Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih usta sorumu görmedin heralde sende balatayı taktığında balata diske normalden fazla sürtüyor muydu ? Takdım ben ön lastiği çevirdim biraz dönüyor duruyor ama bariz sürtüyor.Hatta biraz gezip gelsem el değmiyor diske ?
    Taktığın balata orjinal olmadığı için uzun geliyor olabilir... biras hor kullan ön freni düzelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Fatih usta sorumu görmedin heralde sende balatayı taktığında balata diske normalden fazla sürtüyor muydu ? Takdım ben ön lastiği çevirdim biraz dönüyor duruyor ama bariz sürtüyor.Hatta biraz gezip gelsem el değmiyor diske ?
    benimkide sürtüyor baya zaten fren merkezindeki lastiğinde işi bitmeye yakın benimkinin beraber taktığımız abi dedi zor girip çıkıyor rahat girip çıkması gerek dedi ama ben diski hiç ellemedim nasıl sıcak mı diye bugün bir bakayım sana yazarım son durumu birde zaten benim önceki balatanın hani sağ sol 2 balata oluyor ya bir tarafını çok yemiş diğer tarafta öple fazla birşey yoktu
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

tamercan2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cuma Aldım ybr yi Plakayı bekliyemedim Pazar Günü Bastım D.bakırın Eğil ilçesine peygamber kabirlerinin ziyaretine gittim geldim gidiş geliş 100 km 50 de önce vardı 150

fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    hayırlı olsun motosikletin...hay Allah bu da siyah...kırmızı esdci yok mu başka?

MT 17 ÇANAKKALE

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktığın balata orjinal olmadığı için uzun geliyor olabilir... biras hor kullan ön freni düzelir
    Üstünde jianshe yazıyor ama Bizim motorları Jianshe yapıyor orjinalin birebir aynısı

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide sürtüyor baya zaten fren merkezindeki lastiğinde işi bitmeye yakın benimkinin beraber taktığımız abi dedi zor girip çıkıyor rahat girip çıkması gerek dedi ama ben diski hiç ellemedim nasıl sıcak mı diye bugün bir bakayım sana yazarım son durumu birde zaten benim önceki balatanın hani sağ sol 2 balata oluyor ya bir tarafını çok yemiş diğer tarafta öple fazla birşey yoktu
    Benim 2 side aşınmıştı vala 1 mm falan kalmıştı.İyi görmüşüm frenlemem gayet iyiydi ama hiç aklıma gelmedi biteceği.
    HONDA

Motosikleti
    Üstünde jianshe yazıyor ama Bizim motorları Jianshe yapıyor orjinalin birebir aynısı

Benim 2 side aşınmıştı vala 1 mm falan kalmıştı.İyi görmüşüm frenlemem gayet iyiydi ama hiç aklıma gelmedi biteceği.
    aynen benimki de çok güzel tutuyordu arada bakmak gerek okan yoksa halimiz harap olur diski çizdirdik mi at çöpe

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Frenleme daha güzel oldu şimdi ortalarda kavrayan ön fren çok az sıkmada kavrıyor Ayrıca km saatimin telide kopmuştu onuda jianshe almıştım orjinalinin birebir aynısı hiçbir sorun yok.
    HONDA

Motosikleti
    okan bu arada bakıyorum benim motorun yani jianshenin parçalarını kullanıyorsun yamahanınki pahalı mı :D

tamercan2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diyarbakırdan kaç kişi var

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    okan bu arada bakıyorum benim motorun yani jianshenin parçalarını kullanıyorsun yamahanınki pahalı mı :D

Seninkide salcano Ben yetkili servisten almıyorum ama jianshe yedek parçaları orjinalinin birebir aynısı oluyor Orjinal balata buldum 20 tl ye 5 li set ve üzerinde yamaha amblemi var orjinal dedi satan adam.Birdahaki yağ değişiminde balatalarıda değiştirmeyi düşünüyorum.Bir sorun yok ama sınıra düşmüştür diye tahmin ediyorum teker denemelerim oldu
    HONDA

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Selamlar Arkadaşlar..
    2011 YBR sahibiyim, yeni aldığım için test edemedim.
    Lastikler konusunda şikayet olan var mı?
    Üzerinde (cheng shin tire ) CST marka var.
    Ne marka önerirsiniz? TEŞEKKÜRLER.
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı bluebird64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar..
    2011 YBR sahibiyim, yeni aldığım için test edemedim.
    Lastikler konusunda şikayet olan var mı?
    Ne marka önerirsiniz? TEŞEKKÜRLER.
    Lastikler bütün fabrika çıkışlı motorlarda kötü olduğu gibi bizim ybr lerdede kötü.Hatta yağmurlu havalarda daha berbat.Ben arkaya ırc aldım arkadan memnunum şimdiye kadar bırakmadı.Irc fiyatının karşılığını verir daha iyi lastikler istersen michelin,metzeler veya pirelliye bakabilirsin.
    HONDA

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    İlk 2007'de Sakura (berbat), bundan önceki 2007'de IRC vardı, memnundum. Herkes MT65 öneriyor ama,
    şu anki lastiklerin üzerinde nylon olduğu yazıyor. Kullanıcılar tecrübelerini yazarsa sevinirim.
    Motoru aldığımda(2 ay önce) 4000 km.deydi, birkaç defa arka kayar gibi oldu, kış gelmeden
    değiştirmek istiyorum(Gerçi yağmurda kullanmasam da bazen yerler ıslak oluyor). TEŞEKKÜRLER..
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    Seninkide salcano Ben yetkili servisten almıyorum ama jianshe yedek parçaları orjinalinin birebir aynısı oluyor Orjinal balata buldum 20 tl ye 5 li set ve üzerinde yamaha amblemi var orjinal dedi satan adam.Birdahaki yağ değişiminde balatalarıda değiştirmeyi düşünüyorum.Bir sorun yok ama sınıra düşmüştür diye tahmin ediyorum teker denemelerim oldu
    okan benim motorun sadece deposunda ve debriyaj balatasının olduğu kapak kısmında salcano yazısı var diğer yerlerinde hep jianshe yazıyor :D daha kaç km de okan motora debriyaj balatasını değiştirecen

Motosikleti
    Yamaha - Ybr125

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Eğer Motor heves değiLse ve Yaşam Tarzıysa Bu hayatın Bel kemiğidir kalbidir Yamaha ! Yaşasın Yamaha KardeşLiği diorum ve ekLiyorum benim AngeL Eyes far taktım ve mercekli artık ama görüş mesafesi çıplak zenon'lara göre az peki Ne yapabilirim ? Ampül felan varmıdır ki ? yada bu sorunu yaşayan

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

ve şunuda eklemek istiyorum sizlere engin bilgilerinize sığınarak benim üstündeki orjinal lastik war we 1 kere patladı bende buna fitil attırrıdım o an filit iyice kötü yaptı yolda yine patladı üstüne 10 km patlak halde qece 2de lastikçi aradım içinden rendelenmiş lastik çıktı (: sonra yama tutmadı iç lastik yaptım dün mut'a gittim yani 450 km yaptım tam köyleri gezerken yine patladı iç lastik 2 kişi 13 km gittik üstünde anlıyacağıız lastik iyice pert oldu ve şunu eklemek istiorm lastik her firene basmamda buzda kayar gibi kayıyor viraj 0 uzun lafın kısası bana dubleks viraj-yağmur lastikleri lazım marka ne önersiniz ?
    [B][COLOR="Red"] Y A M A H A isim : aLper (' ',) 33 (B)ize(H)eryer(P)aris 56 :cat:[/COLOR][/B]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    lastik arayan arkadaşlar ben mt 65 pirelli taktım canavar gibi oldu lastikler ısınmaya başladığı zaman yola yapışıyor fiyatı da çin malı lastiklerden daha ucuz mesela (cst ye sadece arka 90 tl swallow sadece arka 85 tl çektiler.) ben anesten 125 tl ye ön arka aldım yeni üretim sadece 24 saat te elime ulaştı 20 tl de montaj yaptırdım sibob dahil gayet güzel irc de aynı fiyat verdi sakarya honda bayii ama ben pirelli aldım tavsiye ederim orj lastiklerle boşuna hayatınızı tehlikeye atmayın arkadaşlar ben sakura larla bir kere düşüyordum yan yattım ama düşmeden tuttum motoru herkese hayırlı sürüşler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    okan benim motorun sadece deposunda ve debriyaj balatasının olduğu kapak kısmında salcano yazısı var diğer yerlerinde hep jianshe yazıyor :D daha kaç km de okan motora debriyaj balatasını değiştirecen
    13000 de bir sorun yok gibi ama 20 tl ya ne olacak
    HONDA

Motosikleti
    funny mercek güzel olmuş kardeş güle güle kullan

okan 20 lira balata masrafı ve bu lafından anlıyorum ki sen kendin değiştirecen balatayı ustalık yapacan yani yakışır kardeşime :D

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Şimdiye kadar hiçbir şeyi serviste yapdırmadım Hatta lastiği aldığımda kendim sökdüm cantdan.Debriyajıda kendim yaparım Hiçbir usta kendi malı gibi yapmıyor malesef.Kendi malını özenle ve zevkle yapıyorsun.Subap ayarını bile kendim yapdım hatta serviste sordum 20 tl dediler peki aralığını kaçlık sentille yapıyorsunuz dedim sentil kullanmıyoruz dediler Yani öylesine ayar yapıyorlar.10 tl ye sentil alıp kendim yapdım

Funny motorun çok güzel olmuş kazasız belasız kullan inşallah.
    HONDA

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    arkadaşlar dün debriyaj balatası için kolları sıvadım ve debriyaj kapagını açtıgımda debriyaj ın boşlugunu aldıgımız ayar civatasının boşta oldugunu gördüm debriyaj balataları langır langır sallanıyodu benim motosikletimde kalkışta tam kavrama yaparken bir silkeleme oluyodu sanırım bu civatanın gevşek olmasından kaynaklanıyodu hazır acmışken debriyaj balatalarınıda degiştirdim simdi kaymak gibi oldu motosiklet
    Düş peşindeysen Düş peşime

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler