Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sağol şenol abi..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tünaydın hafta sonu ybrmle baya gezdim debriyaj ayarını ustalar istediğim gibi yapamayınca kendim yaptım mis gibi oldu 10500 e kadar gidiyor sonra kesiciye giriyor fren sürtüyordu onuda hallettim maşallah canavar gibi oldu arkadaşın esd 13000 kmde onla bastık arkadaştan 20 kg ağırım ve 2 aynamda takılı onda ayna
    yok o şekilde üstüne yatmadan benim motor geçiyor maşallah şimdi tek sorunum göstergem 105 ten sonra hareket ettiremiyorum yokuş aşağıda yokuş yukarıda 105te kalıyor arkadaşınki115 oluyor ben onu geçiyorum benimki hala 105 arabayla denedim benimki 12-13 km eksik gösteriyor bunu nasıl ayarlayabilirim?
    buda bujinin fotoğrafı 1500 km de hiç ellemeden fotosunu çektim
    [IMG][/IMG]
    buda gezdiğimiz motorlar
    [IMG][/IMG]
    bir günde hem dağa gittik mangal yaptık hemde denize girip yüzdük denizle dağın arası 10 km
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

bu arada bir lt ile 42-43 km yapıyorum karışık kullanım 110 120 basıyorum bazen 70-80 gidiyorum genel olarak 6-7000 devir kullanıyorum

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buji güzel reis ama ilk çalıştırmada jiklesiz çalışırken egzosu kokla bakim çiğ benzin kokuyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen antalyadasın orası çok sıcak olur yazın o sıcakta deriyi giyemezsin su gibi terletir bunaltır sonrada yağmurlu havalar kışın bence o kadar masrafa girme ben NİC aldım rüzgar ve yağmur derdi yok kendim test ettim yolda iki kere yağmur yedim ama hiç olmazsa deri kadar terletmiyor bide derinin kuruması uzun sürer ve içerden ıslanırsa çok üşütütr kuru olduğu sürece sorun yok ama..bak link atıyorum bi bak http://www.motosuperstore.net/NIC-NJ...U,PR-1150.html benim aldığım bu olmadı riske girmek istemiyorum dersen çok ucuza yağmurluklar var alır koyarsın bagaja olmadı onu giyersin sana daha ekonomiğe gelir millete hava atacağım diye o kadar para verip giyemezssen çok koyar adama !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Oğlanın makina seninkinden daha güzel bee

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

evet arkadaşlar ne kadar kıl bir herif olduğumu birkere daha anladım bu debriyaj balatası bende stres yapıyordu sıyırırda yolda bırakırsa diye gidip dudullu aktaş motordan yenisini almıştım yuvacık gezisine gitmeden önce değiştirmeyi planlıyordum ama milletin en kötü ihtimal 40000 den önce değişmez lafı üzerine vazgeçmiştim aslında vazgeçmemde en büyük etken ya conta yırtılırsa idi gittim cuma günü contayıda aldım önümde hiç bir engel kalmamıştı nihahaahaha ve oturdum dün yağı boşalttım ve sökmeye başladım sökerken tek engel sürücü ayak basma yerinin (lastik olan) kapağa engel olması idi sökenlerin dikkat etmesi gereken şey kapak vidalarını sıra ile söküp takması ikitane vida daha uzun bunun dışında sorun yok söktüğün balataların daha bi yaptığım kilometre ve daha fazlası gideri vardı motor 12bin küsürde yanımda kumpas yoktu ellerim yağlı olduğu içinde üşendim takım çantasını açmaya ama üzücü birşey söyleyeceğim dış kapağın iç kısmında imalattan doğan yüzeysel çatlaklar tespit ettim buda midemi bulandırmaya yetti YBR artık hakikaten sıçmaya başlamış yani YAMAHA bu ikinci olay ilkini paylaşmıştım eksozun kaynak yerlerinin daha 6 ayda paslanması ve artçı ayak demirlerinin bağlı olduğu levhanın içinin paslanması neyse gelelim sonuca balatayı değiştikten sonra debriyaj geçişleri çokdaha güzel ve yumuşak olmaya başladı daha önce vites değiştirirken yaşadığım sıkıntıların hepsi ortadan kalktı buda kullanılan balatanında maliyetten düşürmek için kalitesinin ne olduğunu ortaya çıkarıyor scooterde yaşadığım herşeyi YBR dede yaşamaya başlamam bende hayal kırıklığı yarattı makina alıyorsunuz bir sürü para ödüyorsunuz ama sonra değiştirmek için aldığınız yedek parçanın üzerindekinden çok daha kaliteli olduğunu farkediyorsunuz buda insanı çok rahatsız ediyor .. bilginize..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

bu arada conta piyasada satılandan çokçok daha kaliteli ve yırtılma risk çok düşük piyasada satılan kağıt gibi üzerindeki ise metal görünümlü ve 2 kat kalın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

ekmek arası yarın benim oğlanı alıp söyle rumeli feneri kilyos ve daha ilerisi bir tur yapmayı planlıyorum boşmusun ??
    ihtiyar anca haftasonu takılabilirim size biliyorsun çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

ayarsız debriyajla acemi iken üstelik 16 dişli ile gezdin ihtiyar ondan balataların incelmistır piyasada orijinalden daha kaliteli debriyaj balataları var o bir gerçek üstelik 40 lira..kapak içindekıler çatlak gibi görünüyor ama kalıptan öyle çıkıyor o kapak..sikinti yapma sorun yok yani..ama bu sefer güzel ayarla 2700 devir civarı kalkarken takır tukur etmeyecek yumuşacik kalkacak motorun..sol peg 5bin ve 8bin devirlerde titremeyecek ve motor özellikle 5. vitese attığında gaz verince gaza canlı tepki verecek yavaş yavaş hızlanma yapmacak yani..ve son olarak 2 kişide kalkarken 3500devirle kalkıp debriyajı tatlı sert bıraktığın da ön tekeri kafaya dikecek..bu ayarı yapman biraz uğraştıracak ama sen becerirsin ki yaptığında motordan öyle bir keyif alacaksın ki anlatamam yaşaman lazım..

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı dftuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın fatih, iyiyiz seni sormalı? Nasıl bakalım senin wolf?
    sağol doğukan iyiyiz hamdolun wolfta iyi şimdilik sorun yok sizinki nasıl

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tünaydın hafta sonu ybrmle baya gezdim debriyaj ayarını ustalar istediğim gibi yapamayınca kendim yaptım mis gibi oldu 10500 e kadar gidiyor sonra kesiciye giriyor fren sürtüyordu onuda hallettim maşallah canavar gibi oldu arkadaşın esd 13000 kmde onla bastık arkadaştan 20 kg ağırım ve 2 aynamda takılı onda ayna
    yok o şekilde üstüne yatmadan benim motor geçiyor maşallah şimdi tek sorunum göstergem 105 ten sonra hareket ettiremiyorum yokuş aşağıda yokuş yukarıda 105te kalıyor arkadaşınki115 oluyor ben onu geçiyorum benimki hala 105 arabayla denedim benimki 12-13 km eksik gösteriyor bunu nasıl ayarlayabilirim?
    buda bujinin fotoğrafı 1500 km de hiç ellemeden fotosunu çektim
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...x8.jpg</a></a>
    buda gezdiğimiz motorlar
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...0b.jpg</a></a>
    bir günde hem dağa gittik mangal yaptık hemde denize girip yüzdük denizle dağın arası 10 km
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...27.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

bu arada bir lt ile 42-43 km yapıyorum karışık kullanım 110 120 basıyorum bazen 70-80 gidiyorum genel olarak 6-7000 devir kullanıyorum
    mystafa motoru iyi açmışsın anlaşılan bujinde güzel görünüyor yakıtı da iyi ama km saati olayına birşey diyemeyeceğim bir şeye takılıyor olabilir iç kısmıhnda yeni mi oldu önceden de varmıydı bu 105 de kalma
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu fikri olan bide 1.viteste kalkarken bi vuruntu boşluk gibi bişi oluo bazen o nedendir acep?
    öyle yalnızca binmekle olmaz debriyaj ayarını yapmayı da bileceksin sincap efendi..ayarla debriyajı kesilir zorla vitese geçmeler ve vites pedalını söküp bir dis aşağı tak ki ayağına tam otursun

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzücü birşey söyleyeceğim dış kapağın iç kısmında imalattan doğan yüzeysel çatlaklar tespit ettim buda midemi bulandırmaya yetti YBR artık hakikaten sıçmaya başlamış
    bende daha önce twister vardı onun kapaklardada ve motor blogunda aynen kılıcal çatlaklar vardı.zannedersem motor sıcakken yıkattığımızda veya yagmurda bındıgımızde motor sıcaklıgının üzerine soğuk su geldiği için oluşabilir

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol doğukan iyiyiz hamdolun wolfta iyi şimdilik sorun yok sizinki nasıl

mystafa motoru iyi açmışsın anlaşılan bujinde güzel görünüyor yakıtı da iyi ama km saati olayına birşey diyemeyeceğim bir şeye takılıyor olabilir iç kısmıhnda yeni mi oldu önceden de varmıydı bu 105 de kalma
    hep vardı abi yeni olmadı

kapağın kalıba dökülmesi esnasında oluşuyor o kılcal çatlaklar..sikinti yok diyoruz ama dinlemiyorsunuz ki kardeşim gidip bi dökümcüye kalıpçıya sorun yıkatma ile alâkası yoktur

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle yalnızca binmekle olmaz debriyaj ayarını yapmayı da bileceksin sincap efendi..ayarla debriyajı kesilir zorla vitese geçmeler ve vites pedalını söküp bir dis aşağı tak ki ayağına tam otursun
    vay arkadaş ben elime anahtar almamış adamım ne debriyaj ayarı ne bi diş aşşası ben anca binmeyi bilirim ayar mayar anlamam ben senin gibi . servise mi gtsem acep sonra şanzumana bişe olmasın

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    selamın aleyküm ybr topacı

Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş ben elime anahtar almamış adamım ne debriyaj ayarı ne bi diş aşşası ben anca binmeyi bilirim ayar mayar anlamam ben senin gibi . servise mi gtsem acep sonra şanzumana bişe olmasın
    alacaksin ya da zırt pırt servise gideceksin başka yolu yok bunun..lastik patlayinca yol yardımını mı arıyorsun sincap

buji güzel reis ama ilk çalıştırmada jiklesiz çalışırken egzosu kokla bakim çiğ benzin kokuyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

ihtiyar anca haftasonu takılabilirim size biliyorsun çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

ayarsız debriyajla acemi iken üstelik 16 dişli ile gezdin ihtiyar ondan balataların incelmistır piyasada orijinalden daha kaliteli debriyaj balataları var o bir gerçek üstelik 40 lira..kapak içindekıler çatlak gibi görünüyor ama kalıptan öyle çıkıyor o kapak..sikinti yapma sorun yok yani..ama bu sefer güzel ayarla 2700 devir civarı kalkarken takır tukur etmeyecek yumuşacik kalkacak motorun..sol peg 5bin ve 8bin devirlerde titremeyecek ve motor özellikle 5. vitese attığında gaz verince gaza canlı tepki verecek yavaş yavaş hızlanma yapmacak yani..ve son olarak 2 kişide kalkarken 3500devirle kalkıp debriyajı tatlı sert bıraktığın da ön tekeri kafaya dikecek..bu ayarı yapman biraz uğraştıracak ama sen becerirsin ki yaptığında motordan öyle bir keyif alacaksın ki anlatamam yaşaman lazım..
    benimki soğukken ses yapmıyor ama ısınınca hafiften bir ses geliyor bir takırtı oluyor iki kişiykende bazan yapıyor ama beşinci viteste gaza basınca motor ileri atıyor kendini demekki ayarı hala tam tutturamadım

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep vardı abi yeni olmadı
    km saatinin içine birşey olabilir ve 105 e kalınca takılıyor olabilir bence servisine gidince sor bakalım belki söküp bakarlar

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s. koray abey nassın bakem

vites kolunu bir diş aşağıya aldım dediğin gibi gerçekten 2ye atarken boşa düşme olayı olmuyor egzozada haftaya bakarım artık motorun yanına gidince

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

aleykümselam koray abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

km saatinin içine birşey olabilir ve 105 e kalınca takılıyor olabilir bence servisine gidince sor bakalım belki söküp bakarlar

götüreyim bakalım ne diyecek

Motosikleti
    ATOM KARINCA

İyi be fatihim nası olalım... dün 500 km yol yaptık bugün biraz kendimi yorgun hissediyorum

aleykum selam kırmızı başlıklı koray

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aleykum selam kırmızı başlıklı koray
    naber lan kişiliksiz.. durumlar nasıl... dün motoru sürekli sıkıştırdım en az 8,500 rpm en fazla 10,000 rpm.. toplam 500 km.
    eve geldim ,bayiden aldığımda nasıl çalışıyorsa yine aynı mütevazılığı korudu. yaw arkadaş bi süpap vur bea

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    alacaksin ya da zırt pırt servise gideceksin başka yolu yok bunun..lastik patlayinca yol yardımını mı arıyorsun sincap
    servis bana 5dk uzaklıkta (kuruçeşme daytona) gtmek sorun deilde tabi 5 dklık iş için para alırlarsa o sıkınti olabilir.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ayrıca hava sıcaklığıda cabası... asfalt yanıyordu.. sürekli alttan sıcak vuruyordu... elinizde ki motorun değerini bilin.. ben klasik yapacam bunu

Motosikleti
    İyi be fatihim nası olalım... dün 500 km yol yaptık bugün biraz kendimi yorgun hissediyorum
    maşallah abi gez tabi yaz geldi ama dikkat et bakalım yorma kendini fazla bende baya dün kötüydüm hasta olmuşum evde yatıyordum yoksa Manavgatdaki festivale gidecektim gidemedim hayırlısı bugün baya iyiyim çok şükür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler