Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprilia RS125

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Rs guzel makina

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs 125'ler çok fazla hoşuma gitmeye başladı. detaylı şekilde yakıt tüketimi nasıldır bilgi vereblecek var mı acaba ? hız ve ses konusunda bire bir test ettim uzun vadede ve günlük kullanımda yakıt önemli birazda sonuçta . her ne kadar keyif makinası olsada...
    100 kmde yaklaşık 7-8 litre yakar.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kmde yaklaşık 7-8 litre yakar.
    Devirli kullanımda mı?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Evet, devirli kullanmazsan 2 zamanlı ve yüksek devirli motor yürümez pek.Başka bir marka supermotor tipinde 125 lik 2 zamanlı motor 5-6 litre de yakıyor.Ama rs in motoru farklı eski tipleri 34 beygir yeni olanlar 28 beygir.Yani normal bir aynı ayarda 125 lik iki zamanlı motordan daha performanslıdır.
    atid bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

bu motoru çok araştırdım ama hala yzf r125 aprilia ve ninja 250 r arasında kararsızım aslında gönlüm bu motordan yana ama yedek parça sıkıntısı olucağını düşünüyorum istanbulda yaşıyorum bide bi arkadaş yazmış galiba 3 depoda 1 yağını falan değiştirmek gerekiyomuş bunlar zahmetli şeyler baya kullanan yada yakın zamanda kullanmış olanlar bilgilendirebilir mi ?

Bende RS125 vardı, takasa verdim. 2006 sonrasında çıkan modeller hem az yakıyor, hem de fazla problemi yok. Yalnız standart versiyonlar 140'ı geçmez, yani Youtube'deki filmlere bakıp, motor alıp, sonra "bu niye gitmiyor" demeyin. Yakıt olarak 5-6 litre/100km arası yakar.

3 depoda 1 yağ değiştirmek gibi bir şey söz konusu değil. Bu motor 2 zamanlı olduğu için benzin ve yağı karıştırıp yakıyor. Bu yağın ayrı bir deposu var. Bu depodaki 1,5 litre yağ ile 800 kilometre kadar gider, ara sıra seleyi kaldırıp bunu dolduruyorsunuz, o kadar. Yağ değişimi falan yok.

Ninja 250, 125'lik motorlardan daha güçlü. Standart RS'ten de iyi gider. Ama hepsinden pahalı (iyi durumda olanı).

125'liklere bakıyorsanız, en iyi gideni RS125.

Ben Spain No:1, 2008 model motoru Piaggio Distribütörü Ferco'ya verdim, yerleri İstinye'de. İlgilenen varsa motoru orada görebilir.

S.

2006 modellerin linkini atabilir misin aga ?

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 2009
    herkese kolay gelsin evet bende bu makineden kullanıyorum ve arkadaşında dediği gibi gerekten kız gibi çok nazlı bir makina.ama yapanlar yapmış 125 olduğuna kimse aldanmasın ..

Meraba arkadaşlar bende 2009 model aprilia RS 125 almayı düşünüyorum ilk motorum olucak sorunları sıkıntısı filan varmıdır ne düşünüyorsunuz

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 2009
    ilgilenen arkadaşlar olursa motorum satılıktır aprilia rs125 2009 model mail yolu ile ulaşabilirsiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Alıntı gsxr600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru çok araştırdım ama hala yzf r125 aprilia ve ninja 250 r arasında kararsızım aslında gönlüm bu motordan yana ama yedek parça sıkıntısı olucağını düşünüyorum istanbulda yaşıyorum bide bi arkadaş yazmış galiba 3 depoda 1 yağını falan değiştirmek gerekiyomuş bunlar zahmetli şeyler baya kullanan yada yakın zamanda kullanmış olanlar bilgilendirebilir mi ?
    ben aprilia rs 125 kullanıcısıyım dediğin gibi o kadar da zahmetli işler değil.öyle düşünüyorsanda şunu deyim sna gülü seven dikenine katlanır:Dsonuçta bi araban dahi olsa bundan daha zfazla bakım ister sen motoruna bakacaksın ki o da sana bakacak.bu motorda böyle kız gibi.bi arkadaşımız da söylemişti bunu ama bildiğin bütün 125 cc ve 250 cc motorları unut derim:D bu başka bi makina usta ..
    bir depo ile 250-260 km yol yapabiliyor ben yapıyorum

canerx07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba bende runner st 200 sevdası var ama rs 125 dede hız konusundan kararsızım runner st nın düz yolda rahat 140 yaptığını duydum ama rs nettekı videolarda 180 km yapıyor sanausbe üyeli arkadaşın söylediklerin dede 140 yapıyor diyor ne yapsam kararsızım antalyada st tutuluyor ama rs 125 yok bi nette var oda aylardır orda kafam çok karşık

Merhaba arkadaşlar rs125'ini satmak isteyen varsa ilgileniyorum.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    patronum aprilia rs 125 ile tmf 125 cc kategorisinde yarışıyor.

bi kaç resim atalım da konu canlansın.

rs ile ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim elimden geldiği kadarıyla...

patronum aprilia rs 125 ile tmf 125 cc kategorisinde yarışıyor.

bi kaç resim atalım da konu canlansın.

rs ile ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim elimden geldiği kadarıyla...
    Çevrende rs125 satan biri varsa yardımcı olabilirsin

Sahibindene sürekli bakıyorum ama alınabilir bir motor denk gelmiyor bir türlü, hatırlayan varsa talmacsi vardı ancak satılmış o.

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı husay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevrende rs125 satan biri varsa yardımcı olabilirsin

Sahibindene sürekli bakıyorum ama alınabilir bir motor denk gelmiyor bir türlü, hatırlayan varsa talmacsi vardı ancak satılmış o.

2009 mavi ilan başlığıda tek talmacsi yazan mı yoksa bu kırmızı spain no 1 yazan mı ?
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    teknoali selam arkadaşım:
    Bir şey sormak istiyorum,eğer mümkünse patronuna sorarsan çok memnun olurum.
    Bu motordan bende kullanıyorum.2008 model,Rotax 122 motorlu olanından.

Yaptığım değişiklikler ise şunlar:

1-140cc. Italkit silindir piston ve üst kapak
    2-34mm Dell'orto karbüratör
    3-DID dişli seti ve zincir
    4-Yarış krankı
    (ingiltere den getirttim)
    5-Pipercross hava filtresi
    6-Italkit ateşleme seti
    7-JollyMoto Komple Eksoz(Orta ve son susturucu ve ara boruları)
    vs vs.
    Şimdi sormak istediğim şu,
    Orjinal karbüratörü 24mm ve üzerinde Tps sensörünün çıkışı için soketi var.Fakat 34 lüğün üzerinde yok.34 lüğü bu şekilde taktığında motorun arıza ışığı yanıyor çünkü tps nin fiş girişi boşta kalıyor ve beyin tps yi okuyamıyor.Tps:Throttle position sensor,yani gaz pozisyon sensörü.
    Beyin yarış beyni,fakat bu şekilde sürdüğümde alt devirlerde saçmalıyor motor.Üst devirlerde tutamıyorsun zaten,malum.
    Siz bu sorunu nasıl aştınız,yada patronunun bu konudaki fikirleri nedir,ne tavsiye eder.
    Cevaplarsanız sevinirim..

2009 mavi ilan başlığıda tek talmacsi yazan mı yoksa bu kırmızı spain no 1 yazan mı ?
    Talmacsi yazan mavi olan motor.

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4-Yarış krankı
    6-Italkit ateşleme seti
    vs vs.
    Orjinal karbüratörü 24mm ve üzerinde Tps sensörünün çıkışı için soketi var.Fakat 34 lüğün üzerinde yok.34 lüğü bu şekilde taktığında motorun arıza ışığı yanıyor çünkü tps nin fiş girişi boşta kalıyor ve beyin tps yi okuyamıyor.Tps:Throttle position sensor,yani gaz pozisyon sensörü.
    Beyin yarış beyni,fakat bu şekilde sürdüğümde alt devirlerde saçmalıyor motor.Üst devirlerde tutamıyorsun zaten,malum.
    Siz bu sorunu nasıl aştınız,yada patronunun bu konudaki fikirleri nedir,ne tavsiye eder.
    Abi sana da mesaj atmıştım birkaç hafta önce ama sanırım görmedin, eğer satma gibi bir fikrin olursa ulaşırsan sevinirim.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Kardes inan dikkat etmemisim,simdi farkettim,evet gordum ozur dilerim.
    Simdilik dusunmuyorum,cok ugrastik.Guzel oldu,ince ayarlari ile ugrasiyoruz,eger dusunursem ilk sana haber verecegim.insallah gonlune gore bulursun kardesim sende.

Dellorto 34mm karbüratör "meme"/"jet" 60 yada 90 numaralı hava meme/jet'ine ihtiyacım var,internet üzerinden ingiltere bazlı sitelerde satışı yapılmakta, ancak net üzerinden alışveriş yapamıyorum bu konuda yardımınız gerekiyor, 60 veyahut 90 numara pirinç parçayı temin etmem gerek, yardım yol göstermesi yapabilir iseniz sevinirim.

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4-Yarış krankı
    6-Italkit ateşleme seti
    vs vs.
    merhaba , siz yarış için mi hazırladınız yoksa normal kullanım için mi ? bizim motorda da 140 cc italkit ve uygun silindir piston vs var
    34mm karbüratör bizde de vardı ama yakıt tüketimi inanılmaz derecede yüksekti. suan 36 mm husquvarna nın 250 cc bi motorundan söktüğümüz karbüratör var. ve inanılmaz derecede yakıt tüketimi düştü. yarın kendisi ile görüşüp arıza ışığı hakkında bilgi veririm. yine facebook üzerinden de görüşebiliriz sizinle .

bu arada yarış beyni derken kesicisiz beyin var sanırım. kaç bin devir çeviriyor ? arka dişli orjinal mi ?
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler