Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    http://forum.donanimhaber.com/m_33351937/tm.htm bakburada gördünmü ışık yukarı bakan C şeklinde yanıyor üst tarafı sönük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evimin dibi 175 km cik ha...
    allah seni bildiği gibi yapsın neyse.. sende geliyon demi ?
    kanka mete abi bize sallamış.. son gezi topiği vardı ya orada.. gir bak.. 5 şubat gezisi fotoları diye bi başlık var orada
    kanka gelirim ama bolu sakarya dan daha 5 derece dağa soğuk tur orada her zaman kar var yani nisan gelmeden o tarafa gidilmez benden demesi totomuz donar ve ben hiç soğuğu sevmem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kanka bişey olmaz .. hava 13-14 derece olsa yeter.. korkma yaw

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    koray şimdi mesajlara bakarken farkettim bana ayın 4 de mesaj atmışın ya ben senin ön panale bile bakamadım ha o kadar süre beraberdik ya iki dir buluşuyoruz bi adam gibi sohbet edemedik iyimi
    bu videoyu izledinizmi güzel olmuş özellikle şarkı http://www.dailymotion.com/video/xof...akarya-da_news
    bide resimler fena mete-han ın attığı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

benbi motorla paşabahçeye gidip gelicam

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aynen abi yoksa ben senin yanına geleyim hava güzel olduğunda abanta sonra gideriz ne dersin sahilde çay falan içeriz

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Selam Ybr'ciler Fuardan sonra 2012 almayı düşünüyorum; varmı 2011 modeline gör bir değişilkik? olcakmı farklılıklar duyum alan varmı acaba?

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba arkadaşlar, abilerim. Geçen ay 2011 model ybr 125 alarak motora başladım. Forumdan, özellikle de bu başlıktan motoru almadan önce de, aldıktan sonra da çok faydalandım halen de okumaya devam etmekteyim. Bu konudan fotoğraflara bakarak az iç geçirmedim :D. Artık motorumu aldığıma göre yazmaya fotoğraf paylaşmaya da başlamak lazım dedim .

Herkese iyi forumlar bu da benim ybr araya da abimin vespası karıştı :D ..

Motosikleti
    hayırlı olsun deniz kardeşim çok iyi bir motor seçimi yapmışsın tebrik ederim... Lastikleri değiştinmi sen ? farklı sanki.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun deniz kardeşim çok iyi bir motor seçimi yapmışsın tebrik ederim... Lastikleri değiştinmi sen ? farklı sanki.
    Teşekkür ederim . Evet lastikler değişik michelin pilot sporty sanırım modeli. İlk sahibi takmış fena da yapmamış hani oldukça tatmin edici performansı :D

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    millet biraz para kazan mam lazım arabayı değiştiricam bana biraz müsade

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

deniz arkadaşım hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullan tekerin düz bassın kıskandın dimi benim motoru şaka bir yana michelin ile ilgili bize daha detaylı bilgi verirsen sevinirim mesela virajda arka frene yüklendiğinde rahatsızlık hissediyormusun yada önfreni sıktığında kapatıyormu yoksa kayma yapıp rahatsızlık veriyormu yani kısacası lastiklerine güvenebiliyormusun ben üzerindekilere kesinlikle güvenmiyorum ve yolda giderken diken üzerindeyim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

ama bunun koruma demiri yok ne yap ne et mutlaka koruma demiri taktır geciktirmeden ayyy ilk günlerim geldi aklıma motoru yeni aldığımda mavişim benim ya

Motosikleti
    şenol abi anlaşılan sen hala orjinal lastikleri kullanıyosun. orjinal lastikler iyi değil kayma yapıo falan dedikleri için sordum.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abi yoksa ben senin yanına geleyim hava güzel olduğunda abanta sonra gideriz ne dersin sahilde çay falan içeriz
    tabi gözüm buyur başımın üstünde yerin varda sen neredesin yine hangi topiclerde sürtüyorsun diyordumki kurs geldi aklıma

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenol abi anlaşılan sen hala orjinal lastikleri kullanıyosun. orjinal lastikler iyi değil kayma yapıo falan dedikleri için sordum.
    evetya hemde nasıl kayıyor alamıyorumda lastik motoru alırken açıldık birazya, virajda yatamayınca hızlıgirince hooppp öbür şerittesin ikikere geldi başıma ikisindede büyük tehlike atlattım ders oldu bana 110 la viraja girilirmi gerçi geniş virajdı 3 şeritli ama derdinne gaz kessene dönerdedim ama yatamayınca

Motosikleti
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi gözüm buyur başımın üstünde yerin varda sen neredesin yine hangi topiclerde sürtüyorsun diyordumki kurs geldi aklıma

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

evetya hemde nasıl kayıyor alamıyorumda lastik motoru alırken açıldık birazya, virajda yatamayınca hızlıgirince hooppp öbür şerittesin ikikere geldi başıma ikisindede büyük tehlike atlattım ders oldu bana 110 la viraja girilirmi gerçi geniş virajdı 3 şeritli ama derdinne gaz kessene dönerdedim ama yatamayınca
    anlaşılan michelin pilot sporty almanın zamanı gelmiş de geçmiş daha kışın bitmesine 2 ay var. tabi sadece kışın yerler ıslak ve kaygan olmuyor. her mevsim iyi lastik şart. en yakın zamanda değiştirmeye bak abi

Motosikleti
    ybr 125 esd
    millet biraz para kazan mam lazım arabayı değiştiricam bana biraz müsade

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

deniz arkadaşım hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullan tekerin düz bassın kıskandın dimi benim motoru şaka bir yana michelin ile ilgili bize daha detaylı bilgi verirsen sevinirim mesela virajda arka frene yüklendiğinde rahatsızlık hissediyormusun yada önfreni sıktığında kapatıyormu yoksa kayma yapıp rahatsızlık veriyormu yani kısacası lastiklerine güvenebiliyormusun ben üzerindekilere kesinlikle güvenmiyorum ve yolda giderken diken üzerindeyim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

ama bunun koruma demiri yok ne yap ne et mutlaka koruma demiri taktır geciktirmeden ayyy ilk günlerim geldi aklıma motoru yeni aldığımda mavişim benim ya
    Öcelikle teşekkür ederim Şenol Bey sizin motorunuzu da çok beğendim tabi her baktığımda maşallah demeyi ihmal etmedim :D. Ben taze motorcu olduğum için pek sınırlarda kullanmıyorum şuan tabelada kaç yazıyosa o hızda dönüyorum . Dolayısıyla tekerleklerle ilgili yorum yapmam ne kadar doğru olur bilemem ama şunu söyleyebilirim virajda yavaşladığım hızlandığım oluyor viraja hızlı girdiğimi farkedip frene bastığımda vesaire bana rahatsızlık vermedi. Lastikler güven veriyor ama dediğim gibi sınırların çok altında kullandığım için yorumum ne kadar doğru olur bilmiyorum ileride birazcık tecrübe edinince daha güzel bir test yapıp paylaşma imkanım olur eminim. Koruma demiri için de fırsatım olmadı henüz. Aldığımdan beri yağmur yağdı nerdeyse 2-3 kere binme fırsatım oldu kar bile yağdı izmire nasıl bir şanssızsam . Onu da ilk fırsatta taktırıcam işallah teşekkür ederim hatırlatmanız için.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öcelikle teşekkür ederim Şenol Bey sizin motorunuzu da çok beğendim tabi her baktığımda maşallah demeyi ihmal etmedim :D. Ben taze motorcu olduğum için pek sınırlarda kullanmıyorum şuan tabelada kaç yazıyosa o hızda dönüyorum . Dolayısıyla tekerleklerle ilgili yorum yapmam ne kadar doğru olur bilemem ama şunu söyleyebilirim virajda yavaşladığım hızlandığım oluyor viraja hızlı girdiğimi farkedip frene bastığımda vesaire bana rahatsızlık vermedi. Lastikler güven veriyor ama dediğim gibi sınırların çok altında kullandığım için yorumum ne kadar doğru olur bilmiyorum ileride birazcık tecrübe edinince daha güzel bir test yapıp paylaşma imkanım olur eminim. Koruma demiri için de fırsatım olmadı henüz. Aldığımdan beri yağmur yağdı nerdeyse 2-3 kere binme fırsatım oldu kar bile yağdı izmire nasıl bir şanssızsam . Onu da ilk fırsatta taktırıcam işallah teşekkür ederim hatırlatmanız için.
    ama tabii sende haklısın referans alacağın bizimki gibi dandik lastik olmayınca kıyaslamak çok zor sen şanslısın güzel lastikle başlamışın dandik diyorum servisi sıkıştırınca kendi itiraf etti firma maliyeti düşürmek için en dandik lastiği takıyor diye...

Motosikleti
    ybr 125 esd
    ama tabii sende haklısın referans alacağın bizimki gibi dandik lastik olmayınca kıyaslamak çok zor sen şanslısın güzel lastikle başlamışın dandik diyorum servisi sıkıştırınca kendi itiraf etti firma maliyeti düşürmek için en dandik lastiği takıyor diye...
    Detaylı testler sonucu sadece üzerindeki lastikler yamaha tarafından tavsiye edilmektedir diyor kullanıcı el kitabında. Detaylı testlerin sonucundan bahsetmemişler ama bu kadar rekabetli bi sektörde maliyeti düşük tutmak için ucuz lastik kullanmaları normal aslında. Tavsiye ediyoruz diyorlar en iyisi bu dememişler zaten uyanıklar .

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    sorma ya salak bunlar bu kadar kaliteli motor yapıyorlar ama motorun ayakta durmasını sağlıyan enönemli faktör olan lastikleri dandik takıyorlar sonrada müşteri lan bu dandik motor deyincede biyerlerini avuçlarlar artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

aklı başında insan önce en baba lastiği takar ki motor kullanıcısına güven versin ama bundada şöyle bir tezat var dandik motor firmalarıda gidip iyi lastik takıyorlar ama onlarında motorları dökülüyor yani oratası yok bunun

Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, abilerim. Geçen ay 2011 model ybr 125 alarak motora başladım. Forumdan, özellikle de bu başlıktan motoru almadan önce de, aldıktan sonra da çok faydalandım halen de okumaya devam etmekteyim. Bu konudan fotoğraflara bakarak az iç geçirmedim :D. Artık motorumu aldığıma göre yazmaya fotoğraf paylaşmaya da başlamak lazım dedim .

Herkese iyi forumlar bu da benim ybr araya da abimin vespası karıştı :D ..
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selamun aleykum millet çok soğuk bu istanbul arkadaş yahu floryadan başakşehire geldim az önce, üstümdeki mont takır takır buz tuttu bu nasıl havadır? Şenol abi motorun önüne yaptığım plastik korumayi yol kenarında söküp attım rüzgar tokat etkisi yapıyor motoru ayakta tutmak çok zor en iyisi diz örtüsüymüş..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler herkeze iyi akşamlar..
    yeni arkadaşa da hoş geldin diyorum
    denyzmir bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler