Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım ne kadar güzel işte o kadar yumuşak vites geçişi çoğu motosiklette yok bende daha yeni aldım ama bu duruma alıştım daha önce cub vardı vitesler çok kemikli idi bunu aldım canavar gibi biraz daha sakin olursan arayı çok rahat bulursun sende bir kaç günde bu sorunu çözersin fazla hızlı çekme vites pedalını o arada kalacaktır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı hashpipe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkürler dostum.Bi sorum daha olacak.Boşa atmayı bi türlü beceremiyorum:d Mesela ısıkta duruyorm bosa atmak istiyorum ama o arayı bi türlü tutturamıyorum.ya 1e geciyo ya da 2ye.Bu yüzden sürekli debriyajı sıkıyorum.Bi de bugun farkettm motoru stop edince çat diye geciyo boşa.Ama dedigm gibi calısır durumdayken cok zor.Acaba motor yeni oldugu icin midir bu sorun?
    aldığımda bende de vardı aynı sorun aslında sorun bile değil..diğer kullandığım 125 cc vitesli motorlarda arası biraz daha açık ybr de daha yakın .sadece alışkanlık gerektiriyor.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Kışa girmeden benimde lastikleri değiştirmem lazım. orjinal lastiklerine pek güvenmiyorum.
    Gerçi hiç sıkıntı yaşamadım şimdilik ama yinede evham yaptım.
    Özellikle yağışlı havalarda bu MT65'in yol tutuşu nasıl merak ediyorum.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Meraba arkadaslar.
    Bugun ben de 2011 ybr esd sahibi oldum.aslında cbf icin para ödemistim ama bugun motor geldi mi diye bakmaya gittiğimde satıcı arkadasın da gazıyla ybrye gecis yaptım.
    Bu benim ilk motorum.O yüzden size sormak istediklerim var.Rodaj olayını biri basitce anlatabilir mi?Ben simdilik kulaktan dolma bilgiyle 50km hızı ve 5000 deviri gecmeden kullanıyorum.Bu doğrumudur?
    Tesekkürler.

hoş geldin arkadasım bu konuya bi bak istersen yardımcı olabilir

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...rda-rodaj.html
    Düş peşindeysen Düş peşime

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008

ybr teknik

forumda gezinirken eski bir konu buldum.ben bu kadar tamirata cesaret edemem ama birilerinini işine yarar umarım .

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...tor-yarma.html

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Meraba arkadaslar.
    Bugun ben de 2011 ybr esd sahibi oldum.aslında cbf icin para ödemistim ama bugun motor geldi mi diye bakmaya gittiğimde satıcı arkadasın da gazıyla ybrye gecis yaptım.
    Bu benim ilk motorum.O yüzden size sormak istediklerim var.Rodaj olayını biri basitce anlatabilir mi?Ben simdilik kulaktan dolma bilgiyle 50km hızı ve 5000 deviri gecmeden kullanıyorum.Bu doğrumudur?
    Tesekkürler.
    hayırlı olsun...
    güle güle kullanın..
    çok iyi bir tercih yapmışsınız....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışa girmeden benimde lastikleri değiştirmem lazım. orjinal lastiklerine pek güvenmiyorum.
    Gerçi hiç sıkıntı yaşamadım şimdilik ama yinede evham yaptım.
    Özellikle yağışlı havalarda bu MT65'in yol tutuşu nasıl merak ediyorum.
    bunu bende merak ediyorum aldık takınca bakacağız nasıl diye ama herkez ii diyor

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    arkadaşlar motosikletim 12000 km de ve suan orjinal lastikleri üzerinde dün bir virajı alırken motosikletin arkası hafif yalpaladı acaba lastiklerin havasımı azaldı dedim benzincide baktım normal tekrar yola cıktım virajda yine ayısı oldu lastikler ömrünü doldurdurmus olmaktadır fabrika cıkısı lastikle 12000 km iyi gitti yinede yama servisi bana 13-14000 de degiştirirsin demişti bende lastik arayışı içine girdim :D
    Düş peşindeysen Düş peşime

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı CygnusBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikletim 12000 km de ve suan orjinal lastikleri üzerinde dün bir virajı alırken motosikletin arkası hafif yalpaladı acaba lastiklerin havasımı azaldı dedim benzincide baktım normal tekrar yola cıktım virajda yine ayısı oldu lastikler ömrünü doldurdurmus olmaktadır fabrika cıkısı lastikle 12000 km iyi gitti yinede yama servisi bana 13-14000 de degiştirirsin demişti bende lastik arayışı içine girdim :D
    Maşallah iyi yol yapmışsın, Allah kaza bela vermesin.
    Michelen Pilot Sporty var birde buzmotorda ön arka 200 TL diyor.
    Pirelli'den MT65'ten baya pahalı. Pazarlık yapılır gerçi.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar pirelli lastiklerim geldi hamur olarak irc duro ve sawallow dan çok daha yumuşak bi hamuru var yarın takacağım bakalım yol tutuşu nasıl olacak

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Meraba arkadaslar.
    Tesekkürler.
    Aramıza hoşgeldin. Hayırlı uğurlu olsun dertsiz sorunsuz uzun süreler kullanabileceğin bi motor tercih etmişsin. Kulaktan dolmada olsa doğru bilgilendirmişler ilk 500 km fazla zorlama motorunu 5-6 bin devir civarı vites büyüt 50-70 km aralığında kullan genellikle ama örneğin yokuş aşağı v.s gibi yani motorun zorlanmıyacaği yerlerde biraz gaza yüklenebilir 80-90 diyebilirsin boşa geçirememe sorununu da zamanla ayağın alıştığında zaten kendi kendine çözeceksin vites levyesini hafifçe kaldır yukarı veya 2 deyse aşağı hafifçe bas debriyajı ise tam sıktığından emin ol motorun yeni olduğu için bi miktar sert olabilir Allah kaza bela vermesin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    F54 usta...
    lastikleri taktıntan sonra fotoğraf beklliyoruz...
    özellikle lastik desenlerini fotoğraflarsan sevinirim...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F54 usta...
    lastikleri taktıntan sonra fotoğraf beklliyoruz...
    özellikle lastik desenlerini fotoğraflarsan sevinirim...
    yarın taktığım zaman foto koyarım pazar de günü çıplak gözle görürsün

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tamam kardeşim inşaAllah....

Motosikleti
    Arkadaşlar demin bi çarşıya inip geldik eşimle geldiğimde motoru kilitlerken farkettim arka jant aşırı ısınmış nerdeyse eksoza yakın bi sıcaklıktaydı nedenki acaba? Balata bitiyo desek kıykk kıykk ses yapar yada arka frende zayıflama söz konusu olur ama yok öle bi sorun ? Hava çok sıcak desek malum eylül ayı ve Kütahya hava şartları fikri olan varmı??
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    balata sürtüyorsa yapar abi

Motosikleti
    Bakalım yarın birde tek kişi bineyim gene ısınırsa servise bi göstereyim zaten yağını değiştireyim diodum isabet olur

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar demin bi çarşıya inip geldik eşimle geldiğimde motoru kilitlerken farkettim arka jant aşırı ısınmış nerdeyse eksoza yakın bi sıcaklıktaydı nedenki acaba? Balata bitiyo desek kıykk kıykk ses yapar yada arka frende zayıflama söz konusu olur ama yok öle bi sorun ? Hava çok sıcak desek malum eylül ayı ve Kütahya hava şartları fikri olan varmı??
    Arka fren çubuğu gergin büyük ihtimal,2 kişi binince yükten dolayı biraz daha geriliyor ve fren balatası kampanayı kavrıyor...sürtünmeden dolayıda kampana ve jantın aşırı ısınıyor,yapman gerekn biraz arka fren çubuğunu kampanaya bağlayan vidayı gevşetmek ve fren ayarı yapmak...

Motosikleti
    Hımm olabilir mantıklı teşekkürler ilgin için fakat dediğin gibi balata kavrasa ses yapması lazım değilmi yada motorun kendini kasıp boşta akmaması

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar nasılsınız dün bende sanayiden ön balata aldım ve ön fren balatasını değiştirdim 19500 de eski balatanın bir tarafını yemiş az daha kullansam demire sürtecekti Allah'dan fark edip değiştirmişim arada sizde kontrol edin derim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler