Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkmemory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    motodevil kardesh, niye sallasınlarki, sen burdaki arkadaşların honda bayisi varda satışınımı arttırmak istiyor sanıyorsun, teessüf ederim yane. Bi gezide bi dylan'a binersen anlarsın yapıp yapmadığını o hızları, 15.8PS ve 14.2Nm bunlar 150cc ve 120 kg için oldukça büyük değerler. Ben tek kişi en çok 130 gördüm ama pek agresif kullanmam genelde 70-80 giderim motor açılmamıştır her halde, ayrıca ben 130a kısa mesafede çıktım, normalde gazı yarım açınca, bir süre sonra hızlanıyor ya bu scooter milleti, tahminen yol daha uzun olsaydı rahat 140'ı görürdüm gibime geliyor (hah burası sadece tahmin). Bu arada ben hızını yanyana oto ile giderek kontrol ettim, aşağı yukarı hız göstergesi doğru, otomobil 70le gidiyordu ben yetmişin, bir yelkovan kalınlığı altında görüyordum. Neyse senin makinada güsel, bak keyfine dostum. Bence bi scooter ilen 140km sürat biraz fazla, gitmemek lazım. Neyse kalın sağlıcakla,
    Sabah olsa da motora binsek.
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi :http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    benimki henüz 390km de olmasına karşın sahil yolunda kısacık bi sürede 100km hıza çıktı. otobanda 130-140km görmesi gayet doğal bence.
    inşallah şu rodaj işi çabuk biterde bende max. süratleri test ederim ama bu gidişle benim rodaj bitmezz
    Bu titremeyi engellemek için lastikli somun takılması gerekiyor ya bende mutluhan'a gittim taksınlar diye fakat onlar ön cam için diip motorun normal dediler. Bu lastikli somunları nerden taktırabiliriz bi yardımcı olur musunuz?
    Son bi sorum daha olucak, motorda bi yerler sıkılıyo sürekli nereleridir?
    ben aldığımdan beri alet kutusunu bile açmadım. hangi sıklıkta sıkmak gerekli yazarsanız çok sevinirim
    Kalın sağlıcakla...

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşım bende servis için Mutluhan'a gidiyorum. Bana da aynı şeyi söylemişlerdi sonra vida alıp takmamı önerdiler. Bende işyerim Taksim'de olduğundan bu tarafta bir yerden 8'lik kısa paslanmaz vida ve ona göre iç deliği ufak ama geniş pul aldım. Bir hırdavatcıdan da su tesisatlarında kullanılan contalardan aldım. zaten bu plastik contalar ordaki delikten içeri giriyor kayboluyor
    Uzun lafın kısası.. Sen Kadıköye in, rıhtımın ordaki (yazıcıoğlu karşısında hırdavatçılar çarşısı var) dükkanlara sorup al. Vidaların, pulların paslanmaz olsun dikkat et. Plastik contaları fazla fazla al..
    Hayatonda

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    JaNTi,
    sevgili arkadaşım ben hem beat hemde hussar sahibi oldum bu iki motoru kıyas bile etmem beat yavaş ivmelenen amortisörleri kütük gibi olan bir motor vede 100 cc activanın tek farkıda kasası
    honda bu iki ürünle çok müşteri yitirdi en basiti ben eski bir kinetix sahibiydim kinetix beat e 10 basar aynen vespa gibi bir klasik olmaya aday bir motor 1990 modelleri şu an marmariste su şirketleri tarafından hoyratça kullanılmakta ama motor ısrarla gidiyor
    kinetixin ardından beat olurmu
    VALLAHI TESÜF EDERIM BARIS ABI.BI BEAT BU KADAR ASAGILANMAZKI CANIM!
    BEN SENIN GIBI DÜSÜNMÜYORUM BARIS ABI!!!
    MT ANTALYA

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    yaw sewgili dylancılar bilin bakalım noldu dun otobana cıktım izmit e doru giderken ibreye bi bakktım 130 gosterio we daha 600 km deyım rodaj bıtmedi hemen noluo lan dedim kendı kendıme we 100 e indim ki sizin motor benımkıne gore 35 kg daha hafif we 2 bg fazla dusununce dylanın 140 yapması pek te imkansız gelmıo bana 140 olmasa bıle en azından 135 yapabılır zorlarsan falan 140 da neden olmasın bu yanlısımı duseltiyim dedim

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Mesaj alınmıştır teşekkürlerimi sunarım

Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım bende servis için Mutluhan'a gidiyorum. Bana da aynı şeyi söylemişlerdi sonra vida alıp takmamı önerdiler. Bende işyerim Taksim'de olduğundan bu tarafta bir yerden 8'lik kısa paslanmaz vida ve ona göre iç deliği ufak ama geniş pul aldım. Bir hırdavatcıdan da su tesisatlarında kullanılan contalardan aldım. zaten bu plastik contalar ordaki delikten içeri giriyor kayboluyor
    Uzun lafın kısası.. Sen Kadıköye in, rıhtımın ordaki (yazıcıoğlu karşısında hırdavatçılar çarşısı var) dükkanlara sorup al. Vidaların, pulların paslanmaz olsun dikkat et. Plastik contaları fazla fazla al..

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı
    dylanlar ilk çalıştığında ön konsol çok titriyor...bu titreşim için honda'yı arayıp sorduk ve normal demişlerdi..geçen gün 1000km bakımına götürdüğümde,oradaki ustalar sağolsun ön konsolun altında 4 tane kocaman delik buldular...
    bu deliklerin içine lastik geçirilip sıkılması gerekiyordu ama honda bu motorları gönderirken bayii ye böyle birşey söylemediği için motor bana böyle teslim edildi..tahmin ediyorum ki dylanların tümü böyle teslim ediliyor..
    dylan kullanan arkadaşlar ön konsolunuzun altına bakın eğer 4 tane yaklaşık 2cm çapında ortasına somun takılabilecek delikler varsa hemen bir servise gitsin ve oraya lastik desteklerden taktırın onları güzelce somunlarlada sıkıyorlar taş gibi oluyor...
    zaten motor ısınınca geçiyordu bu sallantı ama şimdi maşşallah motor buz gibiyken bile tık yok motorda...

arkadaşlar merhaba... uzun zamandır bu topic i takip ediyordum.şimdi daha dikkatli takip edeceğim çünkü siparişini verdiğim gri ses 150 dylan yarın teslim edilecek.

sormak istedigim bir soru var...

yukarıda bahsi gecen dört delik nerede? bugun inceledim ama goremedim. satış yapan arkadasın da boyle birseyden haberi yok. bu konuya bi acıklık getirirsek memnun olurum. teşekkürler şimdiden

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

titreme..

Ankara Efe motor servisindede cam için dediler ama ben forumdan bahsedince taktılar.Ama titreme yine çoktu.aşırı sıkmışlar ve pul delik kadar olduğu için lastik conta içeri göçmüştü.Ben de hepsini söktüm, devre kartı malzemesinden (fiberglass)fıstık gibi 2 pul yaptım.Altına conta buldum ve onun altına da teyp kasetlerinin göbeklerinden 1'er tane yerleştirdim.Kaset göbeği, vidaya tam oturuyor.Fonksiyonu ise şu,

Grenaj ile vidanın takıldığı içerdeki zemin arasında 3-4mm falan boşluk var.Contayı çok sıkınca grenaj içeri doğru esniyor ve bence çatlatma riski var.Ama kaset göbeği bu aralığı dolduruyor, ve vidanın aşırı sıkılmasını önlüyor.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu titreme ön konsoldan geliyor ve delikler de ön konsolun altında.
    Servisler bu delikleri ön cam için diyor ve genelde birşey yapmıyor normal deyip kestirip atıyorlar. Ancak bu kesinlikle normal değil. Bu konuda Honda'ya da bir e-posta atmıştım ama üzerinden nerdeyse 1 ay geçti hala yanıt vermediler. Bende sorunu kendim çözdüğümden üzerine düşmedim. Aslında bizim yaptığımız geçici çözümler belki de hata. Bu konuda tüm Dylan kullanıcıları toplu olarak şikayet etse bu sorunu ciddi sekilde çözerler diye düşünüyorum.

http://www.honda.com.tr/motosiklet/p...age=bizeulasin

Bu konuda örnek bir metin oluşturalım ve herkes kendi yazısını buradan göndersin ya da bu faks numarasına (0.262) 658 84 31 fakslasın bakalım ne olacak?

örnek metin:

Sayın ilgili
    ..... tarihinde ..... bayiinizden satın aldığım Honda Dylan motosikletimin ön paneli vibrasyondan ciddi şekilde titriyor ve ses yapıyor. İlk çalıştırma sırasında normal olarak görebileceğimiz bu ses sürüş esnasında da zırıltıyla karışık bir sese dönüşüyor. Sürüş keyfimizi kaçıran bu sese karşı servisler bilgisiz ve yetersiz bir şekilde bize bunun normal olduğunu söylüyorlar ancak bize göre bu ses normal değil. Honda motosikletten gelmesi gereken bir ses kesinlikle değil. Göstergelerin bulunduğu ön panelin altında dört adet boş vida yeri var. Biz geçici çözüm olarak buraya vida koyarak sorunu çözmeye çalışıyoruz ancak tüm Dylan kullanıcılarının ortak sorunu olan bu konuya servisleriniz tarafından çözüm bulunmasını istiyoruz. Konuyu incelemenizi ve konuya ilişkin bize ivedilikle dönmenizi önemle rica ederiz.

isim soyad
    imza..
    Hayatonda

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    freenautilus,ErdoganAktas

cok tesekkurler yardımlarınız icin... teslim aldıktan sonra ilk izlenimlerimi aktarırım....

Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    Erdoğan Bey, hemen copy-paste edip yolladım bakalım noolcak.
    Üfff yaaa bugün bi yağmur bi yağmur çıkamadım doğru dürüst dışarı süremedim keyiflen dylanımı.
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi :http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100

emreyol23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bide bu honda dylanın aynı modeli asya motordada var resimleri ekledim birde siz ikisi arasındaki farka bakın ben pek fazla fark göremedim işte link http://www.mavisozluk.com/ct/site.as...yamotor.com.tr

arkadaşlar uzun süredir giremiyorum forumumuza ama dylancı arkadaşlarım sağolsunlar boş bırakmamışlar
    ya bizim evde internet bağlantısı gitti ve haziran sonuna kadar tatildeyim...yani nadiren girebilirim..
    motorum şu anda 3080 km oldu geçen cumartesi 250km lik bir gezi yaptık inegöle..2kişi gittik ve yine çok rahattık yine motor tık demedi yine virajlarda deli gibi yattıkbu motor süper hergun daha bi çok seviyorummtatilden gelince yağını tekrar değiştireceğim..neyse dostlarım kendinize iyi bakın dylanlara b.. atanları sallamayın çünkü onlar dylana binmemiş kişilerdir ve işin özünü asla anlayamazlar

anladınız siz

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bende diyorum buraya hergün yazan bu adama ne oldu... belli zaten gezmelerde olduğun
    Bende haftasonu yola çıkıyorum feribota yer bulamadığım için yolu daha da uzatıp tekirdağ üzerinden Assos'a gideceğim. Yol ile ilgili tek korkum ıssız bir yerde lastiğimin patlaması ya da benzinimin bitmesi.. başka bir korkum yok Murat Dylan ile eskisin ama sana çok yaklaştım 2700 km. Assos'a gidip geleyim bana zor yetişirsin

Emreyol Asyanın Dylan versiyonu süper bence hemen koş al. Biz salaklık ettik 5 milyar para verdik buna.. Şimdi Asya aynı motoru 2 milyara satıyor.. şimdiki aklım olsa Honda almazdım. heh heh..
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11093

mkmemory Yağmurluk denen bi şey var. Ben geçenlerde almıştım, bugün sağnak altında kullandım. Yağmurda motor kullanmak da ayrı bi eğlenceymiş
    Yanlız dikkat: Lastikler yağmurda çok fena kayıyor Yaz için ideal olabilir ama kışın lastik değiştirmek zorunda kalabiliriz. Bugün ışıklarda kalkışımda motor öyle bi patinaj yaparak kaydı ki zor toparladım. Yine inişlerimde sürekli kaydığımı hissettim. Daha evvelde iki kere ıslak zemin yüzünden motoru yatırmıştık. Bu lastikler yağmurda tehlikeli, dikkatli kullanmak lazım.
    Hayatonda

Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    efet bendede vardı, 5-6 milyona aldıydım, ilk kullanımda pırtıldı. Ayrıcana ben evden çıktığımda yağmur yağmıyodu, yolda ıslandım.Akabinde ve detayında üstümü değişip, motoru yıkayıp garaja çektim.Yağmurda motor kullanma mevzusuna gelince, ben yağmurda 2-2.5 kat daha yavaş gitmeye çalışıyorum (daha çok ıslanabilmek için) yani, virajlarda temiz asvaltsa max40km/h, tozluysa 30civarı, düz yolda max70 normali 50km/h civarı kullanma temayülündeyim. Anlıycanıız tırsıyom.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    walla tırsmakta çok haklısın bende tırsıyorum çünkü daha hızlı gitmeye kalkarsan buzda gider gibi kayıyorsun... önceki sayfada aldığım rüzgar ve yağmur geçirmeyen, pantolon üzerine giyilebilen Spidi marka pantalonun linkini vermiştim. İstanbul Daytona Motordan 60 YTL.'ye 12 taksitle aldım. Öyle dandik yağmurluklardan değil ve katlandığında ufacık birşey olduğundan motorun içinde taşıyorum. Katlayınca ön göze bile sığar. Ani bastıran yağmurlarda ıslanmaya değmez, ayrıca rüzgarda geçirmediğinden günlük kullanıma da uygun herkese tavsiye ederim.
    Hayatonda

arkadaşlar motor gerçekten muhteşem bende bwsmi satarsam dylan almayı düşünüyorum inşallah pişman olmam

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    yaw su dylan ı merak ettım daha doru durust yakından bıle goremedım sole bu hafta ici falan bostancı cıwarında bulussak dıom ama yası genc olan eh benım malum daha 17

Motosikleti
    mondial 125kt
    ben bu motosikletle milas ta bayiiide karsılastım almayı dusunmedım degıl fakaat fıyatı butceme uymadı.honda kalıtesını ve sıvı sogutmalı oldunu goz onune aırsanız fıyatı o kadarda fazla degıl.
    gıcık

Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    Yaw, bu motornan ne kadar gezsem az geliyor, niyeküne ? Her gün bittiğinde bu günde doğru dürüst gezemedik diye hayıflanıyorum. Alalı 53 gün oldu, 3050km deyim, günlük ortalama 57 km ediyor, hala bana az geliyor, şu ehliyeti bi alsakda rahatlan gezsem diyorum. Şöyle bi çıkmalı yola, karar vermeden, neresi olursa, benzin bitene kadar gitmeli, sonra depoyu doldurup eve farklı bi yoldan gelmeli.Acaba Çorludan çıkıp Gelibolu Çanakkale yapıp, Marmaranın karşı sahilinden, Bursa, üzerinden, İstanbul-Çorlu yapsam bir güne sığarmı, yani, Marmaranın etrafında bir tur atsam, hehehe, evden çıkarken de hanıma -bi tur atıp gelcem demeli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler