Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka naber len apache durmuş la gene dalmışsınız muhabbete
    parçala behçet te size uymaya başlamış...
    yok lan bu allahın apaçisi ile ne sohbet etcem... dişli de dişli diye tutturdu..tamam dedik deneyelim dedik.. aldım taktım bugün deneme amaçlı 110 km yol yaptım..
    sanki istediğim gibi değil..bunun neresini övdü anlamadım..yarın ilk iş orj. takmak..

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

kanka bak bana ben orj hiç şaşıyormuyum abisi böyle modifişın işleri ybr ye göre değil
    ama sende de antalya hava almışlığın var suyundan içmişliğin var senin ruhun apache totoş
    olum adam resmen yalvardı.. ağladı ulen burada... tamam dedik denedik.. kanka zaten ben düşük devir kullanıyorum
    normal kullandığım gibi 15T ile kullandım yemedi.. yani yakıt tasarrufu sağlayacağıma gaza fazla yüklendim gibi geldi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok lan bu allahın apaçisi ile ne sohbet etcem... dişli de dişli diye tutturdu..tamam dedik deneyelim dedik.. aldım taktım bugün deneme amaçlı 110 km yol yaptım..
    sanki istediğim gibi değil..bunun neresini övdü anlamadım..yarın ilk iş orj. takmak..
    len sana alma dedim bulaşma bu işlere diye elli kere tembih ettim ama dinleyen kim
    sakalımız yok ya
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    len sana alma dedim bulaşma bu işlere diye elli kere tembih ettim ama dinleyen kim
    sakalımız yok ya
    yarın sökecem kanka... sen beni bırakta adamın biri 16 T ile hala geziyo... ona ne demeli... hadi 15T de sıkıntı yok..
    14-15 pek fark etmiyor.. sadece 500 rpm fark ediyor..
    örn, 5000rpm 60KM/Sa (14T)
    4500rpm 60KM/Sa (15T)
    bugün ben bunu tecrübe ettim.. kanka..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka bizim ön dişli kaç t ben ben onu bile bilmiyorum aldım orj geziyon orj bu hali bana çok keyif veriyor hiç kurcalamam yani bastım gaza geriye yaslıyor yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    yarın sökecem kanka... sen beni bırakta adamın biri 16 T ile hala geziyo... ona ne demeli... hadi 15T de sıkıntı yok..
    14-15 pek fark etmiyor.. sadece 500 rpm fark ediyor..
    örn, 5000rpm 60KM/Sa (14T)
    4500rpm 60KM/Sa (15T)
    bugün ben bunu tecrübe ettim.. kanka..
    sen 60 i geçmediğin için sana yaramaz o hacı ben mesela 90 sabit giderken devir saatim 7 binde oluyor miss gibi gidiyorum yanlişmi hatırlıyom yoksa ya tam 7 bin oluyor yada biraz eksik yanlış söylemiyimde göstergeye falan hiç bakmıyorum kullanırken eskisi gibi değilim huyum suyum çok değişti.. ama uzun yolda kullanan adama 15 dişli çok iyi..belki 500 devir fark ediyor ama o 500 devir çok önemli hacı benim gözümde 14 varken motor bagiriyor 15 te bagirmiyor..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 60 i geçmediğin için sana yaramaz o hacı ben mesela 90 sabit giderken devir saatim 7 binde oluyor miss gibi gidiyorum yanlişmi hatırlıyom yoksa ya tam 7 bin oluyor yada biraz eksik yanlış söylemiyimde göstergeye falan hiç bakmıyorum kullanırken eskisi gibi değilim huyum suyum çok değişti.. ama uzun yolda kullanan adama 15 dişli çok iyi..belki 500 devir fark ediyor ama o 500 devir çok önemli hacı benim gözümde 14 varken motor bagiriyor 15 te bagirmiyor..
    aynen sedat 7000rpm de 90 km ile stabil hiç çizgiden şaşmadan ve keyifle gidiyor.. bu şekilde iyi çok hoşuma gitti...
    hatta 90 km hız yetmedi sabit 100 km ile 7500 rpm de gidiyorum..hava rüzgarlı idi önden vuruyordu ama hiç bozmadı..
    bu konuda çok iyi oldu..inan motor sesi duymuyorum..ama konunun başında da dediğim gibi acaba zarar verirmiyiz.. sen şu an 15 T mi kullanıyorsun ESD kasada

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    iyi geceler arkadaşlar bu gün tüm günümü bebeklerime ayırdım Mondimin kafayı falan kopardım sonrada muayeneye götürdüm tek seferde geçti maaşallah Salcoya ise genel bi bakım yaptım sağını solunu baya bi bızıkladım koltuğu söktüm depo kılıfını söktüm depoyu sildim polishledim geri taktım buji hava filtresi falan derken akşam oldu ahanda resimleri

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar beyler

Bu akşam size veda etmek için geldim
    Hemen sevinmeyin geri geleceğim ama
    Malum 7 Temmuzda kpss var ve az kaldı ve benim atanmam şart, bu nedenle son düzlükte redlayna girmem lazım
    Sınavdan sonra tekrar görüşmek dileğiyle
    Allah'a emanet olum, gelince yoklama yapacağım ha ona göre
    Kalın sağlıcakla
    Hakkında hayırlısı olsun kardeş bol şanslar şimdiden Allah zihin açıklığı versin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koray harbi esseksin olum sen..sen zaten hep uzun yol kullanıyorsun 15 dişli ile çok rahat edecen de kafan basmıyor pelùşün aklına uyuyorsun..motor bağırmadan 100 km hızla fısır fısır gitmek kadar güzel birsey mı var kardeşim? motoru devirli kullanmadığin için çeyrek gazla gidiyorsun daha ne yapsın dişli sana gevşek?

Motosikleti
    2000 ford
    aynen sedat 7000rpm de 90 km ile stabil hiç çizgiden şaşmadan ve keyifle gidiyor.. bu şekilde iyi çok hoşuma gitti...
    hatta 90 km hız yetmedi sabit 100 km ile 7500 rpm de gidiyorum..hava rüzgarlı idi önden vuruyordu ama hiç bozmadı..
    bu konuda çok iyi oldu..inan motor sesi duymuyorum..ama konunun başında da dediğim gibi acaba zarar verirmiyiz.. sen şu an 15 T mi kullanıyorsun ESD kasada
    evet kanka ben eski ybr emde sürekli 15 kullandım 48.500 de sattım keşke satmasaydım o ayrı bi konuda.. bunuda alınca 15 dişli taktım gerek yok motoru bagirtmaya beni rahatsız ediyor zaten bağirması.. motora bi zararı bu motoru 6 bin devirin altında kullanmayacan aga he düz yolda falan 5 bin devirle gidersin ondada 4.viteste 6 ve üzeri kullanirsan sorun olmaz sonuçta bizim motorumuz gücünü devirden alıyo he böyle diyom diye şimdi millet beni 11 bin rpm de gidiyo zannetmesin ben 7 bin devirde kullanırım motoru bazen 8 olur uzun yolda 7 bin devir 90 km ile giderim..özel durumlar hariç

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray beygiri ne anlar 15 dişliden allahini seversen

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray beygiri ne anlar 15 dişliden allahini seversen
    birbirinize hitap şekliniz beni bitiriyor abicim

adam en sol şeritten 80le motor sürüyor, bi gün allah korusun buna arkadan bi çakacak birisi o canım ybr koraya saplanacak..ona değil de motora yanarım..15 dişli taksin da uzun yolda rahat etsin dedik at hırsızı daha kol bacak yapıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar bu gün tüm günümü bebeklerime ayırdım Mondimin kafayı falan kopardım sonrada muayeneye götürdüm tek seferde geçti maaşallah Salcoya ise genel bi bakım yaptım sağını solunu baya bi bızıkladım koltuğu söktüm depo kılıfını söktüm depoyu sildim polishledim geri taktım buji hava filtresi falan derken akşam oldu ahanda resimleri http://e1206.hizliresim.com/y/2/7cvvz.jpg http://e1206.hizliresim.com/y/2/7cvyc.jpg http://e1206.hizliresim.com/y/2/7cvzc.jpg http://e1206.hizliresim.com/y/2/7cw11.jpg http://e1206.hizliresim.com/y/2/7cw2w.jpg

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

Hakkında hayırlısı olsun kardeş bol şanslar şimdiden Allah zihin açıklığı versin
    bujinin porseleni cek koy müdürüm ona göre hava ayarını yarim tur bızıkla çünkü hafif kara duruyor bu açıdan bakınca

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yaw allahın keşi... yine içiyon mu lan sen
    kanka ben vites değişimlerimi 5000 rpm de yapıyorum.. 15 T ile de aynı şekilde yapsam
    sıkıntı olmaz heralde... aslında fazla vites değiştiren bi adam değilim ama yeri gelmişken söyleyim 5. viteste 3500-4000 rpm e kadar düşüyorum..sonra yavaş yavaş kendini toparlıyor..
    sizin gibi 7000 - 8000 rpm i vites aralıklarında değilde 5. viteste kullanıyorum

6bin 7bin arasında vites değiştir olum sen de..14 dişli ile motor çok çabuk vites istiyor ve 90a geldin mı bağırmaya başlıyor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    6bin 7bin arasında vites değiştir olum sen de..14 dişli ile motor çok çabuk vites istiyor ve 90a geldin mı bağırmaya başlıyor
    neyse kanka zaten genel anlamda memnun kaldım.. şimdi biraz alışmam lazım.. araştırmlarıma göre herhangi bir 125 cc motorda 14/15/16 diş ile oynamak mümkünmüş..kullanım prensibine göre..
    bizim için de en ideali 15 diş...özellikle benim gibi uzun yol yapanlar için.. ama şunu unutmayın yakıt tasarrufu falan hikaye.. gazı ne kadar açarsan o kadar yakıt yakar.. ister 20 ile git ister 120 ile.. karbüratöre yolladığın benzin gaz koluna bağlı.. belki istanbul izmit arası 150 km otobandan sabit 90 KM 7000 rpm ile yakıt tasarrufu yapar ama normal kullanımda bişey değişmeyecek..
    14 diş ile 5000 rpm de vites değiştiriyorken 15 diş ile 6000 rpm diyorsun..yani daha fazla devir daha fazla yakıt demek...sadece bu diş 5 . viteste işe yarar... bakalım biraz kullanalım..
    yoksa değişmek basit 10dk lık iş.. düşük devirdeki krank bilyası olayı nedir kanka.. ben genelde düşük devir kullanırım.. tüm motorlarımda böyle oldu ama sorun çıkmadı

az yersen az tuvalete çıkarsın bağırsaklarin kurur..çok yersen kıçın büyür kocaman olur..simdi 3bin devirle harekete geçen 10bin devir kullanım boşluğu olan bir motoru 5bin devirle kullanmak sence normal mı? yüksek viteste düşük devirde motor sallantıli çalışıyor pistonun her patlamasinda gücü dengesiz vurduğu için sallantıli çalışıyor o da krank ve bilyalarına zarar verir

m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrik Öğretmenliği.
    Allah yardımcın olsun kardeş. Hakkında hayırlısı olur inşallah.

Bu arada meslektaşız. Ben de Türkçe öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim Marmara'da. Seneye bende gircem Allah nasip kısmet ederse.
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yaa olum bu işte bi yanlışlık var... adam eğer 10000 kullanım boşluğu verdiyse bunu sonuna kadar tüket demiyor.. zaten bu motorda bunun bi anlamı yok.. önemli olan çok kızdırmıcan.. ama fazlada öldürmücen... yani kulak denilen bişey var... ee durum böyle oluncada 5000/5500 rpm vites değişimi için ideal.. zaten 5. viteste allah ne verdiyse bas... madem 10,000 rpm kullanım boşluğu var neden biz dişli değişip devri indirmeye çalışıyoruz ki.. zaten bu alet redline a girmiyor ki.. takma kafanı ,okşa patlıcanını.. 14/15 diş arasında bi fark yok..hatta belki fark etmemiş olabilirsin ama düşük devirlerdeki titreme gitti.. 14 T varken yüksek viteste iken düşük devir çevirince titreme yapıyordu bunda öyle bi sıkıntı yok...

koray seni dişli diye o motora takarım pampa..ben günlük 20dk oturup rolantide çalışırken motoru dinliyorum..motordakı en ufak değişimi ayıkırım..sana da 15 tak dedim kı bi bildiğim var tak kullan çok tantana etme kız çocuğu o motoru da 6bin devirden aşağı kullanma..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    bujinin porseleni cek koy müdürüm ona göre hava ayarını yarim tur bızıkla çünkü hafif kara duruyor bu açıdan bakınca
    şöyle bi resim daha var hocam ama bi bak bakalım

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

CBF çilerdede var bi dişli muhabbeti ne dişliymiş arkadaş ya
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler