Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenol abi kaza dediğime bakma sen ben biraz olaya inandırıcılık kattım yoksa sadece benim sinyal irfan abinin çantaya değdi o çay içtiğimiz yere giderken araçları park ettikleri dar bi alan vardı o arada oldu herşey büyük bi olay değil yani...

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

çok yüksek devirde viteste değiştiriyorsun bence o kadar bağırtma motoru yakıt konusunu da etkiler 6000 devir ideal ve havalar soğuk olduğu için biraz fazla yakması gayet normal...
    normalse iyi. çok teşekkürler. üniversitenin ders kaydını yapabilsem üniversiteye gidip geleceğim. geldiğim zaman da 200 kmyi geçmiş olurum. depoyu fulleyelim bakalım. buraya yazarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın cümleten arkadaşlar hayırlı günler iyi bir hafta geçirmeniz temennisi ile
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın cümleten arkadaşlar hayırlı günler iyi bir hafta geçirmeniz temennisi ile
    saol yeğen ama böyle bi mesaj yazıp kaçmasan iyi olur yoksa alırım anahtarını
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı sabahlar arkadaşlar.

havalar bi ısınsın zaten çok az kullandığım toplu taşımayı bırak yürümeye bile son vereceğim.

valla abi 3 tane rakipleri var. 2si 27 kişilik midibüslerle birisi de 7 kişilik fiat scudo tarzı (doblonun bi büyüğü) araçlarla hizmet veriyor. midibüsler yavaş ve çok sallıyor, küçük araçlar da tıklım tıkış. bir de bu firma en sağlam firma. 6 lira olmasına rağmen 4 liralık diğer firmalardan fazla iş yapıyor. tok satıcı bunlar.

depoyu fulleyeli 180 km oldu. yarım depo ile çeyrek depo arası benzin gözüküyor. bu gidişle 9 litre ile 350 km göremeyebilirim. jikleyi çok kulanıyorum, hava eksi 10larda geziyor, ön cam ve arka 52lik çanta var, 10 bin devirde vites değişiyorum, motor freni sayesinde arka fren kullanmıyorum desem yeridir. bunlardan mı acaba?
    eğer eksi onlarda dolaşıyorsa soğuk biliyorsun YBR lerin zaten soğutması çok iyi motor ısınmıyor kolay kolay bence motorun önünü komple kapat direk rüzgar almasın ,bide 7000 devirden sonra benzin sarfiyatı artıyor bence 6500-7000 arası kullan bitirir seni benzin sarfiyatı ,motor kompresördeyken kelebek kapalı olduğundan rölanti beslemesinden benzin aldığı için rölantide olduğu kadar anca benzin yakar kompresörde sıkıntı yok sıkıntı motoru sıcak tutabilmek için yüksek devirli kullanmanda kompresör iyidir 9000 devirden yukarı vurdurmamak şartıyla motoru temizler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

bide jikleyi ilk 5 dakkada kullan biliyorsun jikle zengin karışım veriyor motora yani az hava çok benzin motoru çalıştırırken jikleyi açıyorsun ikidakka bekliyorsun sonra motora atlayıp haraket ediyorsun 3 dakka daha 3vitesten yukarı çıkmadan devam ediyorsun sonra giderken elinle jikleyi kapatıyorsun kompresöre bıraktığında tekleme yapmıyorsa bastır git

Motosikleti
    saol yeğen ama böyle bi mesaj yazıp kaçmasan iyi olur yoksa alırım anahtarını
    abi çalışıyorum ne yapayım girip çıkıyom arada bazen giriş yapmadan bakıyorum abi alırsın anahtarımı korkarım senden :D

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer eksi onlarda dolaşıyorsa soğuk biliyorsun YBR lerin zaten soğutması çok iyi motor ısınmıyor kolay kolay bence motorun önünü komple kapat direk rüzgar almasın ,bide 7000 devirden sonra benzin sarfiyatı artıyor bence 6500-7000 arası kullan bitirir seni benzin sarfiyatı ,motor kompresördeyken kelebek kapalı olduğundan rölanti beslemesinden benzin aldığı için rölantide olduğu kadar anca benzin yakar kompresörde sıkıntı yok sıkıntı motoru sıcak tutabilmek için yüksek devirli kullanmanda kompresör iyidir 9000 devirden yukarı vurdurmamak şartıyla motoru temizler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

bide jikleyi ilk 5 dakkada kullan biliyorsun jikle zengin karışım veriyor motora yani az hava çok benzin motoru çalıştırırken jikleyi açıyorsun ikidakka bekliyorsun sonra motora atlayıp haraket ediyorsun 3 dakka daha 3vitesten yukarı çıkmadan devam ediyorsun sonra giderken elinle jikleyi kapatıyorsun kompresöre bıraktığında tekleme yapmıyorsa bastır git
    koruma demirine idareten bişeyler yaptım. sağlı sollu 2 büyük poşetin içine karton koyarak komple bantladım. motor kısmına üst kısımdan biraz hava alıyor. valla 10 bin devirde vites değiştirmeme rağmen 4. vites 9000den sonra devirlenemiyor. o sıra hızım da 80 küsür oluyor. çok rüzgar var. ön cam da kask hizamı geçtiğinden ve şu koruma demirindeki poşetler ve 52 litrelik arka çanta resmen paraşüt etkisi yapıyor. 1 saate kadar başdönmem geçerse üniversiteye gidiş geliş 45 kmlik bir tur atacağım. sonrasında da depoyu fulleyip 220 kmde ne yaktığını öğreneceğim.

7000devirde vites değiştireceğim bundan sonra. zaten gazı bırakınca güzelce yavaşlıyor, sonra vites düşürüp yavaşça debriyajı bırakıyorum çok güzel yavaşlıyor.

2 dakika ısıtırım, sonra ışıklardan 180 derece dönerken zaten 3 dakika hayli hayli geçiyor. dediğin gibi kullanmak en iyisi.

ybryi çok sevdim. 150 zcden sonra amortisörlerin ne işe yaradığını öğrenmiş oldum . zcnin ön amortisörleri 3 parmak kadar esnerken ybrnin ön amortisörü 8 parmak esniyor. zaten zcdeki şasi kırılmalarının sebebi bu ön amortisör. tüm yük şasideki ön demire biniyor ve oradan kırılıyor. zc ile 6 kişi şasi kırdı .

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    resimlerin çoğu facebookta orayada paylaştım bilginize (şenol tetik)

Motosikleti
    resimlerin çoğu facebookta orayada paylaştım bilginize (şenol tetik)
    şenol abi seni ekledim facede bilgin olsun :D

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çalışıyorum ne yapayım girip çıkıyom arada bazen giriş yapmadan bakıyorum abi alırsın anahtarımı korkarım senden :D
    tamam fatih çalışıyorsan sorun yok iş saati mt ye girme yakalanırsan yersin fırçayı

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    gençlik naber...
    acemi şöför bula bula irfan abiyi mi buldun.. adamın zaten motorun yağ sıkıntısı ile başı dertte

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençlik naber...
    acemi şöför bula bula irfan abiyi mi buldun.. adamın zaten motorun yağ sıkıntısı ile başı dertte
    ABİsi adamı dumandan göremedim ki

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Dün baumax ta bana diyo ki, olum bak senle fatih i öldürcem haberiniz olsun.. bıktım ulem sizden.. yeter rahat bırakın beni..
    adam dün çıldırdı artık.. yakında satıp ybr alır

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o zaman bizde onu rahat bırakırız eğer cbf ye binmeye devam ederse bu sefer ona kafadan gireceğim
    nede olsa benim motor taş gibi onun motorda olduğu gibi platik bidon gibi değil benim motor demir cbf plastikten yani

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bugün motorumu yıkadım ,üstüne bide cilasını attım.. ohhh miss
    peki siz motorunuz için bugün ne yaptınız

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Korayım şimdi sen beni merak etmişindir geldim geldim de korkuyorum yine seni irfanın başına sardıracağım diye nedenine gelince dün yapmayı planladığım ama geziden ötürü ertelediğim ön sisleri yaptım bu gün saat 1den beri dışardayım burnum akmaya başladı burası çok soğuk dün cennetti ya

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka temizlik yapmışşsın eline sağlık motür de cayır cayır

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şenol abi sana garaj lı bi ev gerek meaşallah

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    şenol abi sana garaj lı bi ev gerek meaşallah
    ya sorma bodrum var göyya ama herifçi oğulları tutmuş 1metreye yakın aşağı inmiş o yüzden sokamıyorum içeriye kapı yapıp

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya sorma bodrum var göyya ama herifçi oğulları tutmuş 1metreye yakın aşağı inmiş o yüzden sokamıyorum içeriye kapı yapıp
    abi bende kömürlüğe sokuyorum sadece elcik uçları çiziliyor bazen ama çalınmasından iyidir yani değil mi hem kapalı yerde duruyor ıslanmıyor yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler