Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    hadi ben kaçar herkeze iyi geceler yarın görüşmek üzere bu gün çok yoruldum benim scooterin öntekerleğini değiştim eskisinin yanakları çatlamıştı tabi erkancığım bu fırsattan istifade bana iki bisiklet bi motor yasladı onları yaptım o kesmedi bide abisinin motora ön cam yaptık bide avuç içi taşlamayla öncamı şekillendirirken parmağı doğradım iyi çalıştık bu gün
    frkn32 bunu beğendi.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sütünü içmeyi unutma şenol amca
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar yarın sabah 9 gibi istanbul'a iniyorum. bana acilen ucuz michelin lastik satan yerlerin adresi lazım .

ybr 125 imi düzce de ki orjinal yamaha servisine getirdim.. ilk bakımına.. giderken hiç bir sorunum yoktu.. okadar memnunum ki motorumdan.. motoru teslim ettik ustaya bakımını yapması için.. yağı değiştirecek zincire bakıcak vs.. neyse 20-25dk geçtikten sonra ybrmizi aldık..

SORUNLAR..

1-arka fren balatası cıyak cıyak ötüyordu.. frene basınca daha çok ötüyor, frene basmayınca biraz daha az..

2- kırmızı ışıkta dururken vitesi 1 e ve ya 2 ye atıyosun debriyaj basılı iken motor ileri fırlıyor... (manetteki ayar işe yaramıyor)

3-motorda tam 5.250 devirde bir titreme oluyor.. muhtemel ön zincir dişlisinden.. önceden yapmıyordu.. şimdi vites kaçta olursa olsun ayaklarımda hissediyorum.. o titremeyi. tam 5.250 devirde..

bu sorunları ilk bir kaç km sevisten uzaklaştığımda anladık..

ustanın verdiği cevaplar..

1- arka balata ötüyor... (zincir ayarı yapınca genelde öyle oluyor)

2- debriyaj tam ayırmıyor mu? bu ileri fırlıyor.. (daha motorun 1000km bile olmamış.. olur o yeni motorlarda debriyaj balatası ısınıyor..)

3- motor 5250 devirde titriyor.. (oda normal sorun yok)

dadaş motor düzce gittiğim yer.. bidaha da gitmem.. usta denilen adamın hiç iş yapası yok.. bir şeyden de anlamıyor..

sizce bu sorunları nasıl aşabilirim? özellikle motorun ileri fırlama olayını?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yarın sabah 9 gibi istanbul'a iniyorum. bana acilen ucuz michelin lastik satan yerlerin adresi lazım .
    buz motor ve feyızoğlu var ama artık heryer 180 liraya veriyor gibi o lastiği maxi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Alıntı alttire1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 imi düzce de ki orjinal yamaha servisine getirdim.. ilk bakımına.. giderken hiç bir sorunum yoktu.. okadar memnunum ki motorumdan.. motoru teslim ettik ustaya bakımını yapması için.. yağı değiştirecek zincire bakıcak vs.. neyse 20-25dk geçtikten sonra ybrmizi aldık..

SORUNLAR..

1-arka fren balatası cıyak cıyak ötüyordu.. frene basınca daha çok ötüyor, frene basmayınca biraz daha az..

2- kırmızı ışıkta dururken vitesi 1 e ve ya 2 ye atıyosun debriyaj basılı iken motor ileri fırlıyor... (manetteki ayar işe yaramıyor)

3-motorda tam 5.250 devirde bir titreme oluyor.. muhtemel ön zincir dişlisinden.. önceden yapmıyordu.. şimdi vites kaçta olursa olsun ayaklarımda hissediyorum.. o titremeyi. tam 5.250 devirde..

bu sorunları ilk bir kaç km sevisten uzaklaştığımda anladık..

ustanın verdiği cevaplar..

1- arka balata ötüyor... (zincir ayarı yapınca genelde öyle oluyor)

2- debriyaj tam ayırmıyor mu? bu ileri fırlıyor.. (daha motorun 1000km bile olmamış.. olur o yeni motorlarda debriyaj balatası ısınıyor..)

3- motor 5250 devirde titriyor.. (oda normal sorun yok)

dadaş motor düzce gittiğim yer.. bidaha da gitmem.. usta denilen adamın hiç iş yapası yok.. bir şeyden de anlamıyor..

sizce bu sorunları nasıl aşabilirim? özellikle motorun ileri fırlama olayını?
    balatanin ötmesını arka tekerı söküp balatayı ve tasın içini temizleyıp arka lastiğe arka ayar yerleri üzerinden tam ayar yaparak kurtulursun..fırlaması için debriyaj maneti ve teli üzerinden tam ayar yapman lazım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

debriyaj ayarını da doğru yapınca titreşim kesilecek emin olabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

maximum buz motor adres bu www.buzmotor.com/images/index_40.gif feyızoğlunun adres bu Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sok. No:23 (Okmeydanı İtfaiyesi karşı sokağında)
    Okmeydanı - Şişli - İSTANBUL Tel : (212) 220 35 55

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

birde bu var fuar zamanı 180e veriyordu çiftini Evren Mah. Gülbahar Cad. Bekçi Sok. No:33/B
    Güneşli, Bağcılar, İstanbul - Avrupa (+90212) 6557070

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın arkadaşlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ekmekdöner gene yardırmışsın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben sizin gibi değilim moruk arada sırada iş yoğun oluyor gerisi hep el ense bütün gün sanal alemi kovalıyorum

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    s.a beyler... maşallah çenede üstünüze tanımam...
    ayrıca bizim topikte ne kadar çok Brad var mış ... pardon yaa
    topiğe giren adam burayı ybr bilgi paylaşımı değilde msn sayfası sanacak...
    ybr topiğini değiştiriyorum bundan sonra bu topiğin adı ÇENE 125

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka bu hafta sonu güzel etkinlik var gitmediğin yerlere gidiyoruz istersen takıl bize veya kaç kişi gelecekseniz işte..
    pamukova mekece çerkeşli taraflarına gideceğiz oradan iznik yalova karamürsel izmit akmeşe falan sakaryaya döneceğiz yaklaşık 8 veya 10 arkadaş olabiliriz

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bu hafta sonu güzel etkinlik var gitmediğin yerlere gidiyoruz istersen takıl bize veya kaç kişi gelecekseniz işte..
    pamukova mekece çerkeşli taraflarına gideceğiz oradan iznik yalova karamürsel izmit akmeşe falan sakaryaya döneceğiz yaklaşık 8 veya 10 arkadaş olabiliriz
    ne zman kanka cumartesi mi pazar mı?
    bana uyar.. ama hava hafta sonu dahil yağışlı.. pazar günü gezilecekse ben gececiyim.. 12 de iş başı yapıcam..

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce o kediyi bul sonra aklına gelen bütün çin işgencelerini uygula eğer benim koltuğa bir kedi büyük konuşmayayım ama öyle bir şey yapacak yani hiç şansı yok bu dünyadaki songünleri olurdu..bitane oto döşemeci buluyorsun kaplatıyorsun koltuğu ama yeni motorada bu yapılırmı yaaa ben çift örtü örtüyorum motora birincisinin üzerinede lastik geçiyorumki aradan giremesin diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

koray bu hafta sonu benim oğlanın üniversite imtihani var 10 da girecekmiş 160 dakka sürecekmiş siz bir plan yaptınızmı havanasıl baktınızmı bende bir bakayım belki imtihandan sonra yardıra yardıra gelirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

cumartesi hariç pazartesiye kadar sağanak yağmur diyor ama bugünde göyya yağmurluydu burası günlük güneşlik
    abi zaten pazar günü ben gelemem gececiyim.. cumartesi sana uyer mı.. hava durumuna göre cumartesi akalım gecelere

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    len oğlum pazar günü 25 derece hava var sabah buluşacağız sen akşam 6 veya 7 de evde olursun

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    len oğlum pazar günü 25 derece hava var sabah buluşacağız sen akşam 6 veya 7 de evde olursun
    tamam kanka duruma bakalım ama yağış gösteriyor haberin olsun ...
    ben gelirsem , buradan bi arkadaş daha var onla gelirim... yani ok diyorum...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kanka duruma bakalım ama yağış gösteriyor haberin olsun ...
    ben gelirsem , buradan bi arkadaş daha var onla gelirim... yani ok diyorum...
    tmm yavrum ben sana saat veririm yolu da tarif ederim dediğimiz saat te dediğimiz yerde buluşuruz ama sen yolu bulabilirmisin?
    kaybolma sakın hee..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    tmm yavrum ben sana saat veririm yolu da tarif ederim dediğimiz saat te dediğimiz yerde buluşuruz ama sen yolu bulabilirmisin?
    kaybolma sakın hee..
    kanka koskoca gps var ... kaybolmam sen rahat ol...
    ama gece işi düşünüyorum.. tahmini kaçta evde oluruz

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abisi saat en geç 7 de evde olursun yatıya kalmayacağız yani...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    abisi saat en geç 7 de evde olursun yatıya kalmayacağız yani...
    kanka sen netleştir.. bana programı ver.. eğer toto yerse , haber veririm

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

ulem ekmek arası neredesin kanka, zaten ufo da yok ortada.. yalnız kaldım yine

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    millet koruma demirinin ne kadar önemli bişey olduğunu demin öğrendim motor olduğu yerde sola yattı ama sadece sol ayna kapandı ve 1 -2 ufak çizikle atlattık hatta stili bozuyo diye çıkarmayı felan düşünüyodum artık mümkün değil ne kadar faydalı bişey olduğunu anladam olmasa heralde bana 100 -200 tl bi fatura çıkardı ... bunuda anlatıyım dedim
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet koruma demirinin ne kadar önemli bişey olduğunu demin öğrendim motor olduğu yerde sola yattı ama sadece sol ayna kapandı ve 1 -2 ufak çizikle atlattık hatta stili bozuyo diye çıkarmayı felan düşünüyodum artık mümkün değil ne kadar faydalı bişey olduğunu anladam olmasa heralde bana 100 -200 tl bi fatura çıkardı ... bunuda anlatıyım dedim
    geçmiş olsun kardeşim... büyük bir zarardan 50 liralık demir seni korudu..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Arkadaşlar istanbuldayim. Durmuş abi çok teşekkür ederim. Yarın sabah kadikoydeki motorculari gezip sonrasında abimle ve ablamla görüşeceğim. Öğleden sonra ilk işim de karşıdaki motorculari dolaşmak. Bu iki yerden fiyat alarak giderim. Çok iyi oldu.

Buluşma olsaydı gelirdim aslinda, artciniz olarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler