Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    o sararma neden oluyor belirsiz. arkadaşların dediği gibi yüksek devirden olur inancı yaygın ama otobanda mecburen yuksek devirlerde uzunca seyrediyor olmama rağmen, benim egsozumda sararma olmadı. yağmurda çamurda da kilometrelerce kullandım. (12000 km de motorum) ben motora gelen karşımın ideal olmaması veya supab zamanlamalarındaki bir takım ayarsızlık neticesinde oluşan sağlıksız yanma yüzünden olur diye düşünüyorum. bu sağlıksız yanma aşırı ısıya neden oluyor olabilir. bu yüzden de eksozun rengi sararıyordur. tabii bütün bunlar varsayım.

bir tespit de ben ekleyeyim madem: kapında eşşek gibi her yola gelmesiyle, kendisinin de parçasının da ucuz olmasıyla (bir yaz tatili çalışılıp alınabilecek kadar), döver-ölmez kalitesiyle, az yakıp yeterince kaçmasıyla, duru bir zarifliğe sahip tasarımıyla (en azından neyse öyle görünür, olmadığı şeyi iddia etmez); bütün bu artılarıyla ybr ideal öğrenci motorudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusuru yok mu var,mesela selesi,aynası 1 puanıda bunlara kırdım
    Ayna konusunda 2005 ve sonrası modeller için söle , zira ben aynalarımdan çok çok memnunum. Sele konusunda haklısın ;)
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar;
    YBR-125'im henüz 850 km.de ve rodajda. Gördüğüm maksimum devir 6000, maksimum hız 75 km. Hafta 1-2 saat ancak kullanıyorum. Geçtiğimiz haftasonu gene böyle bir tur sonrası ekzos çıkışında, tam motor hizasında, resimde kırmızı daire ile işaretlediğim yerde yanmaya bağlı bir sararma gördüm. Hava sıcaklığı taş çatlasın 18 derece idi. Sizce bu normal mi?
    Dönüşte benzin aldım ama 95 oktan diye söylemedim. Acaba 98 doldurmuşsa ondan gerçekleşebilir mi?
    Saygılar

Not: Kolayda fotoğraf makinesi bulamadığım için resim netten alınmadır. Özürler.
    arkadaşım motoru açılmadan aşırı zorlamışsındır.bende city var şu an 2000 küsür km de gaza asıl asılabildiğin kadar canavar gibi, eksoz tertemiz.sen motor açılmadan zorlamışsın

Motosikleti
    Yamaha YBR-125
    Motoru açılmadan zorlamış olamam sevgili demirgürsel. Rodaj kurallarına harfiyen uyuyorum ve dediğim gibi şu anda 850 km.de olduğumdan 6000 devir ve 70-75 km.yi ancak görmüş durumdayım. Üstelik bu haftasonuna kadar bu tür bir sararma yoktu ve bu haftasonu da motoru geçen haftadan farklı kullanmadım. Bu nedenle daha farklı bir açıklama bekliyorum.
    Saygılar
    Metin

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    motkun ;

Rodajı bitir , bakımını yap daha sonra yokuş aşağı Allah ne verdiyse motoru zorla , açıldığını göreceksin .

Sevgili digi boy 26
    Yazdığım yazıda ben hiçbir çelişki göremiyorum. Sen anlamamışsın. İlk çalıştırma derken sabah motoru ilk çalıştırmayı kastettim. Ayakla çalıştırdıktan sonra ve 5-10 km yol yaptıktan sonraki stop edip yapılan çalıştırmalarda marş rölesi ısınmış olduğundan herhangi bir sorun yaşamıyorum ve el marşı ile çalışıyor. Akümü ölçtürmüştüm değerler gayet iyi düzeyde. far ve gösterge lambaları çok iyi yanıyor. Sorun kesinlikle marş motorunda veya rölesinde.
    Benim öğrenmek istediğim motoru fazla kurcalamadan marş motorunun yerinin nerede olduğu idi. Biliyorsanız buna cevap yazmanız benim için yeterli olur. Bilen yoksa şayet hafta sonu Yamaha servisine gidip ordanda öğrenebilirim.
    Sizlerden yaş olarak epey büyük olduğumdan sağlığımı düşünerek sezonu erken kapatmak zorunda kaldım. Sizlere keyifli ve kazasız sürüşler diliyorum.
    Sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    Yamaha YBR-125

Sevgili arkadaşlar;
    Derdimi tam olarak anlatamadığım düşüncesiyle yanan yerin bir fotoğrafını çektim. Motorumun açılmasıyla ilgili bir şikayetim yok Allaha şükür. Sadece bu sararan kısımdaki ateşi nasıl söndürürüm ve bu neden oldu diye danışmak istedim.
    Sevgiler

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5

Sevgili arkadaşlar;
    Derdimi tam olarak anlatamadığım düşüncesiyle yanan yerin bir fotoğrafını çektim. Motorumun açılmasıyla ilgili bir şikayetim yok Allaha şükür. Sadece bu sararan kısımdaki ateşi nasıl söndürürüm ve bu neden oldu diye danışmak istedim.
    Sevgiler
    sanki jikle açık kullanılmış gibi

nirengi74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 SL
    yaw bu sararmalar kararmalar olur ybr bu korkma istesende zarar veremezsin bu motora
    biz iki kişi 2004 ybrde 4 vitesde 120km/hız gördük ciğeri çıktı hiç bişey olmaz
    Artık 3 Kişi Takılıyorum; BEN KEYFİM veKAHYASI

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna konusunda 2005 ve sonrası modeller için söle , zira ben aynalarımdan çok çok memnunum. Sele konusunda haklısın ;)
    benimki 2006 model

başka kullanmadığım için haklı olabilirsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    şu sele meselesi nedir anlamadım. tam olarak eksisi nedir? lütfen biri açıklamalı anlatsın.
    4

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu sele meselesi nedir anlamadım. tam olarak eksisi nedir? lütfen biri açıklamalı anlatsın.
    1 saatlik uzun oturuştan sonra kaba etlerin uyuşmaya başlıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6

Sevgili arkadaşlar;
    Sevgiler
    Kardeş eger yüksek devirli ya da uzun süreli jigle de kullanımdan sararsaydı egzozun başından sararmaya başlardı...
    Tavsiyem servise götürmen ve garantiden degiştirilmesini talep etmen
    Bu arada bişey keşfettim far ampülünün sık patlamasının sebebi sanırım yüksek devirlerde çok sürmek

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saatlik uzun oturuştan sonra kaba etlerin uyuşmaya başlıyor
    onu biliyorum da bütün motorlarda olur sanıyordum yav...
    yine de sağ ol babaçi.
    4

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Motkun eğer motoru dediğin gibi 6.000 devir 75km/s hızlarda kullandıysan ilginç bir durum. Malzeme hatası olabilir. Arkadaşımda 2004 model var. Egsozda böyle bir şey söz konusu değil.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir fotoğraf koymuştum çamur sıçramaları için sen nasıl yağtın bir fotoğraf ekleme imkanın varsa görseydik. fikir çalardık
    tamam yarın çekiyim bildiğin tozluk işte bisikletlerde bazen de pejolarda takılı oluyor.

Sevgili arkadaşlar;
    Sevgiler
    araştırıyorum...

düzeltme:

motkun, bu sana kardeşim

http://www.motosiklet.net/forum/1346737-post21.html

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Not Mesajı:Genelde o bölgedeki renk değişiklikleri, metalin, çok kısa sürede çok yüksek ısı değişimine maruz kalmasından olur...yani, motora ısınması için zaman vermeden çok yüksek devire çıkıp seyir etmek böyle bir durumun birinci şüphelisidir...
    2. el motor bakarken, motor sahibinin motorunu ısıtmak ve ilk bir kaç km sakin kullanmak gibi bir alışkanlığı olmadığına yorarım...

Demekki napmıcez yataktan kalkıp çatır ayazda depar atmıcez
    emeğine sağlık bu sararmanın çaresinin bulunması gerçekten yüreklere su serpti. neydiği sebebi belli olmayan bi hastalık gibi bende de varmı endişesini bitirdi

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally

Sevgili arkadaşlar;
    Sevgiler

Arkadaşım benim motorumda da aynı sararma oldu ama gaza basmak ile bir ilgisi yoktu ben ısıtmak için jigle çektim ilk çalıştırmada 20 dk ya yakın jigle çekili unuttum geri donduğumde motor alev parçası gibiydi ve beklendiği gibi eksoz aynı yerden sarardı hatta bazı bolumleri mavi mor arası bir renk oluştu neyse ki motora birşey olmadı saat gibi çalışıyor , sararma olayı goruntuden oteye gitmiyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benim motorumda da aynı sararma oldu ama gaza basmak ile bir ilgisi yoktu ben ısıtmak için jigle çektim ilk çalıştırmada 20 dk ya yakın jigle çekili unuttum geri donduğumde motor alev parçası gibiydi ve beklendiği gibi eksoz aynı yerden sarardı hatta bazı bolumleri mavi mor arası bir renk oluştu neyse ki motora birşey olmadı saat gibi çalışıyor , sararma olayı goruntuden oteye gitmiyor.
    az daha dursaymiş oldugu yerde şişecekmiş motor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    Wallahi çok korktum motor yanacak die ama allahtan bişey olmadı gittim yanına el girmiyordu jigle kolunun oraya devirde 5500 deydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler