Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    herkese selamlar. 2005 model ybr 125 im var. Bir litre benzinle 30 km fazla bir türlü gidemedim. Neredeyse 100 km de 20 Tl benzin yakıyor. Sizlerde nasıl durum. Debriyaj balatasımı kaçırıyor acaba yoksa başka bir anormallik mi var bir türlü anlamadım yaf. Sizlerin yazdıklarını okuyorum hep 2,5-3 litreden fazla yaktıran yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi burda sıfırı 4750 plaka hariç

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    Alıntı grcnkck077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi burda sıfırı 4750 plaka hariç
    evet baktım fiyatlara yenı modeller geldıgı ıcın artmıs benimkinin modelı dusuk dıye ucuza aldım ben ama nakıt o fıyata bulabılırsın dıye dusunuyorum ben temız bir motor satıs 100 tl olsa 300tl de sıgorta tutar ekstra bilgin olsun

Teşekkürler abi verdiğin bilgiler için satışı biliyordum da sigortayi bilmiyordum

657li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd - honda cbr 250 r
    arkadaşlar merhaba..

severek kullandığım ve kullanmaktan büyük zevk aldığım ybr esd mi cc olarak daha büyük bir motor bulduğum için satmak istiyorum. ben istanbulda ikamet eden bir memurum ybr mi işe gidip gelirken kullanıyorum ev iş arası motorla 3-5 dk mesafede yağmurlu havalarda hiç kullanmadım daha doğrusu paslanır korkusuyla motoru yatağından çıkarmadım.

motoru kullanmadığım zamanlarda daha güvenli olduğu için apartmanın kapalı olan kalorifer dairesine koyuyorum hafta sonları istanbul da uzun mesafe yaptığım zamanlarda bizi bir kere bile yarı yolda bırakmadı ama artık istanbul dışına tura çıkmanın zamanınn geldiğini düşünüyorum bu nedenle üzülerekte olsa ybr mden ayrılıcam.. dilerseniz motorumun özelliklerini paylaşayım...

13-08-2012 tescil tarihi ben motoru nisan 2013 te aldım yani alalı 1 sene olmadı benden önceki sahibi görebileceğim en titiz insandı en ince ayrıntısına kadar bütün özelliklerini anlatmıştı sağolsun

21.000 km de siyah, üzerinde far-motor ve arka korumalık demiri takılı ve 46 lt shad marka çantası var üzerinde, arka tekerlek michellin olarak değiştirildi (ön tekerlek her hangi bir sorun cıkarmadığı için değiştirmedim)

bakımları düzenli olarak bahçelievler motodrom koray ustada yapıldı son bakımı geçen hafta yaptırdım yağ hava filtresi ve buji değiştirildi.. bilen bilir piyasadaki en az yakıt harcayan motordur ilk aldığım da 50-55 liraya 450 km den fazla yol yapmıştım km de 11 krş tu şuan full depo 400 450 km yapıyo ancak hesabını yapmadım yanlız şunu söyleyim benzinliğe uğradığınızı unutuyorsunuz benzini kokluyo namussuz...

ybr min en sevdiğim yanı çalışırken tısıl tısıl sessiz sessiz çalışmasıdır tabi beni hiç yolda bırakmamasıyla birlikte benzini koklaya koklaya gitmeside unutulamaz..

anlayacağınız ben bu motordan çok memnununm alacak olan arkadaşta eminim benim kadar sevecektir. fiyat olarak 3,400 tl düşünüyorum motor başında gelecek olan kişiye göre pazarlık yapılabilir..

şimdiden hayırlısı olsun..

bu arada ismim murat cepten ulaşabilirsiniz 0 555 332 65 65

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı likya1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar. 2005 model ybr 125 im var. Bir litre benzinle 30 km fazla bir türlü gidemedim. Neredeyse 100 km de 20 Tl benzin yakıyor. Sizlerde nasıl durum. Debriyaj balatasımı kaçırıyor acaba yoksa başka bir anormallik mi var bir türlü anlamadım yaf. Sizlerin yazdıklarını okuyorum hep 2,5-3 litreden fazla yaktıran yok.
    Devirli kullanıyorsanız 3 litreyi geçebilir. Klasik olacak ama hava filtresi,buji,lastik basıncına baktırın. Birde karbüratöre gelen plastik hortumlar deforme olmuş olabilir. Orada herhangi kaçak vb var mı,karbüratör temiz mi bunlarda önemli etken..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı grcnkck077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar ben bu yaza ybr almayı düşünüyorum 3500 lira birikmis param var bu paraya 2011 model esdlerden alabilirmiyim yoksa temiz bir eski kasa mi almalıyım
    Alabilirsin bence. Çok güzel esd'ler bulabilirsin.

Olmadı 2.500-2.750 arası bi eski kasa bulursun,geri kalan para ile de gerekli bakımlarını yaptırırsın senelerce sıkıntısız kullanırsın.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    hocam peki ybr alirken ikinci elde nelere dikkat etmek lazim?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün araçlar için geçerli bir kural; önce sahibine dikkat ediyoruz.
    sgurdal bunu beğendi.

Teşekkürler ilk önce ama eski Modellerine pek güvenemiyorum arıza felan çıkar diye bi de ilk motorum olacağından ama daha once scooter felan cok kullandım

likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    Cevap için Teşekkürler Uğur Ak. Hafta sonu tamircimi ziyaret edeceğm zaten. Kontrolden geçireceğz bakalım sağını solunu değişim olacakmı ondan sonra tekrar deneyeceğm.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    hocam selamlar,
    ben motoru alalı daha 1 ay falan anca oluyor. 2011 ybr esd aldım 3.400 e. Öncelikle, para tabii ki önemli ama biz bu işi ticaret yapmak için yapmıyoruz. Dolayısı ile motor hoşuna gitti ise biraz daha çaba sarf edip 100-200 fazla ver. Sana ben senden şu kadar ucuza aldım diyenler olacaktır. Kafaya takma, sonuçta ticaret için almıyoruz bu motoru. İkinci söyleyeceğim şey motorun km si mümkün olduğunda düşük olsun. benim motor 9400 km'de idi. Almadan önce bi 20-30 tl verip servise yada tamirciye motorun ağır bize kaza yapıp yapmadığını yani şasi de problem olup olmadığını bir de km si ile oynanıp oynanmadığını ve sorarsın. bundan sonrası sana kalmış. içine en çok sinen, güzel görünen, rengi hoşuna giden ybr yi al geç.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    YBR Candııııırrrr
    E-TEKİN bunu beğendi.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Yamaha öyle bir motor yapmış ki. Ne apaçi ne cbf onun gibi seri uzunda belki açar arayı ama. Ybrde ayrı bir hızlanma var.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaslar herkese cevaplari icin tesekkurler. bugun 657li nickli Murat Abimden YBRsini teslim alarak araniza katildim. Maddi durumlari toplayana kadar binecegim bir motor olarak dusunmustum ama gungoren'den icerenkoy'e kadar cok asiri ruzgarli havaya ve acik kaskima ragmen rahat, kivrak bir surus yaptim ileride fikirlerim degisebilir. Herkese kazasiz ssurusler

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR Candııııırrrr
    Kesinlikle.. ;)

ozcan1990 bunu beğendi.
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Motosikleti
    bilgili arkadaslardan ricam, motorun sol deposunda ki musluk nedir ve jiklenin yerini tarif edebilir misiniz?

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    benzin deposundaki cevirmeli demiri diyosan yedek depoya geçis jikle de depoyla koltugun birleştigi yerin altında bir demir var o dur

Motosikleti
    peki hocam hangi konumda yedek depo hangi konumda normal depoda kullanirim?

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    peki hocam hangi konumda yedek depo hangi konumda normal depoda kullanirim?
    ok yönü aşağı doğru çevirince normal-yukarı doğru çevirince yedek depo
    ahriman bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    anladim tesekkur ederim.
    bu konuda son bir soru daha peki ben benzin aldigimda yedek depoya kendi kendine doldurur mu yoksa ok ile oynayip sonra yedek depoya benzin almak mi gerekir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler