerin yorumlarını okumayı istedim ancak Türkiye'de sadece bir tek forumda gördüm.

Linki: http://www.fazerturkiye.org/forum2/s...ad.php?t=18398

Eğer başka kullanıp da yorum yazılmış bir yer bulursanız bana da söyleyin lütfen Türkiye'de fazla yazı bulamayınca ben de yabancı forumlardan okudum şimdilik.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Ağlamaya üzülmeye gerek yok. Yeni bir otomobilin fiyatı atıyorum 28.000TL. İkinci el bir otomobilin fiyatı ise 18.000TL(aynı kasa olmayabilir ama temiz 5-6 yıllık falan). Siz biraz araştırıp bu 18.000 olan piyasada 17.000e ikinci el aldınız. 2yıl kullandınız ve satmaya karar verdininiz. İlanı da 18.000den verdiniz. 17.000 e yakın bir fiyata düşürüp satarsınız ya da 17.000 in biraz altına. Sıfır alsaydınız, hem aradaki 10.000TL farkı 2 yıl işleyemeyecektiniz, hem satarken en az 5-6 bin zarar edecektiniz. Demek ki neymiş, parası bol olan sıfır alırmış. Satarkende zarar edermiş ama umrunda olmazmış. Aslında umurlarında olsa ve sıfır alınmasa devlet ss kuralına göre(seve seve'dir) o vergileri indirir. Ama alındıkça indirmezler tabi. Bu sefer ne olur 2.ellerin fiyatını manyak gibi arttırır bizim millet, aslında zaten garip fiyatlar var. 15 yıllık şahan-doğan,ziprink lere 7bin küsür lira isteniyor memleketimde. İşin garibi birileri de bunları alıyor.

Öhöm neyse başlığı sapıtmayım konuya dönelim. Arkadaşlar paranız gerçekten ama gerçekten çok fazla değilse bu motosikleti almanız pek mantıklı değil. Eleştiriye her daim açığım ne de olsa hiç kimse bana bu motorun 12bin küsür tl lik fiyatını açıklayarak mantıklı bir noktaya varamaz. Alanın da elinde patlar. Satarken yarı fiyatına satarsanız anca gider. Ha alırım ömürlük kullanırım diyerek kendinizi kandırarak alabilirsiniz ama motorcu doyumsuz adamdır 10.000 dolmadan satmak ister 250lik makinayı. Neyse ben param çok olsada almazdım, alana da mani olmam. Bu kadar çok beğendiyseniz tipini daha 15-20binde duca. Yok yok neyse öyle birşey yok siz bunu alın

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Parası az olan ya da çok olan diye değerlendirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu paraya alınacak daha iyi alternatifler tabi ki vardır.

Zaten ben de pahalı olduğunu düşünüyorum. Ama motor görüntü itibariyle çok güzel. Bu güçte yeni başlayanlar için ise yine aynı tip ve güzellikte farklı bir alternatif olsa keşke de ona baksam. Ancak ne 150'liklerde ne de 250'liklerde tip olarak bunun kadar gözüme hoş gelen olmadı.

Ha bu değil de 600'lükle başlıyor olabilsem, ki bunu kimse önermiyor o zaman zaten seçenek çok fazla olurdu.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Motor hakkında çok bir bilgim yok ama kalkıpta 250 cc'lik bir motora 13000 TL vermek çokta akıl kârı değil..o fiyata çok daha tatmin edici ve güzel motosiklet alınabilir...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Zaten motoru alan kişi sayısı az tabi bu fiyat olunca. Bir kişinin aldığını gördüm o da yukarıda bahsettiğim linkte yazılı olan adreste. Ben de ilk defa motor alacağım için detaylı bilgim yok motorlar hakkında. O yüzden okuduklarımdan bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum.

Bu motor hakkında ise hiç bilgim yok. Yani bilgilerim sadece teknik bilgiler. Motorun kendisini görmek için Kızıltoprak Honda'ya pazartesi akşamı gittim ancak söylendiğine göre o gün ellerindeki satılmış ve servise göndermişler hazırlıkları için. Bu haftasonuna kadar ise yenisi gelecekmiş. Ben de bekliyorum ya da belki başka bayiye gidip görmeye çalışacağım.

Neyse özetle motoru görene kadar kullanmış olan kişilerden ne kadar çok bilgi alabilirsem o kadar iyi düşüncesiyle araştırmaya devam

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu malın ederi 7500 tl dir kim ne derse desin....

Alın vergilerinizi....de gidin, bu ülkede araç kullanabilmek için araç bedelinin yarısı kadar parayı neden size hibe edelim ......BU SOYGUNUN ADI ÖTV DİR
    hadi yollar yol olsa köprüler otobanlar bedava olsa bi şekilde anlarız, daha ne kadar soyacaksınız bu milleti..?? HONDA Ne yapsın arkadaşlar onlarda ister 7500 tl ye araç satmak .....ancak mümkün değil işte...
    düdüklenmek istemeyen motosikletini bir ya da iki defa alacak ve eskiyene kadar kullanacak. 2 senede bir motosiklet değiştirmek devletin cebini doldurmaktan başka bir halta yaramıyor.

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Araba alırken bu kadar sırıtmıyor fiyatlar ama motor alırken gerçekten de sırıtıyor...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel ve pahalı motor, o fiyata çıktıysam 5 daha koyar hornet alırım, 10 liranın altında olmalıydı
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    motor iyi iyi,150-160 raht yapıyo,az da yakıyo,V motor Honda daha ne olsun ama fiyat da ona göre pahalı tabi

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Ben motorun kendisini görmedim ama 10 liranın altında olmasa da 10 lirayı rahatlıkla hakediyor diye düşünüyorum. Okuduklarımdan çıkardım bu yorumu... Başlangıç motorum olmasa zaten ben de 500 ya da 600'lük bir motor arıyor olurdum şimdi

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bu makineyi alan biri çıktı demek.Tebrik ediyorum kendisini.Türkiye'de tek kullanıcı nede olsa kendileri.

Motosikleti
    FZR 600
    çok güzelmiş gerçekten inşallah banada nasip olur..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)