Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 100kh yi beğendiniz mi ?

Katılımcı sayısı
176. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • beğendim

135 76.70%
  • beğenmedim

41 23.30%
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

mondial 100 kh paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    eyvallah hasan sanada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    sevgili celil inşallah motorunu alınca burada resimlerini paylaşırsın sitede daha var aslında kh kullanan bende buraya dışarıda kh bulup resim eklicem sizlerde birkaç resim ekleyip topiğin imajı düzeltelim
    hadi kh kullanıcıları resimm

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    tesekkurler gursus resımlerı beklıyoruz insallah alınca bende koyarım

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Fatih kaçmaz
    2. burda olmasa bile ben varım ALLA'a şükür bunu bilin...

seninde yazdığını sana hiç yakıştıramadım büyüğünle nasıl dalga geçersin o mutlaka yazacak bireşey bulurudu ama forum kuralları işte...
    ne yapcaksın

tamam olayı tatlıya bağladık ne güzel neden ortamı birden geriyorsunuz anlamadım....
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence siz kaçmalısınız.dünden beri sizi motorcu arkadaşlarıma anlatıyorumm.hani şu ben öğretmenim yarışla işim olmaz dedikten sonra 15 yarışa girdim hepsinide kazandım dediniz ya.haa unutmadan daha sonra da innova ile yarışalım dedinizi.şahsen ben böyle bi gaftan sonra bu topice uğramazdım
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huceyn ya gercekten cok haklısın ben bu izzet hocamı tanıyınca ogretmenler hakkındaki tum bildiklerim şüpeye düştü yani bilemiyorum zaten actıgı topiklere bakarsan genelde hızla alakalı topikler ya neyse gene gerilim yaratmayalım ayrıca oyle kactı falan demeyın ben ters adamın bu sozlerimde cok ciddiyim şurda motor hakkındaki yorumlarını yap gec gene diyorum sen varya lisede hoca olsan sen lastikçiyle kanka olurdun arabanda motorunda tamirciden cıkmazdı inş liseye duşmezsin
    Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğretmen olmuşun bir de daha küçüne nasıl hitap edip nasıl saygılı olacağını bilmiyorsun ben de diyeyim....
    sen öğretmenim diyorsun hiçbir şeklide sabredemiyorsun.. ortam ne güzel yumuşadı neden laf sokuşturuyorsun bilmiyorum küçüçük çocuğuda kendine uydurmuşun bilmiyorum yani
    Uhh..........Adamlara bak korkulur sizden ya...
    Tamam sizsiniz haklısınız...
    Fatih sen benim öğretmen oldugumdan şüpheleniyorsun heralde...
    Merak etme yakında okul müdürü olacam......
    Yarış davası kaç yarışa girdin deyince 15 dedim sana inat olsun diye...
    Yoksa şuana kadar bir ybr125 ile yarışmışlığım vardır...veya 2...
    Senin gibi drag canavarı diilim ben....
    Haydii v.i.p...

Kazalı 100 Ukh

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    aman abı korkutma benı bole resımlerle almamvalla bak

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ızzet abı genc kaptan adlı arkadas motorunu satıyo msn den falanda konustuk gecen sene hazıran ayında almıstı baya temız motoru var 2200 kmdeymıs 1200 istiyor yaza kadar satmassa ben alıcam tavsıye edermısın fıkrını alalım

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ızzet abı genc kaptan adlı arkadas motorunu satıyo msn den falanda konustuk gecen sene hazıran ayında almıstı baya temız motoru var 2200 kmdeymıs 1200 istiyor yaza kadar satmassa ben alıcam tavsıye edermısın fıkrını alalım
    1200Ytl çok ya fiyatı kırdır biraz..

Çünkü 0km 1450ytl!..

1000veya 1100'e verirse kaçırma......ok.

Bugün bir 110ft kullandım...

100ukh 'den farkı çok az mesala 100kh 100km/h yapıyosa/100ft 102/103/104 diye gider.

Ama +2km/h için yılda 60ytl vergi ödemem

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200Ytl çok ya fiyatı kırdır biraz..

Çünkü 0km 1450ytl!..

1000veya 1100'e verirse kaçırma......ok.

Bugün bir 110ft kullandım...

100ukh 'den farkı çok az mesala 100kh 100km/h yapıyosa/100ft 102/103/104 diye gider.

Ama +2km/h için yılda 60ytl vergi ödemem
    evet abi msnden falan konustukta motor bana 1.800 e patladı dıyo plaka ruhsat falan fılan saydı 1300 falan dıyo bende masraf edıcem dımı abı en az 200 lıra masraf ederım alırken rusata falan
    110 ft ile aynı ya 100 kh bıtek ftnın fantları tel okadar baska fark yok 5-6 km de onemlı deıl saygılar..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    evet abi msnden falan konustukta motor bana 1.800 e patladı dıyo plaka ruhsat falan fılan saydı 1300 falan dıyo bende masraf edıcem dımı abı en az 200 lıra masraf ederım alırken rusata falan
    110 ft ile aynı ya 100 kh bıtek ftnın fantları tel okadar baska fark yok 5-6 km de onemlı deıl saygılar..
    Masraf 150 YepyeniTürkLirası....

Ben kardeşime aldım 100ukh bir yıl önce....

Motor+plaka=1600ytl verdim çıktım........Kaskta hediye idi...

Motosikleti
    Mondial 100KH
    Ben 3200 km deyim 2 aralýk 2006 da aldým bu motoru.
    Deðiþen parçalar akü!! (çinden geldiði için dandik akü var içinde boþalmasýný beklemeden deðiþtirin!!) benzin deposu, korna, far ampulü. Bunlar üretim hatasýndan dolayý deðiþenler. Tabii servise deðiþtirtmedim, kendi motorcuma deiþtirttim.
    Malzeme kalitesi olarak tam parasýnýn motoru. Grenajlarý çok dandik, sýcak-soðuk farkýndan bile kýrýlýyor, arka sinyaller çok dandik, apartmana sokacaksanýz, kapýsýný geniþçe açýn, bi kere deðdi mi ikinci de kýrýlýyor. Motordan anlamýyorsanýz sakýn bi yeri bozulduðunda kendiniz vaziyet etmeyin. Ufak bi arýza için bile grenaj açmak gerekebilir, dokunmayýn , motorcunuza gidin o yapsýn. Bunun haricinde en saðlam parçasý motor kýsmý çok þükür. En iyi motor yaðýndan kullanýyom. power 1 racing gibi. Hýzlanmasý, çekiþi, son hýzý sýnýfýna göre iyi. Hiç ellememek ve sadece yaðýný deðiþtirerek bu km leri yaptým. Bi de arka frenine iyi davranýn, fazla asýlmayýn yoksa ayarý feci kaçýyo, zincir gerginliðini de etkiliyo, sonra motorcuya gittiðinizde hadi kampanayý deðiþtirelim, hadi balatayý, göbeði þunu bunu diye söylemlerle karþýlaþýrsýnýz.Moto ru yýkarken ateþlemeye su kaçýrmayýn 80-100 ytl kaçýrýrlar.Koltuðun altýna fazla su tutmayýn. Kasislere, çukurlara hýzlý dalmayýn, ben böyle biþey yapmadým gerçi ama, 2000 km den itibaren 20 km sürati geçip elimi býraktýðýmda yalpalýyo, ön amortisör zayýf biraz bence.
    Don't speed, take helmet.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı kurzweil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 3200 km deyim 2 aralýk 2006 da aldým bu motoru.
    Deðiþen parçalar akü!! (çinden geldiði için dandik akü var içinde boþalmasýný beklemeden deðiþtirin!!) benzin deposu, korna, far ampulü. Bunlar üretim hatasýndan dolayý deðiþenler. Tabii servise deðiþtirtmedim, kendi motorcuma deiþtirttim.
    Malzeme kalitesi olarak tam parasýnýn motoru. Grenajlarý çok dandik, sýcak-soðuk farkýndan bile kýrýlýyor, arka sinyaller çok dandik, apartmana sokacaksanýz, kapýsýný geniþçe açýn, bi kere deðdi mi ikinci de kýrýlýyor. Motordan anlamýyorsanýz sakýn bi yeri bozulduðunda kendiniz vaziyet etmeyin. Ufak bi arýza için bile grenaj açmak gerekebilir, dokunmayýn , motorcunuza gidin o yapsýn. Bunun haricinde en saðlam parçasý motor kýsmý çok þükür. En iyi motor yaðýndan kullanýyom. power 1 racing gibi. Hýzlanmasý, çekiþi, son hýzý sýnýfýna göre iyi. Hiç ellememek ve sadece yaðýný deðiþtirerek bu km leri yaptým. Bi de arka frenine iyi davranýn, fazla asýlmayýn yoksa ayarý feci kaçýyo, zincir gerginliðini de etkiliyo, sonra motorcuya gittiðinizde hadi kampanayý deðiþtirelim, hadi balatayý, göbeði þunu bunu diye söylemlerle karþýlaþýrsýnýz.Moto ru yýkarken ateþlemeye su kaçýrmayýn 80-100 ytl kaçýrýrlar.Koltuðun altýna fazla su tutmayýn. Kasislere, çukurlara hýzlý dalmayýn, ben böyle biþey yapmadým gerçi ama, 2000 km den itibaren 20 km sürati geçip elimi býraktýðýmda yalpalýyo, ön amortisör zayýf biraz bence.
    tesekkerler kurzweil ınsallah ıclerınden dogru olmayanlar cıkar

Masraf 150 YepyeniTürkLirası....

Ben kardeşime aldım 100ukh bir yıl önce....

Motor+plaka=1600ytl verdim çıktım........Kaskta hediye idi...
    evet abi genc kaptan bıraz atmıs sanırsam 200 ytl kadar

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Kanka....Bayii farklılığı olabilir...

kurzweil

Az sallamışsın......

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    olabılır
    ulan khde nekadar sorunlu motormus be

Motosikleti
    maalesef 4 tekere biniyor
    Sevgili celil kardeşim malesef kurzweil in yaptıgı yorum doğru.bende 100 kh ı 2600 km kullanıp satmış biri olarak şunları belirteyim,gidonu sağa veya sola çevirip gazladığında motor düz gitmek istiyor ve kalkışta ileri ve yana 2 hareketle kalkıyor.iki kişi bindiğinde kasislerde muhakkak altını sürtüyor.orjinal lastikleri facia sakına virajda fren yapmamaya çalış yada illaki motoru kafaya koyup alacaksan ilk iş olarak lastikleri değiştir.orj akü çok zayıf sürekli boşalıyor,aküyüde değişmek şart.jiklesini sabitleme mandalı yok motor ısınana kadar jikleyi elinle tutman gerek.birazcık da titreşime alışman gerekiyor.motorunun sağlamlığına ve yakıt ekonomisine diyecek yok...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Yuh ya beyler....

12.000km kullandım 100ukh..........sadece marş dinamosu değişti 20 lira......

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    tesekkerler kurzweil ınsallah ıclerınden dogru olmayanlar cıkar

evet abi genc kaptan bıraz atmıs sanırsam 200 ytl kadar
    sana motorum evraklarını faturasını sigortasını muanesini plaka masraflarını gösterirsem eger topşam harcamış oldugum masraflar 1800 ytlnin altında ise motorumu ben sana bedava vericem tüm mt üyeleri şahit.
    avcılara gel gösterim bütün evraklarını. aynı zamanda atmış filan gibi kelimeler kullanma. dostumm

olabılır
    ulan khde nekadar sorunlu motormus be
    sorunlu bir motorsa 2.elinide 0 ınıda alma bilader ben çok memnunum.kullanmak var kullamak var....
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Honda Dylan 150

Resim galerisi.

sorunlu bir motorsa 2.elinide 0 ınıda alma bilader ben çok memnunum.kullanmak var kullamak var....
    Haklısın....

Celil....Düzgün kullanırsan sorun yok....

Ee ne demişler...... en iyinin bile bir riski var.....

Biraz resimleyelimmi?İyi olur

Neden bozarlarki şu motorları...Benden -1.....

Vay....Blue....

Bu ne ya....

Acemi....

Vaaaavvvv......

Gümüş.....Severim seni.... Fakat 1.tercih siyah.

İlk çıktığında 0km...........990Lira... yaa süper....

Kırmısi......

Siteden barisci26 nickli arkadaşımızın motoru....Umarım kızmadın barış....;

SİYAH BİR BAŞKA OLUYO....

Hastasıyım şu siyahın...
    Celil tam sana göre motor...
    Al bin 80-90km/h yapıyo daha ne...
    3Ytl benzin koy 40-45km gez daha ne ya...
    Çok ekonomik bir motor..

Motosikleti
    Mondial 100KH
    mondializzet100, maaşallah diyelim. Aman akıllı uslu, sakin yavaş gidelim, hepimiz için geçerli. Bir de şeyi unuttum, motoru aldıktan bikaç ay sonra jigle plastiği de kırıldı. Ayrıca jigle mekanizması acayip yağsız, aldığınız gibi yağlatın, keza tekerlek göbekleri gibi yağlanması gereken yerler yağlanmamış montajda, bunları da yağlattım. Aldığınızda zinciri temizleyin ve yağlayın abi, bu motorların parçaları Türkiye de montajlandığı için parçaların depolanma koşulları çok iyi olmayabiliyor her zaman. Bi de bir arkadaş lastiklerden bahsetmiş de aklıma geldi, 3200 küsür km deyim 2 kere arka lastik patladı sadece nazar değmesin, imkan varsa metzeler,dunlop falan gibi düzgün lastikler takın, ben mondiale böyle lastik takmam gerçi de üzerindeki lastiklerin markasını ilk defa duydum, üzerindeki lastiklere çok güvenmeyin, çok kalite değiller.Bu lastiklerle virajda falan yatmaya kalkmayın uçarsınız! aman! Ayrıca lastiklerden bahseden arkadaş hız olayından da bahsetmiş ki bu tüm commuter larda geçerli ki bu da lastik desenleri, standart lastik desenleri bu motorların üretilmiş olduğu ülkelerin yol şartları içindir, ön lastik desenine dikkat edilirse bunlar japonyanın cix- kaymak asfaltı otoban koşullarında (tozsuz yollar) acil durum ani şerit değiştirmeleri içindir. Arka lastiklerin de desenleri önlerinkilerden farkıldır, o da direksiyon düzken (kırmızıda durma veya yeşilde kalkışta) azami kalkış veya duruş performansı içindir. Bu bağlamda hem şerit değiştirme hem de arka freni kökleyip durma performansı bekleme Türkiye yol şartları (kum kamyonundan düşen kumlar, mazot, yanmış motoryağı, mıcır, 15 senedir bakım görmemiş su kuyusu dolu asfalt) düşünüldüğünde kazaların başlıca sebebidir bence.
    Hadi biraz da öveyim motorumu, geçen 60 km. yol yaptım, banamısın demedi, açıldıkça açıldı sanki, daha az yakamaya başladı, ön maşa arızalı olmasa dik vaziyette 90 ı geçiyodum ova yolunda, siz denemeyin zaptı zorlaşıyo , bi de feci az yakıyo ki karbüratörünü komple bozup yeniden taktım, avans-rölanti ayarlarını bozdum bunlar çok hassatır, motorcu taktı sonra, sökülünce tekrar aynı randımanı vermiyo, ona rağmen uzun yol şartlarında 3,7 lt. benzinle 200 km. ye yaklaşır bence.
    Don't speed, take helmet.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı CHİPAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili celil kardeşim malesef kurzweil in yaptıgı yorum doğru.bende 100 kh ı 2600 km kullanıp satmış biri olarak şunları belirteyim,gidonu sağa veya sola çevirip gazladığında motor düz gitmek istiyor ve kalkışta ileri ve yana 2 hareketle kalkıyor.iki kişi bindiğinde kasislerde muhakkak altını sürtüyor.orjinal lastikleri facia sakına virajda fren yapmamaya çalış yada illaki motoru kafaya koyup alacaksan ilk iş olarak lastikleri değiştir.orj akü çok zayıf sürekli boşalıyor,aküyüde değişmek şart.jiklesini sabitleme mandalı yok motor ısınana kadar jikleyi elinle tutman gerek.birazcık da titreşime alışman gerekiyor.motorunun sağlamlığına ve yakıt ekonomisine diyecek yok...
    evet chipas okadar hata kadı kızındada olur dıycez artık napalım

Yuh ya beyler....

12.000km kullandım 100ukh..........sadece marş dinamosu değişti 20 lira......
    izzet abi bence biraz şans ve duzgun kullanım ısı kullanıp bası dertten kurtulmayanlarda var 1 yıl ıcınde motorun her yerını dokuyo

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Adam ayar-mayar bozdum diyo....Tabii dökülür makina....

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)