Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşımda kuba fastwind 200 vardı, 200 lük motora göre hiç gitmiyordu, ben geçemiyordum ama 12hp olan ybrler geçerdi herhalde onu, hani 200 lük bir motor en azından 20 beygir üretsin ama yaktığına göre gittiği hiç bir şeydi.
    Sizinkinin tüketimi ne kadardı peki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    aynen katılıyorum sana. insan bir şeyler bekliyor ama yok, yakıt desen yakıyor. ne yakıyordu şimdi tam hatırlamıyorum ama normalden fazla yaktığını hatırlıyorum. satma nedenlerimden biri de yakıtıydı zaten.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hayırlı olsun abi,kazasız,belasız güle güke bin inşallah..Beyazıda güzelmiş,Maşallah diyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de mecburen yine yeni yeniden YBR 125 aldım, sıfır km, plaka ruhsat tamam şu an 23 km oldu tek sorun rodaj dönemi, İstanbul gibi bir yerde 5000 deviri geçmeden 60km/h üzerine çıkmadan 1000 km'yi tamamlamak çok zor olacak.
    Hayırlı olsun abi,ybr candır.Vazgeçmek kolay değildir,biliyorum.Bir kaç tane resim atsanda güzelliği görelim dimi abi..
    ReiZzZ bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam bende 2014 ybr125 aldım eski kullanıcılar olarak, sizlerde de popo ağrısı oluyor mu
    çekilmez hal alıyor bir süre, + bu gün trafik ışıkların da hep rezil etti beni stop ediyor. Acaba yeni olduğu için mi bilemedim.

Motosikleti
    2014 yamaha ybr 125 esd
    Arkadaşlar ybr125 esd ile uzun yolda kaç km.hızda gitmek uygundu, yada devirde. mesela hiç durmadan 400km.gidersek motor zarar görür mü.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı ergene22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ybr125 esd ile uzun yolda kaç km.hızda gitmek uygundu, yada devirde. mesela hiç durmadan 400km.gidersek motor zarar görür mü.
    80-90 hız uygundur, yerine göre 100-110 a kadar çıkarsınız. 300km de bir 10-15dk durmak motor için de sizin için de daha sağlıklı olur, sürekli uzun mesafeler gidip gelecekseniz 20-50 yağ koyup durmadan da gidebilirsiniz ama mola vermeden motosiklet kullanmak tavsiye edilmez

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ergene22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125le hiç durmadan 400 km gidecek adamın alnını karışlarım rekorum 230 km..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    stop etmesi ilk bakıma kadar fazla deert edilecek durum değil, motor içinde ve karbüratörde dengeler yerli yerine oturacak daha. karbüratör hava ayarı, debriyaj kavrama ayarı ve ellerimizin yeni motora alışma zaman dilimi çerçevesinde 3-5 bin km'lerde taşlar yerli yerine oturacaktır inşallah. ben de bu hafta 3. ybr 125 imi aldım önceki 2 si ile 200.000 leri devirmiş biri olarak tavsiye verebilecek naçizane birikimim varsa,bu makineye güvenin, yeryüzünde üretilmiş tüm motosikletlerden daha çok hem de.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Hayırlı olsun reizz
    ReiZzZ bunu beğendi.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125le hiç durmadan 400 km gidecek adamın alnını karışlarım rekorum 230 km..
    ortalama 80km ile gitsen 230km yaklaşık 3saat eder.süper ötesi ,400km den bahsedilmiş ki motor gider,eminim fakat sürücü başarırsa rekorlar kitabına girer.başarsa bile üstünde ağaç olup kök salacağı için üzerinden inemeyecektir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

vede ındıgınde emınım kı ellerı uyusmus olur

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam bende 2014 ybr125 aldım eski kullanıcılar olarak, sizlerde de popo ağrısı oluyor mu
    çekilmez hal alıyor bir süre, + bu gün trafik ışıkların da hep rezil etti beni stop ediyor. Acaba yeni olduğu için mi bilemedim.
    rolantiyi birazcık yükseltirsen düzelir büyük ihtimal. Sonra yine düşürebilirsin.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Hocam hayırlı olsun beyazıda iyimiş allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Arkadaşlar benim motor yer olmadığı için bi arkaşımızın evindeydi boş oda desek yeri var kışı orda geçirdi ve artık motoru çıkarma zamanı geldi herkese kazasız belasız sürüşler bi daha bu kadar ayrı kalmamak umuduyla akşam gazladım şehir içi özlemişim keratayı..

ReiZzZ bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    bir ybr kullanıcıs olarak ve ilk vitesli motor olarak onu kullanmaya başlamış biri olarak sizlee sormak istediğim içimdeki enduro motor hevesini mondial XTRME alarak gidermek istiyorum sizce dogru bir hareket mi olur bosuna para ve zaman kaybı mı olur ? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Selamlar arkadaşlar.100 lük Kubamı satınca artık iyi bir motor alayım dedim kendime 2014 siyah ybr de karar kıldım.Birkaç sorum olacaktı.
    1-Şu anda pazarlıkla nakit olarak motoru en son kaç tlye alabilirim acaba.
    2-Yazları köyden işyerine giderken köy asfaltında ve ara ara arazide kullanacağım.Lastikleri değiştirmem gerekir mi.
    Değiştirmem gerekiyorsa pirelli dura traction veya michelin almayı düşünüyorum.Hangisini tavsiye edersiniz.
    3-Yağ olarak servisin koyduğu yamalube yağları performans olarak nasıl acaba.Yosa ıpone veya motul mu
    kullanmalıyım.
    Herkese teşekkürler...

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Diveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar.100 lük Kubamı satınca artık iyi bir motor alayım dedim kendime 2014 siyah ybr de karar kıldım.Birkaç sorum olacaktı.
    1-Şu anda pazarlıkla nakit olarak motoru en son kaç tlye alabilirim acaba.
    2-Yazları köyden işyerine giderken köy asfaltında ve ara ara arazide kullanacağım.Lastikleri değiştirmem gerekir mi.
    Değiştirmem gerekiyorsa pirelli dura traction veya michelin almayı düşünüyorum.Hangisini tavsiye edersiniz.
    3-Yağ olarak servisin koyduğu yamalube yağları performans olarak nasıl acaba.Yosa ıpone veya motul mu
    kullanmalıyım.
    Herkese teşekkürler...
    Köy asfaltı ve arazide kullanacaksanız temiz bir 2. el de alabilirsiniz, tabi 0ın tadı da ayrı, koltuktaki poşeti çıkarmak bile zevkli :D

Dura traction tozlu topraklı çamurlu yollarda michelinden önce gelir, asfalta çıktığınızda işler değişir, ben dura traction kullanıyorum, asfalt performansı da arazi performansı da orijinal lastiklerle kıyaslanmayacak kadar iyi, 3-4 sayfa önce yine michelin-dura traction sorusu olmuştu orada daha detaylı izlenimler var, oraya bakmanızı tavsiye ederim

Yağ olarak castrol ve motul kullandım, motul castrolun 1.5 katı fiyatlı, performans olarak motul daha performanslı, büyük ihtimalle yağlama işini de daha iyi yapıyor çünkü motor daha geç ısınıyor, vites geçişleri ise castrolde daha yumuşaktı (zamanla motulun vites geçişlerine de alıştım ama ilk 200-300 km çok sert geldi, şuan motul koyalı 650-700km oldu şikayetim yok ) ikisinin de 10-40 yarı sentetik olanlarından bahsediyorum, zaten motora koymanız gereken yağ da bu

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    merhaba arkadaşlar benim motorun jiklesini sabah indirdiğim zaman ısınana kadar stop ediyor yani jikleyi çekince biraz gaz vermem gerekiyor daha önce bu sorun olmuyordu ilk bakım yapıldıktan sonra olmaya başladı jikle çok düşük mü ayarlandı sizce neden oluyor? birde motorun lastiklerini değiştirdim arka fren balatasından ses geliyor bazen fren yapınca o neden olabilir servise götürdüm o anda ses gelmedi sorun olursa getir dediler her zaman yapmıyor bunu bazen oluyor

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı wasp07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim motorun jiklesini sabah indirdiğim zaman ısınana kadar stop ediyor yani jikleyi çekince biraz gaz vermem gerekiyor daha önce bu sorun olmuyordu ilk bakım yapıldıktan sonra olmaya başladı jikle çok düşük mü ayarlandı sizce neden oluyor? birde motorun lastiklerini değiştirdim arka fren balatasından ses geliyor bazen fren yapınca o neden olabilir servise götürdüm o anda ses gelmedi sorun olursa getir dediler her zaman yapmıyor bunu bazen oluyor
    motoru çalıştırmadan önce jikleye bas ondan sonra marşa basarken biraz gaz ver. motor çalıştıktan sonra da bir iki ufak gaz verip sonra bırak ısınsın. 1-2 dakika sonra jikleyi kapa. ben bu şekilde kullanıyorum sorun yok. arka frenden ses gelir kampana frenlerde bu problem hep olur. balataları zımpara ile düzeltiyorlar ses kesiliyor ama tekrar yapıyor daha sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ybr kullanıcıs olarak ve ilk vitesli motor olarak onu kullanmaya başlamış biri olarak sizlee sormak istediğim içimdeki enduro motor hevesini mondial XTRME alarak gidermek istiyorum sizce dogru bir hareket mi olur bosuna para ve zaman kaybı mı olur ? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    bahsettiğiniz motorun kendi tartışma sayfası var, bunu oraya yazarsanız daha uygun olur diye düşünüyorum.

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    peki teşekkürler

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Selam arkadaşlar şu ilanı incelermisiniz 2006 MBK YBR yorumlarınızı bekliyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sifir-hata-sifir-kusur-2006-mbk-ybr-159902614/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler