Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi97, motorun kaç binde supap ayarı istiyor...
    ayrıca bizim makinalarda çalıştırken gaz vermemek lazım.. gaz verirsen stop eder.. jikleyi yarım açıyorsun ve marşa dokunuyorsun..
    jikleyi tam açarsanda çalışmaz.. o dondurucu havalar için geçerli.. supap vurduğundan eminmisin..
    on bine merdiven dayadım. çalışırkenki sesinde pek sorun yok gibi ama hafif bi ses var sanki. dediğim gibi; istanbul'a geldiğimde iyi bir ustadan güzel bir ayar yaptırırım. buradaki ustalara elletmek istemiyorum...

jikleyi tam açıyorum. 1000 devir civarı çalışmaya başlıyor, sonrasında devir yükseliyor. 2 dakika geçince bazen jikleyi kapattığım anda gene motor kapanıyor. karbüratörde bi tıkanıklık olabilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on bine merdiven dayadım. çalışırkenki sesinde pek sorun yok gibi ama hafif bi ses var sanki. dediğim gibi; istanbul'a geldiğimde iyi bir ustadan güzel bir ayar yaptırırım. buradaki ustalara elletmek istemiyorum...

jikleyi tam açıyorum. 1000 devir civarı çalışmaya başlıyor, sonrasında devir yükseliyor. 2 dakika geçince bazen jikleyi kapattığım anda gene motor kapanıyor. karbüratörde bi tıkanıklık olabilir...
    benzinini nereden alıyorsun shell yada BP dense katkı maddesi koydukları için uzun vadede karburatörün canına okuyor ben devamlı totalden alıyorum 5 senedir hiç sorun yaşamadım
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

haci bu motorda hiç bişey yok kuruntu yapiyon bana kalirsa..burdaki ustalari öyle gercekten iyi zannetme eşref saatlerinde yakalarsan ilgilenirler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

haci öyle bi yazmişsinki 10 bine merdiven dayadim deyince gören diyecek 100 bini devirmişte bi 10 daha gitmiş daha dur rodaj yeni bitmiş yeni yeni oturuyo motörün rayina..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah durmuşum sağol günaydın YBR camiası ya neye canım sıkılıyor adamlara yol gösteriyoruz örnek teşkil ediyoruz bide resimli naıl uygulanacağını tarif ediyoruz olmadı şema çiziyoruz sanki çok mecburmuşçasına yinede yaranamıyoruz ya el insaf biraz emeğe saygı sen takmıcaksan takma ama takanada engel olma yada laf atma kalkmışınız mercekli xenon diyosunuz tamam da kimse ne kadar zor olduğunu ne kadar masraflı olduğunu düşünmüyor maksat hava atmak değil maksat yolu görebilmek net bişekilde ve yoldaki aksaklıkları fark edip önlem alabilmek millet gündüz gözü koca çukura düşüp inip motordan dövünüyo ya nasıl yaptım bu hatayı diye aynı şeyi kendi motorunuzun o cılız aydınlatmasıyla yaşamak istermisiniz ozaman ses çıkarmayacaksın yada bu nimetten yararlanacaksın ha beceremiyorsan kapım herkeze açık alın gelin takalım beraber...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

kıh kıh kıh abi çaktırma bizi kıskanıyorlar bunlarla takılmayalım biz.. xenonu olmayan giremez.. hadi millet çekin arabanızı
    vallaha ya haklısın kedi yiyemediği ciğere mundar dermiş misali

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

fatih kardeşim tekerin düz bassın yola çıkmadan 3kulhüvallahi 1 elham okumayı ihmal etme hatta ben sıkılınca yolda nasılsa boş zamanım var diye başlıyorum okumaya yol nasıl bitiyo anlamıyorum hayırlı yolculuklar aman dikkatli özellikle virajlarda
    sağol şenol abi zaten yola çıkacağımda ben giderken genelde okurum ayatel kürsü de dahil abi herkesin okumasınıda tavsiye ederim

abi seni ben facebookta ekledim eklersen sevinirim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yerinde olmak isterdim fatih..
    ne işin var mersin de
    korayım dert etme ya ben de seni edirneye götürürüm ciğer yemeye şenol abiyide alırız güzel bi gezi yaparız bide resim çeker çarşaf çarşaf yayınlariz moruk

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

göz değiyo korayım ondan öyle pis geziyorum motorla..yoksa ben apaçiyim biliyon yani pırıl pırıl motorla gezmem lazım : )

Motosikleti
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korayım dert etme ya ben de seni edirneye götürürüm ciğer yemeye şenol abiyide alırız güzel bi gezi yaparız bide resim çeker çarşaf çarşaf yayınlariz moruk

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

göz değiyo korayım ondan öyle pis geziyorum motorla..yoksa ben apaçiyim biliyon yani pırıl pırıl motorla gezmem lazım : )
    oh maşallah abi sende iyi giriyon damardan yiyin bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    eee koray kankamla şenol abine güzel bi tava ciğer ısmarlarım..tantuni de olur da mersin çok uzak be fatihim : ) sen de iyi geziyon valla

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benzinini nereden alıyorsun shell yada BP dense katkı maddesi koydukları için uzun vadede karburatörün canına okuyor ben devamlı totalden alıyorum 5 senedir hiç sorun yaşamadım
    topu topu 3 kere benzin aldım alalı beri . 2 shell 1 opet. total var ama 150 zcme bir kere oradan benzin aldım sanki çekişi düştü. bayi farkı da var bence.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haci bu motorda hiç bişey yok kuruntu yapiyon bana kalirsa..burdaki ustalari öyle gercekten iyi zannetme eşref saatlerinde yakalarsan ilgilenirler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

haci öyle bi yazmişsinki 10 bine merdiven dayadim deyince gören diyecek 100 bini devirmişte bi 10 daha gitmiş daha dur rodaj yeni bitmiş yeni yeni oturuyo motörün rayina..
    mondial 150 zc başlığında anlattıklarımı okusan oturur ağlarsın yemin ediyorum. Elazığ ve Malatya'da usta bulamadım. 15.500 kmde ustaların yaptığı saçmalıkları harici (mesela egzozu takarken yağ tıpasını biraz açıp tekrar geri kapatmadan beni göndermesi, benim de 250 gr yağla 50 km elcik sonda gitmem gibi) motorum sorun çıkarmadı.

Motosikleti
    eee koray kankamla şenol abine güzel bi tava ciğer ısmarlarım..tantuni de olur da mersin çok uzak be fatihim : ) sen de iyi geziyon valla
    abi ne yapayım fırsatları değerlendiriyorum

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    tamam fatih ekledim bende seni şumotorun borcu bitsin yanıma kafa dengi birinide bulursam bi sarkmak istiyorum antalyaya doğru ama bakalım kısmet sene 2002 idi galiba görev gereği bi tura çıkmıştım marmaris, kaş, patara,alanya,antalya larada kalmıştım iki gün taa ozamanlar larada yüzmek için palet almıştım hala kullanıyorum yılmazındı paletler çok sağlam çıktı ama alanyanın yeri başkadır benim için sene 82 staj yapıyorum ankara yolcu gemisinde 19 gün staj var yolculuk 11 gün sürüyor ikikere çıktık mavi yolculuğa alanyaya limana bağlandık tabii biz sivriler dururmuyuz doğru bahçelere muz araklamaya ama daha mevsimi değilmiş taş gibiydi muzlar yıkıldık yani sonrada kleopatra plajına gidip yüzmüştük sonra asıl benim için ilginç olan palmiye ağaçının en üst kısmından bir sepet örüyorlar adamı allem ettim kallem ettim kamaraya atıp öğrettirdim nasıl yapıldığını kuruyunca altın rengi oluyo mutlaka görmüşündürsende sonrada gemi kuş adasına yanaşınca mutfaktan bıçak araklayıp adadaki palmiye ağaçlarına katliam eve kadar kaçtane örmüştüm ondan hatta geçenlerde attım artık çok bozulmuştu, oraya hayran kalmıştım ...
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    maxi kardeşim kuruntu yapma kendine motorunun birşeyi yok sakin subapları da elleme..motorun egzos mu patlatiyor, subaplardan ses mı geliyor, motorun 60 km nin üstüne çıkmıyor mu da sen subapları kurcalıcan?

Motosikleti
    tamam fatih ekledim bende seni şumotorun borcu bitsin yanıma kafa dengi birinide bulursam bi sarkmak istiyorum antalyaya doğru ama bakalım kısmet sene 2002 idi galiba görev gereği bi tura çıkmıştım marmaris, kaş, patara,alanya,antalya larada kalmıştım iki gün taa ozamanlar larada yüzmek için palet almıştım hala kullanıyorum yılmazındı paletler çok sağlam çıktı ama alanyanın yeri başkadır benim için sene 82 staj yapıyorum ankara yolcu gemisinde 19 gün staj var yolculuk 11 gün sürüyor ikikere çıktık mavi yolculuğa alanyaya limana bağlandık tabii biz sivriler dururmuyuz doğru bahçelere muz araklamaya ama daha mevsimi değilmiş taş gibiydi muzlar yıkıldık yani sonrada kleopatra plajına gidip yüzmüştük sonra asıl benim için ilginç olan palmiye ağaçının en üst kısmından bir sepet örüyorlar adamı allem ettim kallem ettim kamaraya atıp öğrettirdim nasıl yapıldığını kuruyunca altın rengi oluyo mutlaka görmüşündürsende sonrada gemi kuş adasına yanaşınca mutfaktan bıçak araklayıp adadaki palmiye ağaçlarına katliam eve kadar kaçtane örmüştüm ondan hatta geçenlerde attım artık çok bozulmuştu, oraya hayran kalmıştım ...
    abi gelin tabi gezeriz yüzeriz ne isterseniz yaparız zaten bende durumu ayarlarsam yazın sizin o tarafa geleceğim inş. bakalım ama senin de dediğin gibi kafa dengi yola çıkacak arkadaş bulmak şart önce tek çekilmez

palmiye ağaçları neden azaldı diyoruz bizde demek sizsiniz katilleri

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    mersine gitmeye gerek yok zaten izmittede tantuni yapan yerler var izmit buluşmasındada anlatmıştım ben görev geregi yaklaşık olarak 7 sene her ay üç gün izmitteydim halkla ilişkiler görevlisi olarak kırangıç yağ, lassa,kordsa,brisa,bide hyundai nin bi firması vardı k ile başlayan otomotiv firması o ve daha bir çok firmayı aylık ziyaret ediyordum ve geldiğimizde yanımda teknisyen arkadaş olunca mutlaka öğlen tantuni yiyiyordum adapazarına gidincede mutlaka ıslama köfte o yüzden izmitinde tantunisi iyidir. sonra bayağı yayıldı ama izmitinkini tutmuyodu sene 93 ten bahsediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi gelin tabi gezeriz yüzeriz ne isterseniz yaparız zaten bende durumu ayarlarsam yazın sizin o tarafa geleceğim inş. bakalım ama senin de dediğin gibi kafa dengi yola çıkacak arkadaş bulmak şart önce tek çekilmez

palmiye ağaçları neden azaldı diyoruz bizde demek sizsiniz katilleri
    yok valla orada katliam yapmadık bizim hedef bölgemiz kuş adasıydı ama o palmiyenin bir dikeni vardır yok böyle bişi ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

selamünaleyküm arkadaşlar.

subap ayarını istanbul'a geldiğimde sizden öğreneceğim bi serviste yaptırırım.

motor çalıştığı ilk bir dakika gaz verince stop ediyor. alıştıra alıştıra gaz verince gazı almıyor sonra birden alıyor. karbüratör temizliği istiyor sanırım.

dün 117 km gördüm yokuş aşağı. düzde 85-95 arası hızım değişti. çok rüzgar var çook.

yarın yan çantalarımın yapımına başlayacağım. bıçakla bidonları kesemedim, 5 liraya bi lehim makinası alıp onunla eritip keseceğim. menteşeler vidalar herşey hazır.

ek elektrik tesisatıma da görünmeyen bir yerden anahtar bağlayacağım. çoluk çocuk oynar diye her gün yan kapağı açıp sigortayı sökmek zor gelmeye başladı.

boş, uzun, sinyal lambalarıyla park lambasını led lambalarla değiştirecektim; Elazığ'da unutmuşum. haftasonu gittiğimde alacağım. pazar akşamı kafayı da söküp geri kalan işleri bitireceğim.

para denkleştirirsem bi yerde 2011 michelin lastik buldum. sipariş edeceğim de para yok .
    öncelikle eğer motoru fazla kullanmadıysa ve yatırdıysa ilk sahibi karbüratörü sök ve memeleri çıkarıp bi ışığa tut ince deliklerden karşısı net görünüyorsa sorun yok ama git bi kutu WD 40 al ve ucundaki borusunu sötüğün yerlere sokup sıkarak iyicene bi temizle ve topla üzerine tak bidene sonra başka şeylere yönel sorunun çözülmezsse...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    şenol abi ben çok ciddiyim korayi da alıp bi edirne yapalım havalar güzellesınce bahara ne kaldı şunun surasında..

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    şenol abi ben çok ciddiyim korayi da alıp bi edirne yapalım havalar güzellesınce bahara ne kaldı şunun surasında..
    aslında ben çanakkaleye hiç gidemedim gidip bigecede orada kalıp dönmek istiyorum yada iki gece çadırda .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    aslında ben çanakkaleye hiç gidemedim gidip bigecede orada kalıp dönmek istiyorum yada iki gece çadırda .
    ben gittim abi kamping yaptım assos ta kaldım bi hafta harika bir yer bi bak netten istersen oraya da gidebiliriz koraya uyarsa 2 gün 2 gece full çadır konaklama tam pansiyon

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ben her yaz assostayım zaten benim orada kekik yerim var kekik toplamaya gidiyorum sahile inerken amfi tiyatro varya solda onun önündeki virajı dönerken solda kalıyo harika kekik .ya daha yakın biyere gidelim ama yaza burgaz adada biyer keşfettim orası harika bak videoyu bulursam atayım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bul o zaman bi yer abi korayi da kandır giderik beraber : ) ben de biraz motorla uğraştim zinciri yağladim ön korumalık plastiği kestim doğradim biraz ve son olarak gaz telinin kırılmasinı engellemek için bi parça buldum onu taktım süper oldu..hahahaha..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:05 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:11 ----------

KoRay kAnKa şu bEniM MOtorU bi yIka yAhu çOK SevaBa giRERsin : ) korayım nasıl ama tam apaçi oldum : )

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    şöyle fazla açılmayacağımız biyere gidelim malum emekliyiz banka ekstresi yüklü geldi delik büyümüş gene bu gün ayın 16 tısı ve 25 ine kadar biyere kıpırdıyamam zaten martın 1-4 fuar var orayada para lazım ha bak aklıma iyi geldi biletler ne oldu başlanmışmı dağıtılmaya ona göre motorcuları dolaşacağım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben bilet için ankaradan haber bekliyorum gelince yollicaklar arkadaşlar abi..olabildiğince ayarlarım eğer bulamazsam da fuarin önünde satanlar oluyo sıkı pazarlıkla 3'e 5'e alırık ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler