Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu arada beyler belki bilmeyenler vardır..dylanın arka frenini sıkınca ön frende otomatik olarak birazcık sıkılıyor ve daha dengeli bir frenleme ve durma sağlanmış oluyor bu sistem benim çok hoşuma gitti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    muratd kardeşim bir süredir yoğunluktan forumlara takılamıyorum bakıyorum da rodajı tamamlamışsın. Benim motor yazlıkta durduğu için ancak aradabir haftasonları binebiliyorum 200 km yi zor yaptık. Tartışmaları okudum da, bu motorda maxiscooter boyutu beklemeyin haliyle. 100cc lik hondanın activa- beat modellerinden büyük, 250 cc lik motorlardan küçük arada bir model işte. 200 cc Vespa boyutlarında diyebiliriz. Bu arada vespa 200L'si olan bir arkadaşım bu hafta benim motorla turladı, ilk lafı yav bu nasıl alet acaip ivmeleniyo oldu. İlk fırsatta bende onunkine binecem nasıl bir fark var anlamaya çalışacağım, izlenimlerimi yazarım. Sonuçta arkadaşın motoru 200cc 20 beygir, dylan 150cc 16 beygir.

evet abi klavuza göre rodajı tamamladık ama ben 1000km dedim kendi kendime rodaj süresi için...ama bir şeyi farkettim ilk başta son hızı düşüktü şimdi dokunduğum anda 100-110 yapıyor...diğer forumlarda okuduğuma göre kısa bir süre sonrada 120 yapıyormuş...bu hızlarda zaten bana yeterde artar bile şehir içinde filansana da en kısa sürede hayırlı rodajlar diliyorum kazasız belasız binmek nasip etsin hepimize

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    bi scooter a göre pahalı yaw... 4,500 ytl verilirmi bu alete...
    Hayat, hâyâl..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Neye göre kıyaslıyorsun ?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Rodaj tamamlandığında bende dokunacam da tutuyorum kendimi. Kırmızı ışıktan kalkışlar bilhassa hoşuma gidiyo henüz 80 i geçirmedim.

Alıntı numaniko adlı üyeden alıntı
    bi scooter a göre pahalı yaw... 4,500 ytl verilirmi bu alete...

kardeşim motorun ne bilmiyorum ama çinli bir 150cclik motora binsen ondan inip dylana binsen emin ol 'yaw arkadaşlar kusura bakmayın öyle dedik ama gerçekten verilirmiş 4500ytl,gerçekten hakediyor' dersin

cunuvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly
    selam arkadaşlar,bende 20 gün honda dylan alıyordum,motoru ayırttım,tam kaporayı vereceğim sırada birde vespa bayisine bakalım dedik, ellerinde kalan 2005 model piaggio beverly 250 modelde indirim yapmışlar,anahtar teslim 7000 ytle aldım motoru,bu motoru düşünenler kesinlikle tavsiye ederim çok seri ve dengeli bir laet

hayırlı olsun abi kazasız belasız kullanman dileğiyle...

owunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ses dylan 150
    ewet aldım. bende aldım. honda dylan ı ilk hondanın sitesinde görüm way anasını dedim. Forumlarda okudum neymiş bu ya dedim. bayiye gittim yok böyle bişi dedim. ve dün motorumu aldım saatlerce kullandım bu kadar olabilir dedim. Diğer izlenimlerimi anlatmıyım birçok kişininkiyle aynı zaten. Bi tek aldığım cox mono k kaskın sele altına sığmamasına bozuldum ama kask hoşuma gitti burada o standartlarda fazla da alternatif yok. Görüşmek üsere

arkadaşlar yeni bi topic açtım bi bakın isterseniz

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11093

gokalpbolukbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150 (comingsoon)
    Dylan' cılar merhaba! Bu yaz bu motoru almayı düşünüyorum ama acaba taksit ve kredi seçenekleri nasıl hondanın?? Bunu sormamın nedeni şiddetle almak istemem bu makineyi! Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler! Bu makineyi alan arkadaşlarıda tebrik ediyorum bu arada tercihlerinden dolayı

Alıntı gokalpbolukbasi adlı üyeden alıntı
    Dylan' cılar merhaba! Bu yaz bu motoru almayı düşünüyorum ama acaba taksit ve kredi seçenekleri nasıl hondanın?? Bunu sormamın nedeni şiddetle almak istemem bu makineyi! Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler! Bu makineyi alan arkadaşlarıda tebrik ediyorum bu arada tercihlerinden dolayı

kredikartına 24 ay vade yapıyor çoğu honda bayii..

bu arada beyler dylana otopoldan sipariş ettiğim diamond visionları taktım....
    allahım inanılamayacak derecede güzel oldular...55 kağıt ama gerçekten değdi..
    bu arada araba için oldukları için 1 tanede yedek ampulum oldu

hatta dedimki daha önce arabaya almamışım allah beni kahretsin hemen araba içinde sipariş edeceğim gerçekten muhteşem yakında resimleri çeker koyarim...
    ve beyler görürsünü çoğu kişi bu farlardan aldıkları zaman bana teşşekkür edecekler

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Vergi

Murat hayırı olsun yeni far ampülün
    Sabah gazetesinin bugünkü haberi: Maliye Motosiklete Bindi!
    Allah belalarını versin.Diğer ülkelerde adam 125cc'ye araba ehliyetiyle biniyo bize ek vergi geliyor İNSAF BEE..%8 den %22'ye.Oldu mu motorun fiyatı 5200Ytl.
    Tabii yolsuzluktan kaçan parayı bizlerden çıkarmaya çalışıyor herifler!
    Allah hepsini bildiği gibi yapsın.

evet abi ya dün bende onu hesapladımda dylan eğer o fiyattan satılsaydı almazdım,alamazdımallahtan önceden almışım motoru

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    muratd kardeşim, aramızdaki kıdemli dylancı olarak sana birkaç sorum olacak. Aletin yakıt sarfiyatı nasıl ? bir depo ile kaç km yapabiliyorsun ? Rodaj öncesi ve sonrası farkdiyor mu ? Birde su diamond vision ampul ne işe yarar, maviye kayan ışık mı veriyor, gündüzleri de güzel görünüyor mu ?

Aşağıdaki dylan'ci abimizin sitesini görmüşsündür. ebay'dan ayak koyma yeri içn metal bişey almış çok hoş olmuş. Bayiye sordum haberi yok. Böyle şeyleri tr'de bulabileceğimiz bir yer var mı bilen var mıdır ?

http://www.argolis59.freeserve.co.uk...s-scooters.htm

abi yakıt sarfiyatı bana göre normal geldi...
    depo 9lt alıyor...kırmızıya geldiği andan daha 2lt benzinin olduğunu biliyorsun..
    yani kırmızıya geldiği andan petrole gidip 95kurşunsuz dediğin anda 2lt'de deponda yedek olduğu için yaklaşık 20-22ytlye fulleniyor....depoyu fullediğimde geçen km'yi 0 lamıştım ve 207km yol yaptım...207km yol yaptığımda yine ibre kırmızıya yeni gelmişti yani 2lt daha benzinim vardı...

rodaj kullanma klavuzunda 500km demiş..ama ben ne olur ne olmaz diye 1000km ye kadar bekleyeceğimi daha önceki yazılarımda da söylemiştim..motor 500kmye gelmeden önce 80km'ye zor çıkıyordu....kullanma klavuzuna göre rodajım bitti ve gaza dokunduğun anda tek kişi anında 100-110km arasına çıkartıyor....
    2 kişi bindiğinde ise yine 100km ye anında çıkartıyor ama 110 derken biraz gitmen gerekiyor....honda da en sevdiğim özellikte bu işte 2 kişide farketmiyor tek kişide herturlu gidiyor hissetmiyorsun...
    1 kere 120'ye bastım,110a anında çıktı 120 ye yine biraz gittik ondan sonra çıktı....
    PS: rodaj bittikten sonra 220km filan yapabiliyorum 1 depoyla (yaklaşık 7,5-8 litre ile)

adresi verdiğin arkadaşımızın dylana aldığı ayak koyma yerlerinden benimde haberim yok ama bana sorarsan dylana yakışmaz yani gerçekten gördüğümde yakışmayacağını düşünüyorm..tr'den bulabileceğimizi zannetmiyorum çünkü daha dylanın yurtdışındaki sitelerinde bile doğru düzgün aksesuarları yok..ama farketmez ya bence sade çok daha güzel en fazla garantisi filan bittikten sonra
    performans eksozu takabilirim hepsi o...

ampule gelince...diamond vision aynen öyle meviye kayan beyaz ışık veriyor..ama şunu söyleyim dun aksam takmıştım takarken dedimki yaw umarım yine sarı olmasın...abi bi taktım farları garajda bi bağırmışım yuuuhhhh diye walla
    komşular gelecektibu kadar olur dedim yaw dylana mutlaka tak bundan 1 tane acayip yakışıyor abi mutlaka takman lazımgündüzleri zaten sarı orjinal lambasıda pek aydınlatmıyordu ama motorun önunden bakma firsatım olmadı gunduz hep ustundeyimama güzel görünüyordur..birde dün takınca farları motorun önune geçtim baktım nasıl görünüyo diye..yanına orjinal bi dylan getirip farların 2sine bile bakmadan farkedemezsin belki ama beyaz olduğu maviye kaydığı yinede belli oluyor ama asıl fark motoru kullanmak için oturduğunda belli oluyor etraf bembeyaz başka söze gerek yok xenon gibi

neyse yeni farların şimdiden hayırlı olsun philips diamond vision h4 60/55w'diyeceksin haa alırkenbirde yine philipsin parklarından çaktım onlardan da alabilirsin

bu arada dylancılar yeni fotolar buldum bakında çıldırın
    bazı motorlar dylan değil ama aynı motoru kullandıkları için ve o farklı motorların üzerindeki parçalar dylanlarada uyduğu için koydumm devil eksoz gibi

kısa çamurluk...

scootera xenon olur mu diyenlere...

bu eksoz dylanlarımıza da oluyor...

bu öle bişi işte

ve işteeeee en bittiğim fotolara geldi sıra.............ileride böyle bişi yaptırabilirim

arkadaşlar umarım beğenmişsinizdir....ben bayıldım resmen
    en kısa zamanda bende yapacağım bunlardan

guncel... dylancılar nerdesiniz beah?

gokalpbolukbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150 (comingsoon)
    murat öncelikle mesajın süper olmuş;ve ayrıca önceki soruma cevap verdiğin için çok saol! Dylan almayı düşünenler ve kendi adıma bi soru daha sorayım.(Malum makineyi almışın paşalar gibi!) Acaba dylanın uzun yolda performansı nasıl? Bu makine İstanbul-İzmir yapabilirmi acaba zorlanmadan? İnsanın kıçını ağrıtıyomu yada belini?Gaz tepkileri ve sertliği nasıl?Ve bence en önemlisi süspansiyon sisteminden memnunmusun yoksa darbe emişi pek başarılı değilmi? Şimdiden saol keyifli şürüşler

abi ah bi gelebilsen buralarada kendin denesen
    uzun yol yapmadım daha hiç en uzun 100km gittim...şöyle şöyleyim ki nihayetinde bir scooter olduğu için diğer araçlar yanınızdan 120-130km ile geçince onlara pek ayak uyduramıyorsunuz 2 kişi yani tehlikeli olmaya başladığını hissediyorsunuz ama vibrosyandan filan değil öle bişey yok zaten...
    fakat gaza gelmeyip 90 100km ile 2 kişi rahat rahat giderim diyorsanız eğer işte o zaman mükemmel....
    hele bi virajları alışı varki anlatamam acayip zevkli oluyo hep döneyim filan diyorsunuz....bakın bu anlattıklarım hep 2 kişi...
    uzun yol yaparmı dersen eğer bence yapar hatta çok rahat yapar...1.si çok güçlü bir motor..2.si su soğutmalı şişme,sıcak havalarda hararet yapacak korkusu yok...
    doğruyu söylemek gerekirse bu yaz yanıma yoldaş bulabilirsem akdeniz ege gezmeyi planlıyorum....bu teklifim herkes için geçerli bu arada...
    motoru sürmek çok zevkli gaz kolunu parmağınla bile oynatsan motor kopup gidecekmiş gibi asılıyor asfaltı...
    o kunuda aklına hiç bir şey gelmesin..çok seri..tepkileri çok sağlam bi scootera göre..süspansiyonu gerçekten çok güzel ben çok beğendim..ilk aldığımda sert filan değildir diye içimden geçirirken hiçde öle olmadığını gördüm gerçekten güzel yapmışlar öyle kaldırım gibi keskin bir çukura girmedikten sonra derin çukurlarda bile hakimiyeti kaybetmeden çok sarsılmadan çıkabiliyorsun..uzun yol yaparsan beline destek olmadığı için belin ağrıyabilir ama bu çoğu motorda böyledir yani demek istediğim şu ki extra bir durum yok...ama zatlar gibi olmasınıda isterdim doğrusu uzun yollar için...km başınada 10ykr yakıyor ortalama böle sabitlendi son bir kaç 100km'de...bu akşam kırmızı ışıkta durmuştuk yanıma bi tane mondial rs151 geldi durdu plakasız daha yeni almış...
    hayırlı olsun dedim,abi bıraksana ya asıl seninki hayırlı olsun dedi
    niye bundan aldın dedim kandırdılar ya 150lik filan diye dedidüşünün daha plakası bile yok herşeyi çözmüş neyse.....o tip motorlar uzun yola gitse bile güvenip gitmem ama bununla heryere giderim...
    inanmayabilirsinz ama biraz ilerledik bu sefer mavi bir mondial 151....o da plakasız 2 kişi bana el kol yaptılar yanlarına gittim...mondial servisi nerde biliyormusun dediler bilmiyorum ne oldu dedim? göstergelerinde farlarında sinyallerinde hiçbir ışık yok buyuk ihtimalle aku şarj etmiyordu...dedim ki içimden
    iyi ki 3 milyar daha fazla verip hondayı almışım

arkadaşlar gerçekten çok memlunum motordan hakkını veriyor..öle abes performanslar beklemeyecekseniz tam size göre gerçekten motoruma her bindiğimde ilk defa binmiş gibi aynı zevki alabiliyorum ister tek kişi isterseniz 2 kişi banamısın demiyor...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler